Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, mladenvzz said:

...Beonegro,slušao sam zadnje konferencije za štampu Vučića.Koliko sam shvatio,nedostaje samo mlijeka u prahu.Ali,ito,će prijatelj Si riješiti.

No jedna je stvar glasanje u UN,ali,ono što slušam u brojnim raspravama na raznim TV u Srbiji ili što pročitam na inetrnetu,pitam se,želi li uopće Srbija ući u EU.Znaš,sve se svodi na ono,zaj.....će mo ih,kao da je skup 27 država,skup budala koji,jedva čekaju da Srbija uđe u EU.Isto,vrijedi za NATO.Ne želim širiti temu,ali,kriteriji za ulazak u NATO ili EU su slični.Onako uopčeno,ulazak u EU je teži u dvije stvari.Ako se otvori ta tema onda ću šire.Pa nije ulazak u te dvije alijanse isto kao i ulazak u Društvo ljubitelja ptica pjevačica.Čak bih rekao da ulazak u NATO će biti i teži,s obzirom na član 5.pa i 4..

Srbija ne misli uci u EU, ali "zeli" da postane clanica jednog dana. E sad zasto ne misli uci u EI, je to sto Vucic i Co, onda nece moci da se hvale da su oni licno odgovorni za ovoliki napredak Srbije. Evropske i svetske firme otvaraju fabrike po Srbiji, Srbija im plati sve , pa i plate radnika za 10 godina. Dobro stranim kompanijama, a dobro i Vucicu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...Beonegro,slušao sam zadnje konferencije za štampu Vučića.Koliko sam shvatio,nedostaje samo mlijeka u prahu.Ali,ito,će prijatelj Si riješiti.

No jedna je stvar glasanje u UN,ali,ono što slušam u brojnim raspravama na raznim TV u Srbiji ili što pročitam na inetrnetu,pitam se,želi li uopće Srbija ući u EU.Znaš,sve se svodi na ono,zaj.....će mo ih,kao da je skup 27 država,skup budala koji,jedva čekaju da Srbija uđe u EU.Isto,vrijedi za NATO.Ne želim širiti temu,ali,kriteriji za ulazak u NATO ili EU su slični.Onako uopčeno,ulazak u EU je teži u dvije stvari.Ako se otvori ta tema onda ću šire.Pa nije ulazak u te dvije alijanse isto kao i ulazak u Društvo ljubitelja ptica pjevačica.Čak bih rekao da ulazak u NATO će biti i teži,s obzirom na član 5.pa i 4..

Ja ću moju perspektivu:

Većina građana ne želi Srbiju u EU i NATO, dočim većina građana bi vrlo rado da živi u EU/NATO zemljama jer nisu slepi i ludi znaju gde je bolji standard i razvijenije društvo. Svojoj zemlji ne žele da bude bogatija i razvijenija jer nas je NATO bombardovao 1999. 
Uopšte ovde društvo teži da se ne menja da je promena uvek na gore, i smatra da bi ulaskom u NATO Srbija izgubila svoj identitet, u načelu. Kada to spuste na lični nivo gotovo niko nema problem da ode da živi i uživa prednosti razvijenijih društava.
Znam šizofreno je ali je tako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ja ću moju perspektivu:

Većina građana ne želi Srbiju u EU i NATO, dočim većina građana bi vrlo rado da živi u EU/NATO zemljama jer nisu slepi i ludi znaju gde je bolji standard i razvijenije društvo. Svojoj zemlji ne žele da bude bogatija i razvijenija jer nas je NATO bombardovao 1999. 
Uopšte ovde društvo teži da se ne menja da je promena uvek na gore, i smatra da bi ulaskom u NATO Srbija izgubila svoj identitet, u načelu. Kada to spuste na lični nivo gotovo niko nema problem da ode da živi i uživa prednosti razvijenijih društava.
Znam šizofreno je ali je tako.

Srbija je jedno tužno mesto za život. Tužno jer znaš da je tamo negde, ne toliko daleko, bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mladenvzz said:

pitam se,želi li uopće Srbija ući u EU

Nemoj uopšte da se pitaš, dovoljno je da znaš da su presvučeni radikali za 10 godina pregovora sa EU uspjeli da zatvore čak 2 poglavlja.

To čak i da ne uzimamo u obzir činjenicu da EU neće primiti državu koja ima teritorijalne sporove sa drugim državama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Srbija je jedno tužno mesto za život. Tužno jer znaš da je tamo negde, ne toliko daleko, bolje.

Jeste. Hiljadu puta kad se lično pobuniš na neku očiglednu nepravdu ili brljotinu dobiješ odgovor: "alo bre nije ti ovo Švedska, šta hoćeš"
A iza toga stoje dve činjenice

1. svi znamo da je "švedska" nešto dobro
2. potpuno nam je nejasno zašto se ne trudimo da budemo više "švedska" iako smo se složili da je to dobro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gistro Bančo said:

Ruska laz je kad ukrajinski izvori tvrde da je tri puta pokusan atentat na Zelenskog? Posto pises odmah iza mog posta…zato te pitam. 

 

Daj mi te ukrajinske izvore, ja sam ovo video na drustvenim mrezama jos prekjuce sa nekih opskurnih kanala.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gistro Bančo said:

 

6 minutes ago, Constantin said:

 

Ovo nema veze sa onim sto je isprva napisano, to je opste poznato jos od pocetka rata, da salju specijalce na vidjenije politicare. Ima isto i za Klicka.

 

Ruska propaganda, u skladu sa onim gde su pozivali vojsku da preuzme "pa cemo se mi lako dogovoriti" takodje "javlja" kako slobodoumni antinacisticki Ukrajinci ustaju i eliminisu neonaciste.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gistro Bančo said:

Zamisli, u vojnom sukobu oboren/ pao avion. Ja sam mislio mekim kruskama se gadjaju…

 

Pa ocekivao sam od ovakve ''supersonicne'' sile sto kaze neki uvazeni forumas da nemaju ovakve gubitke naspram najsiromasnije zemlje...

Rusi mogu zavrsiti samo ako zemlje stopiraju pomoc Ukrajni. Mada ocekujem kad otupe Rusiju da se jos neko prikljuci. Rusi su poprilicno tanki sa tim da jednu zemlju napadaju dve drzave, tri religije itd..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Oh Rusi optuzili Ukrajince da su sami zapalili svoju nuklearnu elektranu. Prvo sami sebe gadjaju, sad sami pale svoje nuklearne elektrane ne bi li kako bacili ljagu na slobodarsku rusku vojsku. Ko bi rekao da ce se takvo nesto desiti, bas cudnovat plot twist i bas nesto s cim se nismo susretali prije. 

Ne postoji ni promil sanse da sama elektrana nije granatirana iako se tako predstavljalo? Ne vjerujem ni ja da su je Ukrajinci zapalili..kao sto ne vjerujem da su Rusi iz zapucali po onoj zgradi za obuku, onako sto im se moze. 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gistro Bančo said:

Ne postoji ni promil sanse da sama elektrana nije granatirana iako se tako predstavljalo? Ne vjerujem ni da su je ukrajinci zapalili..kao sto ne vjerujem da su rusi iz zapucali po onoj zgradi za obuku. 

 

Na snimku se vidi da je elektrana gadjana necim. Cime tacno, ne bih znao ali definitivno mi ono ne izgleda kao pucnji iz neke puske il slicnog lakog naoruzanja. Prilicno mi je nemoguce povjerovati da su je Ukrajinci sami zapalili il sami gadjali. Bukvalno nemaju nijednog razloga za to. Kako god, osoba koja je pucala po bilo kom dijelu najvece nuklearne elektrane u Europi je definitivno teski bolesnik i retard. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Oh Rusi optuzili Ukrajince da su sami zapalili svoju nuklearnu elektranu. Prvo sami sebe gadjaju, sad sami pale svoje nuklearne elektrane ne bi li kako bacili ljagu na slobodarsku rusku vojsku. Ko bi rekao da ce se takvo nesto desiti, bas cudnovat plot twist i bas nesto s cim se nismo susretali prije. 

 

A od kud ti znas sta je stvarno istina, kao sto i niko od nas ne zna? 

 

Tako si i ovde objavio kako je Putin rekao Makronu da ce okupirati celu Ukrajinu sto se ispostavilo kao neistina.

 

Ona pinovana stavka da je zabranjeno kaciti lazne informacije na forum mislim da bi trebalo skinuti jer se na kraju pola od informacija ispostavi kao netacno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Na snimku se vidi da je elektrana gadjana necim. Cime tacno, ne bih znao ali definitivno mi ono ne izgleda kao pucnji iz neke puske il slicnog lakog naoruzanja. Prilicno mi je nemoguce povjerovati da su je Ukrajinci sami zapalili il sami gadjali. Bukvalno nemaju nijednog razloga za to. Kako god, osoba koja je pucala po bilo kom dijelu najvece nuklearne elektrane u Europi je definitivno teski bolesnik i retard. 

 

.

 

A onaj koji je odbranu grada, koji je pao prakticno bez metka je , postavio u kompleksu nuklearne elektrane...je tacno sta? Cak i da nije odbrana grada, ne vazno... Ne znas ni cime je gadjano, ni ko je gadjan, ni sta je pogodjeno...ali znas ko je retard i bolesnik...

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...