Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Skandalozna lista.

 

Zna se ko je true GOAT medju centrima...

 

  Reveal hidden contents

1628436-1.png

 

Zbog njega sam prestao da ližem sladoled u kornetu.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Smrtokapa said:

^ Njegov 3pt contest bi verovatno bio još efikasniji u eri pre 30 godina, cenim da bi neko od protivničkih šutera doživeo srčani napad i tako bio trajno eliminisan iz meča.

 

Nema puno igraca koji su usli u istoriju sa svojim trademark potezima ciji ce se potezi oslovljavati njihovim imenom za vek i vekova verovatno. (ukoliko neko bude pokusao da ih oponasa)

 

Hakim dream shake, Novicki one leg fadeaway, moze i Dzordan u fadeaway, Jokic Sombor shuffle, Djinobili eurostep, Karim skyhook, Nash move, Iverson cut... U evropskoj kosarci postoji akcija koja se zove Spanulis itd.

 

Ali samo ce se jedan igrac u istoriji pamtiti po defanzivnom potezu zvanom Kornet jump. U pocetku su se smejali pa su po neki poceli stidljivo da koriste da bi u Nba to redovno pocelo da koristi jos par igraca a u Evroligi sam tu scenu video barem 15-20 puta ove sezone sa naglaskom da je Hejs (Kevarius) protiv Zvezde radio to 3 puta na istom mecu. Cak je i Branko Lazic radio to par puta ove sezone. Pitanje je vremena dal ce za sezonu, dve ili tri da se omasovi taj potez koji itekako ima uspesnosti kada se sve sabere.

 

Inovator. Vizionar. Majne bruda.

 

Luke Kornet.

 

Najveci.

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Smrtokapa said:

Mislim da ne moramo da bacamo Jokića kroz portal u prošlost, i u sadašnjosti je veliki procenat paralelnih svetova u kojima Jokić nije postao najbolji igrač u NBA, već "samo" (još) jedan izvanredan centar. Mogao se naći u nekom timu gde ne bi u potpunosti prepoznali njegov potencijal, ili gde mu jednostavno ne bi dali ključeve tima u ruke, npr. zato što taj tim već ima dokazanog dominantnog beka bolhendlera, ili zato što je neki Sale Đorđević u stručnom štabu...

 

Kukoč svakako ima poentu i Jokić stoji na ramenima nekih džinova, ali rečenica

ne stoji. Jbg momci tako vam se zalomilo, nije do vas, niti umanjuje vaš doprinos ako se prizna da je Jokić uspešniji+bolji.

Isto tako treba reći da i Kukoč, Divac i Rađa stoje na ramenima nekog Kreše Ćosića, Dalipagića i sl, kao što su i oni na Duciju Simonoviću i Žućku Koraću. I legende 60/70-ih su imale Nba talenat tog vremena, i to što su svedoci vremena mahom poumirali ne znači da su legende 90-ih jedina referenca poređenja. To baš nervira, to parcijalno gledanje istorije sporta i velikana kako kome odgovora. 

Edited by Molina23
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

Prema tome, legitimno pitanje je da li bi Jokić devedesetih mogao da ima ovakav utisak na igru, ili bi bio "samo" još jedan dobar klasični centar, svakako nadprosječan dodavač, ali vjerovatno ne plejmejker kakav je danas?

Dobar deo njegovog plejmejkinga odlazi na igru u tranziciji i izvlačenje na 5-8 metara od koša. To tera na promenu geometrije odbrane, posebno kada bi ga čuvali teškaši ili dokazani zaštitnici obruča. Koliko god da bi on teže dolazio do pozicije bliže košu toliko bi se kvalitet njihovog boravka na terenu smanjivao ako bi morali da mu izlaze na šut ili da van reketa preuzimaju niže igrače. 

 

S druge strane, verovatno bi pored svega nabrojanog na prethodnim stranama imao više problema u skoku u napadu, što mu je sada korisno oružje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nemojte zaboraviti drugačija pravila. Tada centre nisi mogao čuvati na način da je pomoć na metar-dva ukoliko nema suigrača u blizini, to je sve bio illegal defense. Opcije su bile ili 1v1 ili hard double team, zato su i centri bili puno veći fizikalci nego danas jer je bilo bitno moći igrati obranu u low postu i snagom parirati za razliku od danas gdje se tih malo preostalih igrača koji su opasni iz low posta timski brani s različitim shemama i usmjeravanjima ovisno odakle i s koga se pomaže. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Kukoc mi je najomiljeniji igrac ikad, ispred Medzika, ispred Stoktona, ispred Stojakovica.

Ova njegova izjava je potpuna smijurija.

Jokic je vec sad najbolji ex-Yu igrac svih vremena. Vec sad, a jos ce igrati sigurno 5 godina.

Radja i Divac,koje isto obozavam, nisu ni blizu njegovog levela. 

Hajmo malo biti realni 😉

Link to comment
Share on other sites

Edo je legenda, sprdanje je pravi pristup. Zamisli Piksi izađe i kaže nisu Vidić, Bane i Stanković na mom nivou ili Boban za Modrića. Ne bi smeli se izlaju ni da su na 3 promila, obrisali bi guzice sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li još neko deli sentiment, meni je Edin veoma simpatičan i harizmatičan, sjajan je komentator i solidan u tom pop formatu, ali nisam impresioniran dubinom njegovih opservacija, uglavnom su to neka opšta mesta i ponavljanja, standardna fraziranja. Kad nije komforan sa nečim, uglavnom menja temu i vergla nešto svoje. Ja moram da priznam da takođe nikad nisam imao afinitet ka sarajevskom/bosanskom humoru i slengu pa mu i to daje neke minus poene kod mene, ali to je već moja lična stvar, a ovo prethodno mislim da je objektivno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li još neko deli sentiment, meni je Edin veoma simpatičan i harizmatičan, sjajan je komentator i solidan u tom pop formatu, ali nisam impresioniran dubinom njegovih opservacija, uglavnom su to neka opšta mesta i ponavljanja, standardna fraziranja. Kad nije komforan sa nečim, uglavnom menja temu i vergla nešto svoje. Ja moram da priznam da takođe nikad nisam imao afinitet ka sarajevskom/bosanskom humoru i slengu pa mu i to daje neke minus poene kod mene, ali to je već moja lična stvar, a ovo prethodno mislim da je objektivno.

 

Delim, nikad nisam razumela opčinjenost njim koja vlada po internetima. Čak i što se tiče harizme samo je okej, ali valjda su ostali toliko krš pa se on ističe...

Miloš mi je mnogo gotivniji sa svojom meda u velikoj plavoj kući aurom, naročito kad intervjuiše ljude iz košarke. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li još neko deli sentiment, meni je Edin veoma simpatičan i harizmatičan, sjajan je komentator i solidan u tom pop formatu, ali nisam impresioniran dubinom njegovih opservacija, uglavnom su to neka opšta mesta i ponavljanja, standardna fraziranja. Kad nije komforan sa nečim, uglavnom menja temu i vergla nešto svoje. Ja moram da priznam da takođe nikad nisam imao afinitet ka sarajevskom/bosanskom humoru i slengu pa mu i to daje neke minus poene kod mene, ali to je već moja lična stvar, a ovo prethodno mislim da je objektivno.

 

Nisam siguran da se ocekuje bas neki deep insight od njega. 

 

Simpatican je i zabavan (uprkos tom bosanskom miljeu ciji ni ja nisam fan), voli kosarku, nije neznalica, izvadi neki funfact iz rukava. 

 

Za mene dovoljno. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Horium said:

Simpatican je i zabavan (uprkos tom bosanskom miljeu ciji ni ja nisam fan), voli kosarku, nije neznalica, izvadi neki funfact iz rukava. 

 

Mogu da nabrojim bar 10 forumaša koji su aktivni na Košarci, a uklapaju se u ovaj opis. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Mogu da nabrojim bar 10 forumaša koji su aktivni na Košarci, a uklapaju se u ovaj opis. Ovako na prvu, MilošVB, ali ima ih još mnogo.

Hvala Dejm.

  • Love 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MilošVB said:

Hvala Dejm.

 

Ti svakako imaš humor koji meni odgovara, samo mislim da se ne laktaš mnogo da istakneš svoje znanje o košarci. :57:

 

Ali evo gggggggg, MrTwister, Guru, realni, uini, Chaos, Geronimo, freethrow, Del Piero, Frensis. Uzmi bilo koju trojicu iz ove grupe i stavi u neku emisiju, pa garantujem da bi bili zanimljivi za slušanje i mnogo bi se više naučilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Ti svakako imaš humor koji meni odgovara, samo mislim da se ne laktaš mnogo da istakneš svoje znanje o košarci. :57:

 

Ali evo gggggggg, MrTwister, Guru, realni, uini, Chaos, Geronimo, freethrow, Del Piero, Frensis. Uzmi bilo koju trojicu iz ove grupe i stavi u neku emisiju, pa garantujem da bi bili zanimljivi za slušanje i mnogo bi se više naučilo. 

Guru, uini, Chaos i freethrow bi bila ludnica😀 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Horium said:

 

Nisam siguran da se ocekuje bas neki deep insight od njega. 

 

Simpatican je i zabavan (uprkos tom bosanskom miljeu ciji ni ja nisam fan), voli kosarku, nije neznalica, izvadi neki funfact iz rukava. 

 

Za mene dovoljno. 

 

Sve stoji, ja volim da ga slušam isto, zabavan je i harizmatičan, ali uglavnom ne čujem ništa novo što već nisam znao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...