Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

9 hours ago, goldberg said:

Ni u jednom gradu u SFRJ ne postoje 3 ozbiljna kosarksaka kluba.

 

Postojali su u Zagrebu KK Cibona, KK Zagreb i KK Cedevita i onda su magovi iz ABA menadzmenta zavrnuli KK Zagreb, a sad kad postoji osnov da se donese takva odluka, oni je ne donose jer Covic i Raznatovic vedre i oblace ligom i niko nece da im se zamera.

 

U SFRJ si imao period kada si imao KKP, KKCZ i OKK Beograd... Posle si imao BKK Radnicki... Ne razumem zasto bi bio problem da imas vise od 2 "prvoligaska" kluba iz Beograda pogotovo danas kada Beograd ima nikada veci procenat stanovnistva u odnosu na Srbiju?

 

5 hours ago, Green23 said:

Pa bila je odluka za maksimum dva tima iz jednog grada, pa je Mega igrala u Mitrovici. To je velika glupost, zašto bi to ograničavao? Samo da Mega i FMP ne bi igrali? :lol_2:

 

Skroz sam zaboravio na to nesretno ogranicenje... Secam se da je Mega izabrala Mitrovicu iz razloga sto je htela da nadje neko mesto gde bi mogla da izgradi neku fan bazu, da je blizu Beograda gde treniraju, a zaboravih da je pre toga igrala u Smederevu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MetalHead said:

 

Skroz sam zaboravio na to nesretno ogranicenje... Secam se da je Mega izabrala Mitrovicu iz razloga sto je htela da nadje neko mesto gde bi mogla da izgradi neku fan bazu, da je blizu Beograda gde treniraju, a zaboravih da je pre toga igrala u Smederevu.

Da, prva godina u Smederevu, a onda pet u Mitrovici, gde su stvarno imali finu podršku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam vise desetina puta je od strane Covica receno da je Fmp razvojni tim Zvezde = drugi tim Zvezde. Nigde u Evropi drugi timovi ne igraju istu ligu sa prvim timom ( osim mozda Dinama i Lokomotive u fudbalu). Tako da ja mislim da je stvar jasna. Sad druga stvar je pravnicki to dokazati, to vec ne znam kako funkcionise. 

Potpuno druga prica je sto se meni, iz sezone u sezonu, sve vise cini da Covic uopste nije previse zagrejan da u Fmpu pravi igrace za Zvezdu, vec vise koristi resurse Zvezde da Fmp bude sto relevantniji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Green23 said:

Pa bila je odluka za maksimum dva tima iz jednog grada, pa je Mega igrala u Mitrovici. To je velika glupost, zašto bi to ograničavao? Samo da Mega i FMP ne bi igrali? :lol_2:

 

Pa naravno, zato sto, ako oni zele da muljaju i prave se ludi, proglasavaju Raznatovica za vodju navijaca i govore da Covic nema nikakve veze sa FMP, moze i ABA liga da se zastiti od takvih na isti nacin.

 

Umesto toga, oni su primenili pravilo samo na KK Zagreb, koji je u tom trenutku bio sasvim funkcionalan tim.

 

Takodje, moze da se uvede pravilo da klub koji je prosle sezone igrao u Beogradu ne moze da se seli i igra u nekom drugom gradu.

 

12 hours ago, Green23 said:

Ne valja nam klub koji je u stanju da sam sebe izdržava, ali klubovi koji dobar deo budžeta dobijaju od poreskih obveznika su super, i to samo zato što je bukvalno fabrika mladih igrača, daj da ga ugasio da bismo sjebali Miška, jer ga ne volimo. I da ga nateramo da mlade igrače šalje u Partizan i Zvezdu gde će biti 15. igrač, ili da igraju negde u Mađarskoj, Rumuniji itd. 

 

Neke zemlje bi dupe dale da imaju takav klub na tom nivou, i da imaju menadžera kao što je Miško, ali ne mi Srbi smo poznati po tome što ne volimo kada je neko uspešniji od nas, pa daj da probamo da ga sapletemo gde god možemo. Ta Mega je profilisala više NBA igrača, nego Partizan i Zvezda u poslednjih 10 godina. 

 

Zasto onda podrzavas trosenje drzavnog novca, zasto se radujes kad dodje mega pojacanje u Zvezdu?

 

Zasto onda postovi "konacno dobar derbi u finalu ABA lige"?

 

Ako se zalazemo da profesionalna kosarka bude na nivou forsiranja mladih igraca za male pare, daj da se onda zalazemo da svi tako rade, a ne da Partizan i Crvena zvezda imaju milione i jos uz to imaju filijale koje se takmice zajedno sa njima u ligi.

 

10 hours ago, Barkley#34 said:

Mega je uzela Kup preko Partizana.

 

To je bio jedan kup u prethodnih 8 ili 10 godina i to kup koji je Partizan osvajao vise puta u vreme dominacije Crvene zvezde, a FMP i Crvena zvezda osvajali u vreme dominacije Partizana. Nije bas neko dostignuce.

 

@MetalHead ako nema vise od dva kluba u gradu sa pristojnim budzetima, onda mora da postoji to pravilo. Kad se pojavi neki FMP od pre 2011. nista lakse nego ukinuti pravilo.

 

Ovako ce oni beskonacno da se prave ludi, kazes im minimalni budzet, oni nesto smuljaju, kazes im ne moze filijala i menadzerski klub oni se prave ludi.

 

Drzava Srbija bi mogla da da koji milion i nekom drugom klubu osim Crvene zvezde i Partizana i da ih uslovi da moraju u 12 da imaju 2 mlada igraca i da vidis kako ce Raznatovic da se vrati tamo gde je i bio - njegovi igraci koji igraju za Hemofarm, Radnicki, Crvenu zvezdu i Partizan i koji prelaze i Mege kada stasaju za ABa nivo.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

@MetalHead ako nema vise od dva kluba u gradu sa pristojnim budzetima, onda mora da postoji to pravilo. Kad se pojavi neki FMP od pre 2011. nista lakse nego ukinuti pravilo.

 

Ovako ce oni beskonacno da se prave ludi, kazes im minimalni budzet, oni nesto smuljaju, kazes im ne moze filijala i menadzerski klub oni se prave ludi.

 

Drzava Srbija bi mogla da da koji milion i nekom drugom klubu osim Crvene zvezde i Partizana i da ih uslovi da moraju u 12 da imaju 2 mlada igraca i da vidis kako ce Raznatovic da se vrati tamo gde je i bio - njegovi igraci koji igraju za Hemofarm, Radnicki, Crvenu zvezdu i Partizan i koji prelaze i Mege kada stasaju za ABa nivo.

 

To pravilo bi ubilo i ono malo nezavisnih prica koje vrede... jer bi sa pravom postavili sebi pitanje - a sta ako mi dodjemo do tog nekog ranga gde se gleda to pravilo a oni ga ne ukinu? Ko ce da investira uz takav rizik? 

 

Mega i FMP ocigledno imaju budzete da igraju sta igraju - da li si cuo da je neko iz njih otisao zbog kasnjenja plata? Iz Partizana i Zvezde smo vidjali slucajeve... 

A nisu bas kante za napucavanje u ABA ligi, a ni KLS timovi im nisu bas dorasli ovih godina. Tako da sto se mene tice - ogranicavati na gradove je smesno. 

 

Ali treba ozvaniciti filijale i odrediti pravila za njih (da ne mogu igrati isti rang takmicenja kao i glavni klub). 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Drzava Srbija bi mogla da da koji milion i nekom drugom klubu osim Crvene zvezde i Partizana i da ih uslovi da moraju u 12 da imaju 2 mlada igraca i da vidis kako ce Raznatovic da se vrati tamo gde je i bio - njegovi igraci koji igraju za Hemofarm, Radnicki, Crvenu zvezdu i Partizan i koji prelaze i Mege kada stasaju za ABa nivo.

Samom sebi si odgovorio o redosledu poteza. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

To pravilo bi ubilo i ono malo nezavisnih prica koje vrede... jer bi sa pravom postavili sebi pitanje - a sta ako mi dodjemo do tog nekog ranga gde se gleda to pravilo a oni ga ne ukinu? Ko ce da investira uz takav rizik? 

 

A ko je do sada investirao? Dinamik?

 

Ovde cak i ne govorimo o potrebi da vise klubova iz unutrasnjosti igraju ABA ligu, samo klubovi koji nisu povezani sa nekim drugim klubom u ligi i imaju odredjen budzet da igraju ABA ligu.

 

Poslednji primer takvog kluba je bio KK Metalac i oni su trajali jednu sezonu.

 

2 hours ago, MetalHead said:

Mega i FMP ocigledno imaju budzete da igraju sta igraju - da li si cuo da je neko iz njih otisao zbog kasnjenja plata? Iz Partizana i Zvezde smo vidjali slucajeve... 

A nisu bas kante za napucavanje u ABA ligi, a ni KLS timovi im nisu bas dorasli ovih godina. Tako da sto se mene tice - ogranicavati na gradove je smesno. 

 

Ali treba ozvaniciti filijale i odrediti pravila za njih (da ne mogu igrati isti rang takmicenja kao i glavni klub).

 

Vidis, to jeste tacno zato sto se kvalitet ABA lige srozao - mnogi klubovi zapadno od Drine su propali ili su drasticno smanjili budzete.

 

Pa ipak, prosle sezone smo izgubili od Krke i Zadra, dve najlosije ekipe u ABA ligi - samo zato sto su u pitanju nezavisni klubovi u odnosu na Covica. Zadar je prosle sezone dobio tri od cetiri najbolja kluba u ABA ligi, a mozda bi dobili i cetvrtog da su imali Mavru. I takvi su bili osudjeni da ispadnu, a usao je Borac. I nemam nista protiv Borca, ali ako ce i oni da fakticki da imaju prisne odnose sa Partizanom kao sto se pise ovde, onda se ne postavlja pitanje da li je bolje da igra Zadar ili Borac.

Link to comment
Share on other sites

O strategiji, razvoju kosarke, nacinu finansiranja moze da se pise nasiroko, ali to nema preterane veze sa cinjenicom da jedan klub ima razvojni klub u istoj ligi, i da to nigde nije regularno, od Enkoridza do Vladivostoka.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg pa eto ti iz Beograda (pored KKCZ, KKP, FMP i Mege) ulazu Mladost, Dinamik, OKK Beograd se tu nekako drzi jos uvek... BKK Radnicki sam vec pominjao, BeoVuk 72 je aktivan,... I neki od njih su klubovi i sa tradicijom (Mladost, Radnicki, OKK BGD). Sta ces vise od Beograda? 4 ABA ligasa, i barem 2 jaka srpsko-ligasa sa ambicijom da igraju i nesto vise od srpske lige. 

 

I ako ti sada uvedes to pravilo o max 2 kluba iz jednog grada, izbacis FMP i Megu u ABA2 i da moraju da igraju i KLS, sta time dobijas? Posledice bi bile da onda u ABA2 ne mogu vise biti Mladost, Dinamik ili bilo koji drugi beogradski klub i unistio si i njih time. I umesto da imas 4+1 kluba u ABA (fakticki 4 su iz Beograda), 1+X klubova u ABA2 (Mladost, mozda Dinamik...) imaces 2 u ABA1, mozda FMP i Megu a mozda Miskovic odluci da pozove time-out sa Megom i ostane ti samo FMP... Ostali poput Dinamika, Mladosti ne bi vise videli regionalnu kosarku. Da ne pricamo sto bi onda iz KLS ispali neku klubovi jer su se vratili FMP i Mega. OK, mozda bi KK Borac imao kontinuitet igranja u ABA1, a sta dalje, ko jos? Nema vise ni Hemofarma, ni Metalca, ni Sloge iz Kraljeva, Radnickog iz Kragujevca - zato pusti ove nove da grade nesto, iako su iz Beograda 🙂  

 

Ne znam o cemu pricamo ovde, sto insistiras na necemu sto bi srozalo i ovako ne bas sjajnu kosarku u Srbiji? Jel treba da prodjemo kao kosarka u Hrvatskoj. Pomenuto je vec ovde da je to pravilo zeznulo KK Zagreb (ajde, ok, to je mozda bio poslednji ekser u njihovom sanduku, pre toga su oni krenuli da se raspadaju ali ova odluka ABA lige sigurno im nije pomogla). 

 

Jos jednom - regulisanje razvojnih timova DA, neka ogranicenja poput "max 2 kluba iz jednog grada" apsolutno NE. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Desetka said:

O strategiji, razvoju kosarke, nacinu finansiranja moze da se pise nasiroko, ali to nema preterane veze sa cinjenicom da jedan klub ima razvojni klub u istoj ligi, i da to nigde nije regularno, od Enkoridza do Vladivostoka.  

 

ako ideš na zapad, od Enkoridza do Vladivostoka par stotina km u pravoj liniji :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

 

Kumu da se dodeli titula vrhovnog insajdera

 

Boljeg trenera u ovom trenutku i nisu mogli da izaberu. 

Zelim im sreću, a prvenstveno Vladi koga sam cenio kao igraca i sada trenera. Mozda mu fali malo drskosti i bezobrazluka, ali nadam se da ce uspeti u trenerskim vodama!!!

12 hours ago, Pero_Cameron said:

Kum jos pre mesec dana najavio rokadu Trinkijeri<=> Šćepanović

 

Ako je to znao pre mesec dana znaci da se druži sa mnogo ružnim ljudima. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MetalHead said:

@goldberg pa eto ti iz Beograda (pored KKCZ, KKP, FMP i Mege) ulazu Mladost, Dinamik, OKK Beograd se tu nekako drzi jos uvek... BKK Radnicki sam vec pominjao, BeoVuk 72 je aktivan,... I neki od njih su klubovi i sa tradicijom (Mladost, Radnicki, OKK BGD). Sta ces vise od Beograda? 4 ABA ligasa, i barem 2 jaka srpsko-ligasa sa ambicijom da igraju i nesto vise od srpske lige. 

 

I ako ti sada uvedes to pravilo o max 2 kluba iz jednog grada, izbacis FMP i Megu u ABA2 i da moraju da igraju i KLS, sta time dobijas? Posledice bi bile da onda u ABA2 ne mogu vise biti Mladost, Dinamik ili bilo koji drugi beogradski klub i unistio si i njih time. I umesto da imas 4+1 kluba u ABA (fakticki 4 su iz Beograda), 1+X klubova u ABA2 (Mladost, mozda Dinamik...) imaces 2 u ABA1, mozda FMP i Megu a mozda Miskovic odluci da pozove time-out sa Megom i ostane ti samo FMP... Ostali poput Dinamika, Mladosti ne bi vise videli regionalnu kosarku. Da ne pricamo sto bi onda iz KLS ispali neku klubovi jer su se vratili FMP i Mega. OK, mozda bi KK Borac imao kontinuitet igranja u ABA1, a sta dalje, ko jos? Nema vise ni Hemofarma, ni Metalca, ni Sloge iz Kraljeva, Radnickog iz Kragujevca - zato pusti ove nove da grade nesto, iako su iz Beograda 🙂 

 

Vidi, ti si pametan covek i znas da to nisu pirati sa Kariba koji jednom donesu pravilo pa se sastaju za 10 godina.

 

Pokusas na lep nacin, ako ne moze, moras i ti da igras grubo.

 

O kakvim klubovima pricas? Sve su to filijale i amaterski klubovi u kojima bi pola foruma moglo da nastupa. Ti trenutno da spojis sve te klubove ne bi dobio neku Cibonu po kvalitetu. Lepo kazes, pravilo se ukida onda kada se pojavi nezavisan klub sa pristojnim budzetom kao Metalac.

 

A srpska kosarka je vec propala i to odavno - kolika je razlika izmedju 2. i 3. kluba po kolicini novca koji dobija od drzave?

 

7 hours ago, Anton Chigurh said:

Kao sto su laste vesnici proleca, tako je potpis Roko Lenija uvek vesnik Cedevitine propale sezone.

 

Cedevita je vec godinama definicija kluba koji uvelicava uspehe drzavnih projekata iz Beograda i Podgorice.

 

Lepe pare su dali olupinama od igraca tipa Kruslin, Katic, Stipanovic, Ramljak, evo ga sad i Ukic.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

@goldberg ali meni i dalje nije jasno zasto bi to radio? Zasto bi ogranicavao uopste? Na stranu to sto se moze lako promeniti pravilo...

 

8 hours ago, goldberg said:

O kakvim klubovima pricas? Sve su to filijale i amaterski klubovi u kojima bi pola foruma moglo da nastupa. Ti trenutno da spojis sve te klubove ne bi dobio neku Cibonu po kvalitetu. Lepo kazes, pravilo se ukida onda kada se pojavi nezavisan klub sa pristojnim budzetom kao Metalac.

Klubovi o kojima pricam su peti, sesti i sedmi u Beogradu, a u Srbiji jos nize... normalno je da kada ih saberes ne bi dobio jednu Cibonu, koja i takva kakva je, ipak je vodeci tim u Hrvatskoj (uz Zadar). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MetalHead said:

@goldberg ali meni i dalje nije jasno zasto bi to radio? Zasto bi ogranicavao uopste? Na stranu to sto se moze lako promeniti pravilo...

 

Sad se vec vrtimo u krug - zato sto hoces da onemogucis Megu i FMP da igraju ABA ligu, a to je jedini nacin.

 

Ne znam koja je teza, da ih ne treba onemogucavati da igraju ili da to nije jedini nacin?

 

Quote

Klubovi o kojima pricam su peti, sesti i sedmi u Beogradu, a u Srbiji jos nize... normalno je da kada ih saberes ne bi dobio jednu Cibonu, koja i takva kakva je, ipak je vodeci tim u Hrvatskoj (uz Zadar).

 

Cibona je u prilicnoj finansijskoj dubiozi, njih sam samo naveo kao primer minimuma koji bi klub trebalo da ispuni da bi mogao da se takmici u ABA ligi.

 

Taj minimum je da taj klub zeli i moze da pobedjuje na svom terenu Partizan, Buducnost i Crvenu zvezdu.

 

Da sad ne ispada da pricam uprazno, evo i rezultata klubova sa dna tabele ABA lige sa najjacim klubovima:

 

Zadar - Crvena zvezda: 2:7, Zadar - Partizan: 2:8 (uz neke tesne poraza), Zadar - Buducnost: 3:7

Krka - Crvena zvezda: 2:8, Krka - Partizan: 3:7, Krka - Buducnost: 2:8

Mega - Crvena zvezda: 0:10, Mega - Partizan: 2:8 (dve pobede kad Partizan nije bio u konkurenciji za prve cetiri ekipe), Mega - Buducnost: 0:10

Igokea - Crvena zvezda: 1:9, Igokea - Partizan: 3:7, Igokea - Buducnost: 1:9

FMP - Crvena zvezda: 0:8, FMP - Partizan: 2:6, FMP - Buducnost: 1:6

 

Ovde vidimo da, iako su FMP i Mega hvaljeni jer su neretko u sredini tabele, daleko zaostaju kada se radi o onome za sta i treba da sluze - da budu nagazna mina najvecim klubovima. Krka, Zadar i Igokea su u proslosti znali da namuce Zvezdu, Mega i FMP nista. Krka i Zadar su dobijali cak i u Pioniru Partizan, e ovde je Mega dobila samo prva dva meca, a FMP ih je dobijao jer su filijala Zvezde. I slicno u slucaju KK Buducnost.

 

Poenta je, ako zelimo da ABA liga lici na KLS, treba igrati KLS. Tu ima i navijaca Crvene zvezde i Partizana u ogromnoj vecini u svakoj hali i meceva koji nemaju nikakvu rezultatsku neizvesnost i timova koji forsiraju klince, sve ono sto ljudi koji forsiraju da imamo 5 predstavnika u ABA od kojih su tri KK Crvena zvezda B, KK Partizan B i KK Mega zele da gledaju.

 

Verujem da ima ljubitelja kosarke koji su zamisljali ABA ligu kao projekat u kojem bi najjaci klubovi mogli da se okliznu na svakom gostovanju ako budu igrali lose. A ako se nekome svidja kako radi Mega ili kako radi FMP, ne bi trebalo da ima ista protiv kada Zvezda bude prodala najbolje igrace drugim evroligaskim klubovima uz parolu "mi ionako ne jurimo TOP 8".

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

 

Sad se vec vrtimo u krug - zato sto hoces da onemogucis Megu i FMP da igraju ABA ligu, a to je jedini nacin.

 

Ne znam koja je teza, da ih ne treba onemogucavati da igraju ili da to nije jedini nacin?

 

 

Cibona je u prilicnoj finansijskoj dubiozi, njih sam samo naveo kao primer minimuma koji bi klub trebalo da ispuni da bi mogao da se takmici u ABA ligi.

 

Taj minimum je da taj klub zeli i moze da pobedjuje na svom terenu Partizan, Buducnost i Crvenu zvezdu.

 

Da sad ne ispada da pricam uprazno, evo i rezultata klubova sa dna tabele ABA lige sa najjacim klubovima:

 

Zadar - Crvena zvezda: 2:7, Zadar - Partizan: 2:8 (uz neke tesne poraza), Zadar - Buducnost: 3:7

Krka - Crvena zvezda: 2:8, Krka - Partizan: 3:7, Krka - Buducnost: 2:8

Mega - Crvena zvezda: 0:10, Mega - Partizan: 2:8 (dve pobede kad Partizan nije bio u konkurenciji za prve cetiri ekipe), Mega - Buducnost: 0:10

Igokea - Crvena zvezda: 1:9, Igokea - Partizan: 3:7, Igokea - Buducnost: 1:9

FMP - Crvena zvezda: 0:8, FMP - Partizan: 2:6, FMP - Buducnost: 1:6

 

Ovde vidimo da, iako su FMP i Mega hvaljeni jer su neretko u sredini tabele, daleko zaostaju kada se radi o onome za sta i treba da sluze - da budu nagazna mina najvecim klubovima. Krka, Zadar i Igokea su u proslosti znali da namuce Zvezdu, Mega i FMP nista. Krka i Zadar su dobijali cak i u Pioniru Partizan, e ovde je Mega dobila samo prva dva meca, a FMP ih je dobijao jer su filijala Zvezde. I slicno u slucaju KK Buducnost.

 

Poenta je, ako zelimo da ABA liga lici na KLS, treba igrati KLS. Tu ima i navijaca Crvene zvezde i Partizana u ogromnoj vecini u svakoj hali i meceva koji nemaju nikakvu rezultatsku neizvesnost i timova koji forsiraju klince, sve ono sto ljudi koji forsiraju da imamo 5 predstavnika u ABA od kojih su tri KK Crvena zvezda B, KK Partizan B i KK Mega zele da gledaju.

 

Verujem da ima ljubitelja kosarke koji su zamisljali ABA ligu kao projekat u kojem bi najjaci klubovi mogli da se okliznu na svakom gostovanju ako budu igrali lose. A ako se nekome svidja kako radi Mega ili kako radi FMP, ne bi trebalo da ima ista protiv kada Zvezda bude prodala najbolje igrace drugim evroligaskim klubovima uz parolu "mi ionako ne jurimo TOP 8".

 

B1: Dozvoliti im da igraju a regulisati odnose. FMP i Zvezda. Kao i Miska i Mege. Sto tesko da moze bolje od ovog kako je sada, pogotovo za Misko-Mega odnos (nesto tipa da ne moze vise od 70% igraca imati istog menadzera). Moze, ali treba neko da se potrudi. Eto, isto tako moze da se kaze da ne sme jedan klub da pozajmi vise od 2-3 igraca drugom ABA klubu. 

 

B2: Grobari isticu ovih 0:8 FMP-Zvezda, a ti si ovde dao malo siru sliku. I sta tu vidimo? Mega-Zvezda 0:10. Dakle, Mega je nesto jos vise od Zvezdine filijale? Eto, to je taj tip zakljucivanja. 

A cekaj, hajde da pogledamo i taj drugi par Igokea-KKP... u kojim su to sezonama igrali te utakmice? Kako je tada stajao KKP a kako Igokea, kome je vise trebala pobeda... ne moze to bas tako samo kroz 2 brojke da se posmatra. 

 

Jasno je to sto ti meni govoris da su se favoriti cesce okliznuli u "inostranstvu", nego kod kuce. Ali to mi je nekako i logicno. Putujes, igras u hali u kojoj redje igras (FMP, Mega, KKP, KKCZ odigraju barem jos neku utakmicu u KLS jedni protiv drugih, a da ne pominjemo sto se nekada i trenira u Zelezniku). 

 

B3: Poenta je da ne zelim da gledam ligu u kojoj igra jos neki raspali slovenacki klub ili neki makedonski ili bilo koji drugi koji ce biti ispod nivoa FMPa i Mege (a na racun izbacivanaj ova dva tima iz ABA lige). Vec smo jednom zvakali temu da li su u perspektivi bolji neki KLS klubovi od onog dna ABA lige (dakle ne sada vec ako bi se igrala jedinstvena KLS a ne ABA).

 

Ja bih voleo da je ABA liga mnogo jaca, ali jbg, nije. Bez FMPa i Mege bi bila jos slabija.  

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...