Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Što se tiče granatiranja NE, nisam stručnjak ali mislim da su građene tako da par granata ne može izazvati katastrofu. Tj. da postoje sigurnosni protokoli u tom slučaju. Sad jedino da baš zatrpaju granatama postrojenje i sravne ga sa zemljom. Ali to ni Rusima nije u interesu. Pa i oni bi najebali žestoko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predsednik im je glavna sansa. S obzirom da je profesionalni glumac ocigledno zna kako da se postavi u i prema medijima, a pre neko malo je dobio i stajace ovacije u Evropskom parlamentu nakon nekog pateticnog govora. Sada je hit u svetu i gledace da to sto maksimalnije iskoristi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

snimak iz Los Andjelesa tacnije Holivuda. Groblje za ruske avione, tenkove i helikoptere

 

 Pojavila se informacija da je helikopter koji je pošao u potragu za pilotom Suhoja 25 koji je jutros oboren, takođe oboren.  Mi 8 ???

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Nije to pritisak na politicare...to je pritisak na javnost...

 

.

Belosvetske Bebe Popovici sada imaju svojih pet minuta. 

Od spinovanja do nebuloza, sve je dozvoljeno, samo udri.

Plus sto imaju poligon da isprobaju sve teorije i sve tehnike u stvarnom slucaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cyber said:

 

Poenta je u tome da kontrola nad NE Rusima daje kontrolu nad strujom. A kontrola nad strujom daje kontrolu nad gradom. Docim, ako im se cefne mogu da iskljuce struju a svi znamo sta to moze da prouzrokuje.

 

 

 

Tu se nijedna vojna doktrina ne razlikuje…pokusavas da odjseces kontrolu nad energijom, energentima i komunikacijama koje su od vitalnog znacaja. 
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Harmonika said:

Ja sam odavno shvatio,a ova situacija mi je samo potvrdila, da 90% ljudi, ako ne i vise,uglavnom muskaraca, ima tu potrebu da navija za nekog, nesto, neko rokanje,i da se  opredeljuju..jer tesko je reci da su svi, tu mislim orvenstveno na lidere govna, njih ti anvijaci najvise i brane..nemo neko na brata Putina ilian vrli Zapada d ami je udario, koljem zubima  tastaturom..ko god se od njih smeje navijacima za huliganstvo, tezak je licimur..da ne pricam kada prozivaju onu drugu stranu..

Bold, za ovakve stvari, da. Inače nisu ništa bolje što se confirmation biasa tiče ali na drugi način

 

12 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Nije to pritisak na politicare...to je pritisak na javnost...

 

.

Tviter i ostale socijalne rulje dižu histeriju u javnosti koju potičari osećaju i postaje im teže da sklope kompromis.  Recept za katastrofu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Predsednik im je glavna sansa. S obzirom da je profesionalni glumac ocigledno zna kako da se postavi u i prema medijima, a pre neko malo je dobio i stajace ovacije u Evropskom parlamentu nakon nekog pateticnog govora. Sada je hit u svetu i gledace da to sto maksimalnije iskoristi. 

Ono sto je do njega Zelenski jako dobro radi. Jak je kohezioni faktor, zna kako da iskoristi vetar u ledja zapadnih medija, one stvari koje treba sada Ukrajini. 

Sto se tice samih vojnih stvari na terenu, on i ne treba to da radi a takodje mislim da u pregovorima ima jak tim stranih savetnika. Mozda to nije toliko dobro jer ce US i EU tu gledati prvo svoje interese ali milsim da nema drugog i boljeg izbora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gistro Bančo said:

Tu se nijedna vojna doktrina ne razlikuje…pokusavas da odjseces kontrolu nad energijom, energentima i komunikacijama koje su od vitalnog znacaja. 
 

 

Upravo tako. Zato i mislim da je poenta u tome. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyrus Smith said:

Bold, za ovakve stvari, da. Inače nisu ništa bolje što se confirmation biasa tiče ali na drugi način

 

Tviter i ostale socijalne rulje dižu histeriju u javnosti koju potičari osećaju i postaje im teže da sklope kompromis.  Recept za katastrofu.

 

Da i to isto..apsolutno..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ono sto je do njega Zelenski jako dobro radi. Jak je kohezioni faktor, zna kako da iskoristi vetar u ledja zapadnih medija, one stvari koje treba sada Ukrajini. 

Sto se tice samih vojnih stvari na terenu, on i ne treba to da radi a takodje mislim da u pregovorima ima jak tim stranih savetnika. Mozda to nije toliko dobro jer ce US i EU tu gledati prvo svoje interese ali milsim da nema drugog i boljeg izbora. 

spacer.png

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyrus Smith said:

Bold, za ovakve stvari, da. Inače nisu ništa bolje što se confirmation biasa tiče ali na drugi način

 

Tviter i ostale socijalne rulje dižu histeriju u javnosti koju potičari osećaju i postaje im teže da sklope kompromis.  Recept za katastrofu.

 

Otislo je dotle ,barem u javnoj sferi, socijalne mreze prije svega ali i na retorici zvancinih informacionih kanala , da bukvalno svi imaju problem kako drzati stvari pod kontrolom ili eventualno traziti izlaz iz krize. To je ono sto mozda i najvise zabrinjava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ću moju perspektivu:

 

Većina građana ne želi Srbiju u EU i NATO, dočim većina građana bi vrlo rado da živi u EU/NATO zemljama jer nisu slepi i ludi znaju gde je bolji standard i razvijenije društvo. Svojoj zemlji ne žele da bude bogatija i razvijenija jer nas je NATO bombardovao 1999. 

Uopšte ovde društvo teži da se ne menja da je promena uvek na gore, i smatra da bi ulaskom u NATO Srbija izgubila svoj identitet, u načelu. Kada to spuste na lični nivo gotovo niko nema problem da ode da živi i uživa prednosti razvijenijih društava.

Znam šizofreno je ali je tako.

Ne znam, da li bi neko u ovom trenutku, ili bližoj budućnost mogao npr. da natera Ukrajince da udju u vojni savez sa Rusijom. To se mora imati razumevanja, pogotovu što niko, od relevantnih političara ili vidjenijih ljudi u Srbiji, nije kadar da objasni polupismenom narodu koje bi bile prednosti. Da ne davim, nije tema.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ne znam, da li bi neko mogao u ovom trenutku, ili bližoj budućnosti mogao npr. da natera Ukrajince da udju u vojni savez sa Rusijom. To se mora imati razumevanja, pogotovu što niko, od relevantnih političara ili vidjenijih ljudi u Srbiji, nije kadar da objasni polupismenom narodu koje bi bile prednosti. Da ne davim, nije tema.

Sad ce da ti kazu da relativizujes..

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Constantin said:

Fosforna...?

Ne bih rekao…pitanje je kalibra samo ali mi se (iskustveno, nazalost) i dalje cini da je rijec o ili 12.7mm kalibru ili eventualno 14.5, koje jeste bio dio naoruzanja lakih oklopa nekadasnjeg SSSR. DSHK ili KPV.  Tako se barem cini. Naravno da ne mogu da tvrdim. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...izgleda da što god napišem izlazim iz teme.Ne mogu pisati i opravdavati da neka država u ovom tisuljeću ili stoljeću svoju agresiju svojom nadmoći u naoružanju bilo čime opravdava.I što,Rusija pobijedi,na neki način uspostavi nekakovu kolaboracionističku vlast.M,islite li da bi to funkcioniralo ili  da bi to bilo uopće moguće.Vidite,izbjeglo je više od milion ljudi,vidimo da su tu u ogromnoj većini djeca žene i starci.Čuo sam ovih dana da je jedan Ukrajinac gazda a već dvojica  su partizani.Ukrajina je površinski ogromna zemlja,može li to Rusija pacifisirati ili rdi u korist vlastite štete.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Constantin said:

spacer.png

Otišlo je mnogo dalje od ovoga.

 

38 minutes ago, Gistro Bančo said:

Otislo je dotle ,barem u javnoj sferi, socijalne mreze prije svega ali i na retorici zvancinih informacionih kanala , da bukvalno svi imaju problem kako drzati stvari pod kontrolom ili eventualno traziti izlaz iz krize. To je ono sto mozda i najvise zabrinjava. 

Opasnost je što su Rusi koji su se spremali za nekakve sankcije iznenađeni reakcijom i sada nemaju sagovornika za kompromis kome su se nadali. Ukrajinci su ohrabreni ratnim i propagandnim uspesima. Zapad u euforiji edit: Zapadna javnost u euforiji, političarima vezana jedna ruka.

 

Reakcija zapada je, mislim, dobrim delom posledica cancel kulture i odvija se po istom principu lavine. To je iznenadilo i zapadne političare koji su mere dozirali možda oštrije od očekivanja ali ipak umerenije (samo neke banke su isključene iz platnog prometa) od krajnjeg rezultata. Sada smo u situaciji da Rusi koji su sve počeli nemaju izlaznu strategiju a zapadu je teško da im ponudi bar nešto zbog reakcije napumpane javnosti. Naša (ostatka sveta) izlazna strategija je sada da će Putina zbaciti neka klika iz elite ili događanje naroda. Eventualno da se sam ubije.

 

U međuvremenu pitanje koliko će ljudi van tviter kruga reagovati na teškoće izazvane krizom koja se njih ipak malo tiče. Nemam perspektivu, šta znači ova cena u USA:

 

 

33 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ne bih rekao…pitanje je kalibra samo ali mi se (iskustveno, nazalost) i dalje cini da je rijec o ili 12.7mm kalibru ili eventualno 14.5, koje jeste bio dio naoruzanja lakih oklopa nekadasnjeg SSSR. DSHK ili KPV.  Tako se barem cini. Naravno da ne mogu da tvrdim. 

 

Evo jedan izvor sa ruske strane koji možda vuče na teoriju o lokalnoj inicijativi da se napravi propagandna predstava bez namere da se izazove ozbiljan incident. Možda je ruska propaganda naravno ali neke logike ima:

 

Spoiler

 

 

Edit: ima prevod koji se vidi ako se klikne na link i dobije cela  slika.

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...