Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

21 hours ago, Cyber said:

 

Izgleda naisla neka sezona gripa u Kremlju pa su mozda u nekom karantinu. Javlja Moscow Times da ima jos odsutnih........

 

kako neko uopste zivi tamo, ako moze tek tako da nestane ili bude ubijen slucajno od strane svojih trupa (oni generali)

ili namerno bez obzira da li je blizak putinu ili ne...a zvanicno saopstenje ma kakvi tamo postoji samo omerta.

 

7 hours ago, n4l1m said:

 

ukrajina nece vojnu neutralnost, a istovremeno znaju da ni nece biti primljeni u nato?

 

 

 kad podele ukrajinu na severnu i juznu koreju, tada ce jedan deo biti u nato a drugi u phederaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

Devile, Devile, rekao sam ti vise puta da proveris sta pises. 

 

Nisu to nikakvi placenici iz Afrike i Sirije. Sirijski novac je pronadjen kod poginulog ruskog vojnika u Irpinu.

 

Ovi Afrikanci su verovatno (jedan sigurno) stanovnici Rusije ili Luganska, ne znam sad tacno mrzi me da guglam, koji su mobilisani. Verovatno dosli kao studenti ili radnici pa ostali u Rusiji. 

 

Jbg dva klika na vest koju si objavio i odma se vidi da je kontekst potpuno drugaciji. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

Devile, Devile, rekao sam ti vise puta da proveris sta pises. 

 

Nisu to nikakvi placenici iz Afrike i Sirije. Sirijski novac je pronadjen kod poginulog ruskog vojnika u Irpinu.

 

Ovi Afrikanci su verovatno (jedan sigurno) stanovnici Rusije ili Luganska, ne znam sad tacno mrzi me da guglam, koji su mobilisani. Verovatno dosli kao studenti ili radnici pa ostali u Rusiji. 

 

Jbg dva klika na vest koju si objavio i odma se vidi da je kontekst potpuno drugaciji. 

Jos gore ako je istina to sto ti kazes. I sta ce sirijskinovac kod ruskog vojnika. Molio bih link!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KfJ said:

Putin je jako zinuo, kao da ce progutati celu ukrajinu,

ali dok je taj njegov slampavi kroshe putovao u slow motion-u,

samo ce rep da im oprlji.

 

Kakva je ovo nebuloza, pa ta drzava je unistena za slijedecih 20-30-40 godina, a mozda i vise, zavisi od toga kakva ce se politika voditi sledecih godina.

Od pomoci, Ukrajina je dobijala samo oruzje, nije nista ucinjeno da se pomogne na suzbijanju korupcije, na razvoju ekonomije itd.

Kako mislis da ce se oporaviti unistena drzava od 40 miliona ljudi. Ko ce dati tolike pare? U malu Bosnu se slijeva pomoc skoro 30 godina, pa nista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Kakva je ovo nebuloza, pa ta drzava je unistena za slijedecih 20-30-40 godina,

Od pomoci, Ukrajina je dobijala samo oruzje, nije nista ucinjeno da se pomogne na suzbijanju korupcije, na razvoju ekonomije itd.

Kako mislis da ce se oporaviti unistena drzava od 40 miliona ljudi. Ko ce dati tolike pare?

 

Izgleda da niko ne veruje u opciju severna/juzna koreja. Jedna ukrajina ce biti juzna koreja a druga ruska.

Tek tada ce moci da se vidi koja ukrajina ce `liciti na nesto`

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

Izgleda da niko ne veruje u opciju severna/juzna koreja. Jedna ukrajina ce biti juzna koreja a druga ruska.

Tek tada ce moci da se vidi koja ukrajina ce `liciti na nesto`

 

Sledecih 20 godina slijede masovna iseljavanja, a kada ce tu bilo sta liciti na nesto, to samo kristalna kugla moze da kaze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

Izgleda da niko ne veruje u opciju severna/juzna koreja. Jedna ukrajina ce biti juzna koreja a druga ruska.

Tek tada ce moci da se vidi koja ukrajina ce `liciti na nesto`

 

 

Dodaj jos i Madjarsku zbog Zakarpatja i Poljsku zbog Zapadne Ukrajine i Lvova koji im je oduzet na kraju WWII i eto prilike za eksperiment.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto kronose da dodam madjarsku i sve to? Kazem za ukrajinu jer ne vidim da moze drugacije osim da je podele.

 

15 minutes ago, Amigo said:

 

Sledecih 20 godina slijede masovna iseljavanja, a kada ce tu bilo sta liciti na nesto, to samo kristalna kugla moze da kaze.

 

Mi ne znamo kada ce to biti niti je na nama da predvidjamo. Da postoji instant opcija na obostrano zadovoljstvo, ja bih na njihovim mestima, posegnula za njom.

 

 

Edited by Mama_mia
,
Link to comment
Share on other sites

 
Kakva je ovo nebuloza, pa ta drzava je unistena za slijedecih 20-30-40 godina, a mozda i vise, zavisi od toga kakva ce se politika voditi sledecih godina.
Od pomoci, Ukrajina je dobijala samo oruzje, nije nista ucinjeno da se pomogne na suzbijanju korupcije, na razvoju ekonomije itd.
Kako mislis da ce se oporaviti unistena drzava od 40 miliona ljudi. Ko ce dati tolike pare? U malu Bosnu se slijeva pomoc skoro 30 godina, pa nista.
Eu i sad ce dati ogromne novce a Rusija još veće kad dobije presudu po tužbi za ratnu odštetu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Eu i sad ce dati ogromne novce a Rusija još veće kad dobije presudu po tužbi za ratnu odštetu.

 

Neki novce ce doci, vecina ce se pokrasti, ocekujem sve isto sto se desavalo u posleratnoj Bosni i Hercegovini, tako da nema tu mnogo razloga za optimizam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Eu i sad ce dati ogromne novce a Rusija još veće kad dobije presudu po tužbi za ratnu odštetu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Neku sicu ce dobiti, a odstetu ce Rusija platiti kad i USA plati odstetu Iraku, Avganistanu, Vijetnamu.....:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Neku sicu ce dobiti, a odstetu ce Rusija platiti kad i USA plati odstetu Iraku, Avganistanu, Vijetnamu.....:default_coffee:

 

milijarde su dali vijetnamu i siroko pomagali u svemu

 

ali to stvarno nema veze sa rusijom da bi se poredila sa eu i usa po bilo cemu sve dok mozda, sto kaze biden,

njihov rezim ne nestane

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nešto sam razmišljao, mislim da me @attolini inspirisao na temu rusofobije. Pa evo kad pogledam u nazad nešto je ne detektujem, em što mi je Rusija, pa i SSSR draga kao pojava na planeti, kao veliko a drugačije društvo, kao nauka umetnost i kultura sasvim posebna i ne, ne mogu za njih da imam bilo koji osećaj koji nije simpatija.
Sa druge strane Rusija ima gadnu naviku da imaju vlastodržce, dugovečne, besprizorne i za taj deo istorije te zemlje nemam drugi osećaj osim prezira.
Neprihavtljivo mi je rusofobijom nazivati angažman protiv Putina i njegovih silovika jer oni nisu Rusija, postojala je Rusija i pre postojaća i posle njih. Želim Rusiji da bude bolja od Putina i pre svega želim da Rusija razume prostu činjenicu da je ograničavanje vlasti jednog čoveka odlična stvar i da Solženjicin, ma koliko veliki bio, imamo danas dokaz da nije u pravu. Ne, ne postoji dobar apsolutizam.

  • Like 6
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Cancel kultura u punom zamahu - mnostvo video snimaka na kojima Ukrajinci sviraju klasiku na zgaristima i rusevinama svojih domova, a ni jedan snimak na kojem ruski ili cecenski vojnici sviraju Cajkovskog -  valjda zapadni mediji ne dozvoljavaju da se vidi i ta strana medaljejer je Cajkovski cancelovan? NA CNN- nema ni slika na kojima Kadirov nosi Karamazove pod rukom, ili Shoigu Mayakovskog... U stvari ni Shoigu-a nije bilo nigdje...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, urosg3 said:

Nešto sam razmišljao, mislim da me @attolini inspirisao na temu rusofobije. Pa evo kad pogledam u nazad nešto je ne detektujem, em što mi je Rusija, pa i SSSR draga kao pojava na planeti, kao veliko a drugačije društvo, kao nauka umetnost i kultura sasvim posebna i ne, ne mogu za njih da imam bilo koji osećaj koji nije simpatija.
Sa druge strane Rusija ima gadnu naviku da imaju vlastodržce, dugovečne, besprizorne i za taj deo istorije te zemlje nemam drugi osećaj osim prezira.
Neprihavtljivo mi je rusofobijom nazivati angažman protiv Putina i njegovih silovika jer oni nisu Rusija, postojala je Rusija i pre postojaća i posle njih. Želim Rusiji da bude bolja od Putina i pre svega želim da Rusija razume prostu činjenicu da je ograničavanje vlasti jednog čoveka odlična stvar i da Solženjicin, ma koliko veliki bio, imamo danas dokaz da nije u pravu. Ne, ne postoji dobar apsolutizam.

 

Vladimir Putin, smrtni neprijatelj ruske kulture

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...