Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Oko Denvera, Kolorado nije atraktivno mesto za život, posle Minesote i Oklahome verovatno najmanje inspirativno. Takodje, interesovanje za Nagetse je smešno, tamo su Bronkosi sve i svja. Bukvalno ljudi na lokalnoj televiziji nemaju gde da gledaju prenose košarke. Da nije malo uspeha Jokića i kompanije, i dalje bi hala zvrjala poluprazna, mada i dalje nije strano da trećinu hale čine navijači Voriorsa ili Lejkersa kada gostuju.

 

Dalje, slažem se da je svojevrstan problem nastao time što su "prerano" došli uspesi i rezultat, ubrzavaju ceo proces koji je trebalo da ide laganije. Nije njima problem i ako ove godine ne ponove prošlogodišnji uspeh, nije ni realno. FO je imao par situacija kada su morali bolje da reaguju, ali to je sada šbbkbb. Prvi problem je nastao kada su uvideli da Nurk i Nikola ne mogu zajedno, potpuno je legitimno što su odradili trejd, dobili su Vilija koji je uz sve manje bio koristan, i Plamlija kojeg onda preplaćuju pri produžavanju ugovora (verovatno kako bi pokazali kako je trejd bio opravdan) i time već polako sebi vezuju ruke za dalje korake. Milsap za 3x30 miliona sa timskom opcijom u posledjoj sezoni je nešto što je Denver morao da odradi, pre njega ne znam ni ko je najzvučnije ime koje su tako doveli, možda Andre Miler. Morao je da se dovede veteran koji će malo da uozbilji priču, nisu imali sreće s povredama, ali odradio je uglavnom svoje Milsap. 

 

Ono gde je možda moglo da se ide all in je Kavaj, bukvalno iste sekunde bi postali kandidat za titulu, ali procenili su da je prerano i da je GS prejak. Ja sam ih video kao nekog ko može da lagano odradi taj trejd. Dalje, Bizli i Hernangomez nisu bili u planovima za budućnost, Huančo je u principu granični Nba igrač, Bizli je dobar, ali je idiot, smatrao je da zaslužuje više minuta, i ponavljam, totalni je idiot, tako da ništa nema sportno u tome što su trejdovani, samo povrat je bio nikakav. Grant je nešto na šta ne možeš da utičeš. Legao je ekipi kao budali šamar, ali šta da se radi, otišao je da nabija brojke u nebitnom timu, nije ni prvi ni poslednji. Tajming je bio loš, morali su da znaju kakvi su mu planovi i da bolje reaguju na tržištu. Jamajka Grin je zakrpa i u principu zahvalan igrač, ali ništa ne rešava. Već drugu sezonu je problem to što je Geri Heris šuterski potonuo, igra on odbranu za sve pare, ali nema visinu i gabarite da čuva bilo koje krilo, i tu nastaju problemi koje opet nisu rešili. Jasno je opredeljenje da se igra napadački, imaš 3 ekstra talenta na toj strani. Samo, nemaju ništa čime bi branili ove aždaje (Lebron, Kavaj...), a nemaju više ni puno resursa za trejd. Tril i Heris nisu tražena roba, pikovi nisu baš toliko atraktivni. Na "polusezoni" mogu da pojure rentu Arize ili Oto Portera, ne znam šta još ima od tih krila na lageru. Opet, to ne garantuje ni prolaz prve runde na Zapadu. Ostaje im da se nadaju da su opet pogodili sa pikovima prve runde, značajno poboljšanje ekipe može samo doći iznutra (pre svih Porter, pa onda Bol Bol, RJ i Zik). Videćemo koliko je Nikola strpljiv. 

Edited by zorex
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, bodo said:

@sunset rubdown @SteveFrancis#3 evo još malo naše statistike 

The Suns starters have played the 2nd most minutes of any lineup in the league and have by far the worst net rating (-6.8) of any of the top 8. There isn’t an obvious reason this unit shouldn’t gel, but they haven’t so far. Contributor towards slow starts and close finishes.

Capture.PNG

Nije neko cudo. Ako prosetas kroz petorke, videces da je svaka sa Armaniem na iole reprezentativnom broju minuta sa znacajno manjim procentom asistencija. To je i logicno jer pod a) Book igra dosta slabo za svoje standarde na startu sezone i pod b) uz Paula i Paynea on ima daleko najduze loptu u posedu, tako da petorka sa Paulom nuzno znaci ne samo sporiju kosarku, vec i slabiji flow u napadu, vise neasistiranih suteva, a cesto i izgubljenih. U ovom rosteru ima jako malo igraca kojima odgovara sporija ili klasicnija halfcourt kosarka, tako da smo u tom smislu taoci CP3-a. Ljudi su podrazumevali da ce automatski sa Aytonom praviti stetu, da ce raditi lob city opet kao sa DAJ i Griffinom svojevremeno, ali se do sada DeAndre pokazao kao nekompetentan u pozicioniranju, koriscenju prostora, kreiranju skoring situacija na niskom postu, pa cak i bazicnom odmotavanju ka kosu (cesto los tajming i prepoznavanje kretnji protivnickih igraca). Videcemo hoce li se nesto na tom planu promeniti tokom sezone. Za sad Monty cedi drenovinu, mi imamo skor 6-2 uz gotovo nepostojecu igru u reketu tako da mora da izmislja nanovo kako da se dodje do otvorenih suteva spolja. Pitanje je trenutka kada ce protivnici definitivno da se odluce za kragnu napolju i nateraju nas da ih dobijemo iz reketa. E tu nek nam je bog u pomoci. Zato je ovakav 'DominAyton' napred veliki problem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Nije neko cudo. Ako prosetas kroz petorke, videces da je svaka sa Armaniem na iole reprezentativnom broju minuta sa znacajno manjim procentom asistencija. To je i logicno jer pod a) Book igra dosta slabo za svoje standarde na startu sezone i pod b) uz Paula i Paynea on ima daleko najduze loptu u posedu, tako da petorka sa Paulom nuzno znaci ne samo sporiju kosarku, vec i slabiji flow u napadu, vise neasistiranih suteva, a cesto i izgubljenih. U ovom rosteru ima jako malo igraca kojima odgovara sporija ili klasicnija halfcourt kosarka, tako da smo u tom smislu taoci CP3-a. Ljudi su podrazumevali da ce automatski sa Aytonom praviti stetu, da ce raditi lob city opet kao sa DAJ i Griffinom svojevremeno, ali se do sada DeAndre pokazao kao nekompetentan u pozicioniranju, koriscenju prostora, kreiranju skoring situacija na niskom postu, pa cak i bazicnom odmotavanju ka kosu (cesto los tajming i prepoznavanje kretnji protivnickih igraca). Videcemo hoce li se nesto na tom planu promeniti tokom sezone. Za sad Monty cedi drenovinu, mi imamo skor 6-2 uz gotovo nepostojecu igru u reketu tako da mora da izmislja nanovo kako da se dodje do otvorenih suteva spolja. Pitanje je trenutka kada ce protivnici definitivno da se odluce za kragnu napolju i nateraju nas da ih dobijemo iz reketa. E tu nek nam je bog u pomoci. Zato je ovakav 'DominAyton' napred veliki problem.

Da istina. Manje više uvijek bivamo nadigrani u reketu( naročito u ovoj zadnjoj s Torontom gdje nam je Siakam radio takvu štetu).Ne toliko u skoku osim one prve utakmice sa Kingsima. Srećom imamo odlične postotke šuta ( trojke ) i dobre šutere koji mogu u serijama pogađat. Zasluge idu i second unit. Oni su nam i donijeli neke pobjede gledano strogo statistički. Ayton zaista još nije proigrao u p'n'r . Vidi se da Paul bi ali Ayton u tom segmentu još nije dobar mada se i tu vidi mali napredak. Čitao sam baš jedan članak o tome sa klipovima. Kažu za njega da mu nisu važne toliko brojke koliko da se podredi samom timu. Booker i za moj eye test igra dosta slabije za svoje standarde. Ponekad previše nonšalantno igra i previše gubi lopte. Al opet eto nas na čelu zapada. Imam veliko povjerenje u Montyja. Siguran sam da će on već naći dobra rješenja, Dokopajmo se mi prvo PO pa ćemo lako za dalje. Evo ko bi reko da će i Lakersi imati već tri poraza u niti dest utakmica . Pa zatim Utah i Denver. Toronto i Miami  isto. Svi su loše ušli u sezonu. Dosta čudnih rezultat ima. Ali i to ima svoju draž 

Link to comment
Share on other sites

Cela akipa Sixersa je sedela na klupi sa Sethom koji je u tom trenutku bio zarazen. Iskreno me zanima kako ce NBA da resi to. Po protokolima koje su napravili, cela ekipa bi trebalo da bude u autu bar 7 dana a to vuce bas ozbiljne probleme sa odlaganjima.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, đubrivo. said:

 

meni on ne izgleda kao neradnik već kao lik koji je potpuno operisan od šuta. ono, izgubljen slučaj. ali je toliko dobar i moderan u ostalim segmentima igre da se isplati

 

Ne dugo posle promasene trojke, za vreme  neke pauze ( timeout , aut etc  )  pustili su snimak sa zagrevanja gde je Simons vezao par trojki ( jbg nisam gledao pažljivo) , iz ugla....  Tako da, ima nade za njega 😄

Link to comment
Share on other sites

AKo je Seth Curry pozitivan na koronu to je manje više kraj sezone, on je fucking Kevin Bacon NBA lige. Ako pretpostavimo da je zarazio roditelje i posredstvom istih ili sestre Sidel i Stefa Karija, a svakako i porodicu RIvers, uključujući i Austina RIversa i Damiona Leeja, to uključuje barem 3 ekipe i sve protivnike ovih ekipa u poslednjih sedam dana... Just sayin.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

ostina riversa nije zarazio jer je thibs sada njegov novi babo  😐

 

edit u vezi kovida i riversa dobra teorija zavere irvinga vs virusa

 

Despite the results, these maniacs played their nationally televised game. I don’t wonder why. The league had some retro jerseys to sell. One of the storylines leading in was that for “personal reasons” Kyrie Irving was MIA last night and it came out soon after that he would not be traveling with the team to Memphis for their next game. People got their he weird jokes off, but I dunno maybe he weirdly just doesn’t want to contract a virus that has claimed the lives of 365k people in less than a year.

Nothing to see here, I suppose. Move it along, folks.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...