Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, mmajstor said:

 

Jebiga, skupi penali trejdera. 

 

Al zato Evropo uvodi sankcije i snosi troskove, ko te jebe. 

 

BTW, USA najvise nafte uvozi iz Kanade. I pre 2 godine je dostigla proizvodnju da ne zavisi od uvoza. Medjutim, pre godinu dana je Biden na osnovu "climate change" blokirao dosta domace proizvodnje.

 

Ne znam zasto su kupili od Rusije ovo sad, jednostavno sulud potez, a I losa optika. Sta god da su bili penali, u ovom trenutku je trebalo progutati. Ali....

 

Ne donosim ja odluke, I nemam dovoljno informacija da znam zasto. 

Link to comment
Share on other sites

Nažalost Rusiju treba izolovati 100% jer deo krivice ide i na građane. Ne može se sedeti i ćutati 20 godina pa posle pričati kao Nemci 45 da su svi bili protiv ludog diktatora. Slična priča kao kod nas. Obzirom da se Rusiji ne mogu uvesti sankcije preko UN, mora na ovaj način da svaka institucija/kompanija donosi odluke za sebe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

Daj odmori malo, juesovej je najveći izvoznik nafte na svijetu. Vjerovatno postoje traderi koji imaju ugovore sa Rusima koje ne mogu da raskinu bez penala, ali će i to isteći, ne sjekiraj se.

Čekaj, mogu jednostrano zapleniti svu imovinu pravnih i fizičkih lica, ali ne daj boooožeeee da neko da se raskine par ugovora o isporuci sirovina. Mislim da bi Međunarodna trgovinska komora i arbitraža pri istoj imala razumevanje za takav potez. Amerika je zemlja slobode, kao što si i sam rekao, pa ima ljudi koji jednostavno boli uvo za birokrate sa Capitol Hill-а, ljudi gledaju svoj posao.

 

@Klotzen Ako to uradiš, onda moraš biti spreman i na mogućnost totalnog rata sa Rusijom. Ekonomski rat je i dalje rat, da se na vreme reagovalo sa vojnom pomoći Ukrajini možda bi to bilo dovoljno, ali sad je već kasno. Ne posotji niti promil šanse da Rusija bude 100% izolovana i da to potraje duži vremenski period.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema podacima IAEA…kljucni dijelovi elektrane nisu ugrozeni. I nema povecanja radijacije. 
Usput, ovo na snimku nije nikakvo artiljerijsko djelovanje nego pjesadijska vatra  na zgradu koja sluzi za obuku. Moguce je  da su u njoj bili ukrajinski vojnici ili sta vec.   
Blesavo je svakako igrati se oko njih ali nisu oni toliki idioti da gadjaju postrojenja i direktno ugroze prvo sebe pa onda sve ostale. 
Malo logicnog razmisljanja nije na odmet. 
Naslovi tipa a onda su se vatrogasci “probili” i ugasili pozar na ovoj zgradi su ipak samo propaganda.
Ni NATO vojna doktrina ne dozvoljava djelovanje vatrogasaca dok se situacija ne dovede pod kontrolu. U ovom slucaju (pretpostavljam, ne mogu da tvrdim 100 %) Rusi im nisu dozvolili prilaz dok je trajao sukob/ pucnjava a onda ih pustili da urade svoje. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve što kaže IAEA valja uzeti sa dobrom rezervom, iz iskustva. Prve vesti se u vodu bacaju a procuriće tačne informacije.

Onog ko napada i onog ko brani nuklearnu elektranu treba da izvesne službe dobro istraže i posete. Oko nuklearne elektrane ne sme da se ratuje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Čekaj, mogu jednostrano zapleniti svu imovinu pravnih i fizičkih lica, ali ne daj boooožeeee da neko da se raskine par ugovora o isporuci sirovina. Mislim da bi Međunarodna trgovinska komora i arbitraža pri istoj imala razumevanje za takav potez. Amerika je zemlja slobode, kao što si i sam rekao, pa ima ljudi koji jednostavno boli uvo za birokrate sa Capitol Hill-а, ljudi gledaju svoj posao.

 

@Klotzen Ako to uradiš, onda moraš biti spreman i na mogućnost totalnog rata sa Rusijom. Ekonomski rat je i dalje rat, da se na vreme reagovalo sa vojnom pomoći Ukrajini možda bi to bilo dovoljno, ali sad je već kasno. Ne posotji niti promil šanse da Rusija bude 100% izolovana i da to potraje duži vremenski period.

 

Naravno da sam svestan. Ali Putinu se više ne sme ni u čemu popuštati jer ove agresije neće imati kraja. Ako oseti da je druga strana slaba biće još gori. Ako je Rusija takva država da bi dozvolila ludom diktaturu da povede svetski rat ili nuklearni rat onda smo svakako već propali. Treba mu pokazati zube i izolovati ga kao nas 90-ih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Sve što kaže IAEA valja uzeti sa dobrom rezervom, iz iskustva. Prve vesti se u vodu bacaju a procuriće tačne informacije.

Onog ko napada i onog ko brani nuklearnu elektranu treba da izvesne službe dobro istraže i posete. Oko nuklearne elektrane ne sme da se ratuje.

Slazem se svakako. 
Napisah jer je prvobitna info bila granatiranje same elektrane. Sto, po svemu ipak nije tacno. I dobro je da je tako. Zarad svih nas. 
 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Kaze mi prijatelj koji je ozenjen Ruskinjom da ce svojoj djeci uvesti sankcije - uzeti im kljuceve automobila i ukinuti allowance 🙂

 

 

Sta ce ako njemu zena uvede kontrasankcije?

 

7 minutes ago, urosg3 said:


Onog ko napada i onog ko brani nuklearnu elektranu treba da izvesne službe dobro istraže i posete. Oko nuklearne elektrane ne sme da se ratuje.

What could possibly go wrong?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

 

Naravno da sam svestan. Ali Putinu se više ne sme ni u čemu popuštati jer ove agresije neće imati kraja. Ako oseti da je druga strana slaba biće još gori. Ako je Rusija takva država da bi dozvolila ludom diktaturu da povede svetski rat ili nuklearni rat onda smo svakako već propali. Treba mu pokazati zube i izolovati ga kao nas 90-ih. 

Morali su biti spremni na ovakav potez Putina i morali su imati adekvatan odgovor na isti. Znali su da će započeti rat ako se Ukrajina nastvi kretati ka članstvu u NATO-u i opet nisu ništa preduzeli. Kad manijak bljuje pretnje onda ga saslušaš ili se obračunaš sa njim, nema treće mogućnosti. To je isto kao sa pištoljem, ako ga potegneš na nekog budi spreman da pucaš.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

What could possibly go wrong?

Neće moći jedno vreme da se živi od pohvala sovjetskoj nuklearnoj tehnologiji, kako je to sigurno, apsolutno bezbedno i neki današnji Djatlov će da kaže "safety first"
A u realnosti...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

 

Sta ce ako njemu zena uvede kontrasankcije?

I ja sam ga pitao zasto njoj ne uvede sankcije - kaze da se ne usudjuje, boji se razorne moci kojom ona raspolaze 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto mi oko ovog rata nije jasno u vezi s brojkama. Kako je moguće da 150-200.000 vojnika razvučenih na fronti od oko 2000 km u nekoliko dana osvoji toliki teritorij i okupira nekoliko gradova? Ukrajina ima vojsku od oko 200.000 aktivnih vojnika i 900.000 rezervista. 

 

Za usporedbu, u Oluji je bilo angažirano oko 130.000 vojnika na hrvatskoj strani, i trebalo im je 4 dana da osvoje desetak puta manji teritorij protiv puno slabijih snaga.

 

Ili su Rusi nevjerojatno dobro organizirani i efikasni, ili su Ukrajinci u većem rasulu od vojske Krajine 95.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...