Jump to content


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Verovatno se ne secas, a moguce da tad i nisi bio na forumu. Nije ga niko slagao, bio je opsti narativ (od americkih preko domacih medija i samog b92 foruma) 'Wiggins generacijski talenat i novi Bron', a za samu klasu se svuda pisalo da je istorijska i da ce onoj iz '03 dati a run for it's money. Randle je pao na draftu zbog povrede, a vidjen je kao prospekt ravan ostalim iz top4 pre starta te NCAA sezone - on, Wigginsa, Parker i Embiid su doizivljeni prakticno kao surefire superstarovi i fransizni igraci. Gordon je bio da kazemo pridruzeni clan, za koga su ipak postojale neke konkretnije rezerve. Da ne pominjemo i Exuma koji je takodje strasno hajpovan, pa brazilskog Durantulu, Jamesa Younga o kome su se nepojmljive stvari pisale (cak sam i ja u nekim privatnim prepiskama tada bio zaprepascen koliko su neki ljudi bili gotovo sigurni da je u pitanju buduci redovni allstar). Vonleh isto vidjen kao 2way cudoviste za 2-3 sezone, Hood kao legit starter. Saricu se isto predvidjala podosta bolja i zapazenija karijera od ove koju je napravio do sad.

 

Sto se mene tice, ja sam u tom vrhu tada daleko najvise simpatisao Beybladea i ocekivao da on ispadne na kraju najbolji u toj klasi, medjutim trebalo mu je znatno vise vremena nego sto sam ocekivao da pocne da igra ovo sto gledamo danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je tako na papiru, ali Illini imaju takodje vrlo zajeban put, dosta koski u midwestu, vec u drugoj rundi ih ceka Loyola, posle Tennessee/OKST, a iz donjeg dela stizu Houston i West Virginia. Pa i Zaga kad pogledas moze imati problema, u sweet16 sa Creightonom pre svega ili sa Vriginiom, a u elite8 ako potraju dotle i jedni i drugi Iowa koja im je jedan od najgorih mecapova na turniru. East je zanimljiv, pre svega zato sto je Michigan kao top seed ipak ekipa koja je odigrala znatno iznad svojih mogucnosti i nisu bas tako jak favorit. Nekako bih se najmanje iznenadio da odatle dodje nize rangiran ucesnik f4. Ne vidim u ovom trenutku da su realno ispred Alabame i Texasa, pre svega igracki. Videcemo, ocekujem da prsti posle godine pauze.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mozda je tako na papiru, ali Illini imaju takodje vrlo zajeban put, dosta koski u midwestu, vec u drugoj rundi ih ceka Loyola, posle Tennessee/OKST, a iz donjeg dela stizu Houston i West Virginia.

 

Ja u tom delu kostura i onako dajem najvece sanse Kaningemu i drugarima. WV ne verujem nista, bas me nista nisu ubedili u nekoliko meceva koje sam ispratio.

 

Sa Gonzagom standardni problem. Nemas pojma koliko su stvarno jaki dok ne odigraju protiv neke top 20 ekipe

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Manu said:

Ukljucujem se i ja potpuno od prve runde, standardno. Recite mi ima li u nekoj ekipi koja je dogurala do madnessa nekih domacih klinaca sa bitnijom ulogom?

Balša Koprivica i Saša Stefanović od onih za koje sam ja čuo ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

Bio sam ubedjen da je Koprivica freshman i da maltene ne igra. Pogledacu onda seminolese zbog njega. Dobro si se setio Stefanovica, ali za njega ne znam da li ga treba racunati kao domaceg.

 

Ma slabo ti ja pratim NCAA, za ovog malog Stefanovića je bilo priča da je imao neki razgovor dok je Djordjević bio selektor da je u perspektivi spreman da igra za Srbiju ako ga pozovu... Sada,ima li mali kalibra za neku ozbiljnu košarku to već ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Gotivni su i meni Illini, Ayo ima brutalnu sezonu, ali brate Curbelo mi toliko ide na ganglije sa onim lozenjem za svaku dobru stvar koju napravi na parketu... Jos ona faca... 

 

Kod mene standardno, uvek simpatije za WVU, Oregon, Creighton, Arkansas, Novu, Maryland. Ova generacija Baylora mi je posebno draga, iako inace nisam neki navijac Bearsa, kao i grupa mrtvih belaca sa Iowe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Bama najgotivnija ove sezone. Simpatije standardno uz Hoyase, nekoliko manjih timova i bracu Mobley.

 

Sto se Suggsa tice, vazi mi isto kao i za Gonzagu generalno. Dosta mocno je to sve bilo na oko u regularci, ali jako je bitno kako ce da izgleda protiv ozbiljnije konkurencije

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darko said:

Šta mislite o Suggs-u? Gledao sam ga veoma malo (kao i Cade-a), ali mi se više dojmio od Cade-a. Izgledao mi je kao bolji plejmejker i igra u dva pravca - odbrana mu je baš dobra. 

 

Najvise pokazao uz Cadea i Mobleya od ove frosh klase. Sut definitivno nije stalna kategorija, ceka ga rad tu. Ne samo procentualno, nego nekad ima probleme da prepozna taj delic sekunde kada je najkomfornije odapeti posle pravljenja separacije. Brzi je dosta od Cadea pa sledstveno veca pretnja iz drajva i definitivno je prikazao naprednije passing instinkte, operise sa sirim dijapazonom uglova i tu je narocito u kontri kreativniji. Videcemo sada protiv najboljih od najboljih u ovoj konkurenciji. Isto vazi i za Cadea, ali ipak je on igrao u neuporedivo jacoj konfici od Jalena i cini se vec pokazao zavidne liderske sposobnosti. Ocekujem da sada to samo potvrdi na turniru.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hokies-Gators treba da bude zanimljiva i napeta tekma i da fino otvorimo turnir.

 

Najvece koske za prognozu u prvoj rundi svakako za danas Rutgers-Clemson i Wisconsin-UNC, a sutra bez dileme Oklahoma-Mizzou, ali tu su i UConn-Maryland i Oregon-VCU (Ducksi su mi vrlo sumnjivi ove sezone i nikakvo iznenadjenje mi nece biti da zavrse ucesce odmah u prvoj rundi)

 

Eto, konacno dodjosmo i do martovskog ludila u ovom sveopstem ludilu. I'm ready

giphy.gif?cid=ecf05e47qwoa47gbkb6931dpcd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...