Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

12 minutes ago, berti said:

Ne znam zasto ti igraci ne odu u inostranstvo za mnogo vece pare vec idu u Bajern za manje. Kako klub moze da najebe ako umesto Bajernu za 30 proda istog igraca Barsi za 50 miliona. Ok, mozda ima toga, ali....

 

koje mnogo vece pare? sta u bayernu igraju za minimalac ili sta?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

Nema potrebe da drvimo vise ovu pricu, tebi je Bajern veliki klub jer se prvi zahvalio Zvezdi, meni nije jer ocerupao svakog iole ozbiljnog konkurenta koji je pretio da narusi njihovu dominaciju u BL i to je sve ok.

Ja sam to pomenuo kao primer džentlmenskog ponašanja, ali nisam te pitao za Bajern.

Da li stvarno misliš da je nemački mentalitet takav da svi vojnički služe nekom višem cilju i da će ispod cene da prodaju svoje igrače Bajernu, pa i po svoju štetu? Meni je neverovatno da neko obrazovan veruje u te stereotipe i budalaštine.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

 

koje mnogo vece pare? sta u bayernu igraju za minimalac ili sta?

Da li ovi sa neogranicenim budzetima, a ima takvih, vise placaju od Bajerna. Lewa je sigurno mogao vece pare da  uzme u tim klubovima. Ima nesto sto privlaci igrace da odu u taj Bajern. Meni je isto imao 5 ili 50 miliona dolara, fudbalerima uglavnom nije. Pa opet igraju u tom Bajernu. Cini mi se da se Alaba nesto preganjao oko novog ugovora i odjebao ga Bajern. A sada ce neki budzetlija da svirne silne pare za njega...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Da li ovi sa neogranicenim budzetima, a ima takvih, vise placaju od Bajerna. Lewa je sigurno mogao vece pare da  uzme u tim klubovima. Ima nesto sto privlaci igrace da odu u taj Bajern. Meni je isto imao 5 ili 50 miliona dolara, fudbalerima uglavnom nije. Pa opet igraju u tom Bajernu. Cini mi se da se Alaba nesto preganjao oko novog ugovora i odjebao ga Bajern. A sada ce neki budzetlija da svirne silne pare za njega...

 

da, privlaci to sto ce naosavajati sve domace titule i osigurano mesto u zavrsnici lige sampiona. lewandowski kao i vecina nemaca bi radije igrao u bayernu nego u nekom drugom klubu i iz razloga sto ne moraju da sele u drugi kraj evrope tj stalno su blizu kuce.

koliko bayern ustedi na transferima, te pare im ostanu za plate. npr lewandowski je dosao bez obestecenja i njega mogu placati lupam 300k nedeljeno umesto 200k koliko bi platio npr real. eto to je jedna od olaksica koje bayern ima a nemaju drugi.

javi bayern agentu igraca koji ima jos dve godine ugovora da su zainteresovani. agent javi igracu, ovaj odluci da ne produzi ugovor sa maticnim klubom, cena mu pada svakog dana sve vise i vise do trenutka kada je njegov klub primoran ili da ga proda za dva puta manju cenu ili cekaju godinu dana da igrac ode za dzabe. nije ovde nista komplikovano za shvatiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne sumnjam da je to tacno. Ali ne vidim tu neku skandalozniju stvar. Bajern hoce da sto jeftinije prodje i to je to. Moze vise da se zameri igracu koji nece da produzi ugovor i time pomogne trenutnom klubu.

Voleo bih da znam da li je sve  fer u Realu, Barsi, Juveu... prilikom transfera.

Pa da li je recimo fer plej duh kad ulete šeici, napumpaju pare i pokupuju u francuskoj ligi sve sta vredi, dodaje najvece zvezde i eto. Pa sta rade Zvezda i Partizan. Kako samo jebavaju, potkradaju manje klubove i ostaju duzni.

Uvek veliki respekt za Bajern jer postize ogromne uspehe bez kupovine najvecih zvezda. Imaju svoj sistem, svoj nacin igre, svoj imidz. Da li sve tu fer? Raspravljati o tome dok postoje psg i Siti...

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 3:54 PM, gggggggg said:

 

da, privlaci to sto ce naosavajati sve domace titule i osigurano mesto u zavrsnici lige sampiona. lewandowski kao i vecina nemaca bi radije igrao u bayernu nego u nekom drugom klubu i iz razloga sto ne moraju da sele u drugi kraj evrope tj stalno su blizu kuce.

koliko bayern ustedi na transferima, te pare im ostanu za plate. npr lewandowski je dosao bez obestecenja i njega mogu placati lupam 300k nedeljeno umesto 200k koliko bi platio npr real. eto to je jedna od olaksica koje bayern ima a nemaju drugi.

javi bayern agentu igraca koji ima jos dve godine ugovora da su zainteresovani. agent javi igracu, ovaj odluci da ne produzi ugovor sa maticnim klubom, cena mu pada svakog dana sve vise i vise do trenutka kada je njegov klub primoran ili da ga proda za dva puta manju cenu ili cekaju godinu dana da igrac ode za dzabe. nije ovde nista komplikovano za shvatiti.

To rade svi klubovi kad mogu, ne samo Bayern. Koliko puta se desi da igrač ne želi produžiti ugovor da bi u novom klubu imao veću plaću.

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2021 at 1:02 PM, dzoneee said:

Koje sranje je ovaj novi sistem LS. Tacno ce ljudima ogaditi fudbal :classic_biggrin:

Ja mislim da je bolji od postojećeg. Trenutno u grupnoj fazi CL bude većina utakmica koje nisu zanimljive. Od 8 grupa možda u 2 neki od favorita ne prođe dalje. Mislim da će u novom sustavu prvi dio biti dosta zanimljiviji jer su svi u jednoj grupi i 36 momčadi će se boriti za prvih 8 pozicija. Svako igra 10 utakmica tako da će do zadnjeg kola biti rat jačih da ulove Top 8, i slabijih da ulove Top 24 kako bi ušli u razigravanje za dodatnih 8 mjesta 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, i to donosi prodaju karata, tv prava, veći intenzitet jer, kao što si rekao, mnogi će se boriti za mesta u prvih osam i 24. Nisam gledao, verovatno će i i oni plasirani na mestima 9-16 igrati revanš kući što će nekome značiti i za borbu da upadnu u 16. Pretpostavljam da se žrebom određuju protivnici u baražu, a ne 9-24, 10-23...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Barkley#34 said:

Da, i to donosi prodaju karata, tv prava, veći intenzitet jer, kao što si rekao, mnogi će se boriti za mesta u prvih osam i 24. Nisam gledao, verovatno će i i oni plasirani na mestima 9-16 igrati revanš kući što će nekome značiti i za borbu da upadnu u 16. Pretpostavljam da se žrebom određuju protivnici u baražu, a ne 9-24, 10-23...?

Iskreno ne znam. Nisam ni ja provjeravao. Ovako kako si ti naveo bi bilo fer; 9-24, 10-23. Ili barem da 9-16 budu u jednom bubnju, a 17-24 u drugom. Uz to mi se sviđa što će tih 36 momčadi biti iz 4 jakosna pota (valjda po 9 momčadi), i igrati ćeš određeni broj utakmica sa momčadima iz svakog pota. Što našim klubovima daje šansu da ostvare određen broj pobjeda jer neće svi biti 10x jači, bogatiji, iskusniji itd. Zatim se dodaje još jedno mjesto u Champions route, tako da će ih umjesto 4 biti 5. Jedina stvar koja mi se ne sviđa je to što su odustali od dva direktna mjesta za prvake koji imaju najbolji koeficijent, a dolaze iz liga koje nemaju direktno mjesto. Nego su ta dva mjesta dali momčadima s najboljim koeficijentom koje nisu izborile CL preko nacionalnog prvenstva. To je recimo stvar koja mi najviše smeta. Jer po meni je više fer da ide, ne znam, Slavia, ili Dinamo, ili Zvezda u slučaju da imaju najveći kof među prvacima država, nego da idu, lupam, Sevilla i Tottenham koji su te sezone teoretski bili 12. na ljestvici u domaćem prvenstvu.

Al ukupno mi se sviđa. 36 momčadi, 10 utakmica, 30 bodova u opticaju. Teoretski bi trebalo bit rokanje do zadnjeg kola.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

I dalje je najbolji sistem sa drugom grupom i onda cetvrtfinale. Najjaca su bila takmicenja tada i bilo je najuzbudljivije gledati. Svaka utakmica je bila jako bitna. Ovo sad ako upadnes u neku boza grupu sa pola gasa si prvi ako si jedan od favorita, dobijes neke levate u osmini i tek onda pocinje takmicenje. Poprilicno bezveze. Ovaj novi sistem je bolji, ali opet duple grupe su najbolje, ne razumem zasto su to sklanjali, bolje je i za uzbudljivost takmicenja i sto se tice para, prava od prenosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj aktuelni sistem sasvim ok, a ako su baš hteli zanimljivosti a i da smanje broj utakmica jer se klubovi žale a ne da ih povećavaju onda lepo samo prvi ide u četvrtfinale, drugi u LE, treći u Konferencijsku i kraj.

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

I dalje je najbolji sistem sa drugom grupom i onda cetvrtfinale. Najjaca su bila takmicenja tada i bilo je najuzbudljivije gledati. Svaka utakmica je bila jako bitna. Ovo sad ako upadnes u neku boza grupu sa pola gasa si prvi ako si jedan od favorita, dobijes neke levate u osmini i tek onda pocinje takmicenje. Poprilicno bezveze. Ovaj novi sistem je bolji, ali opet duple grupe su najbolje, ne razumem zasto su to sklanjali, bolje je i za uzbudljivost takmicenja i sto se tice para, prava od prenosa.

Al kako bi napravio te druge grupe? 4x4? 

Link to comment
Share on other sites

Trač

Quote

LIGA ŠAMPIONA NAVIJTE BUDILNIKE Procurio format Lige šampiona za 2027. godinu, igraće se i van Evrope

 

Za nekoliko godina najjače evropsko klupsko fudbalsko takmičenje Liga šampiona imaće potpuno drugačiji format. Na društvenim mrežama se pojavio navodni plan koji UEFA ima za ovo takmičenje i to za 2027. godinu.

 

U grupnoj fazi bi bilo 40 timova, umesto sadašnja 32. Oni bi bili podeljeni u četiri grupe sa po deset timova. Igrao bi svako sa svakim samo po jednu utakmicu. U svakoj grupi bi mogle biti najviše dve ekipe iz iste zemlje. Kao i do sada, nekima bi bilo zagarantovano mesto u grupnoj fazi, a neki bi za to morali da se izbore kroz kvalifikacije.

 

Posle devet kola dve najbolje ekipe iz svake grupe bi nastavile takmičenje u osmini finala. Timovi koji se plasiraju od trećeg do šestog mesta bi igrali baraž za plasman u osminu finala. Oni koji u svojim grupama zauzmu sedmo i osmo mesto nastavili bi takmičenje u Ligi Evrope.

 

E sada dolazimo do najveće novine, a to je da se Liga šampiona širi van Evrope. Naime, svaka ekipa bi igrala po četiri meča kod kuće i isto toliko na gostovanju. Jedan bi igrala van Starog kontinenta. Kao potencijalni gradovi domaćini se spominju Sidnej, Johanesburg, Peking, Tokio, Nju Džersi, Meksiko siti, Ride de Žaneiro…

 

To znači da se mečevi ne bi igrali samo utorkom i sredom kao sada (osim finala koje se igra subotom). Dobili bismo i termine koji se igraju od petka do nedelje. Ljubitelji fudbala bi onda morali da navijaju budilnike ako žele da gledaju omiljeni tim, ukoliko on bude igrao u Tokiju Sidneju, Meksiko sitiju…

https://www.maxbetsport.rs/navijte-budilnike-procurio-format-lige-sampiona-za-2027-godinu-igrace-se-i-van-evrope-279452/ 

 

Može Partizan da odigra koju u Meksiko Sitiju, taman u blizini ulice njemu posvećene. :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...