Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 minutes ago, Čvarkov said:

Bilo je uzalud pokušati sa normalnom konverzacijom i sam sam kriv za to. Jbg, nemam 1000 postova pa niko i ne prilazi sa bar malo poštovanja. 

 

A vidiš, ja baš mislim da normalno konverziram.

Žap mi je ako si stekao drugačiji utisak.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih imao problem i da tamo neki  Tamis bude mezimce nove vlasti samo da ne gledam ovu najgoru seljobersku vlast od kad znam za sebe.

 

Inace FMP u drugoj ligi bi napravio znacajne probleme jer masa igraca tamo pod ugovorom ne bi tako lako prihvatilo da ne igraju u prvoj ligi. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

Klubovi sami odredjuju i tumace pravila, nikakav sud niti pravne norme van onih koje je postavila sama liga.

 

2 hours ago, mmajstor said:

Mogu da izbace koga god hoce ukoliko se krse propozicije takmicenja.

 

Aham vazi. Prvo - kontradiktoran si, druga izjava ti potire prvu. Drugo - ne mogu pravila cas ovako da se tumace cas onako, kako to odgovara nekoj interesnoj grupaciji. Pravila moraju biti napisana tako da se mogu na samo jedan nacin protumaciti. Mogu biti nepotpuno definisana, ali ono sto je definisano ne sme se visestruko tumaciti (inace je lose napisano). 

 

ABA liga ima pravnu formu, ima interna akta.

 

Nije to kafana u kojoj se 3 pijanca nesto dogovorila pa kad se otrezne neki shvate da su se zajebali... 

 

I sta sad, po tvom tumacenju. mogu da se skupe ne-srpski klubovi i smisle plan "e hajde da izbacimo Zvezdu i Partizan iz takmicenja jer sa njima nama nema mnogo izgleda za titulu"?

 

Zasto uostalom postoji sportski sud u Lozani?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je tako definisano internim aktima onda smeju.

Da me ne razumes pogresno, ovde se cesto pozivaju ljudi na neke papire, dokaze, itd. Ne postoji uvek papir koji dokazuje sukob interesa. Postoji papir koji dokazuje odredjenu radnju, a da li ce ta radnja biti okarakterisana kao konflikt interesa je do onoga ko postavlja pravila, a koja su definisana kroz interna akta koja si pomenuo, a ne zakone drzave zasta se mnogi hvataju kada kazu  da je ovo nemoguce pravno dokazati. 

 

Ako neki klub smatra da je ostecen odlukom lige, on moze tuziti sudu... ali na sudu se nece dokazivati da li postoji ili ne postoji konflikt interesa, nego da li je ta radnja u skladu sa internim aktima zbog koje je donesena ta odluka koja je prouzrokovala stetu.

Ako u aktu pise da je zabranjen indirektni uticaj na drugi klub to znaci da nije dozvoljen ni defacto konflikt interesa a ne samo de jure... jer de jure je direktan uticaj na drugi klub kroz vlasnicku ili upravljacku strukturu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

OK jasno je da de jure ne postoji, jer nije Covic sisao vesla, zna sta sme a sta ne. Isto tako i kod Miska i Mege nema nista de jure.

 

Ali onda taj isti Covic i taj Misko, pricaju javno o FMPu i Megi, cak Misko i mnogo otvorenije. Doduse, Misku i ne zele da se zamere, sta ih boli uvo za klub koji nema pretenzija za nesto vise, bio cak i pred ispadanjem iz ABA1, a svakako im je Misko kao menadzer potreban da im sredi igrace. 

 

Ovaj Ilija Djokovic, rece "pita se Nebojsa Covic" - znamo sta to znaci - a onda na sudu moze da kaze na primer "Ja sam zvezdas, imali smo razgovora da predjem u Zvezdu, a o tome se pita Nebojsa Covic" ili tako nesto... ne znam sta je tacno izjavio ali moze da smisli nesto. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta se to promenilo pa se rukovodstvo kk Partizan godine 2020.dosetilo da je liga, u kojoj i oni učestvuju, već xy godina neregularna...? A ako nije ništa zašto su xy godina ćutali i igrali dajući toj istoj ligi na taj način kredibilitet 🤔?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MetalHead said:

OK jasno je da de jure ne postoji, jer nije Covic sisao vesla, zna sta sme a sta ne. Isto tako i kod Miska i Mege nema nista de jure.

 

Ma ne sme ni ovo jer u internim aktima stoji da nije dozvoljen niti direktan niti indirektan uticaj...indirektan uticaj nije de jure i lako je dokaziv u ovom slucaju.

Za izbacivanje iz lige se ne ide na sud... dovoljno je da klubovi odnosno liga izglasaju tj konstatuju da je prekrseno ovo pravilo i to je to.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Ma ne sme ni ovo jer u internim aktima stoji da nije dozvoljen niti direktan niti indirektan uticaj...indirektan uticaj nije de jure i lako je dokaziv u ovom slucaju. 

 

image.png.59bb5a9ab53dbe9c3c28f940163ed4f8.png

 

Za Miska je jasno 3.13. On je zato predsednik kluba navijaca Mege, de jure. De facto je sve i svja. Izravno, dakle direktno, nema nista. Neizravno, odnosno da recimo on ima firmu koja ima udeo u Megi, to bi bili neizravno odnosno indirektno - takodje verujem da nema nista. A ni preko povezanih osoba verovatno nema nista, verovatno niko od rodbine nema funkciju i vlasnistvo u Megi. De jure, Misko je predsednik kluba i pita se za sve. 

 

Za FMP/Covica je kljucna stavka 3.14. Nebojsa nema nikakvo vlasnistvo u drugom klubu, ni direktno ni indirektno (FMPu). Nije clan drugog kluba, ni direktno ni indirektno (FMPa). De jure... Direktor kluba / zvanicni zastupnik Mitrovic, predsednik skupstine Milojevic (ako nije bilo promena). Verujem da je tu pokrivena prica. Medjutim, de facto jeste da se pita i odlucuje. 

E sad, tacka d) tog clana je zamimljiva a i lose je napisana (nekako nedefinisana). Gotovo nikako dokazivo je da neko ko prodje tacke a), b) i c) moze da ima nesto sto bi moglo da se racuna pod d) i da to de jure bude tako. I sta onda znaci imati "indirektnu snagu u upravljackim, administrativnim ili sportskim aktivnostima"?

 

A ako nesto de jure ne moze da se dokaze dzaba sve ovo de facto sto svi znamo, i u slucaju FMPa i u slucaju Mege. 

 

Eh da, zanimljiva je jos jedna stvar - zasto Partizan ne trazi izbacivanje Zvezde? Jer ako je Covic ta veza, onda su mogli da formulisu zahtev tako da se izbaci Crvena Zvezda a ne FMP. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niti moze da se dokaze de jure povezanost, niti de facto. Sta kaze Ostoja imaju 26:0 protiv FMP-a, povezani su  😂  , rekao Ilija Djokovic, a i pricaju mediji u regionu 😁
Jedna splacina u reziji ocajnog coveka. Pazi, nije nemoguce da Ostoja izbicuje glasove kao Spejsi u House of Cards i izboksuje iskljucenje na Skupstini, ali ove gluposti se na Privrednom sudu(ili kako se vec zove u Hr) rastavljaju na proste cinioce, a sto bi nesumnjivo sledilo ukoliko iskljuce FMP. Pa ako je liga spremna da bude zaklana sa odstetom neka udovolji hiru.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MetalHead said:

Eh da, zanimljiva je jos jedna stvar - zasto Partizan ne trazi izbacivanje Zvezde? Jer ako je Covic ta veza, onda su mogli da formulisu zahtev tako da se izbaci Crvena Zvezda a ne FMP. 

 

Traze izbacivanje filijale.

 

Naravno da su zakasnili jedno cetiri godine, ali ne mozes da trazis da se izbaci Barcelona ukoliko se dozvoli Barceloni B da nastupa u spanskoj ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Traze izbacivanje filijale.

 

Zasto?

 

Zasto ne u glavu odmah ako imas pravni osnov za to? Zasto time da ne eliminises glavnog konkurenta u sportu zivotu? 

 

Prosto, zato sto: 1) meta im je Nebojsa a ne toliko KKCZ ili FMP 2) Zato sto to "glavni tatko na sve", nece dozvoliti - "diraj Nebojsu, on i onako nije zvanicno clan, ali nemoj mi dirati CZ"  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MetalHead said:

 

 

25 minutes ago, MetalHead said:

 

image.png.59bb5a9ab53dbe9c3c28f940163ed4f8.png

Eh da, zanimljiva je jos jedna stvar - zasto Partizan ne trazi izbacivanje Zvezde? Jer ako je Covic ta veza, onda su mogli da formulisu zahtev tako da se izbaci Crvena Zvezda a ne FMP. 


Dobra poenta, citirani Ugovor na koji se izmedju ostalog pozivaju prislonicki advokati FMP nije ni potpisao, nego je to uz Zvezdu, Partizan i Megu bio Metalac. Ako bi negde i bilo prostora za busenje to je Zvezda, da se dokazuje da je prekrsila ugovorom preuzete obaveze. Drugi deo limareve borbe je upravo da se spreci da vlasnicka prava od Metalca formalno preuzme FMP, sto ako sam razumeo ima mehanizam da spreci posto se trazi jednoglasje. A posledica toga nikako ne moze da bude da FMP bude izbacen iz Lige, nego samo da ne bude inkorporiran u strukturu vlasnistva, odnosno nista drugo no da ostane u poziciji u kojoj se vec nalazi. Ta prava bi onda verovatno ostala nerasporedjena, posto bi Zvezda pretpostavljam stopirala prenos vlasnistva na bilo koji drugi klub.

Edited by Anton Chigurh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MetalHead said:

 

E sad, tacka d) tog clana je zamimljiva a i lose je napisana (nekako nedefinisana). Gotovo nikako dokazivo je da neko ko prodje tacke a), b) i c) moze da ima nesto sto bi moglo da se racuna pod d) i da to de jure bude tako. I sta onda znaci imati "indirektnu snagu u upravljackim, administrativnim ili sportskim aktivnostima"?

 

Eh da, zanimljiva je jos jedna stvar - zasto Partizan ne trazi izbacivanje Zvezde? Jer ako je Covic ta veza, onda su mogli da formulisu zahtev tako da se izbaci Crvena Zvezda a ne FMP. 

 

Super sto si ovo izvukao. 

 

A te tacka 3.14 d kao i c su upravo i kljucne i odnose se na nas slucaj, jer se u prvoj recenici za 3.14 kaze direktna ili indirektna. Indirektna znaci da nije neophodno da postoji de jure veza, nego da ona postoji sustinski/fakticki bez nekog poslovnog imenovanja - u smislu da neko donosi upravljacke odluke a da nije imenovan u upravljacki organ (i misko i nebojsa). A kako to dokazati... pa dovoljno je poslusati i Miska i Covica kada govore o Fmp-u i Megi i uzeti u obzir njihova prethodna imenovanja (obojica i formalni direktori) pa doneti zakljucak da su oni ljudi koji donose glavne odluke iako nisu vise formalni direktori - indirektna veza. Transferi to samo mogu dodatno potkrepiti. 

 

Opet podvlacim, ovo se ne dokazuje na sudu nego rukovodstvo lige donosi odluku da li u njihovom ponasanju vide ovu indirektnu vezu ili ne.

Na sud se ide samo ako je neko pretrpeo stetu zbog takve odluke pa onda taj tuzi ligu zbog 'nelegalne' odluke. Sud onda uzima sve cinjenice u obzir i procenjuje da li je liga donela odluku u skladu sa svojim propisima ili ne. Dovoljno je da liga dokumentuje svoja saznanja na osnovu kojih su dosli do zakljucka da postoji ova indirektna veza. 

 

Za onaj poslednji pasus - jako zanimljivo pitanje i dobro si to uocio. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam razumeo, nisu oni nekog uhvatili u krivicnom delu pa odlucili da pokrenu proces, nego traze izbacivanje kluba koji pravi prednost jednom ucesniku lige.

 

Ne mogu Crvena zvezda i FMP da se posmatraju na isti nacin. Crvena zvezda je klub koji se legalno takmici, FMP ni nije klub, to je samo deo sistema Crvene zvezde.

 

Mislim, sve ovo sto se navodi - ne mogu da dokazu, pokazuje kolika smo mi sprdnja od drzave i od ljudi. Sta sprecava Barcelonu da postavi neke ljude koji nemaju veze sa njima u Barcelonu B i tako se naprave ludi? Koliko ja to vidim, postoje dve mogucnosti:

 

1. U uredjenim drzavama nikome to nije ni palo napamet.

 

2. Postoji mehanizam koji sprecava filijale klubova da igrajuisto takmicenje koje igra i maticni klub.

 

Jos na temi KKCZ pise kako je samo KK Partizan ostecen, a sve bi bilo u redu da i KK Mladost igra u ABA, sve druge klubove u ABA ko sisa.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

...u prvoj recenici za 3.14 kaze direktna ili indirektna. Indirektna znaci da nije neophodno da postoji de jure veza, nego da ona postoji sustinski/fakticki bez nekog poslovnog imenovanja...

 

E ovde mislim da gresis. Nisam pravnik ali sam imao u par navrata potrebe da tumacim neke pravilnike gde se to pominjalo... 

Indirektna veza znaci da je recimo teta Vesna predsednik kluba (ili neka druga menadzment f-ja) ili tako neko ko je u srodstvu sa Nebojsom (ili nekim drugim clanom menadzmenta KKCZ). Indirektna veza bi bila da su oba kluba recimo privatna i da u celini ili delom imaju neko istog vlasnika ili je neko preduzece ima vlasnistvo u oba kluba (ne znam da li uopste sportski klubovi mogu imati vlasnistvo nad drugim klubom, ali eto ti primer tako preko preduzeca). 

 

16 minutes ago, goldberg said:

Sta sprecava Barcelonu da postavi neke ljude koji nemaju veze sa njima u Barcelonu B i tako se naprave ludi?

E jbg sad, mozemo da nagadjamo, ali ja bih rekao da je tamo jasno pravno definisano da je Barca B pod vlasnistvom Barce. 

Link to comment
Share on other sites

Kad ceo clan procitas dolazis do istog zakljucka tako da tumacenje reci indirektno nije od sustinskog znacaja, iako mislim da si u pravu (verovatno je taj formalni vlasnik ovih klubova u indirektnoj vezi sa njima kao sto si naveo koja ne mora biti samo rodjacka) :

d) da nema nikakvu snagu u........ aktivnostima drugog kluba

 

pa sada kada ih poslusamo kada obelodanjuju da li ce xyz igrac potpisati ugovor/igrati u ovim klubovima i sveopsto komentarisanje u medijima, da li to potvrdjuje tu njihovu snagu? To je ko u onoj seriji Zigosani u reketu ako je neko gledao. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Kacio sam vec na temi:

 

Quote

After winning another promotion play-off in 1956, Espanya Industrial became independent of FC Barcelona and was renamed Club Deportivo Condal. The club wore blue shirts with two white diagonals stripes.

Condal competed once in La Liga, in the 1956–57 season, being relegated as 16th and last. In 1968 the club rejoined the Barcelona family as its reserve team, and adopted the blaugrana colours.

 

Quote

In 1970, Barcelona president Agustí Montal decided to merge Condal with another junior club, Atlètic Catalunya, and formed Barcelona Atlètic. Atlètic was founded in 1965 as a result of the merger of two other teams: UE Catalunya de Les Corts (founded in 1918 as Catalunya Sporting Club) and CD Fabra Coats (1926).

 

U slucaju FMP, u pitanju je deveti klub na tabeli:

 

image.png.00a2d37d3ae01efaa6f7889dce1c6c1b.png

 

Onda je taj klub, kao i CB Condal, presao u sistem Crvene zvezde.

 

Ovde ima priznanje:

 

Quote

Na gostovanju na televiziji BN Čović je rekao da kaže da je Zvezdin budžet manji od Partizanovog, suprotno onom što stalno ističu rivali.
– Daćemo sve od sebe da osvojimo trofeje koji su nam preko potrebni. Ne mislim da će to biti lako, jer imamo jake konkurente, a gotovo svi oni imaju veći budžet od nas. Mislim da smo mi tek na četvrtom mestu. Da ne govorim o Budućnosti i Cedeveiti, a i Partizanov budžet je veći od našeg. Samo mi ne kukamo – istakao je Čović za televiziju BN.

 

 

Ukupan budžet Zvezde, uključujući i FMP, iznosi 5.600.000 evra bruto. Od te sume 2.000.000 ide na izmirivanje nasleđenih dugova, a na plate i premije izdvojeno je 3.600.000 evra, za sve selekcije.

 

Sta ima dalje da se prica?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...