Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Muda bez u prevodu. Kad je ozbiljno i pritisak veci nema ga, nestaje, kao da bjezi od lopte. Volio bih da me demantuje ali mislim da je to tako, rotacija i da pjeva.
 
Pankov, Gobeljic, Nikolic ako mislimo nesto ozbiljno za startnih 11 nisu. Sanogo nema s kim da igra na sredini, svaki pas on mora nazad da posalje, ako ne Krsticic igrac njegovih karakteristika, ozbiljan stoper citaj Bane i da se proba nesto.
 
Svakako prosli smo dalje sto je bitno, nisam citao pa ne znam je li pisao ko ali ovo nam je 10 -a uzastopna pobjeda u kvalifikacijama, to jest direktno izbacivanje protivnika.
Zar nije 14?!4fdbd0311d45b470191df938f97204a2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dovodjenje Stankovica je bio krajnje jadan potez Terzica, hteo je navijacima da zamaze oci, a napravio je ogromnu stetu, kako Stankovicu koga cemo potrositi, tako i nama koji cemo zbog njegovog imena morati da ga trpimo ko zna koliko, jer nam je prosto zao da odma krenemo ostro po njemu, zbog svega sto je radio kao igrac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Spiridonovic se polako razotkriva kao igrac. Imao je obecavajuci pocetak, ali i tada se vidjelo da je to igrac koji vise igra iz drugog plana. Dobro prati igru i brz je, ali sa loptom u nogama je dosta skroman. Mnogo problema ima sa kontrolom, ne pokazuje nikakav dribling i igru 1 na 1. Moze da posluzi za rotaciju, ali tesko nesto vise od toga.

Spiridonovic je losija verzija Srnica.  Bilo jasno nakon prve utakmice.

 

Da dodam uz to da je Srnic dao neke vazne golove.

5 hours ago, Константин said:

Ђе су ови хроничари бившег тренера, ред  је да јаве да је Милоје изгубио од неког Дамака који се бори за опстанак.

Пао ми је напамет послије вечерашњег меча јер цијеним да би потпуно исто играли вечерас и са њим на клупи као сада под Станкелом, чак би и формација била иста. А имао би и омиљеног типа играча-Срнидоновића.

 

 

To se ne broji. Samo kad dobije se broji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dropkick Murphys said:

Ne mogu da udjem na stari forum da okacim ovde postove posle Florijane pre 3 godine 😄

 

No dobro, ruzno jeste bilo, ali na jedan prolaz dalje smo od grupne faze.

 

Ako igras samo sa ekipama sa Gilbratara, Malte, Albanije, Letonije i Slovacke svakako ces igrati u grupnoj fazi.

 

To ne znaci da se treba zadovoljavati pobedama nad ovakvim ekipama - ovi mecevi su takvi da pobeda nije nikakav uspeh, samo je uspeh sto se izbegla blamaza.

 

Tirana je ekipa koja nema blage veze sa fudbalom. U LLSL bi bili negde oko 10. mesta (bolji od njih su i Partizan i TSC i Spartak i Vojvodina i Radnicki i Mladost iz Lucana). Ekipa koja ne ume da da gol iz sansi koje je tesko promasiti, ali zato lagano prima i to skoro u centar gola.

 

Tomane nije za ekipu koja zeli grupnu fazu evropskog takmicenja. Los je, spor, onaj gol sto je dao bi dao skoro svako (golman koji je lose procenio i ne zna da brani i stoperi koji su ga ostavili samog), Pankov kriminalan, bekova imamo samo dvojicu od kojih je jedan hronicno povredjen, a drugi ne zna da centrira.

 

Sa ovakvom igrom bi ostavili bodove na pola gostovanja u nasoj ligi.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Константин said:

Ђе су ови хроничари бившег тренера, ред  је да јаве да је Милоје изгубио од неког Дамака који се бори за опстанак.

Пао ми је напамет послије вечерашњег меча јер цијеним да би потпуно исто играли вечерас и са њим на клупи као сада под Станкелом, чак би и формација била иста. А имао би и омиљеног типа играча-Срнидоновића.

Pa u kakvom smo onda plusu što smo mijenjali trenera?

I navedi jedan meč Milojevića u kvalifikacijama za LŠ da si se ovako tresao kao prut kad protivnik pređe centar. Kopenhagen sat vremena imao igrača više pa nisu izgledali ni blizu opasni kao Tirana moćna sinoć. Odmori malo sa Milojevićem, sad mi je žalosno gledati te kako se blamiraš.

Edited by prolup
Link to comment
Share on other sites

Milojević u gostima u kvalifikacijama u prva dva kola:

Florijana 3:3

Irtiš 1:1

Spartaks 0:0

Suduva 2:0

Suduva 0:0

Helsinki 1:2

 

Jedna pobeda, jedan poraz i 4 remija. 

 

Stanković jedna utakmica, jedna pobeda. Da se igralo na Gibraltaru, to bi bilo 2/2 (vrlo verovatno). 

 

Posle drugog kola smo imali:

Sparta Prag 1:0

Krasnodar 2:3

Trnava 1:1 (regularni deo) 

Salzburg 2:2

Kopenhagen 1:1

Jang bojs 2:2

 

12 tekmi, 2 pobede + Trnava jer se igrao produžetak. Da se igrao ovaj sistem, gde se igra samo jedna utakmica, ko zna kako bi to sve izgledalo i dokle bismo dogurali. 

 

Naravno, neuporedivo se drugačije igra kad znaš da imaš revanš ili si u prvoj utakmici skoro pa obezbedio prolaz, zato i (donekle) ima opravdanja za ovu ružnoću koju smo sinoć igrali. Bitno je bilo proći dalje, mada brine dosta nesigurnost pozadi. 

Ne znam šta se dešavalo sa kontrolom lopte, da li je do terena, ali kao na ledu u nekim momentima. Odbija se kao od drveća, svaki prijem po 3 kontakta da se primiri. Da se igralo kod nas, laganih 3 komada bismo im dali.

Sad malo sreće na žrebu i eto nas u nekoj grupnoj fazi. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pričamo o rezultatima nego o igri, koju vi fudbalski sladokusci forsirate u razgovorima. Milojević je imao rezultat, ali je ljudima smetala igra. Sad se izvlače rezultati da se pokuša opravdati ona sramota od sinoć. Možda da se odlučite šta je prioritet pa da nastavimo odatle. I opet pitam, na kojem je gostovanju pod Milojevićem u kvalifikacijama za LŠ izgledala kao sinoć. 

Link to comment
Share on other sites

Hajde malo da forsiramo rezultat, kad ste ga dosad vi forsirali :innocent:

 

Igra je bila ocajna, eto, nije da to nismo rekli, ali su kvalifikacije drugacije u odnosu na one koje je Milojevic igrao + ne mnogo losije od poraza protiv Helsinkija prosle godine.

 

Ako zelis da potenciras da je Milojevic bolji od Stankovica, nema potrebe, to svi ovde znamo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mili said:

Muda bez u prevodu. Kad je ozbiljno i pritisak veci nema ga, nestaje, kao da bjezi od lopte. Volio bih da me demantuje ali mislim da je to tako, rotacija i da pjeva.

 

Pankov, Gobeljic, Nikolic ako mislimo nesto ozbiljno za startnih 11 nisu. Sanogo nema s kim da igra na sredini, svaki pas on mora nazad da posalje, ako ne Krsticic igrac njegovih karakteristika, ozbiljan stoper citaj Bane i da se proba nesto.

 

Svakako prosli smo dalje sto je bitno, nisam citao pa ne znam je li pisao ko ali ovo nam je 10 -a uzastopna pobjeda u kvalifikacijama, to jest direktno izbacivanje protivnika.

 

Ne znam koliko je stvar što Sanogo nema sa kime da igra, generalno juče, posebno u prvom, je bilo jasno da igrači ne traže loptu i da se jako sporo otvaraju. Par puta se desilo da Katai krene napred i da nema ni jednog "slobodnog" igrača, pa zato ulazi sa loptom u sredinu i uglavnom gubi duel. Možda je i zbog toga što se Degenek loše ubacivao napred, ali ovo je do Stankovića. 

 

5 hours ago, goldberg said:

 

Ako igras samo sa ekipama sa Gilbratara, Malte, Albanije, Letonije i Slovacke svakako ces igrati u grupnoj fazi.

 

Pa ovi klubovi nam ne ginu u prva dva kola kvalifikacija (i slični), ali ćemo teško ući u grupe preko ovakvih ekipa. Sa druge strane mi smo u zadnje tri godine morali da izbacimo kvalitetnije ekipe od nas da bi došli u grupe - Krasnodar, Red Bul, Kopenhagen, Jang Bojs.....Kako nam koeficijent bude jači, tako ćemo imati lakše protivnike u kvalifikacijama, ali to opet ne mora ništa da znači. Što se tiče trećeg kola, najbitnije je da budemo domaćini, pa možemo da igramo sa bilo kim. Naravno, uslov je da se ne ponovi igra kao sinoć, ako se ponovi onda nemamo šta da tražimo, gde god da igramo.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Naravno, neuporedivo se drugačije igra kad znaš da imaš revanš ili si u prvoj utakmici skoro pa obezbedio prolaz, zato i (donekle) ima opravdanja za ovu ružnoću koju smo sinoć igrali. Bitno je bilo proći dalje, mada brine dosta nesigurnost pozadi. 

Mislim da vam je od igre (u smislu tečnosti, uigranosti, smisla) veći problem bio pristup. Jedan detalj mi je baš odslikao celu utakmicu. Krenuli su u neki napad ali su bili su primorani da vrate loptu golmanu. Umesto da im tada priđete i presingom uzmete loptu, vaši su napravili ono najgore - par igrača je bojažljivo prišlo i odigralo ''polupresing'' a drugi su gledali i prilazili forme radi, kad igrač već primi loptu. Onda se to redom ponavljalo u svim linijama pa su vas u tri pasa izbacili i igrač je dobio loptu na vašoj polovini sam, na desnoj strani, sa dosta prostora oko njega i Gobeljićem koji stoji 10 metara udaljen.

 

Takve situacije su se ponavljale često i samo vas je njihova tehnička ograničenost spasila da naprave mnogo više šansi. O igri u napadu ste već sve rekli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pošto me linglong liga ne zanima, zajebah se da pogledam ovo sinoć, ako ništa naši mi uvek prirede neke trenutke za plakanje od smeha, hvala im na tome. Nekoliko sjajnih komentara i ovde posebno za Gobelju i levu nogu, ahaha. Što se tiče kvaliteta, Katai i Kanga odudaraju ali su ozbiljni lelemudaši obojica, a kad se na to doda tradicionalna fizička nespremnost eto šege. Tomane kao da si random navijača izveo na teren, ubi se brat od borbe al nit ima znanja nit ima kondicije. Ipak, podseća me likom na @Sprivel pa mi je simpatičan. Ništa nisam video od ovih novih igrača što već nisam od starih, sporo, bezidejno, za dušom u nosu, videh par novih nabeđenih fudbalerčića, valjda Nikolić i Spiridonović. Pankov je zaslužio šamaranje za par reakcija u odbrani. Rekao bih da Degenek nije u formi ali i kao takav je naš najbolji štoper, wtf potez Stankele da ga stavi na beka ali nije da od njega išta očekujem osim da služi kao paravan lopinama iz uprave.

 

Sve u svemu, više sreće nego pameti, slažem se da je prolaz najvažniji posebno u ovakvom sistemu gde nemaš pravo na grešku ali ovo ne obećava, najblaže rečeno. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da se razmislja o pojacanjima tj da ne postoji namera uprave da se dalji tok kvalifikacija nastavi sa ovim timom. 

 

Dosta je neozbiljno da jos uvek nismo resili pitanje napadaca. 

Taktika cekanja da neko od trojice napadaca napusti klub, pa tek tad krenuti u akciju nalazenja napadaca je dosta rizicna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

- Ako je Rodic bio spreman za celu utakmicu,nije mi jasno zasto je Degenek poceo na levom beku?
- Ako se ne dovodi stoper,treba maksimalno uigravati tandem Degenek - Milunovic. Koliko god ne cenim potonjeg,ne bih Pankova u 11
- Sta treba da se dogodi pa da Gajic konacno istisne Gobeljica? Ovo pise neko kome Gobelja ne smeta koliko vecini ovde,ali covek jednostavno nije kalibar da zapocinje evropske utakmice. Solidan rotacijski igrac za nase uslove,ne vise od toga
- Stankovicu izuzetno zameram sto je potpuno u drugi plan stavio Gavrica. Osim ako nije "vidjen" za prodaju. Onda zameram upravi
- Kostace nas nedovodjenje napadaca

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pošto me linglong liga ne zanima, zajebah se da pogledam ovo sinoć, ako ništa naši mi uvek prirede neke trenutke za plakanje od smeha, hvala im na tome. Nekoliko sjajnih komentara i ovde posebno za Gobelju i levu nogu, ahaha. Što se tiče kvaliteta, Katai i Kanga odudaraju ali su ozbiljni lelemudaši obojica, a kad se na to doda tradicionalna fizička nespremnost eto šege. Tomane kao da si random navijača izveo na teren, ubi se brat od borbe al nit ima znanja nit ima kondicije. Ipak, podseća me likom na [mention=266]Sprivel[/mention] pa mi je simpatičan. Ništa nisam video od ovih novih igrača što već nisam od starih, sporo, bezidejno, za dušom u nosu, videh par novih nabeđenih fudbalerčića, valjda Nikolić i Spiridonović. Pankov je zaslužio šamaranje za par reakcija u odbrani. Rekao bih da Degenek nije u formi ali i kao takav je naš najbolji štoper, wtf potez Stankele da ga stavi na beka ali nije da od njega išta očekujem osim da služi kao paravan lopinama iz uprave.
 
Sve u svemu, više sreće nego pameti, slažem se da je prolaz najvažniji posebno u ovakvom sistemu gde nemaš pravo na grešku ali ovo ne obećava, najblaže rečeno. 


Al me naruzi. Jebe me nos, moram na neku korekciju.
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

12 hours ago, Del Piero said:

Ne prejudiciram nista, samo cu da kazem da Spiridonovicev pocetak mnogo lici na Simicev. Par golova u prvih par utakmica, a onda u Evropi izmena na poluvremenu.

 

Simić je zamenjen pre poluvremena, tako da postoji kakav takav napredak.

 

11 hours ago, Crni Bombarder said:

Sanogo dobio zuti karton. Zbog gluposti protiv konobara iz Europe,kad je bespotrebno usao u sudijsku beleznicu,sad ce da preskoci trece kolo. 

 

Trebalo bi da u kvalifikacija tek posle trećeg žutog bude suspenzija. Tako je barem bilo prošle godine, ne znam 100% da li su menjali to, ali mislim da nisu.

 

36 minutes ago, merosina said:

Dosta je neozbiljno da jos uvek nismo resili pitanje napadaca. 

Taktika cekanja da neko od trojice napadaca napusti klub, pa tek tad krenuti u akciju nalazenja napadaca je dosta rizicna.

 

Ništa nam ne bi garantovalo da je došao neko. Dvojac koji dovodi igrače može samo opet da pogreši. A sada je možda već i kasno. Najveća nada nam je da se Boaći fizički spremi, za njega barem znamo koliko može tj. koliko je mogao. Rezervni špic Famalisaa i špic Panatanaikosa koji je promenio 10 klubova za 10 godina karijere ne verujem da bi nešto promenili.

 

Izgleda da je najbolje da se Ben oporavi i igra tu, a da Boaći bude alternativa. Zbog toga bi bilo dobro da nam u naredna 2 kola padnu malo fizički lakše i niže ekipe, takoreći izbeći Skandinavce.

Link to comment
Share on other sites

Aj' malo da se opustimo i da gledamo danas kako ekipe u gostima ispadaju iz drugog kola. Tacno je da je Tirana igracki plitak potok. Imamo tri nedelje do sledeceg meca. Glavni problem je to sto nemamo organizatora igre. Sve ove druge stvari ce doci u red, Da je Ben sinoc igrao dali bi jos koji gol i utisak bi bio bolji svakako.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Mislim da vam je od igre (u smislu tečnosti, uigranosti, smisla) veći problem bio pristup. Jedan detalj mi je baš odslikao celu utakmicu. Krenuli su u neki napad ali su bili su primorani da vrate loptu golmanu. Umesto da im tada priđete i presingom uzmete loptu, vaši su napravili ono najgore - par igrača je bojažljivo prišlo i odigralo ''polupresing'' a drugi su gledali i prilazili forme radi, kad igrač već primi loptu. Onda se to redom ponavljalo u svim linijama pa su vas u tri pasa izbacili i igrač je dobio loptu na vašoj polovini sam, na desnoj strani, sa dosta prostora oko njega i Gobeljićem koji stoji 10 metara udaljen.

 

Takve situacije su se ponavljale često i samo vas je njihova tehnička ograničenost spasila da naprave mnogo više šansi. O igri u napadu ste već sve rekli.

Nešto se dešava, a šta i zbog čega ja nemam pojma, ali vidno je da naši igrači kasne sa ubacivanjem i to je ozbiljan problem kada igraš protiv ekipa koje se zatvore i tako propuštaš jako retke šanse za kontru, a imamo igrače koji mogu to da izmesu. Juče se dosta kasnilo sa tim otvaranjem u prvom poluvremenu, ali to se videlo i protiv Proletara. Bila je jedna situacija kada je Boaći dobio loptu po desnoj strani i onda bukvalno čekao igrača da se priključi u tom slučaju Kangu. Da li je u pitanju fizička sprema, da li su drugi problemi (plate recimo), da li jednostavno nemamo igrače da istrče kontru....Ne znam.

 

Elem, jasno se videlo koliko Ben nedostaje ovoj ekipi, i on može da bude ključni faktor u nastavku kvalifikacija. Nadam se samo da povreda nije teže prirode.

3 minutes ago, suptil said:

Aj' malo da se opustimo i da gledamo danas kako ekipe u gostima ispadaju iz drugog kola. Tacno je da je Tirana igracki plitak potok. Imamo tri nedelje do sledeceg meca. Glavni problem je to sto nemamo organizatora igre. Sve ove druge stvari ce doci u red, Da je Ben sinoc igrao dali bi jos koji gol i utisak bi bio bolji svakako.

Možda, ali ono što igramo je jako loše, Juče smo imali samo dva šuta u okvir gola. To je poražavajuće.

Drugi problem je što onakvu igru će jače ekipe kazniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neke utakmice jednostavno ne treba analizirati. Najvise mrzim komentare ako protiv ovih izgledamo ovako onda nemamo sta da trazimo u Evropi. Mi smo od Florijane primili 3 gola na jednom mecu, a onda u 8 meceva protiv Arsenala, Kelna, Batea i CSKA primili isto toliko golova. Jedva smo izbegli eliminaciju od Trnave, a onda dobili Liverpool. Zasto to mora da bude povezano?

 

Utakmice su cesto prica za sebe, nekad samo treba uzeti rezultati i ne obazirati se. Stankovic definitivno nije neko ko trenutno uliva ogromno poverenje, ne mogu da kazem da sam siguran ni da cemo igrati grupnu fazu bar LE iako imamo dve sanse kao nosioci, ali mislim da ce biti pogodnijih utakmica za analizu, pocev od one u trecem kolu.

Edited by Del Piero
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Da, važno je da smo prošli ali je problem što smo na isti način igrali i derbi. Jalovo, sporo, kružimo kroz posed bez šuta, dok protivnik na svojoj polovini samo čeka našu grešku, presečenu loptu, pomračenje uma Milunovića ili Pankova.. I u zavisnosti od kvaliteta protivnika to je gol, ili šansa, ili bar šut. Dodali smo samo individualno zaletanje Kataija ili Kange na 5 igrača dok ostali stoje ili se veseli Toma otvara ka korner zastavici. Pa ne može više ni Mesi da naniže 5 igrača i da gol.
I posle derbija je bilo momci su imali dobre namere, fajteri borili se, pričaćemo, treniraćemo, neće se ponoviti i slično.. E pa ponovilo se..
Drugo, mentalitet. Umesto da izađeš da im daš tri, četiri komada, mi nismo šutnuli u gol u pp. I panična odbrana u nadoknadi kao da smo u Salcburgu a ne Tirani.
Zato je Bane Ivanović nacrtan kao pravo pojačanje.
Deki je potrošio kredit, ako se ovo ponovi u derbiju i Evropi da se ne ljubimo.

Link to comment
Share on other sites

Situacija koja najbolje sumira izdanje našeg kluba u Tirani:

 

Akteri "Spidi" i Gobeljardo, savršeno precizna lopta ide u prosto za Gobeljarda koji i takvu loptu jedva stiže, u međuvremenu "Spidi" (koji je daleko od te iste lopte) povlači rukom za rame protivničkog levog beka i daje mu alibi da padne, a Gobeljardo vidno zadihan sustiže loptu i u pokušaju da centrira ista završava u gol-autu.

 

Bitno je da je "mister" zadovoljan

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...