Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

:lol_2:

 

Putalji uvek pišu u ovakvom tonu, vidimo šta se dešava, ali ne znamo šta se događa... Slučajna SVO, slučajna invazija, slučajna depederizacija, slučajna desatanizacija, slučajna denacifikacija ukrajine, kako naši moskalji pišu...

 

 

 

Edited by 033zero330
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bbc

 

Ukraine's military says Russia launched a "massive" attack with 158 drones and missiles - the air force says it has "never seen so many locations targeted simultaneously"

Russia "used nearly every type of weapon in its arsenal", with homes and a maternity hospital hit, Ukrainian President Volodymyr Zelensky says.

Link to comment
Share on other sites

Na ovom nemilom snimku gde raketa udara u soliter, jasno se vidi da ovaj projektil nije presretnut. Meni nije jasno do dana danasnjeg zbog cega se laziraju brojevi oborenih raketa, zar upravo suprotno ne bi nateralo zapad da konacno pomogne Ukrajini sto se tice odbrambenih sistema.

 

X-55 sa produzenim fuel tankom koji je ujedno EW/Decoy je pogodio ovaj soliter i nije eksplodirao u vazduhu kako se napinju ljudi da dokazu radi neke imaginarne pobede na internetu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, longbowman said:

Na ovom nemilom snimku gde raketa udara u soliter, jasno se vidi da ovaj projektil nije presretnut. Meni nije jasno do dana danasnjeg zbog cega se laziraju brojevi oborenih raketa, zar upravo suprotno ne bi nateralo zapad da konacno pomogne Ukrajini sto se tice odbrambenih sistema.

 

X-55 sa produzenim fuel tankom koji je ujedno EW/Decoy je pogodio ovaj soliter i nije eksplodirao u vazduhu kako se napinju ljudi da dokazu radi neke imaginarne pobede na internetu. 

 

 


Ovaj, malo manje samouverenosti ovde ne bi skodilo posto ocigledno nemas pojma kako bi to izgledalo kad bi x55/101 sa glavom od 450kg sa 0.75 maha udarila u soliter.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anduril said:


Ovaj, malo manje samouverenosti ovde ne bi skodilo posto ocigledno nemas pojma kako bi to izgledalo kad bi x55/101 sa glavom od 450kg sa 0.75 maha udarila u soliter.

 

1999god je zgrada CK pogodjena sa tomahavk raketom (jedna ili vise), a tomahavk i X55 su vrlo slicne rakete.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Anduril said:


Ovaj, malo manje samouverenosti ovde ne bi skodilo posto ocigledno nemas pojma kako bi to izgledalo kad bi x55/101 sa glavom od 450kg sa 0.75 maha udarila u soliter.

 

I jeste udarila, i to u krov zgrade, da je udarila pod drugim uglom tip štete bi bio drugačiji.

 

Ako mislimo na isti klip, to je dosta bitan faktor.

Link to comment
Share on other sites

bbc

 

The UK will send more air defence missiles to Ukraine after Russia launched a wave of air strikes overnight, the government has said.

The Ministry of Defence said about 200 weapons would be provided.

UK Defence Secretary Grant Shapps said the package "sends an undeniable message" that Britain is "absolutely committed to supporting Ukraine".

Mr Shapps added: "Putin is testing Ukraine's defences and the West's resolve, hoping that he can clutch victory from the jaws of defeat. But he is wrong.

He called on the West "to come together and redouble our efforts to get Ukraine what they need to win".

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, longbowman said:

Na ovom nemilom snimku gde raketa udara u soliter, jasno se vidi da ovaj projektil nije presretnut. Meni nije jasno do dana danasnjeg zbog cega se laziraju brojevi oborenih raketa, zar upravo suprotno ne bi nateralo zapad da konacno pomogne Ukrajini sto se tice odbrambenih sistema.

 

X-55 sa produzenim fuel tankom koji je ujedno EW/Decoy je pogodio ovaj soliter i nije eksplodirao u vazduhu kako se napinju ljudi da dokazu radi neke imaginarne pobede na internetu. 

 

 

Ako misliš na snimak sniman iz stana gde projektil u vidu vatrene kugle pada na vrh solitera, mislim da je to presretnut projektil ili možda čak i pokvaren AD projektil. Naravno, nisam stručnjak i moram da se ogradim, ali nisam do sada video nijedan projektil koji preleti hiljadu kilometara i tako gori pre udara u cilj.

Link to comment
Share on other sites

Zelenski obišao Avdivku :

 

 

 

Dosta rizičan potez, respect.

 

Izgleda opet neka raketa uletela u Poljsku. Videćemo čija je ovog puta.

 

obzirom koliko je civilnih ciljeva sinoć pogođeno ovog puta nema dileme da su civili bili glavna meta napada.  Nemoguće je da su se toliko ispromašivali niti da je ukrajinska PVO odgorna za ovoliko ciljeva koji su pogođeni.

 

Satelitski snimak uništenog broda :

 

 

 

 

Rusi i dalje tvrde da je samo oštećen 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rusi tvrde da je fejk. Bilo je dostavljeno raznim medijima sa obične mail.ru adrese, pa su neki i objavili, a zatim sklanjali.

 

https://sevastopol-news.com/society/2023/12/29/332656.html

https://meduza.io/en/news/2023/12/30/local-news-agencies-publish-then-remove-reports-saying-74-russian-sailors-killed-in-ukraine-s-strike-on-russian-military-ship-in-annexed-crimea

 

Dosta je nelogična ta molba iz pisma da se proglasi dvodnevna žalost u Novočerkasku ako znamo da Rusi nisu priznali žrtve, štaviše da još uopšte nisu potvrdili da je brod potopljen.

 

Pritom je taj brod već jednom gađan u martu '22, kojom prilikom su po zvaničnim podacima poginula trojica mornara, a pošto je pravljen u Poljskoj, bilo je čak tvrdnji da posle toga uopšte nije bio upotrebljiv jer nije bilo moguće obezbediti delove za zamenu.
 

Spoiler


 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Dosta su mi pomešana osećanja. Negde od maja 2022. se pitam kako Ukrajinci ne prelaze iz moda odbrane u mod "mora neko da plati za sve ovo". Suzdržavali su se dve godine skoro, pa rekli "e, sa'će mi malo da vam sejemo strah". Razumem emotivno, ali ne želim da gledam emotivno ovaj rat, nego principijelno, pa sam zato protiv udara u centar grada raketama.

Opet, Rusi to maltene rade od marta 2022. po celoj Ukrajini, pa šta se sad bunim?

Mislim, nije ovo smislen post, ja želim da neko plati za sva ubistva, rušenja, progone, mučenje, pa i maligni uticaj na Srbiju Rusije, ali neću da ginu civili u to ime. Što kažu oni beogradski navijači: nismo isti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinci ih na twiteru troluju sa glupostima koje i sami rusi koriste. Kažu "ništa mi nismo pogodili, gađani su samo vojni ciljevi, to su krhotine ruske protivavinske odbrane i ruske rakete koje su promašile ciljeve".

 

Iako mislim da im ovo što se tiče podrške na zapadu nije dobro ovo itekako dobro dođe da prodrma one ruse koji imaju najgluplji od svih stavova "ne pratim i ne interesuje me rat u ukrajini". E takvih više neće biti u pograničnim gradovima.

 

Nadam se da nema civilnih žrtava, za sada nema ni jedan video na osnovu koga bi se mogoa izvući takav zaključak. Ono što smo videli je ugalvnom manja šteta na objektima i par vozila uništenih. Pogođena je  i elektrana i jedna kompanija u Brajnsku koja je proizvodila elektro opremu za vojsku.

 

Interesantno Rusi izlaze sa tvrdnjom da je Belgorod između ostalih gađan češkom Vilkom, pokušavaju da unesu razdor između zapada i Ukarjine. Umesto da nam pokažu žrtve njima je glavna vest da se koristila NATO raketa u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Raketiranjem gradova se rat ne dobija.

 

Ono što su Rusi radili i pokazali raketiranjima naseljenih mesta zapravo je prikaz nemogućnosti da se nešto novo ostvari na bojištu (jer zašto bi gađali neki cilj ako on nije od najvećeg strateškog značaja, ako mogu vojničkom čizmom da zauzmu neki drugi cilj koji jeste od strateškog značaja), a Ukrajincima bez ozbiljnije akcije saveznika ostaje da ovako odgovaraju na ruska raketiranja.

 

Mislim okej, gađaš vojne  mete, trupe u pokretu i one na frontu, ali gađati Kijev?!? I onda kao odgovor imamo ovo... Ubeđen sam da Ukrajinci ne bi raketirali gradove u Rusiji da Rusi nisu raketirali njihove, jer što da ih provociraju i izazivaju ih da istresu na njih arsenaal koji je preostao još iz SSSR-a.

 

Ovako, ti mene, ja tebe... Mrcvarenje se nastavlja, bez naznake da će prestati u dogledno vreme.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Do sada je potvrđena smrt 18 civila u Belgorodu, uključujući i decu.

Odmah je izvršen napad Rusa na centar Harkova, da li kao odgovor na Belgorod ili je već bilo planirano, tek izgleda da je u toku teška eskalacija (ukoliko je to moguće uopšte).

Link to comment
Share on other sites

Harkov i Bjelgorod istorijski baš nemaju sreće.

 

A sutra Nova godina.... Nek ide sve u klinac krasni. Nek prime bre više Ukrajinu u EU i u NATO i nek instaliraju združene jedinice unutra ako žele da okrenu točak i pobede. 

 

Sad će Rusi da raspale po Harkovu, kao da je tamo neko kriv za ono što se desilo u Bjelgorodu. To iznurivanje je užasno i ne vodi ničemu, osim što gomila leševe na sve strane.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...