Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

26 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma već smo raspravljali o tome. Dokaz je bio da najbolji igrači iz Bundeslige nakon nekog vremena odu u najbolji klub Bundeslige. Šokantno. Kao u drugim ligama se to ne dešava. 

Ne dešava se. I ne pričamo o tome gde hoće igrači, već o tome kako funkcionišu klubovi i ceo fudbal.
West Hame ne razvija nekog Rice-a da bi ga isporučio na tacni nekom Liverpool-u ili Manchester Unitedu za džabe.
Prodaće ga možda, to stoji, ako dodje dobra, gigantska ponuda. Kao što je United morao da se otvori za Megvajera. Štaviše, pretpostavljam da će Liverpool, City i United da imaju veću cenu nego što bi to bilo da dodje neki klub van UK.
Dok sa druge strane, Šalke razvija igrača da bi ga za džabe dali Bayernu da hara. Jer eto, to je u nemačkom interesu.
Meni je to pogrešno sa antropološke strane. To svesno gubljenje ljudskog dostojanstva zarad nacionalnog interesa i nekog centra moći.

To su stvari koja u mom univerzumu zaslužuju mnogo veću osudu nego to koliko se pljuje Neymar što se dodatno 2 puta okrene po travi kad ga stvarno šutnu. Ili to što je Chelsea potrošio 200 miliona. 
Ili to što su igrači Barselone okruzili sudiju. Nisu ni to sjajne stvari, ali to je mnogo mane loše za nas. Civilizacijski je loše.
Barem za mene.

On 4/18/2021 at 1:13 PM, alpaka Bereta Sida said:

Dva najveca kluba na svijetu su Real Madrid i Bayern München, to bi valjda trebalo biti svima jasno. 

To su 2 najveca monopola na Svetu, sa nefer raspodelom moci na svojim trzistima.
Ako je to tebi VELICINA, it's up to you.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bugl Khan said:

Čudi me da De Bruyne nije bio zanimljiv Bayernu. Ili Džeko, ili gro drugih igrača. Al zato su pokupili Ivicu Olića.

 

Imali su oni kvalitetne igrace na tim pozicijama, a tek 2012 su shvatili da treba da imaju malo vecu rotaciju. Na spicu nikada nisu imali jaku zamenu koji je kalibar za startera nego je doveden kako bi bio rezervista pa ako prebaci ocekivanja super po njih.

 

U maloj sam dilemi, ne mogu da se odlucim da li sada trziste drze manje pod kontrolom(iliti protekcija trzista) ili generalno Englezi vise obracaju paznju na igrace iz BL zbog finansijske ekspanzije. Ima u poslednjih nekoliko godina malo vise transfera iz BL u PL. Uglavnom u poslednjih 5-6 godina je itekako jasno da Bajern ne drzi stvari pod kontrolom i da se desavaju da igraci iz BL mogu da zavrse u najvecim klubovima umesto u Bajernu. Sto spomenu KdB, sigurno je u Volfzburgu imao ponude od Bajerna koje celnike kluna nije zadovoljila. Dodje Siti sa masnom ponudom i prodaju ga pred kraj prelaznog roka.

 

Jedan od nacina borbe protiv jacih ponuda su klauzule i da se ubije kes kao oportunitetna prednost ili da taj igrac dodje besplatno. Sve u cilju protekcije trzista. Primera poput Nojera, Gorecke, Gecea i ovog stopera iz Lajpciga bice, ali bice i jos vise primera koji su imali Bajern kao opciju pa su napustili Nemacku.

 

Neko ce da se sliza sa Bajernom, pa ce da se prebijaju ispod stola dok ce neko gledati da izvuce max iz transfera. 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ta'veren said:

 

Imali su oni kvalitetne igrace na tim pozicijama, a tek 2012 su shvatili da treba da imaju malo vecu rotaciju. Na spicu nikada nisu imali jaku zamenu koji je kalibar za startera nego je doveden kako bi bio rezervista pa ako prebaci ocekivanja super po njih.

 

U maloj sam dilemi, ne mogu da se odlucim da li sada trziste drze manje pod kontrolom(iliti protekcija trzista) ili generalno Englezi vise obracaju paznju na igrace iz BL zbog finansijske ekspanzije. Ima u poslednjih nekoliko godina malo vise transfera iz BL u PL. Uglavnom u poslednjih 5-6 godina je itekako jasno da Bajern ne drzi stvari pod kontrolom i da se desavaju da igraci iz BL mogu da zavrse u najvecim klubovima umesto u Bajernu. Sto spomenu KdB, sigurno je u Volfzburgu imao ponude od Bajerna koje celnike kluna nije zadovoljila. Dodje Siti sa masnom ponudom i prodaju ga pred kraj prelaznog roka.

 

Jedan od nacina borbe protiv jacih ponuda su klauzule i da se ubije kes kao oportunitetna prednost ili da taj igrac dodje besplatno. Sve u cilju protekcije trzista. Primera poput Nojera, Gorecke, Gecea i ovog stopera iz Lajpciga bice, ali bice i jos vise primera koji su imali Bajern kao opciju pa su napustili Nemacku.

 

Neko ce da se sliza sa Bajernom, pa ce da se prebijaju ispod stola dok ce neko gledati da izvuce max iz transfera. 

 

Ali kako to kad Bundesliga postoji da bi ostali klubovi razvijali igrače za Bayern. Kakav sad City i bolja ponuda? Kažem, jedva čekam kako će Haalanda uzet ispod cijene. Ili im možda Haaland ne treba.  

 

Tako je. Upamecano je imao klauzulu. Ko može njega natjerati da ode u Bayern ako se njemu ide u Barcu? Već smo vodili ovaj razgovor, ponavljam se. Al stalno se ponavljaju iste teze, bez ikakvih dokaza. Lewa ode u Bayern-evo ga, svi rade za Bayern. Draxler ne ode u Bayern-nisu ga htjeli. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Bugl Khan

 

Ti si mene pomesao, posto sam neke stvari napisao prvi put i uleteo sam u diskusiju. Nikada moja teorija nije bila da je cela BL servilna Bajernu. Imas slucajeva i pre te 2015 gde su kvalitetni strani igraci napustali BL, pa zato i nikad nisam ni bio pobornik te teze da 17 klubova rade za jednog. KdBov transfer se desio avgusta 2015 i to je bila suma preko 50 miliona.

 

Secam se kada je Bajern hteo bas Artura Vidala 2011, pa je zavrsio u Juventusu za sicu zato sto Bajer nije hteo da ga proda Bajernu koji je nudio duplo vise a jako ga je zeleo u svojim redovima. Tako da ne vidim uopste da sam ikada bilo gde za strane igrace povlacio argument da svi klubovi razvijaju igrace za Bajern.

 

 

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neko pravilo da ti igraci iz ostalih nemackih klubova moraju da predju u Bajern? Naravno da ne postoji. Mnogi idu direktno u inostranstvo. Eto, veliko ime Andreas Melerr. Zasto nije otisao u Bajern?  Bilo je igraca koji su iz drugih nemackih klubova isli van pa se posle vracli u Nemacku u Bajern. Klinsman, Basler. Da li je i to greh Bavaraca.

Kako to da u Bajernu nikada nisu zavrsili Ronaldinjo, nijedan Ronaldo, Nejmar, Suarez, Tores, Aguero, Badjo, Zidan, Ibra, Figo... A dolaziki su Mandzukic, Olic, Laudrup, Alaba, Elber.... Sa tim medijski neeksploatisanim igracima je osvajao silne titule.

Tim koji je obelezio Kajzer, Brajtner, Majer, Henes, Svarcenbek, Rumenige, Gerd Miler...  Nazvati ih vecim zlom od kamare novokomponovanih klubova i klubova sa neogranicenim budzetima je smesno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ta'veren said:

@Bugl Khan

 

Ti si mene pomesao, posto sam neke stvari napisao prvi put i uleteo sam u diskusiju. Nikada moja teorija nije bila da je cela BL servilna Bajernu. Imas slucajeva i pre te 2015 gde su kvalitetni strani igraci napustali BL, pa zato i nikad nisam ni bio pobornik te teze da 17 klubova rade za jednog. KdBov transfer se desio avgusta 2015 i to je bila suma preko 50 miliona.

 

Secam se kada je Bajern hteo bas Artura Vidala 2011, pa je zavrsio u Juventusu za sicu zato sto Bajer nije hteo da ga proda Bajernu koji je nudio duplo vise a jako ga je zeleo u svojim redovima. Tako da ne vidim uopste da sam ikada bilo gde za strane igrace povlacio argument da svi klubovi razvijaju igrace za Bajern.

 

 

Ne, ne. Nisam na tebe mislio. Mislio sam da smo mi s foruma pričali o tome, ne ti i ja. Samo sam tvoj post citirao i nadovezao se na njega. Slažem se sa stvarima koje si napisao u postu jer ne odgovaraju narativu kako Bundesliga postoji da bi razvijala igrače i poklanjala ih Bayernu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, berti said:

Da li postoji neko pravilo da ti igraci iz ostalih nemackih klubova moraju da predju u Bajern? Naravno da ne postoji. Mnogi idu direktno u inostranstvo. Eto, veliko ime Andreas Melerr. Zasto nije otisao u Bajern?  Bilo je igraca koji su iz drugih nemackih klubova isli van pa se posle vracli u Nemacku u Bajern. Klinsman, Basler. Da li je i to greh Bavaraca.

Kako to da u Bajernu nikada nisu zavrsili Ronaldinjo, nijedan Ronaldo, Nejmar, Suarez, Tores, Aguero, Badjo, Zidan, Ibra, Figo... A dolaziki su Mandzukic, Olic, Laudrup, Alaba, Elber.... Sa tim medijski neeksploatisanim igracima je osvajao silne titule.

Tim koji je obelezio Kajzer, Brajtner, Majer, Henes, Svarcenbek, Rumenige, Gerd Miler...  Nazvati ih vecim zlom od kamare novokomponovanih klubova i klubova sa neogranicenim budzetima je smesno.

 

zasto bi dovodili suareza, torresa, aguera za velike novce kada mogu lewandowskog za dzabe. 

 

goretzka za dzabe. sule, gnabry, gotze, cuisance, kimmich svi ispod cene. tacno se vidi razlika kada kupuju iz inostranstva i iz svoje lige. prve moraju preplacivati (tj platiti po realnoj ceni) a ove druge i ne bas, cak naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gggggggg said:

 

zasto bi dovodili suareza, torresa, aguera za velike novce kada mogu lewandowskog za dzabe. 

 

goretzka za dzabe. sule, gnabry, gotze, cuisance, kimmich svi ispod cene. tacno se vidi razlika kada kupuju iz inostranstva i iz svoje lige. prve moraju preplacivati (tj platiti po realnoj ceni) a ove druge i ne bas, cak naprotiv.

Naravno. Sve je to rezultat njihove pametne politike, a ne neke zavere nemackog saveza koji gura Bajern. Njihov prioritet nije prodavanje dresova Nejmara do beskonacnosti vec ulaganje taman koliko treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Ja bih obrnuo logiku i rekao da Bajern ne uzima igrace ispod cene, vec ih placa tacno onoliko koliko bi trebalo da vrede. Ne znam zasto se vodimo time da je dati za igraca 120 ili 150 miliona evra ok i normalno.

 

Pa normalno je jer se u fudbalu vrte ogromne pare. Moralno s druge strane nije ali dok god fudbal generise tolike pare onda su takve cifre za igrace sasvim normalne. Uostalom igrac od 150-200 miliona tj superstar je ujedno i "najjeftiniji" jer tim koji ga kupi povrati puno veci novac na publicitet i brend koji on nosi. Real se recimo sa Galaktikosima na pocetku 00tih spasio bankrota i stvorio ogroman brend iako rezultati nisu bili ni blizu ocekivanih. Problem nastane kad se klub zaleti kao u slucaju Barce pa izvali tolike pare za Dembelea il Coutinha koji nisu ni blizu takvo ime ili kad dadnes 60 miliona za Jovica koji nit ima kvalitet za najveci nivo nit je neko ime.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mr clutch said:

Real Madrid se spasava bankrota tako što svoje zemljište sa trening centrom proda po mnogo većoj ceni od procenjene, naravno uz pomoć gradske vlasti. 

Vise ni toga nema

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, berti said:

Naravno. Sve je to rezultat njihove pametne politike, a ne neke zavere nemackog saveza koji gura Bajern. Njihov prioritet nije prodavanje dresova Nejmara do beskonacnosti vec ulaganje taman koliko treba.

 

bayern je toliko mocan u nemackoj da igraci drugih klubova ucenjuju svoje klubove, i ovi da ne prodju kao dortmund sa lewandowskim prodaju igrace bayernu za mnogo manje para nego sto je to realno.

 

slicno radi i juventus samo na malo drugaciji nacin.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

i takoo..

sirotinja od publike ce biti u uverenju da su oni kao izvojevali neku pobedu

bogati klubovi ce biti jos bagatiji, siromasni jos siromasniji

a uefa/fifa ostaje i dalje jedna od najkorumpiranijih i prljavih sektora™

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gggggggg said:

 

bayern je toliko mocan u nemackoj da igraci drugih klubova ucenjuju svoje klubove, i ovi da ne prodju kao dortmund sa lewandowskim prodaju igrace bayernu za mnogo manje para nego sto je to realno.

 

slicno radi i juventus samo na malo drugaciji nacin.

Ne znam zasto ti igraci ne odu u inostranstvo za mnogo vece pare vec idu u Bajern za manje. Kako klub moze da najebe ako umesto Bajernu za 30 proda istog igraca Barsi za 50 miliona. Ok, mozda ima toga, ali....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

Dok sa druge strane, Šalke razvija igrača da bi ga za džabe dali Bayernu da hara. Jer eto, to je u nemačkom interesu.
Meni je to pogrešno sa antropološke strane. To svesno gubljenje ljudskog dostojanstva zarad nacionalnog interesa i nekog centra moći.

 

Ovo je nesto sto ljudi izgleda nece da prihvate... kako ja kapiram ovde se valjda ocekuje da kad udjes u nemacki fudbalski savez da stoji iznad vrata napisano "Svi koji ste ovde usli, radite za Bajern" i da je jedino u tom slucaju ono o cemu ti pricas tacno.

Nemacki mentalitet je takav da su i Salke i Dortmund i bilo koji drugi klub voljniji da prodaju igraca Bajernu ispod cene (ili da ode za dz) nego da ga posalju u inostranstvo. Ne treba niko njima da dodje i naredi im da to urade, oni zele da to urade jer je to u nacionalnom interesu kako na reprezentativnom tako i na klupskom nivou da nemacki klub bude vladar evropskog fudbala.

Naravno, nekome je ovo dobar pristup i pokazatelj da je Bajern fudbalski velikan kojeg treba postovati i to je sasvim ok, razliciti smo ljudi... ja samo kazem da se meni to gadi i da ne mogu imati ni trunke postovanja za bilo sta sto ima veze sa Bajernom.

 

p.s.  Cak mi je bilo drago kad je jebeni Celzi osvojio LS protiv tog fudbalskog mutanta samo kad sam video one posrane face na tribinama

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Steva said:

Nemacki mentalitet je takav da su i Salke i Dortmund i bilo koji drugi klub voljniji da prodaju igraca Bajernu ispod cene (ili da ode za dz) nego da ga posalju u inostranstvo. Ne treba niko njima da dodje i naredi im da to urade, oni zele da to urade jer je to u nacionalnom interesu kako na reprezentativnom tako i na klupskom nivou da nemacki klub bude vladar evropskog fudbala.

Da li zaista veruješ u ovo što pišeš? Neverovatno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Ljudi,jedna velika molba za sve  vas od mene:
Otvorena je tema o evropskoj Superligi. Tamo pisite o odnosima snaga evropskih klubova,budzetima,transfer politici,o tome ko je veliki klub i zasto..treba li Evropi liga zatvorenog tipa i naposletku kakva je buducnost ove prelepe igre.
Ovako se rasprava vodi na dva topika i nemoguce ju je ispratiti. Molim vas,ovde samo o takmicenju Lige sampiona u aktuelnoj sezoni.

Ucinimo PDF citljivim i laksim za pracenje..zbog nas forumasa i zbog moderacije.
Zahvaljujem.
 

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Da li zaista veruješ u ovo što pišeš? Neverovatno. 

 

Nema potrebe da drvimo vise ovu pricu, tebi je Bajern veliki klub jer se prvi zahvalio Zvezdi, meni nije jer je ocerupao svakog iole ozbiljnog konkurenta koji je pretio da narusi njihovu dominaciju u BL i to je sve ok.

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...