Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Ti njegovu tvrdnju da u USA postoji warmongering lobi pobijaš tvrdnjama o postojanju medijskih sloboda u toj državi i sistema checks and balances? SAD imaju kontinuitet u spoljnoj politici i to kontinuitet podgrevanja i izazivanja sukoba. Treba da te podsetim da su ti isti "mediji" plasirali priču kako Iran ima nuklearno oružje kako bi opravdali agresiju? Da ne glumimo francuske sobarice, nema smisla!

Samo rat u Iraku je u smrt od samih ratnih dejstava i zbog nastalog haosa odneo izmedju 150000 i pola miliona ljudi. Rat koji je vodjen opravdavao se onom lazi koji su smislio americki vrh. Mediji su podgrejavali te price bez ikakvog istrazivanja da li je to istina. Niko se nije mnogo potresao zbog toga, valjda su neki zivoti mizerija, bezvredni.

Tako da prozivati neke medije da su objektivniji naspram drugih je budalastina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ako ti diluje u ulazu i dolze narkomani, prebio bih ga ko vola ili bar probao. Ako ne radi to u ulazu, onda se ne bih mesao

 

Ne seri bre Devile, kad tako moram da ti kazem... 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa za svoje tvrdnje imam dokaze, jes ovo tviter account, ali je potvrdila i UA vojska. Taj avion kosta 25m. Sta konkretno znaci smanji dozivljaj? Rusi imaju teske gubitke i pustim koju vest ili je ovo stranica samo za diskutovanje, ako je samo za to, necu prenositi nijednu vest vise. Mislio sam da ljudi zele da se informisu oko novih vesti jer nije ovo nesto sto se tice samo Rusije i Ukrajne.Jesam na strani potlacenih,protiv Putina, uvek cu i biti bar to priznajem. Putin je trenutno najvece zlo i pretnja evropskom miru zajedno sa USA.

 

The first of 16 thousand volunteers to fight against the Russian Federation go to Ukraine - Zelensky

 

Nije ništa od toga problem, jedino tvoj navijački ton. Majke mi, imam osećaj kao da ti pratiš neku tekmu, a ne rat. 
 

 

8 minutes ago, Helena said:

Zapravo je vrlo bitno,još si  ti si otvorio temu...

 

Ali se slažem da je to za drugu priču...


Nisam ja, nego vili. Ali, da se složimo za drugu rečenicu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Uprkos propagandi i kontroli medija, to je provaljivo nakon nekog vremena, i zato s vremena na vrijeme treba podići uloge i naći spoljnog neprijatelja da se podanici homogenizuju "dobrom" starom metodom mi protiv njih. Bukvalno je to casus belli invazije na Ukrajinu, nikakav NATO, nikakav ruski nacionalizam, samo potreba silovika da sebe zacementiraju na vlasti za narednih najmanje deset godina. Ako se u svemu ovome nisu preigrali, što im od srca želim.

Mrzelo te da gledaš.

Je li tako?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ne seri bre Devile, kad tako moram da ti kazem... 

Vidi,meni je najbolji drug umro prosle godine od toga, znali smo se ceo zivot, da to imam u ulazu i da se tu valja ako je sitan diler tako bi i bilo. Da ne pisem o dosta drugih koje sam poznavao.Recnik ti je adekvatan tvojim oratorskim sposobnostima

Edited by Devil In My Pants
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

 

Nije ništa od toga problem, jedino tvoj navijački ton. Majke mi, imam osećaj kao da ti pratiš neku tekmu, a ne rat. 
 

 


Nisam ja, nego vili. Ali, da se složimo za drugu rečenicu.

Kad odgovorim-ti si je pitao da li misli da li bi bilo drugačije, i onda si zaključio da ne bi, jer i žene su ljudi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Sećaš li se ti devedesetih? Nama su sankcije uvedene na nivou UN , Rusima"samo" zapad i to selektivno, sasvim normalno trguju sa Azijom, evo J.Koreja neće da uvodi sankcije.

 

Poenta je da su Ameri već pobedili u ovom ratu, naterali su Evropu da kupuje LNG iako košta više, sve pod plaštom raznolikosti i potrebe da se smanji zavisnost od Rusije, pa i po većoj ceni, naterali su Evropu da trpi ekonomske posledice, stvorili su novog neprijatelja kojim će da gaje kulturu straha...čista pobeda preko grbače Ukrajinskog naroda.

 

Na stranu što mislim da od 1990 na ovamo pokušaj potčinjavanja Rusije i svođenje na nivo Japana je pogrešan jer jednu veliku zemlju gura u Aziju. Kina 100 godina sramote nije zaboravila niti će

 

 

 

 

 

Južna Koreja je već udarila sankcije Rusiji.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-01/south-korea-joins-financial-sanctions-against-russian-banks

 

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/skorea-bans-exports-strategic-items-russia-join-swift-sanctions-2022-02-28/

 

Isto i Japan.

 

https://www.japantimes.co.jp/news/2022/03/01/national/politics-diplomacy/japan-russia-sanctions-2/

 

Link to comment
Share on other sites

Može ovaj sukob izmeđ USA i Rusije da se gleda crno belo.USA nosi beli šešir a Rusija crni.

Ovako posmatrano sve jasno . Sile mraka i bezumlja su stacionirane u Rusiji.

Samo što to nije važilo do2008.

Rusija je bila dobra 1991 , nije se bunila 1999 pa ni 2004.

Prekretnica je sastanak NATO 2008 u Bukureštu.

Omah je u avgustu izbio rat u Gruziji a 2014 Krim.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Kad odgovorim-ti si je pitao da li misli da li bi bilo drugačije, i onda si zaključio da ne bi, jer i žene su ljudi.


Kao što je ona zaključila da “moci da se upravlja svetom, da se donose odluke o ratu i miru, o zivotu i smrti, da se naredjuju pokreti trupa, da se podizu avioni i ispaljuju projektili, da se rusi, razara i ubija, da se preti i ucenjuje, da se ima pristup crvenom dugmetu” imaju muškarci, da žena nema nigde u tome, a Pletilja dodala kako žene stvaraju, ne uništavaju. Jebem li ga, naravno da sam na takvu generalizaciju odgovorio.

 

Možemo slobodno da otvorimo drugu temu i na njoj o tome da raspravljamo, kontam da bi bilo interesantno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:


Kao što je ona zaključila da “moci da se upravlja svetom, da se donose odluke o ratu i miru, o zivotu i smrti, da se naredjuju pokreti trupa, da se podizu avioni i ispaljuju projektili, da se rusi, razara i ubija, da se preti i ucenjuje, da se ima pristup crvenom dugmetu” imaju muškarci, da žena nema nigde u tome, a Pletilja dodala kako žene stvaraju, ne uništavaju. Jebem li ga, naravno da sam na takvu generalizaciju odgovorio.

 

Možemo slobodno da otvorimo drugu temu i na njoj o tome da raspravljamo, kontam da bi bilo interesantno.

Nema tu veze šta je ona zaključila, ne znam ni čak da li je zaključila-uglavmom, ti jesi zaključio da ne bi bilo razlike...punktum.

 

Za temu nema potrebe, mi smo već popile uvredu da smo gore od muškaraca, mogu da milsim šta bi bilo na topiku...kad bi svako iskreno pisao, a ne da se boji flodovanja, flejmovanja,kašljovanja, trumpovanja, kijovanja i ostalih novotarija koje sam čula prvi put i  na svojoj koži osetila...

 

Napisala sam jedan post i imam utisak da sam odmah ...pokvarila ozračje, kako bi Hrvati rekli...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McCarthy said:

Pročitaj da idu da mole ( da se konsultuju kako se to sad kaže )Andre da ukinu sankcije i oni imaju ludaka za suseda, u svakom smislu im se najviše isplati da se ne mešaju.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vidi,meni je najbolji drug umro prosle godine od toga, znali smo se ceo zivot, da to imam u ulazu i da se tu valja ako je sitan diler tako bi i bilo. Da ne pisem o dosta drugih koje sam poznavao.Recnik ti je adekvatan tvojim oratorskim sposobnostima

Jeste, pogotovo bi isao da ga presavijes a da ne znas da li ima neki boc boc ili puc puc. A sto se oratorskih sposobnosti tice, bas cu na tvoje proseravanje level srednja skola da recitujem Sarla Bodlera... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, berti said:

Samo rat u Iraku je u smrt od samih ratnih dejstava i zbog nastalog haosa odneo izmedju 150000 i pola miliona ljudi. Rat koji je vodjen opravdavao se onom lazi koji su smislio americki vrh. Mediji su podgrejavali te price bez ikakvog istrazivanja da li je to istina. Niko se nije mnogo potresao zbog toga, valjda su neki zivoti mizerija, bezvredni.

Tako da prozivati neke medije da su objektivniji naspram drugih je budalastina.

Kad smo već kod lažnih povoda za rat svi pominju Hitlera i Poljsku, a niko da pomene Irak i nihov "nuklearni program". E tu se vidi uticaj medija i propagande na kreiranje javnog mnjenja, Holivud odradio par filmova, spinovanje good guy vs bad guy i sve je supeeeer, opet su dobri momci pobedili. A to što je stradalo pola miliona stanovnika i što smo sjebali još jednu državu i vratili ih na fabrička, koga boli kurac.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Oj Rusijo, Ukrajna je tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi.

 

 

 

Jeste Devile .... nego, nemam twitter ....  pa da okacim ovde kako sam se sinoc proveo

 

download.png

Edited by Plant
  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sasa965 said:

Može ovaj sukob izmeđ USA i Rusije da se gleda crno belo.USA nosi beli šešir a Rusija crni.

Ovako posmatrano sve jasno . Sile mraka i bezumlja su stacionirane u Rusiji.

Samo što to nije važilo do2008.

Rusija je bila dobra 1991 , nije se bunila 1999 pa ni 2004.

Prekretnica je sastanak NATO 2008 u Bukureštu.

Omah je u avgustu izbio rat u Gruziji a 2014 Krim.

Koji sukob između USA i Rusije? Ja sam mislio da je Rusija pokrenula invaziju na Ukrajinu a ne na USA... 😕

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pročitaj da idu da mole ( da se konsultuju kako se to sad kaže )Andre da ukinu sankcije i oni imaju ludaka za suseda, u svakom smislu im se najviše isplati da se ne mešaju.

 

Konsultacije nisu moljenje.

 

Dakle, popili su već sankcije.

 

Try again.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AgroLaki said:

Jeste, pogotovo bi isao da ga presavijes a da ne znas da li ima neki boc boc ili puc puc. A sto se oratorskih sposobnosti tice, bas cu na tvoje proseravanje level srednja skola da recitujem Sarla Bodlera... 

Stil je karakter, to ti je od dragog Bodlera. Stil pisanja smo videli,ali necu se spustati na nivo ''boc boc'' ili ''puc puc''. Da presecemo ovde i nastave ljudi sa temom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sistem navodnjavanja said:

Koji sukob između USA i Rusije? Ja sam mislio da je Rusija pokrenula invaziju na Ukrajinu a ne na USA... 😕

 

Isto koliko ovo može "samo Amerika" da zaustavi kao da je ona, a ne Rusija napala susednu zemlju koju upravo uništava.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sasa965 said:

Tačno , samo je rat posledica a ne uzrok.

Uzrok leži u ovom dokumentu https://www.nato.int/nato_static/assets/pdf/pdf_publications/20111017_nato_after_bucharest_mon.pdf

stranica br5 da se ne mučite da čitate sve.

 

Od te 2008. do danas prošlo je 14 godina, malčice se PDF ubajatio. Ima li u tih 14 godina konkretnih koraka ili su kao pridruženje Srbije EU, zidanje Skadra na Bojani i ostali uspešni primeri?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...