Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

3 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nisi normalan 😄

 

Prestacu da citam temu dok se ne zavrsi serija, sve neka "egzotika" 😄

 

realno, vecini je ova finalna serija paravan za wannabe gej seks. 

 

ne smeju pred porodicom a onda za vreme tekme, sto bi rek'o kene beri, 

I jebi, jebi, jebi, jebi, jebi, jebi, jebi

 

uvek sam tripovao da katolicizam ima taj snazan seksualni greh, ali eto ni pravoslavlju navijackom ne fali nista na temu. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni je onaj transparent sa Kalinom kako drka prihvatljiv deo huliganskog folklora, jebiga sam pao, sam se ubio.

 

Ja sam subjektivan, ali meni je to toliko smesno i glupo da se granici sa genijalnim. Bukvalno zamisljam par likova koje nije mrzelo da izdvoje vreme i (verovatno ne mali) novac da se sve to naruci, napravi, potom pokupi iz radnje😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

 

Ja sam subjektivan, ali meni je to toliko smesno i glupo da se granici sa genijalnim. Bukvalno zamisljam par likova koje nije mrzelo da izdvoje vreme i (verovatno ne mali) novac da se sve to naruci, napravi, potom pokupi iz radnje😄

 

izguglaj ,,genijalno''...šta ti teško?

Link to comment
Share on other sites

Za ovaj odnos slobodnih bacanja neko mora da odgovara. Za odnos 31-13 pre koju godinu se digla kuka i motika na nekoliko nedelja, a pritom nevazan derbi.

 

A ovakav odnos u ovakvom mecu... sramno sudjenje i pokusaj kradje i zatvaranja serije.

 

Ocekujem da se sada Nebojsa makar javno zahvali Javoru na ovom pokusaju da se pomogne Zvezdi. Sta li nas tek ceka u petoj...

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alex_Serbia said:

Za ovaj odnos slobodnih bacanja neko mora da odgovara. Za odnos 31-13 pre koju godinu se digla kuka i motika na nekoliko nedelja, a pritom nevazan derbi.

 

A ovakav odnos u ovakvom mecu... sramno sudjenje i pokusaj kradje i zatvaranja serije.

 

Ocekujem da se sada Nebojsa makar javno zahvali Javoru na ovom pokusaju da se pomogne Zvezdi. Sta li nas tek ceka u petoj...

Slabo je to Alex, slabo. 😄

 

Mnogo si to nekako filozofski napisao, previse teksta, objasnjavanja. Kuper bi to nekako sazetije i efektnije, onako, kao da zaista to misli. Kod tebe se vidi da se iz petnih zila se uspinjes. Dobar pokusaj ipak 👏 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam, al bas ima ogroman broj prelicemernih navijaca Zvezde, pa i ljudi generalno, novinara, koji zgrozeni zestoko osudjuju to sto se igraci Partizana loze, gestikuliraju, krevelje itd. Svi nesto superuvredjeni, a onda se prebace na NBA i obozavaju i idolizuju majstore trashtalkinga, kreveljenja, i jebe im se dal su gospoda. 

 

Generalno mi ne smeta ni kad protivnik slavi, kao neko ko je kao mladji i igrao, dozivljavam to kao osnovni deo sporta, u zelji za nadmetanjem. Nema sta da mrzim, recimo Jaku Blazica  Mi se ovde iscudjavamo kad neko u najbitnijim mecevima za klub u sezoni slavi afektivno u mecu gde userava protivnika.

 

Sve odjednom nesto presubjektivno i preosetljivo. Lozimo se na Lebrona, Dzordana, Brajanta, al zato Lesor kad zakuca i fleksuje, to je zadojenost mrznjom. Ovaj se iskreveljio klupi, skandal.

 

Pritom su to stvari koje postoje svuda, u svakom sportu. A ovde je iz cista mira odjednom izmisljen i prebitan parametar za merenje - 'ko je koliki gospodin', da bi se dokazalo kako su jedni jelte bolji ljudi, koga zabole jbt. Bukvalno se izmislja neki kodeks ponasanja koji mora da vlada iskljucivo protiv kluba za koji navijas, jer kako se to neko usudjuje da se nama krevelji, eej

 

Ma idi, begaj..

 

 

 

 

 

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fillam said:

Nesto razmisljam, al bas ima ogroman broj prelicemernih navijaca Zvezde, pa i ljudi generalno, novinara, koji zgrozeni zestoko osudjuju to sto se igraci Partizana loze, gestikuliraju, krevelje itd. Svi nesto superuvredjeni, a onda se prebace na NBA i obozavaju i idolizuju majstore trashtalkinga, kreveljenja, i jebe im se dal su gospoda. 

 

Generalno mi ne smeta ni kad protivnik slavi, kao neko ko je kao mladji i igrao, dozivljavam to kao osnovni deo sporta, u zelji za nadmetanjem. Nema sta da mrzim, recimo Jaku Blazica  Mi se ovde iscudjavamo kad neko u najbitnijim mecevima za klub u sezoni slavi afektivno u mecu gde userava protivnika.

 

Sve odjednom nesto presubjektivno i preosetljivo. Lozimo se na Lebrona, Dzordana, Brajanta, al zato Lesor kad zakuca i fleksuje, to je zadojenost mrznjom. Ovaj se iskreveljio klupi, skandal.

 

Pritom su to stvari koje postoje svuda, u svakom sportu. A ovde je iz cista mira odjednom izmisljen i prebitan parametar za merenje - 'ko je koliki gospodin', da bi se dokazalo kako su jedni jelte bolji ljudi, koga zabole jbt. Bukvalno se izmislja neki kodeks ponasanja koji mora da vlada iskljucivo protiv kluba za koji navijas, jer kako se to neko usudjuje da se nama krevelji, eej

 

Ma idi, begaj..

 

 

 

 

 

Napisacu ti malo duzi odgovor pa ako hoces procitaj, 5 minuta citanja, ako ne sve je u redu. Mnogo argumenta cu ti dati zasto je tvoj odgovor u velikoj meri nerealna tvrdnja.

 

Nije to licemerno to je u ljudskoj prirodi takvo razmisljanje.

 

Kao prvo ako se udubljujes u dublje razmisljanje sa ciljem iskljucivo zdravog razuma i moralisanja ne mozes napisati ovakav upis. Ili mozes... Evo ti par ekstremnih primera pa cu se spustati sve blize nasoj realnosti licimerstva: I Hitler je razmisljao da treba pobiti Jevreje il Srbe, cak i verovao da je to ispravno, da li je to razmisljanje na mestu? I Vucic je razmisljao i sprovodio svasta neceg loseg. I Dule je razmisljao jos dublje nego ti u onom njegovom filozofskom stilu pa je na delima iz tih istih razmisljanja rasprivao mrznju i isto tako pricao sta je licimerno(da je spas za srpsku kosarku spasiti Zvezdu a sta ne), Covic takodje koji je inteligentan i puno razmislja bas kao i Dule al ne bejase bas uvek racionalan, zdravorazumski castan u delima u najmanju ruku da se najblaze izrazim. Tako da to sto si napisao da si razmislio i shvatio da ima ogroman broj prelicemernih navijaca Zvezde ne znaci da je to shvatanje opste realno u smislu objektivne istine.

 

Ne treba to da se radi, narocito mislim na domace igrace, jer znas da ogroman procenat tvog naroda navija za rivalski klub. Radovati se naravno da da, peckati navijacki ok, stezati misice pokazivati sportsku snagu ok, nepostovanje protivnickih saigraca i navijaca se ne sme se dovoditi u pitanje.

 

Ja 99% prijatelja i poznanika(recimo uzorak od 50 ljudi) koji navijaju za Zvezdu ili Partizan u kosarci, ljudi iskljucivo prate samo svoj klub. Svega par ljudi znam da prate Nba i to naravno sa beskonacno manje strasti nego prema Partizanu ili Zvezdi. To si ti mozda stekao neki pogresan utisak sa ovog foruma, ali i ovde evo ti cist primer sam vidis koliko malo zagrizenih Zvezdasa ili Partizanovaca sa ovih tema kkcz i kkp prati Nba. Usudicu se da kazem da gotovo svi moji prijatelji simpatizeri i ne vole puno kosarku i od kosarke prate maksimum takmicenja u kojima im klub igra. Na primer sve prijatelje Partizanovce koje imam prate samo Evrokup i Abu a ne prate 2 najbolja takmicenja poput Evrolige i Nba. Ja na primer volim kosarku i pratim sva takmicenja al to sad nije ni vazno. Ljudima ovde u Srbiji generalno su Zvezda i Partizan kao neke ideologije ne radi se tu prvo o ljubavima prema sportu i kosarci pa klubu nego obrnuto. Idi u hali pitaj rendom ljude da li pratis Nba i shvatices koliko je to mizeran procenat tako da ta tvoja teza nema utemeljenje.

 

Kada si napisao deo "sve je to odjednom nesto subjektivno i preosetljivo" opet se vracamo na taj deo da je mnogo ljudi jednostavno(minimum po 80-90% navijaca u hali) Zvezda i Partizan kao sto rekoh neke ideologije i jednostavno maltene sve u zivotu od ispoljavanja emocija, kako bese ide ona vasa "pod naletom jakih emocija". Samim tim presubjektivnost u svemu. Ljudi dozivljavaju te klubove kao deo svoje porodice. Al to je navijanje, to je srce, nema tu previse objektivnosti. Drugu recenicu kada sam napisao da je u prirodi takvo ljudsko razmisljanje evo ti pitanja na tvom licnom primeru. Da li te je pogodio neki licni porodicni problem vise nego neki problem tudjih porodica koji su ti samo poznanici nego tvoje porodice a kamoli neku vest gde procitas ni ne znas te porodice? Da li ti je vise pogodio rat u Siriji, Iranu, Ukrajini, Jemenu ili kada su nas bombardovali? Jednostavno ima nesto i u toj subjektivnosti.

 

Sto se tice Jake Blazica ja koliko se secam da se on kreveljio publici a ne Duletu(sto je isto za osudu) ali recimo u to vreme verovatno je bio isprovociran svim ovim 

 pa jedno plezenje u odnosu na nesportska ponasanja Partizana tih godina(kao i sada) je po meni zanemarivo. Bilo je jos mnogo toga ranije: https://dodaj.rs/image/LbdZZY

 https://dodaj.rs/image/LbdhSP

https://dodaj.rs/image/LbdjpG

https://dodaj.rs/image/LbdAFe

a ako mi kojim slucajem posaljes jos neki nas primer kog se i ne secam uvek cu tu poslati puta 5 vasih. Sad je doslo do toga da ove sezone na 1 nas koji i ne postoji mogu ti poslati 10 vasih primera. Po meni je tu previse slucajnosti, mozda gresim.

 

Sto se tice ono "lozimo se na Dzordana, Brajanta, Lebrona" ja ti garantujem da kad bi dosao Lebron bilo kod vas ili nas u hali da bi bio izvizdan bas kao i Durent u Pireju. Meni se to ne bi dopalo al to je jednostavno tako. Samim tim misljenja sam da ti nije realna teza da se ljudi ovde puno loze na Nba ispade i ispade tamosnjih igraca a da ih ovde pogadja ispadi medjusobonih rivala, vec je samo ovo drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukratko, ove klubove doživljavamo svojim, identifikujemo se sa njima pa svaki gest koji ocenimo neprikladnim, posebno u trenucima kad smo ranjivi doživljavamo lično. NBA uglavnom gledamo sa daleko manje emocija i lične uključenosti pa nas to ni ne dotiče.

 

Meni nervira protivničko radovanje, pleženje, pokazivanje mišića, mahanje publici i slično u trenutku kad se to desi. Ne smeta mi zato što je to nešto strašno nego što pizdim jer imaju razloga za te gestove, tako da bi mi smetalo i da samo daju koš i prođu. :classic_biggrin: Kasnije se sve to zaboravi, baš zato što je suštinski nebitno.

 

Trifin gest sinoć je šabanski, ne zato što je nešto od ovog iznad nego jer je nepoštovanje prema pregaženom protivniku i da stvar bude grđa dolazi od igrača koji je relativno nebitan za tim i tu pobedu, a tripuje da je LeBron lično. Aleksino keženje je bila neka interna zajebancija tako  da razumem da je zasmetala u tom trenutku ali ako se pominje nedeljama kasnije onda je u pitanju obično pekmeženje.

Edited by Barkley#34
Slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ukratko, ove klubove doživljavamo svojim, identifikujemo se sa njima pa svaki gest koji ocenimo neprikladnim, posebno u trenucima kad smo ranjivi doživljavamo lično. NBA uglavnom gledamo sa daleko manje emocija i lične uključenosti pa nas to ni ne dotiče.

 

 

 

Trifin gest sinoć je šabanski, ne zato što je nešto od ovog iznad nego jer je nepoštovanje prema pregaženom protivniku i da stvar bude grđa dolazi od igrača koji je relativno nebitan za tim i tu pobedu, a tripuje da je LeBron lično. Aleksino keženje je bila neka interna zajebancija tako  da razumem da je zasmetala u tom trenutku ali ako se pominje nedeljama kasnije onda je u pitanju obično pekmeženje.

Meni je mnogo vise zasmetalo Trifunovicevo ponasanje.Sve to sto ti navede, ali kao sto je Marcos napisao kod nas na temi, tog tipa je Zvezda hranila kada je bio mali, otac mu je legenda kluba. Malo elementarnog postovanja nije na odmet. Da se Pecarski razvijao kako treba i dosao kod nas iz FMP, nikad ne bih voleo da se ovako ponasa u derbiju. Radonju razumem i njegova reakcija je bila ljudska, poslednji covek za koga bi se moglo reci da je zasluzan za ovaj bljutavi karneval gluposti koji smo vidjali na derbijima u ovoj seriji. Jednostavno je pukao zbog tog gesta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije Trifunovicevo plazenje toliko strasno, meni je mnogo vise zasmetao neki poziv na fajt posle (bar je tako izgledalo na snimku). Ovime je samo ucinio medvedju uslugu sebi i timu.

 

Ono sto meni nije jasno je to sto ovo nije izolovan slucaj: Avramovic pre, Panter, Trifunovic... Ruzno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 1945 said:

 I Hitler je razmisljao da treba pobiti Jevreje il Srbe, cak i verovao da je to ispravno, da li je to razmisljanje na mestu? 

I Vucic je razmisljao i sprovodio svasta neceg loseg

Leb te hebo, dokle ovo ide.

Vučić past tense?

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...