Jump to content


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Baš dobra utakmica između Arkansas-a i Duke-a. Banchero je košarkaš, iako to statistika ne pokazuje. Jaydin Williams isto, inteligentan igrač. Mislim da će biti uspešan u NBA.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Da da, odličan Banchero, deluje kao daleko najveći potencijal ovde.

Za poster definitivno :classic_biggrin:

 

 

Zezancija na stranu, odličan je Banchero. Mada nije ni ovaj Williams za bacanje.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Bio bi fazon kad bi Peacocksi nekako i Tar Heelse večeras izbacili. Ovog puta cenim da neće moći ni blizu. Nakon nekoliko ogromnih upseta mislim da je to to od njih.

Meni je sad nekako bezveze jer mi nije ostalo za koga da navijam, pa s' obzirom da od preostalih najmanje antipatija imam za Jayhawkse, neka budu oni

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U finalu Jayhawksi i Tar Heelsi. Kansas i Villanova dali 26 trica sinoć za novi rekord final foura. Duke i NC odigrali mnogo uzbudljiviji meč doduše.

I ovog puta imam za koga da navijam u finalu. Hvala bogu, jer bez toga to nije to (Ajmo Jayhawksi!).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sjajna košarka, pogotovo UNC - Duke. Ona trojka Love-a pri kraju, ufff ... svaka mu čast! Baš je bila kvalitetna i uzbudljiva utakmica. Treba izdvojiti i Bacot-a, kakav borac, borio se kao lav iako je uvrnuo članak. Respect.

 

Sa druge strane, Banchero po običaju najbolji mada je bio indecisive na momente. Williams ispade tragičar, promašio oba bacanja pa malo zakasnio na switch-u kod trojke Love-a. Inače im je falio na većini utakmice, upao u rani problem sa faulovima.

 

Sve u svemu, zaslužena pobeda Tar Heels-a.

Link to comment
Share on other sites

Roach je definicija igraca koji ima preveliku ulogu za ono sto zna da igra, da igra nekih 15tak-20 min bilo bi ok al ovako da gazi citavu utakmicu ko na turniru prije ili kasnije se moralo desiti. Kad njega ide tesko da ih moze iko dobiti a kad se raspada ne pomazu tu ni potencijalno 4 pika prve runde u rosteru. UNC je bolja ekipa za koledz kosarku i to su uglavnom upperclassmani al nema tu nekog NBA talenta previse. Keels sa Dukea bi mogao biti potencijalna kradja za nekog contedera kao late 1st/2nd round ne gledah dje je mockovan, neki Wes Matthews tip igraca da bude. 

 

Kanzas je u prvom mecu izresetao trojkama Novu iako su se i oni bili upalili u 2 poluvremenu nijesu mogli da ih stignu iako su se primakli par puta. Ochai je u jednom trenutku imao 6/6 za 3, Gilespie je nesto mrcio za Novu jedini posle su se i neki drugi prikljucili al ne bi dovoljno. Svakako je i to bio zabavan mec.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LordOfTerror said:

Hebem ti lebac koja katastrofa od kosarke. 

 

Svaka cast ljudima sto se loze na ovo u hali , mozda cak besmislenije i od kecera...

Polufinala su bila mnogo bolja, ali ajde, bar je bilo neizvesno do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Polufinala su bila mnogo bolja, ali ajde, bar je bilo neizvesno do kraja. 

 

Neizvesno je uvek. 

 

Evo sad su i ovi kao preokrenuli ali je kvalitet kosarke toliko los... Ne znam sto barem ne insistiraju da im smanje trajanje napada, jeste da bi kao ubilo draz ali opet barem bi im sutra znacilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako gotivim i Kansas, baš mi je žao što UNC nije osvojila turnir. Odigrali su dve najlepše utakmice protiv UCLA i Dukea, izbacili Baylor u zamalo istorijskom preokretu. Igrali u Elite 8 sa prvim 15. nosiocem koji je ikada došao do te faze Bacot izjednačio Admiralov rekord u broju DD u sezoni, pobedili Duke na poslednoj utakmici Krzyzewskog u Cameron Indooru, pobedili ga u njegovoj poslednjoj utakmici generalno i to u za sada jedinoj utakmici koju si ikada Duke i UNC odigrali na turniru, trener Davis vodi prvu sezonu, sve je nekako istorijski, pa i ovaj poraz doduše 😂

 

Gotivno mi je bilo i što je uglavnom samo 5 igrača vuklo sve, uz malo minuta za Puffa Johnsona, koji je doduše bio odličan u finalu. Žao mi je što su sudije malo pogurale Kansas na početku drugog poluvremena, onda se povredio Love koji iako je igrao bez mozga do tad, vidljivo posle nije mogao da bude na nivou, plus Bacot koji je minut pred kraj opet povredio zglob koji je pre toga povredio protiv Dukea i videlo se da se ipak otežano kretao celu utakmicu, iako je bio sjajan.

 

Christian Braun je ozbiljno povukao za Kansas na početku drugog, Remy Martin nastavio pred kraj, a McCormack ih sahranio na kraju utakmice. Agbaji umalo tragičar za svoj tim. Kad je Kansas krenuo da spušta prednost RJ Davis i Love su se pogubili i igrali nerezonski, sa dosta ishitrenih pokušaja da održe prednost i tu su dopustili Kansasu da baš brzo i lako dođe u egal, kad je još i Black izašao zbog ličnih grešaka bilo je baš teško.

 

Po mom mišlenju dva najbolja prospekta na draftu su Banchero i Jabari Smith. Voleo bih da AJ Griffin napravi dobru karijeru, deluje kao baš pošten timski igrač. Bilo je naravno dosta zanimljivih igrača tokom turnira od kojih mnogi neće videti NBA, ali je bilo lepo gledati kako se bore, skaču, lepo kapiraju košarku, a neki iako bez dobrog šuta pogađaju kad je bilo najbitnije za njihove timove na turniru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Mogli bismo malo da aktiviramo temu da se ovi znalci i pratioci oglase češće.

U proteklih 20 dana sam pogledao nekih desetak utakmica, ali malo počinju sećanja da mi blede, pa je možda bolje da krenem od današnjih, a usput ću se statistikom malo prisećati i prethodnih.

Pogledao sam Gonzaga Alabama, pobeda Zage 100:90. Strašna utakmica Brandona Millera, dao je 36 poena, ali sa neverovatnom lakoćom, šut mu je odličan i nekako neverovatno precizan. Ima niži izbačaj, ali se i diže brzo na šut i može da pogodi iz velike daljine. Pored njega su najbolji bili još dva freshmana Jaden Bradley i Noah Clowney, Bradley je bek i bio je dobar poenterski, a Clowney odličan u skoku i generalno je Alabama odlična u skoku. Moraću sad da pogledam i neku drugu utakmicu, naročito protiv Houstona.

Kod Gonzage je Timme, skoro kao i uvek, bio najbolji, ali odlične partije su odigrali Anton Watson i Malachi Smith, koji je transfer sa Chatanooge gde je ofanzivno bio odličan, a ovde ipak nije medju glavnim potrošačima, ali prži odbranu, daje energiju ekipi i itekako može da upropasti protivnika i poenterski. Julian Strawther je lepo počeo kasnije je malo usporio. Nolan Hickman na pleju je isto bio vrlo dobar, svidja mi se što je uvek staložen, čak i kad ne igra dobro imam osećaj da drži stvari pod kontrolom i mislim da se dobro nosi sa „pritiskom“ da treba da zameni Suggsa i Nembharda. U suštini baš timska pobeda jedne iskusne ekipe nad ekipom koju predvode fresmhani.

Gonzagu sam gledao i protiv Baylora u porazu 64:63. Gonzaga je baš slabo igrala, a mislim da nisam video slabiju partiju Timmea od ove, Strawther je divljao i šutirao iz neizgrađenih pozicija, pokušao je na silu da se uvede u meč, a i iznad pohvaljeni Hickman je imao šut 0/8, ali je imao 8 asistencija i to je ono što sam rekao da mi nekako deluje dobro i kad ne igra dobro, dok nisam ušao u statistiku i zaboravio sam da baš ništa nije pogodio. Jedini koji su igrali dobro su Watson i Smith, i uprkos tome ja ne znam kako je Gonzaga izgubila tu utakmicu, vodili su 63:56 na 1:30 do kraja.

Što se drafta tiče najviši potencijalni pik na utakmici je bio Keonte George iz Baylora i videlo se u par navrata da ima odličan šut, iako procenti nisu bili sjajni, ali jako lepo to izgleda. Ima i hrabrosti da se zaleti na više njih, a često i spretnosti da se snađe u tom haosu. Imao je jednu strašnu chasedown rampu u tom prelomnom periodu, ali mi je u sećanju ostalo da baš često zaboravi na svog igrača u odbrani.

Druga utakmica koju sam danas gledao je Kansas Indiana i ubedljiva statement pobeda šampiona. Ovo mi je jedina Kansasova utakmica koju sam gledao, ali sam uživao, bilo je sjajno koliko su se igrači kretali u napadu i kako je lopta kružila, uvek se tražio igrač viška. Mislim da je ovo velika zasluga pleja Dajuana Harrisa, imao je 10 asistencija i generalno me je oduševio nesebičnosću, požrtvovanošću i time kako vodi igru. Freshman Gradey Dick je bio sjajan, praćka je vrhunska, energija i borba su tu, trči i deluje da je hype oko njega opravdan. Ludilo od partije je imao i Kevin Mccullar sa 11 poena, 11 skokova i 5 ukradenihi on je sjajan dodatak na ovu ekipu, a dobro je igrao i centar KJ Adams. Uopšteno mi Kansas deluje kao odlična ekipa, puna samopouzdanja nakon osvojene titule, to se naročito vidi kod Jalena Wilsona koji je u ovoj utakmici bio prilično loš, ali je u do sad u sezoni možda i najbolji igrač. Zaista impresivna partija Kansasa.

Indiana se na ovom meču nije pitala ništa, doduše jeste im se povredio jedan od bitnijih igrača Xavier Johnson. Meni je jedino vredno pomena 9 blokada Traycea Jacksona Davisa. Njega bih voleo da vidim negde u Evropi, pametan igrač, snalažljiv oko obruča, nema šut za tri poena, a deluje da ima dobar karakter.

Indianu sam gledao još u pobedi protiv North Caroline. Jackson Davis je bio fenomenalan na tom meču, poeni, skokovi, asistencije, blokade, sve je čovek radio. Vrlo dobru partiju je pružio Jalen Hood Schifino, freshman koji ima potencijal da bude dobar igrač. Deluje samouvereno i bez straha, ali je protiv Kansasa bio očajan.

 

North Carolinea odigrala slab meč, RJ Davis i Caleb Love nastavili tamo gde sam ih posldnji put gledao, u drugom poluvremenu prošlosezonske finalne utakmice. Partije bez savesti, ali što je bitnije i pogubnije bez imalo mozga. Vukao je Pete Nance (brat na Larrya) koliko je mogao, ali posle je i on malo upao u kanal pokušavajući da pogodi nemoguće šuteve i da radi nešto što ne ume jer su drugi bili očajni. Bacot opet DD partija, ali jako slaba igra, mada se i na ovoj utakmici mučio sa povredom, ovog puta ramena.

 

Treća utakmica koju sam gledao je Houston Virginia u tom trenutku 5. i 2. ekipa po rankingu, ne znam da li je u međuvremenu bilo promena. Vriginia je sjajno započela vodila 9:0, Sasser je promašivao, ali se posle stabilizovao i počeo da pogađa, te je Houston preokrenuo krajem poluvremena i na kraju je odneo pobedu. Virginia je veteranska ekipa i tako iskusno i igra, nema nekih igrača koji odskaču u ekipi. Houston kao i prethodnih godina prži dobru odbranu, trče dosta, bore se za svaki skok, ako ne mogu da uhvate tu su da probaju da odbiju ili isčačkaju kako bi eventualno neko od saigrača došao do nje. Deluju kao prava ekipa. Sasser je paklen kad je u zoni, on i Shaed su motori, a veliku pomoć bi trebalo da imaju od freshmana Jaracea Walkera, u ovoj utakmici je bio sjajan, kretao se konstantno, gradio, skakao, pogodio je dve trojke što mu je dalo samopouzdanje da pogodi i neke circus shotove, baš je dobar bio. Nadam se da će Sasser ostati zdrav, a ne kao prethodne dve sezone, naročito prošle kad je propustio skoro celu sezonu i Houston ima čemu da se nada na turniru.

 

Jedna od ranijih utakmica koje sam gledao je Michigan Kentucky, koja se igrala u Londonu u O2 areni i u kojoj je Kentucky odneo pobedu. Voleo bih da mi neko kaže ako zna da li su se i pre neki mečevi igrali u Evropi? Iz Kentuckya mi se izuzetno sviđa Cason Wallace, prava napast u odbrani, odlično se kreće, izdržava kontakt, ma milina mi je da ga gledam u odbrani. Meni deluje kao problem što je malo niži, ima oko 193 cm, ali mi je po stilu igre više bek nego plej. Deluje da ima pristojnu spot up trojku, kupi i skokove i udeli i po koju asistenciju, u principu popunjava sve kolone. Vidi se da nekad ume da se zaleti i da nema znanja šta treba da uradi, ali ja mnogo volim igrače koji ne odustaju, a on je takav. Zdepasta cigla Sahvir Wheelar ima ključeve tima u smislu organizacije, Antonio Reeves deluje dobro, ima lep šut, Jacob Toppin nekako iz drugog plana dobro igra, a Tshiebwe je čovek među dečacima. Po pogledanom mi nisu među favoritima, ali videćemo.

Michigan se i ove godine najviše oslanja na Huntera Dickinsona i koji je opet bio odličan. Visok 216, dobar šut i generalno im je napad dosta bolji čim je uključen. Ove godine se ocu treneru i bratu saigraču priključio i Jett Howard, koji je drugi najbolji igrač ekipe, ima solidan šut, pa ćemo videti dalje.

 

Odgledao sam dve utakmice Dukea, jednu protiv Ohio Statea, a drugu protiv Iowe, obe su pobedili. Duke ima ekipu od 5 freshmana od kojih su najbolje rangirani Dereck Lively, Dariq Whitehead i Kyle Filipowski, a tu su i Mark Mitchell i Tyrese Proctor. Vođa ekipe je junior Jeremy Roach koji diktira tempo, a značajni članovi su i seniori Ryan Young i Jacob Grandison. Protiv Ohio Statea Filipowski je bio najbolji igrač, ima nekanu ruku, solidan dribling, ume da se snađe u napadu i što mi je bitno deluje da ima drskosti i hrabrosti da ide u kost. Lively je imao isto dobru utakmicu, mada je igrao daleko manje. On je dobar odbrambeni igrač, ima dobar osećaj za blokadu. visok je oko 216cm, pokretan je, dobar je da se iz pika zaleti na obruč. Whitehead je on igrao malo u prvoj utakmici, imao je dva dobra istrčavanja u kontri.

U meču protiv Iowe aposolutni lider je bio Roach, s tim što je prilično doprineo i Mitchell, Filipowski je imao solidnu utakmicu, nešto slabiji šut, a Lively je igrao malo. Whitehead bolja utakmica nego prva bilo je pomalo od svega, ali moram njega malo više da gledam jer važi za jednog od najboljih freshmana koji su došli na koledž, a u ovim utakmicama nisam mogao to da vidim.

Kod Iowe Keeganov brat Kevin Murray je imao prilično lošu utakmicu, ali podseća dosta na batu i likom i igrom. Filip Rebrača se dobro borio i šteta što je promašio neke zicere, bila bi vrhunska partija. Čuo sam da komentatori pričaju da su svi na Iowi zadovoljni koliko je napredovao od kad je napravio transfer na njihov koledž.

 

Jedan od favorita ove godine bi trebalo da bude Arkansas i njih sam gledao protiv San Jose Statea i UNC Greensoboroa.Veliki favoriti u tim mečevima što su i opravdali. Imaju dobrog freshmana u Nicku Smithu, koji stvarno ume da izmisli poene na razne načine, veliki potencijal. Još jedan freshman je 2m visoki plej Anthony Black, koji lepo diriguje igrom, igra dobru odbranu i kojem mi deluje da malo nedostaje šut za 3 poena, iako ima dobre procente i protiv UNCa je svojim trojkama prelomio meč, tako da možda i grešim. Najbolji strelac im je Ricky Council, transfer sa Wichite, igra sa izuzetnom energijom i ako ume da pretera, prebitan je faktor u ekipi. Jedan od igrača koji donosi dobru odbranu i energiju je i Trevon Brazile, koji je na utakmici protiv UNCa povredio ukrštene ligamente i završio sezonu. Zanimljiva ekipa sa dva zaista dobra prospekta u Smithu i Blacku.

 

Pogledao sam i jednu utakmicu South Caroline da vidim GG Jacksona, bilo je protiv Georgetowna, gde je USC pobedila u produžetku. GG u prvom poluvremenu očajna partija iz koje se izrodila i nervoza, te je često prigovarao saigračima što mu ne dodaju loptu iako nisu imali uglove za pasove, međutim u poluvremenu se smirio i razgoropadio i doneo pobedu svojoj ekipi. Skakao je, tračao, pogađao i teške šuteve za 2 i 3, svuda ga je bilo, konstantno se nudio saigračima, bila je stvarno milina gledati ga u tom periodu.

 

Evo konačno sam završio ovu retrospektivu, svaka čast nekome ako je izdržao do kraja 😂 Ne zamerite ako neke igrače nisam pomenuo ili ako sam ih lošije procenio, što nisam pisao konkretnije o partijama timova, ali nadam se da će ovo malo da nam pokrene temu i da aktivira članove koji više prate.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...