Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

6 hours ago, MeanMachine said:

 

Dakle Fox a i Tucker ne zele da budu proglaseni ruskim agentima posle izbora.

FBI rekao da nema veze sa Rusima.

6 hours ago, Klotzen said:

 

U prvoj debati Bajden je potrošio par minuta na branjenje od tih optužbi i to je ocenjeno kao minus za njega. To je zato što kada se branite od "govana" uvek će vas makar malo ukaljati, da se pesnički izrazim 🙂 . Najispravnije je izbeći ih i time sprečiti takav scenario. U drugoj debati je samo rekao da su to izmišljotine i prešao preko te priče što je školski primer kako se reaguje na izmišljotine.

Aha znaci tako je Tramp trebao da reaguje na Russian collusion

5 hours ago, Klotzen said:

Jednostavno nema nikakvih novih činjenica pa da to postane glavna priča u svim medijima.

 

Nova cinjenica je da su compu telefoni Hilari, i jos nekih bitnih ljudi, ukljucujuci ceo kabinet Obame. Data je kopija njegovog SSN, i pasosa..... Ne znam mozda je to nebitno, iako kazu FBI ima i drugi njegov laptop.

 

Nista, mozda ja gresim - videcemo.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zoran59 said:

 

edit: da dodam, sta su zajedno radili Giuliani i Derkach? (Andriy Derkach, a Ukrainian lawmaker assessed by the U.S. government to be a Russian agent - kaze  Politico). I kako se Giuliani namerio bas na NY Post umesto nekog kredibilnijeg?

Izvini, sta mislis pod kredibilniji, ako vidis da su svi ostali probali da zaustave pricu? Ko je tu onda kredibilniji ako gledamo ociglednu cenzuru i autoceznuru u medijima? Ne bi to bio prvi put da je neka prica zakopana. Ocigledno je ponudjena WSJ koji je odbio.

Po tirazu NY Post su 4ta novina u USA. 

Link to comment
Share on other sites

Niko na svetu ne posmatra NY Post kao "ozbiljne" novine. Ako nije prvi put da su NY Times i WashPost zakopcali jednu "pricu" onda mozda nije tako tesko da cujem jedan takav primer? A ovo sto je Guliani izkopao je sve samo nije pod istragom FBI! To je notorna laz, FBI ne istrazuje niti Hunter Bidena, niti Joe Bidena niti svetog Bidena. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Izvini, sta mislis pod kredibilniji, ako vidis da su svi ostali probali da zaustave pricu? Ko je tu onda kredibilniji ako gledamo ociglednu cenzuru i autoceznuru u medijima? Ne bi to bio prvi put da je neka prica zakopana. Ocigledno je ponudjena WSJ koji je odbio.

Po tirazu NY Post su 4ta novina u USA. 

 

Postoje mediji koji bi rado objavili pricu, bilo koju pricu. To da je nesto danas u vreme socijalnih medija zakopano je malo neverovatno. Ni jedan medij nema obavezu da objavljuje nesto sto je "ponudjeno" nego imaju pravo da kroje svoju unturasnju politiku i tako pisu. WSJ je vise desincarki medij i oni da je prica verodostojna, posto objavljuju "mostly factual" bi je rado objavili. Mozda treba da se zapitas zasto nisu objavili i da li je prica uopste tacna ako niko nece da je objavi. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

Mozda treba da se zapitas zasto nisu objavili i da li je prica uopste tacna ako niko nece da je objavi. 

Meni je savrseno jasno zasto nisu, ali se pitam da li je tebi? Nije da niko nece da je objavi, objavio je NY Post, zar ne? 

Mogla si da me pitas zasto su mediji zataskali pricu o Bidenu i zenski koja je tvrdila da je sexualno uznemiravao - zasto nisu hteli da objave tu pricu, da li su i nju izmislili Rusi, isti oni mediji koji su kod Kavanagh tvrdili da treba verovati zeni...zasto naprasno nakon toga nece da objave tu pricu...

Link to comment
Share on other sites

Dajte link, gde generisete rezultate ovako po drzavama? Da se igram malo.

 

edit...nasao

 

Elem

 

spacer.png

 

Ja mislim da ce nekako ovako biti, da ce Tramp lagano uzeti i Floridu i NC i Dzordziju, da ce Bajden nekako uzeti Arizonu sto ce ga spasiti od momentalnog poraza. A da ce onda da se nateze za jedan do dva elektorska glasa, ne znam kako. Teoretski, moze da bude i 269:269, prvi put posle 150 godina :lol_2:

Edited by NMX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

Dajte link, gde generisete rezultate ovako po drzavama? Da se igram malo.

 

edit...nasao

 

Elem

 

spacer.png

 

Ja mislim da ce nekako ovako biti, da ce Tramp lagano uzeti i Floridu i NC i Dzordziju, da ce Bajden nekako uzeti Arizonu sto ce ga spasiti od momentalnog poraza. A da ce onda da se nateze za jedan do dva elektorska glasa, ne znam kako. Teoretski, moze da bude i 269:269, prvi put posle 150 godina :lol_2:

 

Nikada se nije desilo da dva kandidata imaju identičan broj elektorksih glasova (bio je slučaj sa izborom Kvinsija Adamsa jer je bilo više kandidata od kojih niko nije dobio preko 50% elektora), ali to bi bio fenomenalan scenario.

U tom slučaju odlučuje predstavnički dom, ali opet ne po principu jedan čovek jedan glas, već svi kongresmeni iz jedne države - jedan glas, što bi značilo gotovo siguran reizbor Trampa.

 

Kuknjava iz 2016. bi bila ništa za ono što bi usledilo :lol_2:

Edited by VoodooDerina
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Meni je savrseno jasno zasto nisu, ali se pitam da li je tebi? Nije da niko nece da je objavi, objavio je NY Post, zar ne? 

Mogla si da me pitas zasto su mediji zataskali pricu o Bidenu i zenski koja je tvrdila da je sexualno uznemiravao - zasto nisu hteli da objave tu pricu, da li su i nju izmislili Rusi, isti oni mediji koji su kod Kavanagh tvrdili da treba verovati zeni...zasto naprasno nakon toga nece da objave tu pricu...

 

Mene ta prica uopste ni ne interesuje. Isto onoliko koliko tebe nije interesovalo sta Tramp radi... Bajden bi morao da ubije nekog na petoj aveniji da bi me zainteresovalo, sve ostalo mi je boza... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Baby said:

 

Mene ta prica uopste ni ne interesuje. Isto onoliko koliko tebe nije interesovalo sta Tramp radi... Bajden bi morao da ubije nekog na petoj aveniji da bi me zainteresovalo, sve ostalo mi je boza... 

 

 

Ah pa dobro, sad si na nivou Trampa. Da znamo gde stojis a ne da stalno moralises o Trampovim sledbenicima.

 

Btw ja nikad nisam rekla da me nikad nije interesovalo sta Tramp radi :classic_biggrin: Rekla sam da me ne interesuje njegov privatan zivot.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Ah pa dobro, sad si na nivou Trampa. Da znamo gde stojis a ne da stalno moralises o Trampovim sledbenicima.

 

Btw ja nikad nisam rekla da me nikad nije interesovalo sta Tramp radi :classic_biggrin: Rekla sam da me ne interesuje njegov privatan zivot.

 

Na cijem nivou?

 

Mislis, Trampovih navijaca?

 

Da, eto vidis kako to izgleda sa strane... 

 

Nisi ti morala nista da kazes direktno, dosta si ti rekla i ovako. 

 

Sto se tice Bajdenovog laptopa i slicnih gluposti, jedino sto Dzo moze da uradi da bude gori od ovog je stvarno da ubije nekog, jer Tramp je vec sve prljavstine obavio i Dzoove deluju totalno amatarski. 

 

Izvinjavam se za off, ova tema o "tragediji" ignorisanja laptopa se proteze svuda

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NMX said:

Dajte link, gde generisete rezultate ovako po drzavama? Da se igram malo.

 

edit...nasao

 

Elem

 

 

 

 

 

Meni izasao da Trump podedjuje sa 310~320 tako nesto. Jako konzervativno brojao pobedu Bidena:smiley33: :classic_smile:

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ace Rimmer said:

Spominju se 6 swing država

 

Florida

Pennsylvania

Michigan

Winsconsin

Nort. Carolina

Arizona

 

Koliko od tih 6 Trampu treba pobjeda?

 

 

 

Ove 4. Ili Mi i Wi ako pukne NC i Arizonu.

 

Mislim da bez Floride i Pensilvanije (zajedno) ima šanse ali samo teorijske. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ace Rimmer said:

Znači 4, 3 nije dovoljno? Ja mislim da će Trump dobiti Floridu i ove u kojima je Biden u prednosti do 2% prema anketama. Možda bi na kraju Pensilvanija mogla odlučiti, tu Biden bolje stoji.

 

ima milijardu kombinacija, mozes da ides na sajt FT  ili na 270towin pa se igraj. 

 

3 minutes ago, A sad said:

 

Moze bez Pensilvanije, bez Floride ne moze. 

 

Moze, da. Samo mora da uzme sve ostalo sto je swing preme trenutnim polovima (koji god da su), plus Micigen ili Viskonsin

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

 

ima milijardu kombinacija, mozes da ides na sajt FT  ili na 270towin pa se igraj. 

 

 

Moze, da. Samo mora da uzme sve ostalo sto je swing preme trenutnim polovima (koji god da su), plus Micigen ili Viskonsin

 

Ne mora. Svejedno je da li uzme Pensilvaniju ili Micigen, dobija u oba slucaja. Ako uzme samo Viskonsin od te trojke moze da izgubi, ali samo teorijski. Tako da mu je prakticno svejedno koju od te tri drzave dobije, pobedice u svakom slucaju. Arizona, Florida i Severna Karolina su mu obavezne.

 

Postoji milion kombinacija, ali treba gledati samo one realne. Nije logicno da pobedi bez Floride i NC, jer su one konzervativnije od alternative, ako gubi tamo, gubi i u drugim drzavama. Eventualno postoji neka kombinacija bez Arizone, ali tad mora da dobije Pensilvaniju koja mu je najslabija od tri iz rust belta. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...