Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

1 hour ago, Wookie said:

Ti ćeš prihvatiti to objašnjenje? Lepo se čuje da kaže: "Four more years of George, um George...". Moraš biti baš podložan ispiranju mozga da prihvatiš to što vam serviraju da se u tom trenutku Biden obraća nekom Džordžu, jer je jasno po intonaciji i kontekstu da to nije slučaj.

 

ali svi Trumpovci a i sam Trump kazu da ga je pomesao sa Bush-om, ali nije, nego mozda sa Lopez-om. No nema veze, izgleda da ako bi demsi postavili pokvareni kisobran Trump bi izgubio, bar tako kazu pollovi. mada su i prosli put pogresili.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wookie said:

Ti ćeš prihvatiti to objašnjenje? Lepo se čuje da kaže: "Four more years of George, um George...". Moraš biti baš podložan ispiranju mozga da prihvatiš to što vam serviraju da se u tom trenutku Biden obraća nekom Džordžu, jer je jasno po intonaciji i kontekstu da to nije slučaj.

 

I sta sa tim? Senilan, ok. Tramp ne moze da se seti obicnih reci, izmislja reci, krene recenicu pa zaboravi i naprasno drekne "look, look..." i tako stalno. Kada se penzioneri takmice za predsednike, ne moze ni da se ocekuje da budu tridesetogodisnjaci ni fizicki ni mentalno. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

Bokte, gledam sad, Klinton i Bush junior su mladji od oba kandidata na ovim izborima (isto godiste sa Trampom ali mladji).

 

Jedan je postao predsednik pre 28 a drugi pre 20 godina. Obama sa 2 mandata je 15 godina mladji od jednog i skoro 20 godina od drugog kandidata.

 

 

Mozda je ovo signal da je vrijeme da se i politicki sistem koji moze predstaviti samo ovakve kandidate penzionise???  

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Amigo said:

 

Amerika i Engleska bice zemlja proleterska, ko zna :whistling:

A Amerika i Kanada bice zemlja udruzenog rada...

 

Nece promjena ici u tom smjeru, ali ako jedna zemlja takvog potencijala nema nista bolje da ponudi, meni je to znak da je doslo do zamora sistema i da je promjena neminovna... To naravno ne  mora znaciti  da ce promjena biti nabolje...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nonick said:

 

pogledaj moj post iznad. 

FBI direktor je rekao da nije ruska podmetacina.

FBI jos uvek cuti - imaju laptom jos od prosle godine, skoro godinu dana vec. Pitaj njih.

Twitter je brisao jer je izgledao kao neki 3. razredni senzacionilisticki hack, sam shirt-tuckin' Rudy nije hteo da da info ozbiljnim medijima pa cak ni Fox News-u.

Posle imas ozbiljnih novina koji su analizirali sta u stvari imamo od tih informacija koja su stvarnost ili neki tezih dakoza za nesto. Za sada nema bas puno dobrih informacija.

Hmmmm

 

Tony Bobulinski, a former business associate of Hunter Biden, will tell "Tucker Carlson Tonight" in an exclusive interview Tuesday evening that Joe Biden's denials of knowledge or involvement in his son's foreign dealings are "a blatant lie."

Bobulinski, a Navy veteran and the former head of SinoHawk Holdings --  which he describes as a partnership between the CEFC China Energy conglomerate and two Biden family members -- told Carlson that he almost walked out of last week's second presidential debate when Biden discussed the topic.

 

https://www.foxnews.com/politics/hunter-biden-tony-bobulinski-tucker-carlson-joe-biden

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Bajden je to hiljadu puta demantovao, zadnji put recimo u debati. Inače priča potiče još iz vremena rata u Donbasu kada su Rusi konstruisali te laži kako bi stvorili narativ da je SAD bio iza rušenja vlasti u Ukrajini odnosno Bajden koji je preko sina trebao da dobije rudnike koji su baš tu oko Donbasa. Pa je onda ta laž poslužila i kao osnova za priču o ugnjetavanju Rusa u Donbasu. Da vidimo šta ima interesantno u ovoj "aferi". Novinar Post-a koji je pisao članak odbio da se potpiše, verovatno da bi izbegao tužbu koju bi sigurno izgubio.

 

Tekst nam priča SF priču kako je Hunter Bajden doneo pokvaren laptop na servis, gde je gle čuda, radio slep čovek. Kada je pitao Hantera na čije ime da otvori nalog ovaj se predstavio kao Hunter Bajden i pošto je čovek slep ovo je jedini dokaz o tome. Interesantno da u 2019. godini imamo IT radnju bez video nadzora 🙂 . Opet zgodna priča gde ne možete da tužite lažova. A da stvar bude još više naučno fantastična onda Bajdenov sin odlučuje da nikad ne dođe po kompjuter na kom su dokazi o "izdaji države" 🙂 pa slepi majstor odluči da popravi mašinu i gle čuda dođe do podataka koje Tramp "sipa brzinom munje" u etar.

 

Iskreno očekivao sam neku bombu u oktobru koja će uzdrmati Bajdena ali ovo je smešna priča. Toliko smešna da neodoljivo podseća na priču o dva velika ljubitelja arhitekture koji su otišli iz Moskve u Salisburi na sat vremena kako bi se divili staroj katedrali, naravno uz put su i trgovci suplementima za bodi bildere ali nisu stigli ništa da prodaju prilikom te posete 🙂

 

 

Lepo si objasnio u stilu mainstream medija. Mislim, da ne postoje ti Rusi i Putin trebalo bi ih izmisliti, dobro dođu kada treba objasniti štagod trenutno treba a da se ne zalazi dublje u stvar. Ruska podmetačina i gotova stvar. Ne znam kako da to uklopim sa drugim razumnim objašnjenjem:

 

9 hours ago, nonick said:

 

pogledaj moj post iznad. 

FBI direktor je rekao da nije ruska podmetacina.

FBI jos uvek cuti - imaju laptom jos od prosle godine, skoro godinu dana vec. Pitaj njih.

Twitter je brisao jer je izgledao kao neki 3. razredni senzacionilisticki hack, sam shirt-tuckin' Rudy nije hteo da da info ozbiljnim medijima pa cak ni Fox News-u.

Posle imas ozbiljnih novina koji su analizirali sta u stvari imamo od tih informacija koja su stvarnost ili neki tezih dakoza za nesto. Za sada nema bas puno dobrih informacija.

Ja sam stvar površno ispratio iz moguće biasovanog izvora koji tvrdi da Bajden i njegovi ne poriču autentičnost mailova nego njihovo značenje. Za mene to čak nije ni toliko bitno jer je polarizacija tolika da bi Džo mogao da napastvuje Kamalu nasred bine pred kamerama i opet dobije izbore, slično Trampu prošli put. Imaš to i na forumu, pa šta ako je senilan ako odradi posao tj. skloni Trampa. Dakle, ovo da se i dokaže nije game changer.

 

Mnogo bitnije je da su mediji sami odlučili ne samo da ćute nego da aktivno cenzurišu svakog ko to spomene i brišu linkove, kao twiter. Ovaj put im je eksplodiralo u lice baš zbog aktivne cenzure ali sigurno je da je medijski bias doprineo ovakvoj prednosti Bidena.

 

2 hours ago, ters said:

Nece promjena ici u tom smjeru, ali ako jedna zemlja takvog potencijala nema nista bolje da ponudi, meni je to znak da je doslo do zamora sistema i da je promjena neminovna... To naravno ne  mora znaciti  da ce promjena biti nabolje...

Da, kandidati su izrazito loši već, u najmanju ruku, drugi izborni ciklus. Možda je mogući rascep i podela demokrata posle izbora put ka boljoj reprezentaciji raznih grupa u politici. Isto bi trebalo da se desi i na drugoj strani, neka stranka neopterećena hrišćanskom dogmom i fleksibilnija u stavovima ali tamo sa mojim skromin poznavanjem stvari ne vidim ekvivalent squad-u i ostalima koji bi to mogli da izvedu.

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Hmmmm

 

Tony Bobulinski, a former business associate of Hunter Biden, will tell "Tucker Carlson Tonight" in an exclusive interview Tuesday evening that Joe Biden's denials of knowledge or involvement in his son's foreign dealings are "a blatant lie."

Bobulinski, a Navy veteran and the former head of SinoHawk Holdings --  which he describes as a partnership between the CEFC China Energy conglomerate and two Biden family members -- told Carlson that he almost walked out of last week's second presidential debate when Biden discussed the 

Bice dobar entertainment sigurno za bazu. Tucker zna da pravi show. Citacu sutra sta je bilo.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cyrus Smith said:

Lepo si objasnio u stilu mainstream medija.  ...

....................

 

Cyrus, mogao sam da uzmem i neki drugi post da komentarisem, ne uzmi nista za licno - ovo se moze cesto cuti i procitati.

 

Zanima me, gde ljudi nalaze informacije, ako ne u medijima? Imaju li neke drugare insajdere? Presrecu tajne poruke?

Problem je, po mojem misljenju, sto mnogi iz medija ne preuzimaju informacije - nego stavove i zakljucke. Pa onda prate medije koji su im ideoloski bliski.

 

Npr. citav spektar medija je objavio fotke i podatke o Trumpovom druzenju s Epsteinom. To ni sam Trump nije negirao, pa verujem da je cinjenica.

Ali desni mediji pisu da je Trump businessman i jet-setter, voli da se zeza i druzi, i nema dokaza da je zlostavljao devojcice. A levi pisu da je silovatelj.

Medjutim nigde nema podatka da su E. i T. nesto zajedno investirali, pa sam (bez medija) zakljucujujem da se nisu nalazili da dogovore gradnju hotela nego zbog nekog drugog zajednickog interesa.

 

Doziveo sam ovde kritike jer sam preneo neke stvari iz Washington Posta i NY Timesa, a to su. po misljenju nekih forumasa, "levicarske" novine. No, iste podatke i vesti je objavio i Fox, a cak ni Breitbart ih ne dovodi u pitanje.

Samo se razlikuju stavovi da li je neki potez bio dobar ili los - a to vec umem da zakljucim i bez njih.

 

Zato pitam - sta ti imas protiv medija?

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

CNN mi je tek za dlaku kredibilniji izvor informacija od Informera. Ustvari, mozda cak i gori od njih. Za prosle izbore su prognoze favorizovale Hilari jos vise nego sada Bajdena, a znamo kako se to zavrsilo.

 

Ohajo i Ajova battleground states? Kako da ne? Teksas nesiguran za republikance? Florida bi trebalo da bude bar pastel crvena na ovoj mapi. U sustini, sve ove drzave oznacene "oker" bojom mi deluju blize tome da izglasaju Trampa.

 

Viskonsin, Micigen, Minesota, Arizona, Nevada, Pensilvanija...sve su mi 50-50.

 

Saying that, 55-45 za Bajdena je pomeni realna procena.

 

@A sad , zasto je Ilinois u tolikoj meri "pro-demokratski" orijentisan? Bas se ne uklapa u okruzenje i tendincije drzava u Midwest-u. Ok, ove drzave uz Velika Jezera obicno naginju demsima, ali niko ni blizu tako kao Ilinois.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RatzenStadt said:

CNN mi je tek za dlaku kredibilniji izvor informacija od Informera. Ustvari, mozda cak i gori od njih. Za prosle izbore su prognoze favorizovale Hilari jos vise nego sada Bajdena, a znamo kako se to zavrsilo.

 

Ohajo i Ajova battleground states? Kako da ne? Teksas nesiguran za republikance? Florida bi trebalo da bude bar pastel crvena na ovoj mapi. U sustini, sve ove drzave oznacene "oker" bojom mi deluju blize tome da izglasaju Trampa.

 

Viskonsin, Micigen, Minesota, Arizona, Nevada, Pensilvanija...sve su mi 50-50.

 

Saying that, 55-45 za Bajdena je pomeni realna procena.

 

@A sad , zasto je Ilinois u tolikoj meri "pro-demokratski" orijentisan? Bas se ne uklapa u okruzenje i tendincije drzava u Midwest-u. Ok, ove drzave uz Velika Jezera obicno naginju demsima, ali niko ni blizu tako kao Ilinois.

Negdje sam cuo da je objasnjenje u urbanizaciji koja je u Ilinoisu veca nego u Midwest drzavama - vljada 75% stanovnistva zivi na sirem gradskom podrucju Cikaga, dok je kod ostalih taj broj dosta nizi... Teze je biti socijalno konzervativan, npr. anti-gay u velikom gradu gdje moras pogledati u oci ljudima protiv cijih se prava zalazes, nego u manjem mjestu gdje drugacijih nema ili se ne out-uju... Zivot u gradovima razbija stare predrasude (i stvara nove, bazirane ne drugim osnovama).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ters said:

Negdje sam cuo da je objasnjenje u urbanizaciji koja je u Ilinoisu veca nego u Midwest drzavama - vljada 75% stanovnistva zivi na sirem gradskom podrucju Cikaga, dok je kod ostalih taj broj dosta nizi... Teze je biti socijalno konzervativan, npr. anti-gay u velikom gradu gdje moras pogledati u oci ljudima protiv cijih se prava zalazes, nego u manjem mjestu gdje drugacijih nema ili se ne out-uju... Zivot u gradovima razbija stare predrasude (i stvara nove, bazirane ne drugim osnovama).

 

Ne bih bas rekao da se republikanci bore za ukidanje prava LGBT populacije (ne kazem ni da si ti to rekao), mada jasno mi je na sta oces da ukazes.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

Kako jbt? Kako? 😄

 

Ovo je eventualno 55:45 u korist Bajdena. 

 

Kad kažu 80:20 ne misle na % glasova nego šanse da se poklope scenariji u kojima jedan od njih pobeđuje. Protiv Hilari Tramp je imao 29% šansi da pobedi. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

Zanima me, gde ljudi nalaze informacije, ako ne u medijima?

 

Što se mene tiče, u zadnje vreme pregledam The Hill koji mlati i levo i desno i koliko mogu odslušam ponešto David Pakmana i Ben Shapira, sve na YouTube. Ova dvojica mi daju neki pregled kako se stvari doživljavaju sa obe strane političke provalije mada mi jShapiro simpatičniji naravno uvek uz oprez i priznanje činjenice da je biasovan na desno. Pakman je ok ali je u potunosti u služni napada na Trampa pa ponekad deluje suviše  agresivan i pomalo nerazuman. 

 

 

11 hours ago, zoran59 said:

Problem je, po mojem misljenju, sto mnogi iz medija ne preuzimaju informacije - nego stavove i zakljucke. Pa onda prate medije koji su im ideoloski bliski.

 

Kakve informacije o navodnoj aferi Bidena i sina je mogao dobiti neko ko zbog tradicije prati NYT ili Guardian? Samo neku verziju onog što je Klotzen pisao. Ko prati samo njih i ostale mainstream medije može samo da vidi ovo (video, manje od 2 minuta):

 

Ja sam dovoljno mator da se sećam glasnosti u SFRJ krajem osamdesetih i ovi nisu ništa bolji od Večernjih novosti i Ekspres politike gde si mogao da pročitaš samo članke koji polemišu sa nečim što je Mladina pisala, nikada šta je stvarno pisala. Ustvari polemike sa nekom konstrukcijom pisanja Mladine sklopljenom u skladu sa narativom da je sve što pišu napad na socijalizam i Jugoslaviju. Isti cenjeni mainstream Guardian je pre koju godinu našao za shodno da prenese tvrdnje da je Tramp ucenjen snimljenim seksualnim perverzijama u Moskvi. 

 

Da bi mogao da doneseš zaključke trebaju ti činjenice a njih ćeš od nekada cenjenih medija dobiti dozirane i filtrirane. Koga god da staviš da gleda samo takve vesti završiće sa programiranim zaključkom osim ako već ima jaka predubeđenja i zna kvalitet činjenica koje mu se serviraju.

 

To je moj problem sa medijima. Ako u podne kažu da je dan ja prvo pogledam kroz prozor pa odlučim da li da im verujem. To bar što se politike tiče, sportske rezultate možda i prenose tačno.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je jasno da trumpovci zive u nekom svom svetu, otkaceni od realnoscu. Ali ovo je gotovo, i zove se landslide. Kakvi WI, MI, PA, od IA, NC, FL, GA, AZ, OH D dobiju najmanje 4, electoral college > 350, glasovi > 12 mil, Senate 51-54, House 244. Najlosiji predsednik ever i jos najveci gubitnik.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da demsi prave istu gresku kao i pre 4 godine. Poslednjih 7 dana kampanje, Bajden bleji gajbi u Delaveru, prošeta se malo do Džordžije (wtf?!?) dok narandžasti šparta swingove uzduž i popreko. Slično je bilo i 2016. kada su uljuljkani pollsima sedeli i čekali da im se vrata bele kuće sama otvore. Ne mora nužno da znači da Trampovo špartanje donosi neku veliku prednost, radi se o relijima gde dolaze ljudi koji bi ionako glasali za njega. 

 

Da li je ideja da bombarduju lokalne medije sa reklamama jer imaju vise kesha, ne znam. Znam samo da demsi pravi istu gresku kao i pre 4 godine jer ih nema nigde. Opet, čuda kao 2016. se ne dešavaju baš stalno i moguće da gledaju iz te perspektive što je po meni takođe loš potez i uvod u 4 more years. 

Link to comment
Share on other sites

Gledam/citam predikcije nasih (srpskih) politickih komentatora za predstojece izbore.
Majko mila,kako ti ljudi pojma nemaju i lupetaju. Sve "analize" su im na nivou kafanskih rasprava random Srbendi. Znaci,bukvalno da dodju ovde na forum i na par tema o USA se edukuju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...