Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

50 minutes ago, Baby said:

 

A to zakljucujes tacno kako? Ako mislis pokrasce uz pomoc nove sudije... onda si u pravu, glatko dobijaju. Zato se zabradjuju gradovi... 

 

Eto bas sam mislio da ce da pokradu, pa nije to glasanje u Malom Mokrom Lugu za nacelnika opstine. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

Da li mislite da ima ljudi koji ce glasati za Trampa a da nece da se izjasne u anketama ili ovako u drustvu?

 

Zasto se ne bi izjasnjavali? Cesto vidim takva pitanja?

 

Ali ne. Cak ponosno govore da su za Trampa. Ako nista vise kao razlog ponude zgrazavanje nad Bajdenom. 

 

15 minutes ago, Amigo said:

 

Eto bas sam mislio da ce da pokradu, pa nije to glasanje u Malom Mokrom Lugu za nacelnika opstine. :s_d:

 

Nije ni daleko... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa da ih ne bi posle toga malo ekstremniji sagovornici smarali kako su rasisti, ovakvi ili onakvi.

Naravno da ima, i to mnogo. Zato su pollovi i prosli put bili pogresni. Videcemo da li su ovaj put ispravili to, iako cisto sumnjam.

To su uglavnom nezavisni glasaci koji nisu povezani ni sa jednom ni drugom strankom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Da li mislite da ima ljudi koji ce glasati za Trampa a da nece da se izjasne u anketama ili ovako u drustvu?

Ima, pitanje je koliko i kako su raspoređeni. Koliko god da ih ima u Kaloforniji ne mogu ništa da promene ali možda mogu u nekoj od par bitnih država. 

 

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Pa da ih ne bi posle toga malo ekstremniji sagovornici smarali kako su rasisti, ovakvi ili onakvi.

Navodno ima i gorih primera od smaranja. Sa druge strane, ne moraju čak ni da direktno budu na meti smarača, stvorena je atmosfera da nije pristojno glasati za Trampa, nešto slično Nikoliću i SRS kod nas dok smo glasali "da ne dođe Toma". I sam sam bio u tom kampu do pre cca dve godine dok nisam zaključio da on mnogo gore zvuči nego što radi i da nema nikakve katastrofe otkada je predsednik. Moguće je da utisak o njemu bio začinjen i stalnom propagandom mainstream medija i uticajnih samostalaca, blogera, novinara i ostalih.

 

Kakogod, ostajem pri stavu da je alternativa lošija mada sam u zadnjih par dana čuo i dobre kontraargumente (dakle ne orange man bad ili ruska zavera) da se ipak ne glasa za njega. Naprimer Coleman Hughes otprilike kaže da Tramp suviše polarizuje javnost, mobiliše woke aktiviste i izaziva dalju polarizaciju a sa druge strane i ako pobedi nema snage da ih zaustavi:

 

 

 

 

Edited by Cyrus Smith
slovo, pojašnjenje
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NMX said:

 

Ove 4. Ili Mi i Wi ako pukne NC i Arizonu.

 

Mislim da bez Floride i Pensilvanije (zajedno) ima šanse ali samo teorijske. 

 

Ne znam kad si skrenuo kod Albukerkija sa predvidjanjima,

mislio sam da smo se slozili Biden win = Sve drzave koje je uzela Hilari + Pensilvanija, Micigen i Viskonsin,

i to je dovoljno.

 

ostalo je sigurica Trampovo.

 

Tramp inace veceras u Traverse City-ju, nagurali su se u Micigen, ne izlaze.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Ne znam kad si skrenuo kod Albukerkija sa predvidjanjima,

mislio sam da smo se slozili Biden win = Sve drzave koje je uzela Hilari + Pensilvanija, Micigen i Viskonsin,

i to je dovoljno.

 

ostalo je sigurica Trampovo.

 

Tramp inace veceras u Traverse City-ju, nagurali su se u Micigen, ne izlaze.

 

 

 

On misli da je Pensilvaniju osigurao, sad pokušava i Mičigen.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Pa da ih ne bi posle toga malo ekstremniji sagovornici smarali kako su rasisti, ovakvi ili onakvi.

 

Pa CNN vec 4 godine siri paniku i terorizira gradjane SAD, da je sve postalo nenormalno. Koliko je tu para slupano, to niko ne zna.

Po default-u si rasista ako si za Trampa, jedna suluda formulacija plasirana od Demokratske partije, koja je sve u svemu najvise sjebala crnce sa pojavom Bila Klintona i njegovim 3 strikes and you are out zakonom.

Kada dodamo da je Trampov protiv kandidat starac od 78 godina, koji vec ne moze da cisto govori, je ludilo na kvadrat. Koja je to samo grupa retarda koji nisu uspjeli da dovedu nekog boljeg, mladjeg, ili makar vitalnijeg.

Najvjerovatnije je da je u pitanju da se lakse manipulise u slucaju Trampovog poraza, jer nema drugog logicnog objasnjena. 350 miliona ljudi i nema niko do sleepy Joe :krstipd4:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VoodooDerina said:

 

On misli da je Pensilvaniju osigurao, sad pokušava i Mičigen.

 

 

A to. Nemam pojma, ali gledam neke preseke za Pensilvaniju nekih anketa i izgleda da ce Bajden generalno osvojiti vise glasova nego Hilari, sto moze da ga pogura iznad. 
 

Ako treba da se cima i obada za nekakve Floride, onda je Bajden propo

Link to comment
Share on other sites

Sad idemo u Deep South, a zbog nedostatka vremena pridodacu mu i region tzv Uper South koji je dosta drugaciji, ali ipak glasa isto kao i prvopomenuti i da zaokruzimo celinu dodacu jos i Indijanu koja je skroz drugi region, ali se US regionom i glasace vrlo slicno. 

 

Ovi regioni su republikansko carstvo. Kentaki i Indijana ce najverovatnije biti prve drzave koje ce proglasiti pobednika, a razlika u njima u korist Trampa moze biti pokazatelj kako ce za njega proci naredno vece. Medjutim u ne tako davnoj proslosti situacija je bila potpuno obrnuta i ove drzave su listom glasale za demokrate. Ostatak tog vremena je da u mnogima od njih jos uvek ima mnogo vise registrovanih demokrata od republikanaca, o tome cu vise kad budem pisao o Severnoj Karolini u osebnom postu, ali i razne unutrasnje podele koje dovode do toga da demokrate cesto dobro prolaze na lokalnim izborima. 

 

Krenucu od Alabame. O predsednickim izborima nema sta da se kaze. Jedna od najubedljivijih pobeda za Trampa sigurno, u rangu Vajominga i Zapadne Virdzinije. Ono sta je intresantno u Alabami su izbori za senat. Neocekivano na dopunskim izborima je pobedio demokrata Dag Dzons. Naravno on nije tipicni demokrata, on je juznjacki demokrata. Extremni konzervativac, prolife orijentacije. Kao sto su se republikanci prilagodili uslovima na severuoistoku i postali konkurentni na lokalnom nivou, isto su ucinili i demokrate na jugu, samo sto oni imaju i dugu istoriju, pa cak i visedecenijsku dominaciju u tom regionu. Juznjacke demokrate su uglavnom veoma konzervativne, prolife opcija, ali blagonaklono gledaju na prava LGBT populacije, cesto su cak i fiskalni konzervativci i uglavnom su clanovi tzv Blu Dog koalicije. Slican ideoloski profil ima i Dag Dzons, samo je on malo tvrdji i po pitanju LGBTa. Kandidat republikanaca je fudbalski trener Tomi Tubervil. Za njega se slobodno moze reci da je Trampov covek. Protivkandidat mu je bio Dzef Sesns, bivsi senator. Da ne duzim sad sa sagom Tramp-Sesns, to je prilicno poznato. Uz Trampovu pomoc on je ubedljivo pobedio Sesnsa u run offu. Tubervil je ekstremni konzervativac i slaze se sa Trampom u vecem delu njegovog programa. Ovo ce biti prvi flip na senatskim izborima i republikanci ce preuzeti ovo mesto. Ne verujem da je Dzons imao bilo kakve sanse i pre izbora za sudiju vrhovnog suda, ali taj rizik da glasa suprotno od ostalih demokrata bi mogao da mu da neke sanse, ali time sto se priklonio partijskom narativu potpisao je smrtnu presudu. Sto se tice izbora za kongres tu je sve reseno. Alabama, kao i skoro sve drzave u ova dva regiona ima takvu podelu na kongresne distrikte da izbori nemoraju ni da se odrzavaju. 6-1 za republikance ne moze da se promeni. U skladu sa dogovorom demokrata i republikanaca postoji jedan vecinski crni distrikt, dok su ostali vecinski beli. Razlike su tolike da suprotne strane ne moraju ni da predlazu kandidate.

 

Mrtva trka je koja je drzava konzervativnija Alabama ili Misisipi. Ovde se vec sve zna. Tramp ubedljivo dobija. Za senat se bore isti ljudi kao i pre dve godne na dopunskim izborima. Sindi Hajd Smit aktuelna senatorka ce ovog puta jos ubedljivije pobediti Majka Espija. Cudi me da opet demokrate idu sa istim kandidatom, ali i pitnje je da li uopste i imaju boljeg kandidata, Espi je poznati politicar sa zavidnom karijerom. Ipak nece ovde biti nikakve dileme. Za Predstavnici Dom standardnih 3-1 za repse.

 

U Luizijani bez vecih razlika u odnosu na prethodne dve. Tramp ubedljiv, za Dom 5-1 za repse. Intresantna stvar je da je u Luizijani vec godinama guverner demokrata Dzon Bel Edvards, koji je sa solidnom razlikom osvojio drugi mandat. Pro LGBT, ali i prolife nastrojen, DzB Edvards je veoma popularan guverner ove drzave i samo term limit ga sprecava da uzme i jos jedan mandat. Izbori za senat ce takodje biti dosadni. Republikanca Bil Kesidi nema ozbiljnog konkurenta u borbi za reizbor. Intresantno je da u Luizijani nema prajmarija i da su izbori dvokruzni. Ako u prvom krugu, tzv jungle primaris, niko ne osvoji 50% glasova, ide se u drugi krug, run off. Mislim da ce Kesidi dobiti u prvom krugu pobediti, ako ne, ubedljiv ce biti u drugom krugu.

 

Juzna Karolina ce ovog puta biti intresantna, pre svega zbog izbora za Senat. Pobeda Trampa se ne dovodi u pitanje, ali ce biti sa znatno manjom razlikom nego prosli put. Glavni razlog za to je veoma skupa kampanja za Senat demokrate Dzejmi Herisona. Ovaj tamnoputi milioner je ulozio ogroman novac u svoju kampanju za Senat protiv poznatog republikanca Lindzi Grejma. Tolika ulaganja moraju da daju rezultat tako da ce biti znatno neizvesnije nego inace. Mnoge demokrate se nadaju da bi mogli da naprave veliku pobedu i uzmu to mesto, ali ja ne delim njihovo misljenje. Po meni razlika nece biti velika, ali sigurna pobeda Grejma. Na prethodnim izborima se desilo veliko iznenadjenje i republikanci su izgubili prvi kongresni distrikt. Time se poremetio balans koji je ovde dugo vladao. Demokrata Dzo Kaningem brani ovo mesto od Nensi Mejsi i tesko ce uspeti u tome, zaista tesko. Ovde bi moglo vrlo lako da dodje do promene i da repsi vrate ovo mesto. Ostala mesta su sigurna i na njima je odnos 5-1 za repse. Dugogodisnji demokratski predstavnik je jedan od najvecih lidera crnaca i covek koji je odigrao kljucnu ulugu na demokratskim prjmarisima u korist Bajdena Dzim Kliburn. 

 

Arkanzas je drzava u kojoj je guverner bio Bil Klinton. Ipak ona je prilicno crvena vec jako dugo. Predsednicki izbori nisu upiitni. Za Senat takodje, medjutim ima jedna veoma intresantna stvar. Demokrate su se propisno izblamirale na ovim izborima. U celom ciklusu se kandidovao samo jedan kandidat, ali on je odustao u momentu kada vise nije mogla da se imenuje zamena. Tako da demokrate uopste nemaju kandidata na ovim izborima. Kandidat republikanaca je Tom Koton. Mlada nada republikanaca, ne treba da bude iznenadjenje da u buducnosti bas on bude kandidat za predsednika ili nominovan za sudiju vrhovnog suda. Libertarijanci ce ni krivi ni duzni za svoje standarde imati solidan rezultat. 🙂 Trenutno stanje u predstavnickom domu je 4-0 za republikance. Mislim da ce tako i ostati, ali demsi imaju sanse u drugom distriktu gde rep Frenc Hil ima jakog protivkandidata Dzojsi Eliot. Ovaj distrikt obuhvata grad Litl Rok i okolinu, urbaniji je od ostalih distrikta, ima manjina i tu demsi imaju sanse da iznenade. Ostala mesta su sigurna za repse. 

 

U Kentakiju je sve izvesno. I predsednicki i senat i kongres. U predstavnickom domu ce biti 5-1 za repse. Svoje senatsko mesto ovde brani lider republikanaca u senatu Mic MekKonel. Moram da napomenem da demokrate imaju veoma dobru kandidatkinju Ejmi MekGret, ali u ovim okolnostima ona jednostavno nema sanse. Imala je teske prajmarise protiv levicarskog kandidata i pobedila je. Ne moze se reci da nije dobila veliku podrsku partije za izbore, ali u ovom momentu kokain Mic je nepobediv. Kentaki ima isto kao i Luizijana demokratskog guvernera. 2019 Endi Besir je pobedio za 0,35% i preuzeo funkciju na kojoj je njegov otac bio osam godina. Inace u celoj istoriji Kentakija reublikanci su imali samo tri guvernera, dok na ostalim izborima pobedjuju redovno. 

 

Oklahoma je crvena tvrdjava. Tramp siguran, senatsko mesto sigurno, mada je Inhof po meni prestar za tu funkciju i mogao je da ode u penziju. Bice intresantno u petom distriktu. Demokrate brane mesto koje su osvojili posle 44 godine. Kendra Horn ce imati jako tezak zadatak da savlada Stefani Bajc. Prednost dajem republikanskoj kandidatkinji, ali bice neizvesno. Ostala cetiri mesta uzimaju republikanci.

 

Tenesi je po broju stanovnika najveca od ovih drzava. Daje devet mesta u kongresu. Odnos je 7-2 za republikance i tu nece biti promena. Na senatskim izborima takodje. Lamar Aleksander se penzionisao. Za njegovo mesto se bore Bil Hagerti i demokrata Markita Bredso. Mislim da je ona slab kandidat i da Hagerti lagano dobija. 

 

Misuri ima izbore i na nizim nivoima. Nekad je Misuri bio sving drzava, ali i ovog puta Tramp ce sigurno pobediti. Za predstavnicki dom je odnos 6-2 za repse i ja mislim da se to nece menjati. Medjutim u drugom distriktu se vodi zestoka borba izmedju En Vagner i Dzil Sap, te se demokrate nadaju da bi mogli da uzmu ovo mesto, videcemo koliko je to realno. Za guvernersko mesto se bore Mark Person i Nikol Galovej. Guverner Erik Gritens je podneo ostavku da ne bi bio smenjen zbog korupcije i ucene, te ga je nasledio Person. To je bio ozbiljan skandal koji bi mogao dosta da nasteti republikancima na izborima u Misuriju. Izbori su jako bitni jer ce se u Misuriju raditi redistrikting za sledece izbore. Persons je iskusan politicar koji je obavljao mnoge funkcije. Galovej je mlada politicarka, ali ipak jedini demokrata koji je na nekoj izabranoj funkciji u Misuriju, ona je drzavni revizor. Bez obzira na skandale, Gritensa, Person je blagi favorit. Mislim da ce i pobediti ali ne sa velikom razlikom. U Misuriju nema senatskih izbora ove godine.

 

Indijana nije ovaj region, nije im ni pocemu slicna, ali zbog vremena mora ovako. Nekada sving drzava koja je glasala za Obamu okrenula se potpuno ka republikancima. Ogroman uticaj na to ima i Trampov podpredsednik Majk Pens koji dolazi iz Indijane i u njoj je izuzetno cenjen i popularan. Pens ce i ovog puta u svojoj drzavi doneti Trampu sigurnu pobedu. Izbore za Senat nemamo, dok ne ocekujem promene na izborima za predstavnicki dom. 7-2 za republikance. Kongresmen Pit Vislovski se penzionisao u prvom distriktu posle skoro 40 godina u Kongresu. Republikanci tu vide neku svoju sansu, ali realno nista od toga. Prvi distrikt obuhvata predgradja Cikaga koja su presla u Indijanu i nije to bas najbolja sredina za republikance na ovim izborima. Demokrate dobijaju i sedmi distrikt koji obuhvata grad Indijanapolis. Ostale distrikte ubedljivo dobijaju republikanci. Za guvernera reizbor trazi republikanac Erik Holkomb i ubedljivo ce ga dobiti. meni je intresantno da ankete pokazuju da bi kandidat Libertarijanaca mogao dobro da prodje, mozda cak i da ugrozi drugo mesto demokrta. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

 

Pa da ih ne bi posle toga malo ekstremniji sagovornici smarali kako su rasisti, ovakvi ili onakvi.

 

Jednako su ekstremni ili neekstremni, ako na to mislis. Ja licno nisam dosla u nikakav sukob ni sa kime iako oko mene je recimo 80% za Trampa, 20% protiv. Svi kazu za koga su i ja kazem za koga sam, nema nikavog ubedjivanja, svadja, rasprava, samo razlog zasto je tako... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Jednako su ekstremni ili neekstremni, ako na to mislis. Ja licno nisam dosla u nikakav sukob ni sa kime iako oko mene je recimo 80% za Trampa, 20% protiv. Svi kazu za koga su i ja kazem za koga sam, nema nikavog ubedjivanja, svadja, rasprava, samo razlog zasto je tako... 

 

Sta kazu Trampovci zasto su za njega?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

Sta kazu Trampovci zasto su za njega?

 

Sta god da kazu, grese.

Iz clanka koji objasnjava puno toga i nabraja deo  (samo deo jer ne nemoguce nabrojati sve) njegovih svinjarija:

Quote

..............
... It is easy to call any or all of this, or the many things that I haven’t included on this brief list, “unacceptable,” a word we overuse. But if you vote for Trump, whether because you like what he’s done for the economy or the courts or because you think the previous American political establishment was rotten to the core, you deem all his sins acceptable. ...

 

Preporuka za citav clanak, link ovde: https://www.msn.com/en-us/news/world/commentary-who-donald-trump-is-and-what-he-s-done-to-us/ar-BB1aCUo7?ocid=msedgdhp

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Amigo said:

 

Sta kazu Trampovci zasto su za njega?

Vecina nezavisnih koje ja znam da ce glasati za Trampa (nisu nikakvi trampovci), to rade zbog njegovog programa, i smatra da Biden nema program ili da je budalast (tipa povecacemo porez, zaustaviti fraking, radimo green deal...i sl.). Uz to hoce ljudi red i mir, i to sto su dems cutali na politicko naselje i ponegde i podrzavali, je nesto sto ljudi ne vole, ali ne pricaju o tome da ih ne bi nazivali rasistima.

Uglavnom su u pitanju liberali.

 

Oni koji su republikanci tradicionalno, uglavnom zbog konzervativne fiskalne politike, poreske politike i zbog politike protiv ilegalne imigracije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fantastičan sajt sa odličnim analizama, oprostite ako je već postavljano pogledao sam samo poslednje 3 strane 

https://fivethirtyeight.com/features/final-2020-presidential-election-forecast/

 

https://fivethirtyeight.com/features/im-here-to-remind-you-that-trump-can-still-win/

 

Ukratko, ankete i modeli daju ogromnu prednost Bajednu, cak i kada su korigovani za greske od prosle godine, međutim i pored toga rezultati su mnogo bliži nego što bi moglo da deluje na prvi pogled. 

 

Ključna država koju treba gledati je Pensilvanija gde Bajden ima manju prednost u odnosu na ostale swing states za koje je po anketama veci favorit. Ako Bajden izgubi Pensilvaniju, Trampove sanse znatno rastuIMG_20201103_094940.thumb.jpg.016b5e23bc647450df3daad52fdf678a.jpg

 

Inace, meni su ovi izbori posebno zanimljivi zbog vaznosti koju mogu da imaju u medjunarodnim naporima za borbu protiv klimatskih promena. A i prvi put do je ova tema bila toliko bitna u kampanji. 

 

Inače klimatske promene su jedna od stvari oko kojih su glasaci u US najvise polarizovani, ali kada pogledamo pitanje ciste energije, situacija je dosta drugacija. Skoro polovina republikanskih glasaca podrzava tranziciju na obnovljive izvore energije. 

 

Zato nije slucajno sto Bajden svoj narativ o klimatskim promenama dosta vozi kroz investicije u ovaj sektor. 

 

Ako vam je interesantna ova tema, pisao sam prosle nedelje jedan clanak o tome, da ne gusim vise ovde  https://www.klima101.rs/americki-izbori-klimatske-promene/

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

Ne znam kad si skrenuo kod Albukerkija sa predvidjanjima,

mislio sam da smo se slozili Biden win = Sve drzave koje je uzela Hilari + Pensilvanija, Micigen i Viskonsin,

i to je dovoljno.

 

ostalo je sigurica Trampovo.

 

Tramp inace veceras u Traverse City-ju, nagurali su se u Micigen, ne izlaze.

 

 

 

Pa jesmo se složili. Ovo sam napisao kao put za Trampa. 


Za Bajdena je jednostavno. Sve od Hilari plus tri rust belt države.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

Al ce da bude interesantno kad budu ponistili glasove postom, vec sam spremio kokice.

 

TI spremio kokice a ameri spremili nešto drugo :kece:

 

Quote

Stanovnici Mičigena se masovno naoružavaju

Detroit -- Stanovnici američke države Mičigen masovno kupuju oružje pred sutrašnje predsedničke izbore u SAD, piše Skaj njuz.

"Oni čak ni ne znaju proces", kaže Bil Kjučik, vlasnik prodavnice oružja, za Skaj njuz. "Samo žele da kupe oružje - i dnevno imam oko stotinu poziva u vezi s tim", dodaje, pokazujući na praznu vitrinu u kojoj se, kako kaže inače nalazi oko "stotinak pušaka".

Građani Mičigena, ključne "kolebljive" države, tzv. sving države za koje se ne zna pouzdano za kog kandidata će glasati, naoružavaju se zbog straha od građanskih nemira u slučaju spornog izbornog rezultata.

Poslednjih nedelja Mičigen se pokazao i kao žarište domaćih militantnih aktivnosti.

Najočitiji primer je FBI-jevo otkriće zavere za otmicu demokratske guvernerke Grečen Vitmer zbog njenih mera zatvaranja u borbi protiv koronavirusa.

Pre samo nekoliko dana, FBI i policija države Mičigen uhapsili su samoproglašenog lidera grupe suprematističke belačke grupe, optuživši ga za višestruke zločine i rukovođenje "kampom mržnje" u toj državi.

Stručnjak za borbu protiv terorizma Džaved Ali veruje da su tri ključna faktora dovela do ovog očiglednog naglog porasta domaćih terorističkih pretnji - uticaj pandemije i ograničenja koja su iz toga proizašla, protesti zbog socijalne pravde u početku podstaknuti ubistvom crnca Džordža Flojda, kao i pojačana politička retorika.

 

:krstipd4:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...