Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Pulen jos nije potpisao.

 

Inace, nikad ranije u ovo doba godine nije bilo desavanja u ABA. Veci uvoz nego izvoz igraca.

 

Ipak, meni najvaznija informacija je da su tri igraca iz ABA zavrsila u NBA. A istina je da se mladji igraci nisu isticali kao ranijih godina.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Okben Ulubay new FMP player

FMP has got its first reinforcement for the forthcoming season. Okben Ulubay has signed with the Panthers for two seasons.

FMP has got its first reinforcement for the forthcoming season. Okben Ulubay has signed with the Panthers for two seasons.

It is a player that can cover both forward and shooting guard positions and he is well-known for his excellent shooting abilities. Okben Ulubay used to play for all of the Turkey national team youth categories and won three gold medals at the European Championships, besides just as many bronze medals. Ulubay used to play for the Anadolu Efes as well and with this squad, he has had a contract since 2012.

He also played for Darussafaka, with which he played in the EuroLeague.

 

 

Link to comment
Share on other sites

znaci prva petorka mornara needham, ross, sehovic, markota, bjelica. sa klupe vranjoza, lukovic, izgleda i hrvat marcinkovic. nije lose, ali ne vidim ih kao kandidate za visok plasman. mislim da ce  primorska svakako biti bolja,  u najboljem slucaju 6. mesto.

Link to comment
Share on other sites

Negde prosle godine u ovo vreme navijaci Zvezde su u cudjenju komentarisali kako novi sampion ABA lige dovodi skupe igrace u junu, kako se trose milioni, nikad veci budzet nekog kluba u ABA ligi (osim ponosa Izraela), sirotinja dovodi ono sto ostane slobodno u avgustu.

 

Ove godine, 5. jul je, svoj potpis na ugovor stavili su:

 

Lazic

Covic

Baron

Brown

Jenkins

Kuzmic

Faye

Perperoglu

Simanic

 

Spominje se i Gist.

 

Iako nemam uvid u budzete klubova, moje je misljenje da je ovo i skuplja ekipa od Buducnosti prosle godine. Jedna od najskupljih ikada. Ne znam samo zbog cega se navijaci stalno stide velikih imena u svom klubu, velikih ugovora, velikih ulaganja? Navijaci klubova koji svake sezone trose nekoliko miliona na plate igraca, strucnog staba i ostale troskove pokusavaju na sve nacine da predstave da imaju informacije da bas njihov klub trosi najmanje.

 

Mislim da je dobro za ljude koji povremeno, cesto, stalno prate kosarku na ovim prostorima da vide sto bolje igrace u svojim klubovima, sto kvalitetnije meceve u najboljem evropskom takmicenju, sto konkurentnije ekipe. Nadam se da ce i druge ekipe biti sto jace i da ce se igrati kvalitetna kosarka na Jadranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, nadam se da ce se konacno i smiriti ta prica, doduse koju je prvi poturio gosn Choo sa pricom o pranju para, bananama i ostalim matracima.
Pa samo na osnovu ovih potpisa, da uzmemo cifru 350k kao prosjecnu platu na 9 igraca dobijamo broj od 3.150.000 eura samo za plate. Prosjecni Delija kaze sad moze nam se. Samo treba biti objektivan, svi su drzavni projekti, svako me je interes da svoj klub pokaze u sto boljem svjetlu, na kraj krajeva, taj klub je predstavnik drzave, a misljenja sam kad su nam vec lopovske drzave, nek se ulaze u taj sport makar, jer ce ti igraci sjutra biti nekome uzor.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Ne znam samo zbog cega se navijaci stalno stide velikih imena u svom klubu, velikih ugovora, velikih ulaganja? Navijaci klubova koji svake sezone trose nekoliko miliona na plate igraca, strucnog staba i ostale troskove pokusavaju na sve nacine da predstave da imaju informacije da bas njihov klub trosi najmanje.

 

Stide se zato sto znaju da su te pare otete od svih poreskih obveznika, zato sto znaju da su tu one pare iz zdravstva za koje Vucic kaze da ne zna gde su nestale, stide se zato sto se samohrane majke izbacuju iz stana zbog neplacene rate kredita, a klubu volsebno ispari nekoliko miliona evra duga.

I verovatno zbog jos necega.

 

 

 

Edited by The Walking Dravot
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Negde prosle godine u ovo vreme navijaci Zvezde su u cudjenju komentarisali kako novi sampion ABA lige dovodi skupe igrace u junu, kako se trose milioni, nikad veci budzet nekog kluba u ABA ligi (osim ponosa Izraela), sirotinja dovodi ono sto ostane slobodno u avgustu.

 

Ove godine, 5. jul je, svoj potpis na ugovor stavili su:

 

Lazic

Covic

Baron

Brown

Jenkins

Kuzmic

Faye

Perperoglu

Simanic

 

Spominje se i Gist.

 

Iako nemam uvid u budzete klubova, moje je misljenje da je ovo i skuplja ekipa od Buducnosti prosle godine. Jedna od najskupljih ikada. Ne znam samo zbog cega se navijaci stalno stide velikih imena u svom klubu, velikih ugovora, velikih ulaganja? Navijaci klubova koji svake sezone trose nekoliko miliona na plate igraca, strucnog staba i ostale troskove pokusavaju na sve nacine da predstave da imaju informacije da bas njihov klub trosi najmanje.

 

Mislim da je dobro za ljude koji povremeno, cesto, stalno prate kosarku na ovim prostorima da vide sto bolje igrace u svojim klubovima, sto kvalitetnije meceve u najboljem evropskom takmicenju, sto konkurentnije ekipe. Nadam se da ce i druge ekipe biti sto jace i da ce se igrati kvalitetna kosarka na Jadranu.

Zvezda je sa vecinom igraca produzila ugovore, nije ih dovela 10 kao Buducnost, i jos mvp a Abe na polusezoni. Nemam ni ja uvid u budzet tako da sve cifre su pretpostavke a pretpostavke nisu validne.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, StefanPG said:

Naravno, nadam se da ce se konacno i smiriti ta prica, doduse koju je prvi poturio gosn Choo sa pricom o pranju para, bananama i ostalim matracima.
Pa samo na osnovu ovih potpisa, da uzmemo cifru 350k kao prosjecnu platu na 9 igraca dobijamo broj od 3.150.000 eura samo za plate. Prosjecni Delija kaze sad moze nam se. Samo treba biti objektivan, svi su drzavni projekti, svako me je interes da svoj klub pokaze u sto boljem svjetlu, na kraj krajeva, taj klub je predstavnik drzave, a misljenja sam kad su nam vec lopovske drzave, nek se ulaze u taj sport makar, jer ce ti igraci sjutra biti nekome uzor.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 

Mislis da Davidovac ima 350 ?. Uhh koliko je onda imao Kol, Bitadze, Klarkovi. Losa ti je racunica bas, nije ni priblizno toliko novca koliko spominjes, ali ja posto ne znam mozes li da nam kazes koliko je imala Buducnost prosle sezone? Nekako uvek svi znaju budzete drugih klubova a za svoj zid cutanja.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, StefanPG said:

Naravno, nadam se da ce se konacno i smiriti ta prica, doduse koju je prvi poturio gosn Choo sa pricom o pranju para, bananama i ostalim matracima.
Pa samo na osnovu ovih potpisa, da uzmemo cifru 350k kao prosjecnu platu na 9 igraca dobijamo broj od 3.150.000 eura samo za plate. Prosjecni Delija kaze sad moze nam se. Samo treba biti objektivan, svi su drzavni projekti, svako me je interes da svoj klub pokaze u sto boljem svjetlu, na kraj krajeva, taj klub je predstavnik drzave, a misljenja sam kad su nam vec lopovske drzave, nek se ulaze u taj sport makar, jer ce ti igraci sjutra biti nekome uzor.

Mislim da gresis i to prilicno

Prvo pominjes 9 igraca sa prosekom od 350.000 a tu imas Lazica koji ima 150k, imas Covica koji verovatno ne prebacuje 100k, imas Fajea koji je prosle sezone igrao za 120k(ove ne verujem da je preko 150 a i ako je preko nije mnogo) i imas Simanica koji takoce ne verujem da ima mnogo preko 150k

Ostaje ti jos 5 igraca ciji je onda prosek 520.000?!?! Od ovog sastava najskuplji je verovatno Gist koji je jedini u takmicarskoj formi a on igra za 440.000

Nema sanse za takvu racunicu. Preterujes prilicno

Imace se slazem da je ovo najskuplji tim KKCZ ali i dalje mislim da nije najskuplji u regionu ikada.

 

Uostalom i najavljen je budzet za plate od 3,5-4 miliona(odnosno bruto od 6-6,5miliona)

Jeste znacajno veci nego proslogodisnji ali u ovaj budzet ulazi i 20% od Gudurica, prava od EL, pobede od EL koje se znacajno placaju a pretpostavljam da ce se nesto ici i svesno u minus pa peglati prodajama sledece godine

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 Ne znam samo zbog cega se navijaci stalno stide velikih imena u svom klubu, velikih ugovora, velikih ulaganja? Navijaci klubova koji svake sezone trose nekoliko miliona na plate igraca, strucnog staba i ostale troskove pokusavaju na sve nacine da predstave da imaju informacije da bas njihov klub trosi najmanje.


jer velika ulaganja, podrazumevaju veliku odgovornost, pa  bi trebao neko da ako je uložio velike pare da odgovara što je taj projekat propao, a lakše je pričati da si ti uz pomoć štapa, kanapa, malo lepljive trake i dva parčeta žice  sastavio ekipu od perperoglula, Brauna...  ili što bi Valter rekao: oni nisu dovedeni, oni su ostavljeni...  pošto dovedeni igraju za pare, a ostavljeni igraju za Vesninu sarmu i pasulj sa kobasicama...

I onda neko, kao na primer Stefan izbaci da sadašni tim košta tipa 3-4 miliona eura i da treba da se potpiše još nekih igrača....  ne ne ne ne  nije tačno...  Jer da izbacuješ godišnje koliko ko prima para, koliko je ulupano, šta je osvojeno...  pitali bi te naviči, kao što pitaju na fudbalu Terzića: ALO RODJAČE NA ŠTA SI TI TAČNO POTROŠIO 51 MILION EURA!!!!!

A ima i do ovog Dravotovog, ali jako malo, jer prosečnog srbina zabole ćoše, i to onako brutalni su bolovi u ćošetu za ove stvari, dok njega ne poklopi nešto od pomenutog. E onda kreće dreka i češanje... al samo dok se njegov problem ne reši i onda je prosečni Srbo miran i namiren...  što bi se reklo ćuti, dobro je dok se ne zarati.

Link to comment
Share on other sites

Ako se potpiše još i Gist, nema dileme da je ovo na papiru najjači (verovatno i najskuplji) tim još od one Budućnosti sa Tomaševićem, Milojevićem, Rakočevićem i sl. Na sve to, tek treba da se dovede startni plejmejker, kao možda i ključna figura u celom timu. Ne znam odakle je Cho izvadio novce (koju su za sada samo slova u ugovoru, videćemo kakva će biti dinamika isplata) ali 20% od Mudure i "prava od EL, pobede od EL koje se značajno plaćaju" (na citirani deo se moram nasmejati :), plaćaju se nešto smešno, možda desetak hiljada evra) sigurno ne spadaju u ozbiljnu stavku u budžetu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ako se potpiše još i Gist, nema dileme da je ovo na papiru najjači (verovatno i najskuplji) tim još od one Budućnosti sa Tomaševićem, Milojevićem, Rakočevićem i sl. Na sve to, tek treba da se dovede startni plejmejker, kao možda i ključna figura u celom timu. Ne znam odakle je Cho izvadio novce (koju su za sada samo slova u ugovoru, videćemo kakva će biti dinamika isplata) ali 20% od Mudure i "prava od EL, pobede od EL koje se značajno plaćaju" (na citirani deo se moram nasmejati :), plaćaju se nešto smešno, možda desetak hiljada evra) sigurno ne spadaju u ozbiljnu stavku u budžetu. 

 

Posudio od Partizana.

 

#twinslove

 

😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ako se potpiše još i Gist, nema dileme da je ovo na papiru najjači (verovatno i najskuplji) tim još od one Budućnosti sa Tomaševićem, Milojevićem, Rakočevićem i sl. Na sve to, tek treba da se dovede startni plejmejker, kao možda i ključna figura u celom timu. Ne znam odakle je Cho izvadio novce (koju su za sada samo slova u ugovoru, videćemo kakva će biti dinamika isplata) ali 20% od Mudure i "prava od EL, pobede od EL koje se značajno plaćaju" (na citirani deo se moram nasmejati :), plaćaju se nešto smešno, možda desetak hiljada evra) sigurno ne spadaju u ozbiljnu stavku u budžetu. 

 

Svaki trijumf u grupnoj fazi - 40.000 evra, dok bi u slučaju  plasmana u plej-of za svaku novu pobjedu dobili po 70.000 evra.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RedThunder said:

20% od Gudurića, ukoliko zaista transfer vredi 1 000 000 €, je pola godine za Gista, tako da nike zanemarljivo a i svakako je + jer se na to nije moglo računati pre mesec dana


Pošto znamo i platu Gistovu i za koje pare je Gudura otišao u NBA...  i naravno ne dovodi se u u sumnju da je ta cifra od 20% tačna, kao i informacija koju neko izbaio pre neki dan da je tih 20% prebijeno kroz ugovor Pere Antića...

Link to comment
Share on other sites

Filip Čović

Billy Baron

Charles Jenkins

Ognjen Dobrić

Branko Lazić

Stratos Perperoglou

Dejan Davidovac

Derrick Brown

Boriša Simanić

Mohammad Faye

James Gist

Ognjen Kuzmić

Michael Ojo

Nemanja Nenadić

 

to je za sada pa sračunajte. Plus treba naći izlaz iz ugovora sa Ristićem.

 

Plus zakup Arene, Pionira, troškovi aviona, opreme...

 

Plus plate stručnog štaba.

 

Pa sračunajte koji deo ovoga mogu da pokriju EL pobede, prodaja sezonskih (po nikad povoljnijim cenama) i 20% od Gudure.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...