Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Niko ne pise da je nekom magijom Josh Richardson zavrsio u Bostonu ??? 

 

Bogami, ove godine stvarno nije losu ekipicu napravio Boston, onako neki igraci su imali slabije sezone i ispod radara a zapravo vrlo kvalitetni nba starteri -> Sruder + JRich + vecito potcenjeni Enes, produzili Smarta i TimeLorda, dovukli Horforda za pruza iskustvo i IQ pod kosem, sutnuli beskorisnog Tristaca...  Nije ova ekipa spremna mozda ni za prolazak prve runde, ali dobre su poteze povukli shodno situaciji. 

 

@Miki28 @Drakaris Pise se da  je moguce da nam se pridruze Rondo i DaJ via buyouta. Kakva bi to centarska linija bila upariti Dwightella i DeAndrea, nema dalje. Jesu matori i ni senke onih sila u reketu pre 7+ godina, ali je svakako zanimljivo. Gasol ako nekako moze da se penzionise i otvori bilo kome roster spot, ne ide vise da se bavim kosarkom profesionalno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Panjevi i u ovim godinama mogu da skacu bar mada DeAndre ima 'samo' 32, vec dugo je lesh, a Dvajtara je fizicki prilicno spreman, dok je Gasol fizicki totalno izdahnuo. Moze da ubode neku trojcicu, sveo se na Peru Antica nazalost. Ako Obrva stvarno zaigra peticu ko covek i kako dolikuje, i samo Dvajtara ce biti dovoljan kao backup C.

 

Sruder bi mogao da ima odlicnu sezonu u Bostonu. 

Link to comment
Share on other sites

Malo o tome kako smo ukakili motku, ako zanima ikoga sem mene: https://www.theringer.com/nba/2021/8/25/22641434/portland-trail-blazers-plan-damian-lillard 

 

Quote

Olshey made clear when he fired Stotts that he believed Portland’s underperformance last season, particularly on the defensive end, was “not a product of the roster” he’d built, and that he believed a new coach and a new defensive approach could turn that roster into a bona fide championship contender.

 

Quote

Lillard made clear—in that pre-Olympics press conference and also reportedly in “long meetings and back-and-forth text messages” with Olshey before it—that he disagreed, calling on the Blazers front office to “be more urgent about what our next step is, and how we move forward.”

 

“I don’t disagree that maybe Chauncey can really change our team and make us a better team and get us going in that direction. But I think if you look at our team as it is going into next season, I don’t see how you can say, ‘This is a championship team, we just need a new coach.’ ... Do we want to win it all? Do we actually want to do that? Then we’ve got to do things to show that.”

 

Quote

“You get to a position where it’s like, ‘Do I defend myself or do I just say nothing.’ For me, when I’m just hearing stuff that’s not the facts, I’m going to say I didn’t say that. Some things I’ve just got to let it be said. I know what the truth is. I know where I stand. It’s not my duty to make the public know … it’s not my job to make them aware of what that is.

 

I’m prepared to go in and do my job every year like I always do. Hopefully we make strides in a positive direction and we can become a better team with a new coach. That’s where I am with it.“  ❤️

He’s put together a team with eight players set to hit free agency in the summer of 2022 and where the only players on guaranteed deals extending beyond this season are Lillard, McCollum, and Powell … and yet, the Blazers as constructed still won’t have significant salary cap space next offseason, even with a skeletal roster, because those three guards are set to make $92.6 million in 2022-23 and $99.4 million in 2023-24. 🙂🙂🙂🤡

 

Bonus: The Portland Trail Blazers are set at +7500 to win the 2021-2022 NBA Championship on @WynnBET giving them lower odds than the Knicks, Bulls, Grizzlies, etc. 🙂

Edited by DameTIme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTIme

na stranu ovaj idiotski prvi citat olsheya, za koji odbijam da poverujem da je istinit - blazersi mogu da promešaju karte značajno uglavnom kroz trejd nekoga od par igrača koji imaju vrednost: nurkić, covington, mccollum, powell. 

 

svaki od tih igrača bi se na neki način osetio kao nedostatak, iako bi pokrio neke druge potrebe.

 

u svakom slučaju, slažem se da je trebalo pokušati i bolje presložiti strenghts & weaknesses ali je veliko pitanje, na koje mi naravno nemamo odgovor, da li je zapravo i pokušano nešto na temu ali su možda dobijali low-ball ponude za neke od tih igrača.

 

ovaj free agency je ispao prilično siromašan i ne verujem da su blazersi ni u idealnom scenariju mogli da izađu iz njega kao ozbiljni contenderi.

 

uostalom, obično 4-5 ekipa u totalu u ligi ima takvu priliku, bilo zbog imena franšize ili zbog toga što su u konstrukciji rostera na korak ili dva od takve situacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je koliko i da li su uopste mogli bolje Blazersi. U zivotu svake fransize periodicno dodje taj tamni vilajet trenutak kada je prosto jedini lek da prodje neko vreme da bi se izaslo na zelenu granu (boze, sta mi je sa ovim narodnim kazanjima... svasta...) Neko brzinsko, preko noci vadjenje je za ovakve (non LA/NY) fransize moguce samo uz neku ludacku dozu srece, tipa draftujes novog Brona ili povrede i poredak ti ociste kostur u konferenciji (mada je i takav scenario opet kratkog daha). 

 

Ne znam, nije lako graditi tim bez ljudi koji znaju na kvalitetan nacin da evaluiraju i generalno vrednuju talente - mi smo recimo svoje najbolje igrace draftovali, ali nas GM vec nekoliko sezona ne daje 5 centi na pikove i najradije bi prespavao svaki draft i utopio ih za kakvog bilo vet polovnjaka, sto je pogresno na toliko nivoa da nemam texta. Ako si kvazi-kontender, ne smes traciti pikove eto zato sto moras na nesto da ih potrosis, jer je to siguran put u kratkorocan "contending", po sistemu 1hitwonder (naravno, ukoliko se uz pomoc njih moze doci do nekog od ligaskih game-changera, druga je prica) .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Neko brzinsko, preko noci vadjenje je za ovakve (non LA/NY) fransize moguce samo uz neku ludacku dozu srece, tipa draftujes novog Brona ili povrede i poredak ti ociste kostur u konferenciji (mada je i takav scenario opet kratkog daha). 

 

 

da ne pominjem sad kako tek polovina la-ny franšiza može to sebi da priušti a samo jedna od njih relativno redovno a jedna nikada (ponovio sam hue hue)  - eto mavsi su draftovali luku freakin dončića, pa opet imaju teške probleme da sastave tim koji će biti konkurentan za nešto više od herojskog otpora u plej ofu.

 

što bi rek'o mikri, nije lako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@oubrevo. Možemo ti i ja odbijati da poverujemo, ali se Olshey nažalost jeste busao u grudi kako roster nije problem. Long story short, slažem se sa svim što ste ti i Francis ispisali. Ovo je sad pat pozicija za franšizu, fino je to sumirano u tekstu:

  • Trener je promenjen, ali je ? znak pitanja da li će to išta rešiti - sržne probleme ekipe svakako da neće
  • Tri beka zajedno primaju blizu 100 M godišnje, što je zaista suludo i ne ostavlja nikakav prostor za stvarni upgrade ekipe, koji je neophodan i koji Dame traži da ne bi konstantno ispadali u 1. kolu
  • Igrač koji ima vrednost, mogao je i trebalo biti trejdovan nije, i očigledno neće biti bar ne u ovom trejd roku - CJ
  • Ni rebild nije opcija, kao što sam pisala više puta, jer je dilema oko koga graditi ekipu - bilo bi još gore nego sad + trenutna uprava je nesposobna da joj se poveri takav zadatak

Razumem i Lilarda, jer nema šta da kaže u ovoj situaciji sem da je pred njim još jedna sezona u kojoj treba da radi svoj posao i to je to. 

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Pitanje je koliko i da li su uopste mogli bolje Blazersi. U zivotu svake fransize periodicno dodje taj tamni vilajet trenutak kada je prosto jedini lek da prodje neko vreme da bi se izaslo na zelenu granu (boze, sta mi je sa ovim narodnim kazanjima... svasta...) 

 

❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A šta ako Lillard zapravo nije igrač koji kao prva opcija može da od ekipe napravi contendera? On je jednosmerni niski bek koji je sve više zaljubljen u svoj skok šut sa 10 m, jeste jeben strelac ali to je to. Koliko je uopšte takvih osvajalo prsten u ovom veku osim Stepha, a on je ipak jedan drugi nivo čak i u odnosu na Damea. Odlaskom u Sixerse npr automatski bi Lillard postao druga opcija i time bi šanse za prsten rasle.

 

Za Blazerse je naravno najbolji trejd CJ-a za nešto vredno a kompatibilno, ali pitanje je šta može da se dobije za njega.

 

Daleko od toga da se slažem sa Olshey-em da je roster ovakav kakav je za napad na titulu ali imali su Blazersi i dobrih off season poteza, dovodili korektne sporedne opcije pa opet ništa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ta rasprava bespredmetna, i to ne mislim samo za Damea već za sve superstarove - malo iskusnije - koji su trenutno glavni igrači svojih franšiza. Naravno da može. E sad, slažem se sa tobom da je one-way igrač što jeste priličan minus, ali nije kao da je jedini takav superstar u ligi. Bilo je i dobrih poteza uprave no to je sve bila šminka koja ih je dovela najdalje do WCF.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTIme said:

 

Meni nije problem njegov fizički izgled, već glas. Bukvalno kad dečko progovori ja se naježim, ali u negativnom smislu. Definicija ”unjkavog glasa”.

 

čekaj, polako, ima trejo toliko toga da ponudi, nemoj ga osuđivati

 

trae-young-sexy.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTIme said:

Malo o tome kako smo ukakili motku, ako zanima ikoga sem mene: https://www.theringer.com/nba/2021/8/25/22641434/portland-trail-blazers-plan-damian-lillard 

 

 

 

He’s put together a team with eight players set to hit free agency in the summer of 2022 and where the only players on guaranteed deals extending beyond this season are Lillard, McCollum, and Powell … and yet, the Blazers as constructed still won’t have significant salary cap space next offseason, even with a skeletal roster, because those three guards are set to make $92.6 million in 2022-23 and $99.4 million in 2023-24. 🙂🙂🙂🤡

 

Bonus: The Portland Trail Blazers are set at +7500 to win the 2021-2022 NBA Championship on @WynnBET giving them lower odds than the Knicks, Bulls, Grizzlies, etc. 🙂

Blazersi su imali ogranicen prostor za upgrade iako im je trebao ovog ljeta nakon sve drame oko trejda za Lillarda i na kraju su nesto tu petljali sa nekim generickim igracima koji nemaju preveliki upside (Zeller, Snell). Ono sto je jasno od ovog ljeta nakon sto je Stotts otpusten je da je Olshey sad svoju sudbinu vezao za Chaunceya i njegovu sposobnost da iz ovog rostera izvuce vise nego sto je to polazilo za rukom Stottsu sve ove godine. Isto znaci da je sad vrijeme i za druge igrace lise Damea da postanu najbolje verzije koje mogu biti naredne sezone, da CJ igra na nekom allstar nivou iako mu je dosad izmicalo to, da Nurkic ostane zdrav i bude faktor na obje strane terena, da Powell opravda onaj ugovor kao i ovi novi da nesto dopinesu odmah. Ovo se moze zavrsiti na 2 nacina, ili ce Dame na kraju sam da zatrazi trejd ili ce se trejdovati neki od tih drugih igraca da se proba napraviti nesto sto se bolje uklapa oko Lillarda i daje mu bolju sansu da se takmici za titulu sto je u ovakvom Zapadu tezak zadatak i trebace dosta srece da se opet sa ovom ekipom napravi neki plejof uspjeh jaci od ispadanja iz prve runde.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...