Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Kao sto je neko napisao, prosle godine smo izvukli Kopenhagen koji je bolji od svih ovih timova

 

Ako gledamo sve kroz prizmu meca u Tirani, onda ispadamo od bilo koga, ali ako se vec nadamo nekoj Zvezdi iz proslih kvalifikacija, onda su ovo sve pozeljni protivnici

 

Doduse, Omonija je bas krs tim, slabiji od Tirane

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

Ne znam sto se pribojavamo ekipa koje su iznenadile favorite u prethodnom kolu (tipa Ferencvaros). Jbt, to je fudbal, jedna utakmica, moze da prodje bilo ko i bice iznenadjenja i dalje... 

 

E sad koliko je realno da neki autsajder poput Ferencvarosa redom izbacuje favorite (izbacili prvo Djurgarden pa potom Seltik) - ja mislim da nije, i da je ok i njih da dobijemo, pa makar i u gostima... oni su legija stranaca, nemaju 3-4 madjarska igraca koji igraju ali to sve nisu neki bauci, pa odbranu im cine Madjari, Bosanci i Slovenac, koji nisu igrali nista jace od liga u Madjarskoj, Bosni, Sloveniji, Poljskoj, Ceskoj, Slovackoj... ako Katai, Ben, Kanga i ekipa ne mogu ovo da probiju, onda i ne treba da igramo LS/LE... 

OK, nesto im je jaca sredina terena i napad, a mi nesto tanji u odbrani, ali moramo da dobijemo i ovakvu ekipu bez obzira na sve. 

 

Sto se ostalih tice:

Dinamo Brest - jos jedan autsajder, rastavili Astanu pa potom dobili Sarajevo nezasluzeno. Obe kod kuce. Sezona im nije jos pocela. 

Omonia - odigrase tek jednu utakmicu u svojoj ligi, u kvalifikacijama Lige Evrope prosli 2 kola i to oba nakon produzetaka. OK izbacili Legiju u proslom a u prvom kolu jermenski klub, jedva sa 1:0... 

Molde - moze da bude problem jer su dalje u sezoni od nas. Mada tek pocinju evropsko takmicenje... 

Midtjylland - svakako najjaci potencijalni rival. Ali jos nisu ni usli u sezonu i utakmica protiv Ludogoreca im je bila prva. Prosle sezone bili debelo ispred Kopenhagena u ligi, dobili ih u 3 od 4 utakmice (i oni igraju play off). 

 

Ja bih eto samo ako moze da izbegnemo skandinavce, sve ostalo moramo da dobijemo. 

 

A bice Dinamo Brest koji ce biti izbacen zbog sankcija Belorusiji 👀

 

Medjutim, ako budemo odigrali kao protiv Tirane, nikakav zreb nam nece odgovarati. 

 

Gde im nije pocela, sezona im je jos u doba koronke isla na veliko. 22  kola vec odigrali. Igrali su finale kupa sa BATE-om.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Boysi su prosli..

O.k..sad mi je jasno,ispali su neki nosioci pa je doslo do pomeranja. Drago mi je sto nam Izraelci nisu na putu. Od navedenih bih ponajvise zeleo Omoniju i Brest. S njima ni mogli da se nosimo i u gostima. Molde igra dosta napadacki fudbal..da ne kazem na gol vise,a istorijskitm je Zvezda umela sa takvima..uvek sam voleo kad nam dopadnu neki Svajcarci ili Austrijanci recimo..Molde me podseca na njih pomalo,pa bih rado video i njih.

O Midtjilandu kao protivniku nemam misljenje,a izbegao bih Ferencvaros. Imaju boljeg trenera,izbacili su vec jedan tim koji je poznat kao domacinski,a bez navijaca nije imao taj vetar u ledja...slican je Celtic u tom pogledu nama. Cak bih vise voleo da igramo potiv njih u Budimpesti.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Crni Bombarder said:

Boysi su prosli..

O.k..sad mi je jasno,ispali su neki nosioci pa je doslo do pomeranja. Drago mi je sto nam Izraelci nisu na putu. Od navedenih bih ponajvise zeleo Omoniju i Brest. S njima ni mogli da se nosimo i u gostima. Molde igra dosta napadacki fudbal..da ne kazem na gol vise,a istorijskitm je Zvezda umela sa takvima..uvek sam voleo kad nam dopadnu neki Svajcarci ili Austrijanci recimo..Molde me podseca na njih pomalo,pa bih rado video i njih.

O Midtjilandu kao protivniku nemam misljenje,a izbegao bih Ferencvaros. Imaju boljeg trenera,izbacili su vec jedan tim koji je poznat kao domacinski,a bez navijaca nije imao taj vetar u ledja...slican je Celtic u tom pogledu nama. Cak bih vise voleo da igramo potiv njih u Budimpesti.

To što je Seltik ispao je više od Seltika, nego do Mađara. 18 šuteva što u okvir, što van okvira, posed preko 70% i budeš porežen. Ne verujem da mogu dalje od ovoga, ali videćemo.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mister-no said:

Ajde srećo pogledaj i nas jednom 😄
Sve neke koske J.Bojs, Kopenhagen, Salcburg..
Pomolimo se svi kome je Brest dobro došao u naš dom..

 

Pa sve ih prođosmo na sreću. :classic_biggrin:

 

edit: Biće Omonija za 3. kolo. I njih će na sreću da prođemo.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na koju foru je sad Brest jedini dobar žreb u trećem kolu? Pa ne može se u plej of preko Florijana i Sparkaksa. To što se mi trenutno raspadamo ne znači da je Ferencvaroš neki bauk.

 

Seltik juče igrao bez napadača (ne znam zašto), 29 šuteva, 9 u okvir, posed 70%. Situacija kod gola, svih deset igrača Ferenca u 10 metara, 55. minut. Ako su ovako igrali većinu utakmice, za njih je Miloje ofanzivni fanatik. Tri šuta, dva gola i ćao. Sumnjam da bi mogli to da ponove.  

 

U svakom slučaju, na jednu utakmicu svako svakog može da dobije, ali sve ove ekipe su oko proseka ili ispod za ovu fazu takmičenja. Favoriti smo protiv svih, osim protiv Danaca, oni su bolji od pola nosilaca. 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdinho said:

 

Gde im nije pocela, sezona im je jos u doba koronke isla na veliko. 22  kola vec odigrali. Igrali su finale kupa sa BATE-om.

 

Uh da nesto sam se zestoko istripovao, oni igraju sezonu od proleca do jeseni... ali svakako nisu bauk, ne stoje bas nesto u ligi koliko sad vidim. Odigrali 20 utakmica, 29 poena. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

To što je Seltik ispao je više od Seltika, nego do Mađara. 18 šuteva što u okvir, što van okvira, posed preko 70% i budeš porežen. Ne verujem da mogu dalje od ovoga, ali videćemo.

 

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

Ne znam na koju foru je sad Brest jedini dobar žreb u trećem kolu? Pa ne može se u plej of preko Florijana i Sparkaksa. To što se mi trenutno raspadamo ne znači da je Ferencvaroš neki bauk.

 

Seltik juče igrao bez napadača (ne znam zašto), 29 šuteva, 9 u okvir, posed 70%. Situacija kod gola, svih deset igrača Ferenca u 10 metara, 55. minut. Ako su ovako igrali većinu utakmice, za njih je Miloje ofanzivni fanatik. Tri šuta, dva gola i ćao. Sumnjam da bi mogli to da ponove.  

 

U svakom slučaju, na jednu utakmicu svako svakog može da dobije, ali sve ove ekipe su oko proseka ili ispod za ovu fazu takmičenja. Favoriti smo protiv svih, osim protiv Danaca, oni su bolji od pola nosilaca. 

 

 

 

I mene je iznenadilo što više ljudi nije pomenulo Ferencvaroš, možda zbog broja stranaca. Skromna ekipa koja jeste izbacila Seltik, ali već sam pisao ranije da mislim da je Seltik precenjen, godinama igraju sami sa sobom u ligi Škotske, najbolji igrači im uglavnom odlaze posle jedne dobre sezone u Premijer ligu.

 

A pred Tiranu napisah da je zbog plana da Ben igra špica dobro izbeći Skandinavce. Meni svejedno Brest, Omonija ili Ferencvaroš.

 

Edit: Omonia ima igrače koji se zovu Loizos Loizou i Charalampos Charalampous, tako da ipak želim njih.

Edited by Ikac
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da li bi neko od novinara mogao da pita Dekija a on dalje Terzića, kako u kadru koji broji 50-ak igrača, mi na mestu levog beka imamo samo Rodića, koji ne pamti kad je zadnji put vezao dve utakmice pa tako dolazimo u situaciju da nam u kvalifikacijama levog beka igra Degenek? Da li on možda ima neku klauzulu u ugovoru da se ne smeju dovoditi igrači na njegovoj poziciji.

Edited by K.Dot
Link to comment
Share on other sites

Imamo i Hajdina. On je u tih 50, ali je prakticno van tima.

 

Trenutno su tu (mozda nekog zaboravim):

 

Golmani: Borjan, Popovic, Vasiljevic - ne znam sta ce nam ovaj Vasiljevic? Borjan je kicma ekipe, tu nema problema.

 

Stoperi: Degenek, Milunovic, Pankov, Erakovic, Babic - nije savrseno, ali dok je tu Degenek nije ni toliko strasno. Erakovic je u21 za LLSL.

 

Bekovi: Rodic, Gajic, Gobeljic - Ovo je bas katastrofalna situacija. Gobeljic ne zna u napadu, prekomandovan sa zadnjeg veznog, Rodic je dobar ako nije povredjen sto se retko desava, Gajic retko i dobija sansu. Mora doci igrac ako misle da to nesto lici u grupnoj fazi LE, da ne govorimo o LS.

 

CM/CDM: Sanogo, Nikolic, Petrovic, Jovancic, Jovicic, Vulic. Na Jov & Jov duo se ocigledno ne racuna, a trebaju nam dvojica dobrih defanzivaca. Ko moze da bude parnjak Sanogu? Nikolic nikako, mozda Petrovic, ali on i nema neki kvalitet. I ovde treba igrac.

 

AM: Kanga, Ivanic: Ivanic je bespotreban igrac. Na krilu ne moze da igra, a preskup je da bude rezerva. Ili da mu se da sansa da bude prva opcija iza napadaca ili da se proda. Nazalost i dalje ce biti krilo ili sedeti na klupi.

 

Krila: Katai, Spiridonovic, Ben, Gavric, Simic, Vukanovic, Garcia, Radulovic. Buljuk igraca koji su tu samo zato sto niko nece da ih kupi, Gavric koga prodaju, ali tu su 3 igraca na dve pozicije i moze da se kaze da smo ovde popunjeni.

 

Napadac: Boakye, Pavkov, Tomane, Krstovic. Sta vise govori od cinjenice da placamo cetvoricu napadaca da bi nam napadaca igralo krilo?

Link to comment
Share on other sites

Sto rece neko na drugom forumu "svaki normalan navijac zeli da igra jace takmicenje, a ne slabije takmicenje". Ali nenormalna uprava ne moze da ima normalne navijace. Svi smo videli da nama dve Lige Sampiona nisu NISTA donele sto se tice buducnosti i vracanja dugova, mi smo bukvalno ostali u mestu, cak smo i nazadovali jer smo ostali bez trenera, i to je prosto neverovatno. Jedina velika stvar koja nam ide u prilog su ovi bodovi za koeficijent. I sad ti kao navijac zelis Ligu Sampiona, ali znas da koliko god para da se zaradi to ce da se istopi, i samo ce da se nakrca jos jedan vagon nekvalitetnih igraca, kao i vagon negativnih rekorda koje bi smo oborili u Ligi Sampiona sa ovim timom. I onda prosto moras da glumis nenormalnog navijaca i zelis LE, a sve to zbog uprave u kojoj sede Terza i Mrkela. I sad ce neko da mi kaze, "ali oni su doneli dve Lige Sampiona"... Oni ne bi videli ni Ligu Evrope bez Milojevica. Aj da se ne vracam samo na onaj gol Ristica, da je ono sudija priznao, mi dve Lige Sampiona ne bi smo videli nikad u zivotu, sledece godine bi imali manji koeficijent i ne bi se provukli na zrebu, pali bi nam sasvim drugi protivnici i obet bi bilo kao protiv Ludogoreca i Rena. Mi smo neke rezultate napravili potpuno nezasluzeno, mozda je jedino zasluzeno to sto nam se sreca malo osmehnula nakon svih onih horora u predhodnih 20 godina. Mislim da je vreme da Terzic i Mrkela odu dok nije kasno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ikac said:

Edit: Omonia ima igrače koji se zovu Loizos Loizou i Charalampos Charalampous, tako da ipak želim njih.

 

Secam se jedne rukometne utakmice protiv Islanda po tome kako se nesrecni Kovinjalo svih 60 minuta mucio da izgovori Ingimundur Ingimundarson 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, StephenBob said:

 Mi smo neke rezultate napravili potpuno nezasluzeno, mozda je jedino zasluzeno to sto nam se sreca malo osmehnula nakon svih onih horora u predhodnih 20 godina.

mi smo vredno trenirali i sreca nas je naravno pogledala. vec smo dokazali korelaciju.

Link to comment
Share on other sites

Malo, malo, pa odnekud iskoci slika nase tzv atomske navale na kojoj su Piksi, Dejo, Robi, Pancev i ubojito krilo Mrkela. Dvojici je zabranjen ulazak na Marakanu, trecem se brojala krvna zrnca pa se vagalo kao u Dejtonu da li sme da dodje. Cetvrti se retko pojavljuje. Ali zato se ubojito krilo razbasurilo pa nas saranjuje i jos je kao ljut. Lepo mu je, skot ne oseca odgovornost, niko ga ne proziva. Motka natopljena u nekom poljskom klozetu, pa udri!

Edited by berti
  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...