Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

 

Da primetim nešto, nevezano za aktuelna crno/crveno-bela patkometrisanja. 

 

Baš sam danas pogledao posle x godina onu nesrećnu 2005 Robija - KZŠ, stoti put, mislim.

 

Može se jasno pratiti obrazac:

Kriv sam ALI..igrači.. Ne znam šta se desilo ALI..ja sam najuspešniji. Izvinite na ponašanju, ALI.. smo isprovocirani.. Čestitam protivniku ALI.. nismo više drugari.. Čim mora da pruži ruku, čestita, prizna ili se za nešto izvini, odmah traži način da to poništi ili relativizuje. Zato što nije naučio da bude  dostojanstven u porazu i pobedi. 

 

Najbolji (najuspešniji) srpski stručnjak vrv za sva vremena, za to full respect, ali gospodin nikad nije bio. 

 

I zato mi ne smeta taj njegov (oni su provocirali) stav  posle 4.utakmice, to je njegova etika, naučio me je da nemam visoka očekivanja od njega u tom smislu. Smetalo bi mi tako nešto od npr Radonje ili pokojnog Dude, jer to gospoda ne rade. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kako ste zapeli za tu 2005....eto, ja ga potpuno podrzavam sto je ogolio sujete igraca 2005. Rekao je sve kako jeste, da su igraci bukvalno radili jedni protiv drugih, osamario kosarkasku Srbiju da se probudi. Nakon toga dao otkaz kako dolikuje nekome ko igrace nije uspeo da iskontrolise i ispunio obecanje/predvidjanje da ce on nastaviti da osvaja velike trofeje

 

Nakon svog tog sranja vise nikada nije desilo da se skupi nacionalni tim koji pre svega nije TIM, pa nam je time samo ucinio uslugu dugorocno, glede atmosfere i rezultata.

 

A na kraju krajeva, nije pomenuo niti jedno ime.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

 

Da primetim nešto, nevezano za aktuelna crno/crveno-bela patkometrisanja. 

 

Baš sam danas pogledao posle x godina onu nesrećnu 2005 Robija - KZŠ, stoti put, mislim.

 

Može se jasno pratiti obrazac:

Kriv sam ALI..igrači.. Ne znam šta se desilo ALI..ja sam najuspešniji. Izvinite na ponašanju, ALI.. smo isprovocirani.. Čestitam protivniku ALI.. nismo više drugari.. Čim mora da pruži ruku, čestita, prizna ili se za nešto izvini, odmah traži način da to poništi ili relativizuje. Zato što nije naučio da bude  dostojanstven u porazu i pobedi. 

 

Najbolji (najuspešniji) srpski stručnjak vrv za sva vremena, za to full respect, ali gospodin nikad nije bio. 

 

I zato mi ne smeta taj njegov (oni su provocirali) stav  posle 4.utakmice, to je njegova etika, naučio me je da nemam visoka očekivanja od njega u tom smislu. Smetalo bi mi tako nešto od npr Radonje ili pokojnog Dude, jer to gospoda ne rade. 

 

Nije patkometrija, ALI...

Link to comment
Share on other sites

Kako ste zapeli za tu 2005....eto, ja ga potpuno podrzavam sto je ogolio sujete igraca 2005. Rekao je sve kako jeste, da su igraci bukvalno radili jedni protiv drugih, osamario kosarkasku Srbiju da se probudi. Nakon toga dao otkaz kako dolikuje i ispunio obecanje/predvidjanje da ce on nastaviti da osvaja velike trofeje   Nakon svog tog sranja vise nikada nije desilo da se skupi nacionalni tim koji pre svega nije TIM, pa nam je time samo ucinio uslugu dugorocno, glede atmosfere i rezultata.   A na kraju krajeva, nije pomenuo niti jedno ime.      

 

 

 

 

Da je tu ,,All stars" reprezentaciju selektirao i trenirao neko drugi i da je Žoc pristao da je preuzme par dana pred početak prvenstva pa i da se negde i nekako iskopa razumevanje za ovo što si napisao. Retko ko je tada imao osnova da posumnja u njegovu izjavu o bahaćenju igrača na pripremama, lošoj hemiji do nivoa fizičkog obračuna etc... ali evo čovečanski da te pitam ono što je njega trebalo neko da upita tada: ,,malo smo zbunjeni...o čijoj vi to reprezentaciji...? Ako je već toliko zagudilo i svejedno napuštaš tu poziciju...odglumi još tih dvajs minuta lafčinu i velikog profesionalca...a nakon par nedelja u nekom sportskom magazinu opleti sve igrače koje si sam okupio...ako već moraš. A ne da nam tu kuknjavu u lajvu prevode na šesnajs strana jezika zaključno sa litvanskim. I još jednom...trener je kapetan broda, njegova komanda je izvršna ali i odgovornost maksimalna i prvi je koji će platiti ceh za veliki neuspeh...uvek bilo. Taj pokušaj našeg selektora da nakon debakla svog tima pobegne iz gliba gde je upravo ostavio igrače, koji kakvi god da su - njegovi su...to teško da u našoj košarci ima dostojnog takmaca u kategoriji blamaža sa predumišljajem.

 

Ne budi kao Želimir...on ima samo titule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mfmilan said:

 

Nije patkometrija, ALI...

Pa nije, bar ne na liniji CZV-PAR. 

Ne vidim ja sebe u tom "kolopletu" 🙂

 

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Kako ste zapeli za tu 2005....eto, ja ga potpuno podrzavam sto je ogolio sujete igraca 2005. Rekao je sve kako jeste, da su igraci bukvalno radili jedni protiv drugih, osamario kosarkasku Srbiju da se probudi. Nakon toga dao otkaz kako dolikuje nekome ko igrace nije uspeo da iskontrolise i ispunio obecanje/predvidjanje da ce on nastaviti da osvaja velike trofeje

 

Nakon svog tog sranja vise nikada nije desilo da se skupi nacionalni tim koji pre svega nije TIM, pa nam je time samo ucinio uslugu dugorocno, glede atmosfere i rezultata.

 

A na kraju krajeva, nije pomenuo niti jedno ime.

 

Nije on dao otkaz zbog neuspeha, istekao mu ugovor, situacija kao posle sa Djordjevicem. Otišao bi i da je uzeo tozla. Loše je sve to izveo, ni malo šmekerski. Fazon ja sam super, a oni su užas.. 

Tad je samo potvrdio mišljenje koje sam i ranije stekao o njemu, iako kažem kapa dole za sve uspehe. 

 

Za kasnije rezultate i atmosferu je zaslužan Duda i paradoxalno, delom Moka, jer je uveo u repku igrače koji su kasnije bili nosioci. Duda je recimo, odjavio Rakoča, baš da ne bi remetio atmosferu 2008 - 2009. 

 

I uopšte mi nije jasno na koji je to način zapravo Žoc pmogao reprezentativnoj košarci time što je bljuvao vatru na toj KZŠ? Nije mogao da kaže sve to savetu u KSS? Novi selektor (Šakota, njegov pmoćnik) sve to je morao sa sazna iz novina, sa Tv-a? 

Sećam se da Krle godinama nije dolazio jer su ga razvlačili po novinama. Još neko od mladjih, čini mi se, da li Vujanić, nisam siguran. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Kako ste zapeli za tu 2005....eto, ja ga potpuno podrzavam sto je ogolio sujete igraca 2005. Rekao je sve kako jeste, da su igraci bukvalno radili jedni protiv drugih, osamario kosarkasku Srbiju da se probudi. Nakon toga dao otkaz kako dolikuje nekome ko igrace nije uspeo da iskontrolise i ispunio obecanje/predvidjanje da ce on nastaviti da osvaja velike trofeje

 

Nakon svog tog sranja vise nikada nije desilo da se skupi nacionalni tim koji pre svega nije TIM, pa nam je time samo ucinio uslugu dugorocno, glede atmosfere i rezultata.

 

A na kraju krajeva, nije pomenuo niti jedno ime.

 

Nije dobio otkaz nego mu je istekao ugovor, da ne pominjemo onaj debakl na OI 2004 protiv Kine. A tako se ne iznosi prljav ves i zbog te KZS mnogi kasnije nisu hteli da igraju za Srbiju, SCG. To je bilo cisto pranje samoga sebe i ako je on trebao da presece ako je trebalo nekoga odstraniti iz ekipe.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fillam said:

 

Ja bih se zamislio.

Zamislio sam se i ne mogu da shvatim sta je u glavama ljudi da odgovore na nesto sto nisu procitali do kraja. Nista logicno i racionalno mi ne pada na pamet. Mozes li da me prosvetlis?

 

Znaci ne da ne procitaju do kraja, to je sasvim u redu, nego da ne procitaju do kraja a imaju potrebu da na isto to odgovore?

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 1945 said:

Zamislio sam se i ne mogu da shvatim sta je u glavama ljudi da odgovore na nesto sto nisu procitali do kraja. Nista logicno i racionalno mi ne pada na pamet. Mozes li da me prosvetlis?

 

Znaci ne da ne procitaju do kraja, to je sasvim u redu, nego da ne procitaju do kraja a imaju potrebu da na isto to odgovore?

 

 

 

Nista od toga, nego tvoje dupe ne vidi dalje od onoga sto je zamislilo. Ja da dobijem feedback od 10 sagovornika da sam necitljiv, preispitao bih se.

 

Bold (van konteksta tog paragrafa): Pokusah suptilno, al sam sad siguran da ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fillam said:

Ja da dobijem feedback od 10 sagovornika da sam necitljiv, preispitao bih se.

 

I ja bi da mi je neko poslao to dobronamerno, zapravo skoro niko mi i nije poslao da sam necitljiv na nacin kao ti sada, nego uvek moraju da naglase da nisu procitali sa nekim negativno ironicnim komentarom, jeftin humorom, malicioznim, cinicnim, neretko i sa provokativnim i drskim pristupom. I taj pristup je prihvatljiv ali samo pod uslovom da se upis procita do kraja ovako vec prelazi u ozbiljnu drskost.

 

Mislim da je u ljudskoj psihologiji da kad nalete na nesto necitko i negledljivo samo skroluju dalje, ovako kada se oseca jaka potreba da se napise komentar i to negativan na nesto sto nisu procitali do kraja a jos manje razmislili o sustini upisa nego izvukli iz konteksta sta im odgovora, to govori o njima samima a ne o meni. Taman mi jos 500 ljudi to reklo. Kada mi neko bude ljudski i sa postovanjem nesto savetovao ja cu tu kritiku da uvazim, kao sto sam vise puta do sada javno priznam gde pogresim nikakav problem.

39 minutes ago, fillam said:

Bold (van konteksta tog paragrafa): Pokusah suptilno, al sam sad siguran da ne.

Pa logicno da je odgovor ne, kada ne postojio racionalno objasnjenje da se moze izvuci zakljucak i doneti komentar na nesto sto nije procitano do kraja. Da ne kazem da je to jako usko i povrsno gledanje onda.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zvezdinho said:

 

Nije dobio otkaz nego mu je istekao ugovor, da ne pominjemo onaj debakl na OI 2004 protiv Kine. A tako se ne iznosi prljav ves i zbog te KZS mnogi kasnije nisu hteli da igraju za Srbiju, SCG. To je bilo cisto pranje samoga sebe i ako je on trebao da presece ako je trebalo nekoga odstraniti iz ekipe.

 

to je najbolji doprinos željka repki izuzev zlatnih medalja, važniji je i od one bronze jedne sa evropskog.

bez te konferencije ne bi bilo ni dude, tj ni njegovih uspeha niti onih pod saletom (za one koji to vide kao uspehe)

 

bili bismo kao hrvati tj njihova repka

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

to je najbolji doprinos željka repki izuzev zlatnih medalja, važniji je i od one bronze jedne sa evropskog.

bez te konferencije ne bi bilo ni dude, tj ni njegovih uspeha niti onih pod saletom (za one koji to vide kao uspehe)

 

bili bismo kao hrvati tj njihova repka

Zašto misliš da nije bilo dovoljno da bude oštar prema igračima iza zatvorenih vrata?  Duda i potonji selektori bi i tako znali sve što treba da znaju za rad sa tim igračima. 

 

Zašto je trebalo javno da se svi, pa i on provlače kroz blato, kao da je Dudi bitno šta javnost misli o tom i tom igraču. 

 

Kad sve to kažem, uopšte ne sumnjam da je bilo onako kako je Žoc rekao, stvar je samo u tome kako je hendlovao situaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kenozoik said:

Zašto misliš da nije bilo dovoljno da bude oštar prema igračima iza zatvorenih vrata? 

 

mislim da je javnost tom prilikom trebalo da zna za stanje stvari, jer je do tada vladalo ubeđenje da oni koji dođu na turnir, imaju samo jedan prioritet a to je da naprave što bolji rez, uzmu trofej.

 

imali smo tri godine ranije vladu radmanovića koji je plakao zato što je eto, mlad i neiskusan imao nonšalantan odnos prema ekipi a onda je te 2005e i dalje bio lik koji ništa ne shvata dovoljno ozbiljno. rakočevića i jarića koji imaju svoj sukob pa ne dodaju loptu jedan drugom, igrače koji zauzimaju strane.

 

pri tome, žoc nije nikoga oslovio imenom, kao što je već i napisano. 100x je i na konferenciji i nakon toga eksplicitno rekao da je samo njegova krivica što se desio takav debakl. međutim, ti likovi osim rakočevića kod šakote 2006e, nisu više kročili u repku i time je napravljen jedan rez koji je po meni jako značajan za našu repku:

jedno je igrati loše a drugo je doživljavati sebe kao neku zvezdu koja je uradila puno već što je tu a onda usput reši da ispravlja krive drine lične prirode.

 

tako je i micov odstranjen iz repke xy godina kasnije kod saleta, tako su i kod dude igrali samo oni koji, iako nisu obavezno najbolji, imaju najčasnije namere i spremnost da igraju za ekipu.

 

kao što rekoh, uvek ću biti zahvalan željku za tu konferenciju, iako je sled okolnosti koje su dovele do konferencije, njegova odgovornost.

(inače, da je željko oterao sve te igrače, pa onda izgubimo npr u polufinalu, to bi se i danas doživljavalo kao velika željkova greška .."on mora da upravlja egoima velikih zvezda, previše je zadrt, misli da je bog" bi bile neke očekivane izjave)

 

 

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da, da se Željko nije izasrao na konferenciji u budućnosti bi nas vodio Stepandić.

 

evo kod hrvata imaš u poslednjih 20ak godina razne vruće anegdotice i prepričavanja sa svakog jebenog turnira, jer osim pleja, nikada nisu sredili neke osnovne principe u repki, već ako ide dobro onda je super, kad krene naopako sve teraju jedni druge u tri lepe.

 

to je naravno moje mišljenje, nije sad neka ultimativna istina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glavni problem koji vi imate sa Željkom je taj što nije vaš.

 

I odatle ovo vaše seciranje svakog njegovog poteza, izjave, ponašanja, decenijama unazad. Željko svakako nije savršen, i sigurno je pravio greške, ali je daleko od nekog problematičnog i incidentnog lika kao što je Dule recimo bio. I onda, kad nema nečeg tako velikog, morate da secirate ove sitnije stvari i pridajete im značaj. Jbg, čovek je drugačiji, radi neke stvari na svoj način, baš kao i svako ko je u nečemu najbolji ili među najboljima na svetu. I ona dođe neki Perica i krene da sere kako on zna bolje. Right.

 

Recimo, meni smeta ovo njegovo histerisanje po igračima na svakoj tekmi, ja razvoj tima (ne samo sportskog) vidim drugačije. Ali opet, ko sam ja da njemu sudim, kad je čovek najtrofejniji trener u Evropi i kad ga svi njegovi bivši igrači hvale i zahvaljuju mu se? I sad ja treba da dođem i kažem Željko nema pojma. Right.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

 

pri tome, žoc nije nikoga oslovio imenom, kao što je već i napisano. 100x je i na konferenciji i nakon toga eksplicitno rekao da je samo njegova krivica što se desio takav debakl. međutim, ti likovi osim rakočevića kod šakote 2006e, nisu više kročili u repku i time je napravljen jedan rez koji je po meni jako značajan za našu repku

 

 

 

Koliko se ja sećam, Željko je eksplicitno pominjao Radmanovića u kontekstu kako se ovome ne sviđa što trener viče na njega ili tako nešto. Tako da - pominjao je imena. U svakom slučaju, ne mislim da je ta konferencija išta doprinela onome što se dešavalo kasnije. Imali smo neposredno nakon toga Šakotin bezvezan tim na SP 2006 (sa Rakočevićem kao udarnim igračem) a kasnije čuveni moskitos experience gde su udarni igrači bili svi u najmanju ruku problematični likovi (Jarić, Gurović i Dare Srbija). 

 

Sve dobro što se dešavalo u prethodnoj deceniji započeo je Duda 2009-e i to prvenstvo je bila konačna katarza nakon nekoliko mučnih godina (ili zapravo sve od 2001-e). Nema tu nekog Željkovog doprinosa niti kauzalnosti sa konferencijom, barem po mom mišljenju.

 

Što se čuvene konferencije tiče, smatram da je to moralo da izgleda drugačije koliko god Željko pregoreo i koliko god stav i ponašanje te ekipe (ili pojedinaca u njoj) bio rock bottom u novijoj reprezentativnoj istoriji. Činjenica je da Željko nije neki dobar gubitnik (što razumem, potpuno je prirodno da toliko uspešan trener ima veliki ego) i ne treba od njega praviti nekog sveca. Ali još luđe je njega stavljati u kategoriju nekih posebno problematičnih likova. Kao što sam rekao na KKCZ temi pre neki dan, on se imho u ovoj seriji ponaša odlično, ne zloupotrebljava svoj veliki autoritet, pokazuje poštovanje prema protivniku i na jedini mogući ispravan način se poneo i u slučaju Trifunović. Čak je tokom trećeg meča bilo vidljivo da je popizdeo na publiku i njihovo ponašanje, i lično je uzimao mikrofon da proba da ih smiri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Večeras očekujem da se dogovor Ostoje i sudija iz kafića o kome priča Čović ispoštuje. Da se grupa uljeza naručena od strane Ostoje, uspešno infiltrira među poštene navijače Zvezde, sprovede plan vređanja, pljuvanja, gađanja i drmanja koša gostujućoj ekipi u delo kako bi Zvezda bila kažnjena i hala ispražnjena a talentovana ekipa iz Železnika tj. s Kalemegdana destabilizovala.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

mislim da je javnost tom prilikom trebalo da zna za stanje stvari, jer je do tada vladalo ubeđenje da oni koji dođu na turnir, imaju samo jedan prioritet a to je da naprave što bolji rez, uzmu trofej.

 

imali smo tri godine ranije vladu radmanovića koji je plakao zato što je eto, mlad i neiskusan imao nonšalantan odnos prema ekipi a onda je te 2005e i dalje bio lik koji ništa ne shvata dovoljno ozbiljno. rakočevića i jarića koji imaju svoj sukob pa ne dodaju loptu jedan drugom, igrače koji zauzimaju strane.

 

pri tome, žoc nije nikoga oslovio imenom, kao što je već i napisano. 100x je i na konferenciji i nakon toga eksplicitno rekao da je samo njegova krivica što se desio takav debakl. međutim, ti likovi osim rakočevića kod šakote 2006e, nisu više kročili u repku i time je napravljen jedan rez koji je po meni jako značajan za našu repku:

jedno je igrati loše a drugo je doživljavati sebe kao neku zvezdu koja je uradila puno već što je tu a onda usput reši da ispravlja krive drine lične prirode.

 

tako je i micov odstranjen iz repke xy godina kasnije kod saleta, tako su i kod dude igrali samo oni koji, iako nisu obavezno najbolji, imaju najčasnije namere i spremnost da igraju za ekipu.

 

kao što rekoh, uvek ću biti zahvalan željku za tu konferenciju, iako je sled okolnosti koje su dovele do konferencije, njegova odgovornost.

(inače, da je željko oterao sve te igrače, pa onda izgubimo npr u polufinalu, to bi se i danas doživljavalo kao velika željkova greška .."on mora da upravlja egoima velikih zvezda, previše je zadrt, misli da je bog" bi bile neke očekivane izjave)

 

Mozda je i javnost trebalo da sazna za stanje stvari, a mozda je i trebalo sacekati koji dan, biti takticniji malo. Opet, uopste ne branim igrace i apriori Zeljku verujem da je sve bilo tako kako je rekao. Istina je da na konf nije pomenuo ni jedno ime, ali je u narednih par dana vrlo detaljno pricao o svakome kod Jugoslava i Tegeltije. 

 

Lično bih mnogo vise cenio da je odstranio dvojicu - trojicu tokom priprema pod obrazlozenjem da kvare atmosferu ili sta god, nego da sruci sve na njih kad je sve bilo gotovo. 

 

Svi znamo da je bilo situacija i pre i posle toga  da se igraci nisu slagali, nisu govorili, pa se o tome nije govorilo javno, nego se saznalo kasnije (Djordjevic - Danilovic; posle Teo - Krle) jer nije uticalo na igru i rezultat. Ovde mi smeta to sto da se kojim slucajem doslo do medalje, opet bi bilo gurnuto pod tepih, sto znaci da je neuspeh a ne losi odnosi uticao na Zeljka.

 

Podrzavam Dudu kad je odjavio Rakoca zbog atmosfere, Saleta u slucaju Micov, ali ne bi ih podrzao da su ih uzeli pa se vadili na njih posle eventualnih losih rezultata.

 

Istina, na konferenciji nije pominjao imena, ali jeste u narednim danima, kod Tegija i Jugoslava, prilicno detaljno. Licni utisak je da je i dalje bio pod emotivnim nabojem, mada ne u toj meri.

 

Mi gledamo na situaciju iz razlicitih uglova. Samo i dalje ne znam koji je to argument da je bas zocova eksplozija na konnferenciji uticala da se kasnije promeni odnos selektora prema pojedinim igracima i da zastupaju ideju atmosfera prvo, najbolji tim a ne najbolji igraci? Duda, Moka, Sale su se pozvali na Zeljka? Cime se potkrepljuje ta tvrdnja, konkretno?

 

P.S. Igrao i MIlicic 2006, jos jedan oznacen od Zeljka, a 2007 Jaric, Gurovic i opet Milicic.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Koliko se ja sećam, Željko je eksplicitno pominjao Radmanovića u kontekstu kako se ovome ne sviđa što trener viče na njega ili tako nešto. Tako da - pominjao je imena. U svakom slučaju, ne mislim da je ta konferencija išta doprinela onome što se dešavalo kasnije. Imali smo neposredno nakon toga Šakotin bezvezan tim na SP 2006 (sa Rakočevićem kao udarnim igračem) a kasnije čuveni moskitos experience gde su udarni igrači bili svi u najmanju ruku problematični likovi (Jarić, Gurović i Dare Srbija). 

 

morao bih da pogledam opet za ovo oko radmana ali ako kažeš

 

nije ta konferencija doprinela instant, pošto je jasno po angažovanju šakote da nije bilo trenera dovoljno visokog renomea a radog da se pozabavi repkom.

mokino angažovanje je zapravo jedini ispad u logici i nekako zvanični info da smo dotakli dno, kada smo poverovali da umesto trenera može da bude i klovn na klupi, samo ako ima dovoljno dobre odnose sa glavnim igračima.

 

nakon toga, odnosno, angažovanje dude i đorđevića, govori o opredeljenosti da se 2005a nikada više ne desi, ne usmislu rezultatskog neuspeha, već u smislu nespuštanja lestvice ispod nekih zacrtanih principa. ja lično ne vidim angažovanje dude pa saleta kao moguće da su infoi iz 2005e ostali pod tepihom.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kenozoik said:

Svi znamo da je bilo situacija i pre i posle toga  da se igraci nisu slagali, nisu govorili, pa se o tome nije govorilo javno, nego se saznalo kasnije (Djordjevic - Danilovic; posle Teo - Krle) jer nije uticalo na igru i rezultat. Ovde mi smeta to sto da se kojim slucajem doslo do medalje, opet bi bilo gurnuto pod tepih, sto znaci da je neuspeh a ne losi odnosi uticao na Zeljka.

 

uvek je bilo igrača u svađi ili sukobu ali se nikada nije dešavalo da se to prenosi na teren.

pri tome, to nije bio random turnir repke, već konačno turnir u srbiji, gde smo nakon dve godine kombinovanih ekipa uspeli da dovedemo otprilike najjaču, minus peja.

ne znam koliko jasno mogu da dočaram očekivanja ljudima koji su tih godina bili možda previše mali ali ljudi su zaista kapirali da i igračima treba da bude izuzetna čast što baš njih 12 imaju priliku da donesu zlato repki u srbiji .. a onda se ispostavi da igraju tekme po grupama u novom sadu, ne iz nekih košarkaških razloga i prilike da i publika van bgda vidi nešto što ne viđa nikada ili retko, već zato što gomila iz sastava zuji po beogradu i provodi se.

 

jeste, u pravu si u ovoj lajni - da bi uspeh pokrio to što se dešavalo.

ali eto, desilo se sve kako se desilo: neko to vidi kao loše, neko kao dobro, tj sreću u nesreći.

 

ja sam zahvalan ako nikada više ne čujem kako u tekmi na ispadanje igrač preskače u napadu drugog igrača ili treći neće da se vrati u odbranu jer je četvrti izgubio loptu. to je baš heavy shit.

Link to comment
Share on other sites

To sa Radmanovićem je bilo kod Tegeltije, Zona press. Ima na YT, kao i emisija sa Jugoslavom. 

4 minutes ago, uini said:

nakon toga, odnosno, angažovanje dude i đorđevića, govori o opredeljenosti da se 2005a nikada više ne desi, ne usmislu rezultatskog neuspeha, već u smislu nespuštanja lestvice ispod nekih zacrtanih principa. ja lično ne vidim angažovanje dude pa saleta kao moguće da su infoi iz 2005e ostali pod tepihom.

 

To je jasno, ali opet, sve je moglo da se resi srecnije da se situacija detaljno pretrese u KSS ili opreznije u javnosti, i svi buduci selektori bi imali sve potrebne info. Uostalom, Zoc i Duda su bili kumovi, bliski, nema sumnje da su imali prilike da pretresu stvar 1000 puta, sto sluzbeno sto privatno,  a Zoc ima autoritet i strucno misljenje koje cak i jedan Duda mora uvaziti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kenozoik said:

To je jasno, ali opet, sve je moglo da se resi srecnije da se situacija detaljno pretrese u KSS ili opreznije u javnosti, i svi buduci selektori bi imali sve potrebne info. Uostalom, Zoc i Duda su bili kumovi, bliski, nema sumnje da su imali prilike da pretresu stvar 1000 puta, sto sluzbeno sto privatno,  a Zoc ima autoritet i strucno misljenje koje cak i jedan Duda mora uvaziti.

 

moguće da je bilo srećnijih rešenja. 

mene lično su ti igrači ispizdeli zato što ih nije bilo briga da daju sve od sebe da bi pobedili a svi su bili zvezde nekog formata.

 

i dan danas mi je drago što su prikazani onakvim kakvi jesu.

samo zbog bodiroge koji je igrao i crveneo u toj ekipi mi je drago što se to obznanilo a kamo zbog drugih, važnijih stvari.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mfmilan said:

Glavni problem koji vi imate sa Željkom je taj što nije vaš.

Ne bi voleo da Zeljko bude nas taman ne osvojili titulu narednih 50 godina, eto toliko.

 

49 minutes ago, mfmilan said:

odatle ovo vaše seciranje svakog njegovog poteza, izjave, ponašanja, decenijama unazad.

Netacno. Zeljko je do Fenerbahcea i konferencije bio docekan aplauzima.

 

50 minutes ago, mfmilan said:

ali je daleko od nekog problematičnog i incidentnog lika kao što je Dule recimo bio.

Mislim da se oko ovoga svi slazemo.

 

Sto se tice kosarkaskih stvari mislim da samo ljudi konstatuju neke stvari da nije igra timski funkcionisala i nekih gresaka u selekciji. Nigde nisam video da neko misli da zna kosarku bolje od Zeljka, pa taj je za Lazu onda.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

mene lično su ti igrači ispizdeli zato što ih nije bilo briga da daju sve od sebe da bi pobedili a svi su bili zvezde nekog formata.

 

i dan danas mi je drago što su prikazani onakvim kakvi jesu.

samo zbog bodiroge koji je igrao i crveneo u toj ekipi mi je drago što se to obznanilo a kamo zbog drugih, važnijih stvari.

Tu sam saglasan. Verujem da svi volimo repku i da smo zainteresovani za sve sto se dogadja u vezi sa njom. Licno sam i ja bio zainteresovan za svaki detalj saznanja o tim dogadjajima. 

I taj Zeljkov blast podilazi tom nasem interesovanju i radoznalosti, pa ga mozda iz tog ugla i pravdamo. 

 

Ali opet, kad podvucem crtu, kad bih vratio vreme unazad, radije bih da se onakva konf. nije desila po cenu da nikada ne saznam  juicy details. 

 

Ovako mi mucan utisak, i na te primadone i na Zoca, jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Tu sam saglasan. Verujem da svi volimo repku i da smo zainteresovani za sve sto se dogadja u vezi sa njom. Licno sam i ja bio zainteresovan za svaki detalj saznanja o tim dogadjajima. 
I taj Zeljkov blast podilazi tom nasem interesovanju i radoznalosti, pa ga mozda iz tog ugla i pravdamo. 
 
Ali opet, kad podvucem crtu, kad bih vratio vreme unazad, radije bih da se onakva konf. nije desila po cenu da nikada ne saznam  juicy details. 
 
Ovako mi mucan utisak, i na te primadone i na Zoca, jbg.


Piši učestalije. Sve jasno kao dan.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...