Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

To bas uzeh da napisem, sta ovaj histericni predlaze recimo da se radi sa likovima kao taj sto je jurio vilama onog pilota kad se srusio, pa ga ovaj ubio. Da im kazu da bacaju cvece na ruske tenkove i avione koji padnu? Pa izgleda u Ukrajini nisu kao neki, koji bi to stvarno radili. Verovatno zato sto tamo imaju vekovno iskustvo sa "pravoslavnom braćom".

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa izgleda u Ukrajini nisu kao neki, koji bi to stvarno radili. Verovatno zato sto tamo imaju vekovno iskustvo sa "pravoslavnom braćom".

 

Pa i oni su ta ista pravoslava braca.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Perkos2 said:

Pitam za dopremanje pomoci u naoružanju, opremi, ljudstvu a to ne mogu par civila da odrade

 

Ne znam o čemu govoriš, ja sam pominjao da frontovi ne postoje objašnjavajući zašto Ruski generali ginu kao muve i zašto im lupaju vozila po putevima kao da se radi  o armiji neke banana republike. Neko je pričao da mu nije jasno kako ubijaju generale koji su negde u pozadini fronta a ja kažem da pozadina fronta ne postoji.

 

A što se tiče čuvenih okruženja i ostalog to su bajke. Upravo ovaj Trostianec ti je dokaz za to. Onaj ko veruje rusofilskim mapama za njega je taj grad bio 100km iza linije fronta a danas pao u Ukrajinske Ruke. Sumi je navodno u okruženju od 2.-3. dana a ni to nije tačno upravo zbog onoga što sam pisao, ne postoji linija fronta koja nam se servira na razno raznim mapama. To shvatite samo kao nešto uslovno da bi se kretanje rata jasnije pokazalo grafički. Najtačnija mapa koju sam ja video je ova :

 

https://liveuamap.com/

 

Jedini je problem što kasni par dana za događajima tako da nije dobra za praćenje dnevnih vesti ali je u globalu najtačnija. Opet i kod nje nešto što je ofarbano ne znači da je 100% pod kontrolom Rusa nego se smatra kontrolisanom teritorijom jer su sve komunikacije u rukama Rusa. No oni putevi kroz njive i šume sigurno nisu 100% pokriveni u ovako velikoj zemlji obzirom da su Rusi napali sa samo 200k vojnika + paravojne formacije.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Danas se nije nešto letelo ?

 

Oblačno do srede, ponedeljak će biti mini razvedravanje. Inače odsustvo Ruske avijacije je veliko iznenađenje za mene u ovom ratu. Kao da oni imaju 100 aviona a ne Ukrajina.

 

Edit : sad pogledah drugu prognozu već sutra razvedravanje u većem delu zemlje.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

 

Oblačno do srede, ponedeljak će biti mini razvedravanje. Inače odsustvo Ruske avijacije je veliko iznenađenje za mene u ovom ratu. Kao da oni imaju 100 aviona a ne Ukrajina.

 

Edit : sad pogledah drugu prognozu već sutra razvedravanje u većem delu zemlje.

 

Da...kao da ih čuvaju za nešto "veće"....

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

 

Ne znam o čemu govoriš, ja sam pominjao da frontovi ne postoje objašnjavajući zašto Ruski generali ginu kao muve i zašto im lupaju vozila po putevima kao da se radi  o armiji neke banana republike. Neko je pričao da mu nije jasno kako ubijaju generale koji su negde u pozadini fronta a ja kažem da pozadina fronta ne postoji.

 

A što se tiče čuvenih okruženja i ostalog to su bajke. Upravo ovaj Trostianec ti je dokaz za to. Onaj ko veruje rusofilskim mapama za njega je taj grad bio 100km iza linije fronta a danas pao u Ukrajinske Ruke. Sumi je navodno u okruženju od 2.-3. dana a ni to nije tačno upravo zbog onoga što sam pisao, ne postoji linija fronta koja nam se servira na razno raznim mapama. To shvatite samo kao nešto uslovno da bi se kretanje rata jasnije pokazalo grafički. Najtačnija mapa koju sam ja video je ova :

 

https://liveuamap.com/

 

Jedini je problem što kasni par dana za događajima tako da nije dobra za praćenje dnevnih vesti ali je u globalu najtačnija. Opet i kod nje nešto što je ofarbano ne znači da je 100% pod kontrolom Rusa nego se smatra kontrolisanom teritorijom jer su sve komunikacije u rukama Rusa. No oni putevi kroz njive i šume sigurno nisu 100% pokriveni u ovako velikoj zemlji obzirom da su Rusi napali sa samo 200k vojnika + paravojne formacije.

I dalje ne vidim kako ce rešiti problem dopremanja pomoći ukrajinskoj vojsci ako su putevi pod kontrolom Rusa.Kapiram ja polugerilsku borbu ali solidan broj vojnih jedinica Ukrajine je okruzen ili poluokruzen, njima treba ozbiljna pomoc a to je tesko kad su putevi j ruskim rukama. 

Link to comment
Share on other sites

Okružen je jedino Marijupol, nejasno je šta se događa u Konotopu, A Sad je našao negde infor da se grad dogovorio sa Rusima da ga zaobiđu a da ovi ostanu mirni, sve ostalo su ruske dezinformacije. Ovima u Marijupolu nema pomoći, boriće se dok imaju oružja i onda će im se front raspasti. Svi ostali dobijaju pojačanja i zalihe, neki lošijim putevima kao na primer Sumi a neki bez ikakvih problema kao na primer Harkiv za koga od prvog dana slušamo bajke da je okružen.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ipak rade...

 

Mislim da je ovo Iskander....ako nije...

 

Bez obzira sto prenosi nalog koji je i pre agresije bio rasprsivac alt-reich budalastina nemam problem da prihvatim da je ovo tacno. Verovatno se desilo vise puta, samo sto to ni na koji nacin ne protivreci sustini teksta za koji sam ostavio link. Ako neko kaze, analize su pokazale da je ucinkovit samo u 10% slucajeva onda se tome ne protivreci tako sto se prikaze 1, dakle JEDAN, primer uspesnog dejstva nego procenat veci od 10%. Ako je moguce znatno veci do deset posto. Tako prosto banalna stvar ali ipak promice mnogima kad krenu u velike geopoliticke analize, u mnogim drugim primerima i temama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, KfJ said:

Izgleda da je ovaj rat poterao u izbeglistvo 4.3 miliona dece , preko 50 % od ukupnog broja.

Njima ce Putin sigurno ostati u lepom secanju, a verovatno i Rusi.

 

 

 

Odgledala onaj video iz Harkiva, ne ceo naravno, jer me uzasnuo, ali wth je on mislio? Nadam se da se to nece okrenuti protiv Rusa generalno. Juce u NYC upoznala zenu, I kad smo onako krenuli pricu ko prica koliko jezika, bas saroliko drustvo, ona nabrzinu kaze "moji su uglavnom poreklom Rusi i malo Nemcka", videla sam da ceka reakciju u malo neprijatnom trenutku, I bilo mi zao. Rodjena zena na Manhattan. Zena iz Kolumbije prekinula tisinu, a I sta da joj kazem? Welcome to the club?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Russia will have to linger in Ukraine for 30-40 years, says Russian State Duma deputy from United Russia, ex-commander-in-chief of the Airborne Forces Vladimir Shamanov. In his opinion, this is necessary in order to “cleanse the country from Nazism in the minds of the locals”

 

FOyut8dWQAkmiB8?format=png&name=900x900

 

Quote

Vladimir Anatolyevich Shamanov (Russian: Владимир Анатольевич Шаманов, born 15 February 1957) is a retired Colonel General of the Russian Armed Forces, who was Commander-in-Chief of the Russian Airborne Troops (VDV) from May 2009[1] to October 2016 and a former Russian politician. After his retirement in October 2016, Shamanov became head of the State Duma Defense Committee.


https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Shamanov

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Gledam danas francuske vesti i ,pored drugih interesantnih vesti i informacija, prikazuju i statistiku kako će starosna grupa 18-34 glasati - 31% za Marine Le Pen, ostali znatno ispod. Sećajući se neke emisije na početku rata, Le Penova najoštrije kritikuje rusku invaziju i naziva stvari pravim imenom, ali odbija bilo kakve sankcije, koje bi mogle francuskom  narodu da umanje kvalitet života. @Beonegro Jel to važi i za druge starosne grupe?  Da li to popularnost desnice raste zahvaljujući ratu u Ukrajini i sankcijama?

 

BTW, ovi su juče prikazali Kadirovce kako kače zastavu na većnicu u Marijupolju. Nešto ne videh rusku zastavu, nego neku sa nekim drugim bojama, valjda je bio zeleni element u njoj (ličilo mi bugarsku zastavu, posle proverio, Čečenska je slična, valjda je to to bilo), plus zastavu sa slikom Kadirova. Delili su stanovnicima Marijupolja humanitarnu pomoć u kartonskim kutijama označenim sa Z. Malo cinično. Izgleda da Kadirovci za razliku od svojih gazda nemaju problem sa poziranjem medijima i davanjem intervjua. Priča neki Kadirovac bez problema sa francuskim novinarima, začuje se pucnjava iz neke fabrike relativno blizu, ovaj prekida i kaže novinaru otprilike ček idemo čas da to rasčistimo. I danas slike gde Kadirovci negde dele humanitarnu pomoć u kartonima sa slovom Z gde jedna Ukrajinka francuskom novinaru kaže da je baš briga šta piše na kartonu već šta je u kartonu. 

 

Jel to Kadirovci vode sopstvenu PR-politiku nezavisno od Rusa? Anegdote jednog besmislenog rata.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

Popularnost desnicarskih kandidata u Francuskoj zapravo opada - Pecresse i Zemmour su sa 15% pali na jedva 10%, dok je popularnost Le Pen malo porasla i sad je oko 19% (bila oko 15%). 

 

Zato popularnost kandidata ekstremne levice Jean-Luc Melenchona opet raste - sa nekih 8-9% na preko 14%. Inace, rec je o antiNato politicaru koji je zamalo usao u drugi krug predsednickih izbora 2017. i tada je dobio preko 19,5% (takodje su i tada davane male sanse, a on je rastao tokom kampanje).

 

Biraci Pecresse ce uglavnom opredeljuju za Macrona (skacu sa broda koji tone), dok je Zemmour valjda podrzao intervenciju Rusije dok za Le Pen vec dugo vazi stigma da je finansirana od ruskog drzavnog vrha.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Ovo je sasvim OK - covjek se protivi politici Kanade, prekinuo je izlaganje ministra i izrazio svoje misljenje i optuzio vladu za ono za sta on misli da su odgovorni. Vjerovatno ga je bezbjednost ispratila sa dogadjaja, o kojem je on napravio video i postavi na svom Twitter racunu. Tako funkcionisu normalni rezimi (uz sve zamjerke koje ja licno imam na Justina). U nenormalnim rezimima se za ovakve proteste ljudi salju na robiju (hint - Pussy Riot). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Što se tiče generala koji ginu to je zato što rusi ne kontrolišu teritoriju nego samo puteve. To što mape koje kačimo farbaju sve živo je zbog toga što smo mi navikli da tako pratimo rat. U stvarnosti oni kontrolišu samo puteve i par mesta koji imaju važnu stratešku poziciju u svom regionu.

 

Kada tome dodate špijunske podatke koje prikupljaku i Ukrajinci i NATO to je razlog zašto gube ovoliko visokih oficira.

Nemam pojma zasto ginu generali niti me briga. Citav zivot posvete tome da nauce kako ubijati, i kada ih stigne smrt od nekoga ko je vise pazio na casu i bolje se istrenirao to je fer. Meni je zao one djece koju ti isti generali vode, i koji nemaju pojma gdje su i zasto - na osnovu slika i snimaka, mnogi od njih su jedva punoljetni - nema sanse da su sve profesionalni vojnici. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Akiro said:

Gledam danas francuske vesti i ,pored drugih interesantnih vesti i informacija, prikazuju i statistiku kako će starosna grupa 18-34 glasati - 31% za Marine Le Pen, ostali znatno ispod. Sećajući se neke emisije na početku rata, Le Penova najoštrije kritikuje rusku invaziju i naziva stvari pravim imenom, ali odbija bilo kakve sankcije, koje bi mogle francuskom  narodu da umanje kvalitet života. @Beonegro Jel to važi i za druge starosne grupe?  Da li to popularnost desnice raste zahvaljujući ratu u Ukrajini i sankcijama?

 

BTW, ovi su juče prikazali Kadirovce kako kače zastavu na većnicu u Marijupolju. Nešto ne videh rusku zastavu, nego neku sa nekim drugim bojama, valjda je bio zeleni element u njoj (ličilo mi bugarsku zastavu, posle proverio, Čečenska je slična, valjda je to to bilo), plus zastavu sa slikom Kadirova. Delili su stanovnicima Marijupolja humanitarnu pomoć u kartonskim kutijama označenim sa Z. Malo cinično. Izgleda da Kadirovci za razliku od svojih gazda nemaju problem sa poziranjem medijima i davanjem intervjua. Priča neki Kadirovac bez problema sa francuskim novinarima, začuje se pucnjava iz neke fabrike relativno blizu, ovaj prekida i kaže novinaru otprilike ček idemo čas da to rasčistimo. I danas slike gde Kadirovci negde dele humanitarnu pomoć u kartonima sa slovom Z gde jedna Ukrajinka francuskom novinaru kaže da je baš briga šta piše na kartonu već šta je u kartonu. 

 

Jel to Kadirovci vode sopstvenu PR-politiku nezavisno od Rusa? Anegdote jednog besmislenog rata.

 

3 hours ago, goldberg said:

Popularnost desnicarskih kandidata u Francuskoj zapravo opada - Pecresse i Zemmour su sa 15% pali na jedva 10%, dok je popularnost Le Pen malo porasla i sad je oko 19% (bila oko 15%). 

 

Zato popularnost kandidata ekstremne levice Jean-Luc Melenchona opet raste - sa nekih 8-9% na preko 14%. Inace, rec je o antiNato politicaru koji je zamalo usao u drugi krug predsednickih izbora 2017. i tada je dobio preko 19,5% (takodje su i tada davane male sanse, a on je rastao tokom kampanje).

 

Biraci Pecresse ce uglavnom opredeljuju za Macrona (skacu sa broda koji tone), dok je Zemmour valjda podrzao intervenciju Rusije dok za Le Pen vec dugo vazi stigma da je finansirana od ruskog drzavnog vrha.

Ako zelis da vidis koliko ima zatucanih i extremnih ljudi u jednoj zemlji onda vidis koliko glasova imata tkz extremna desnica.

 

Juce gledam, mislim ismejao sam se intervju na RTS2 mislim Mise Vacica, koji je to idiot ono sve nije video. Mi se njemu smejemo, ali on ce rasti iz meseca u mesec, cak je tu na kraju i Paja Bihali, manje vise drugi Vacic koji eto kaze  mi smo tkz ruska nacionalna manjina,ja sam odmalena gledao dobro na Ruse. Ono nisam mogao da verujem sta postoji u Srbiji. Da vucic ne kupuje glasove oni bi bili na dobrom procentu, sto opet vraca pricu o AZOV-u i njegovih 2% gde smo mi i Rusi gori od njih po tom pitanju.Kod Rusa racunam komuniste.

 

Kod nas je to na malom procentu bas zbog kupovine glasova palme,dacica i vucica...

 

Sto se tice Kadirovaca oni su od pocetka krenuli u taj PR koji im je dao Kepec jer se vode kao ozloglaseni. Nove uniforme,slikanje kako spasavaju decu iz podruma, daju pomoc itd...Ruska propaganda je najjaca u svetu kad se racuna u svetu i jako je podcenjena i mislim da imaju svoje spijune,spavace u svakoj drzavi na svetu,svoje tkz proxije. I kad pogledas nivo inteligencije i sta pricaju ti Proxiji to je neverovtno,ima ih i u Americi, a da ne pricamo o Evropi, Aziji itd..

 

 Da su poslali samo Kadirovce na Mariupolj, moje misljenjeje da se nijedan ne bi vratio iz istog. Rusofilija je bolest 21.veka i jedinstven otpor zapadu, tacnije ti ljudi vise mrze zapad nego sto vole Rusiju. Sa tim da bi ti isti Rusofili pre ziveli na zapadu nego u samoj Rusiji.

 

Sto se tice Srbije,nasa realnost dolazi 4. aprila kad cemo saznati ono sto svi znamo,da smo bili pametniji pre devedesetih nego u periodu posle. Bice sve gore i gore kako ljudi budu bezali iz ove vukojebine, a idioti kao vacic, bihali, vucic, brnabic,seselj budu dobijali sve vise prostora. Davno je proslo vreme da odavde ljudi beze samo zbog standarda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...