Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Quote

„Pričao sam sa Kapelom, Vengerom, Klopom, Benitezom, Dejvidom Mojesom… Njihovo mišljenje ne razlikuje se puno od one analize koju smo napravili posle Evropskog prvenstva. Kapelo mi je rekao da nismo zaslužili da izgubimo od Engleske. Kaže: ‘nije to bilo tako loše’. Mora da se da gol, mora da se pobedi. Svi se vraćaju na šanse Mitrovića protiv Slovenije. Jedna lopta u mreži i potpuno druga priča. Rekli su mi glavu gore, da izvučem pouke, da tim treba da se osveži. Dopada im se moja ideja i podmlađivanju reprezentacije. Klopu sam čestitao na svim podvizima u dosadašnjoj karijeri. Nije lako sedeti na klupi Liverpula i u kontinuitetu osvajati trofeje. Koliko sam mogao da primetim, ne pati za fudbalom. Posle toliko godina, zaslužio je da se odmori“, istakao je Stojković.

 

:puke:

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

kad čujem da se pominje "podmlađivanje" reprezentacije odmah mi pripadne muka potš znam d aće se to pretvoriti u orgaizovanje turneja po Tajlandu i Panami kako bi se nabila cena balvanima iz srpske lige

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadiće sve što je oko reprezentacije izgradio. Sada je bila prilika da se povuče sa koliko toliko pozitivnim utiskom. Dva ciklusa dva prvenstva, dovoljno. Kapiram da ga su se i igrači prezasitili. 
 

Šlag na tortu je ova demagogija kako su mu svi rekli da smo bili dobri. Mogu da zamislim koliko je Klopu stalo da mu podeli svoje stručno mišljenje: “Nisi bio loš baki. Aj’ sad žurim Uli ispekla neki kuglof pa se čujemo drugi put.” 

Link to comment
Share on other sites

Ali taj stav kako je samo od nas nesto zavisilo... Protiv Engleza nismo imali jedan dobar udarac ka golu, Slovenci su pored gola stvorili jos 3 dobre sanse, a sa Dancima je do 60. minuta odnos suteva bio 10-1 i posed 60-40 za protivnika. Pa ne da nije zavisilo od nas, nego treba da budemo srecni sto smo uopste bili u prilici da poslednjih pola sata protiv Danaca i dalje imamo sanse za prolazak. 

 

Vecita prica da je ovaj dao gol, da onaj nije pogresio, da ovo, da ono... a sta da je Ronaldu priznat cist kao suza gol u prvoj utakmici kvalifikacija za SP? U tom slucaju bi nam bila dzabe pobeda u Lisabonu, morali bi preko baraza do SP. Sta bi bilo da je nama neko ponistio gol? Kakve bi se tek onda demagogije prosipale?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim onako odokativno da smo bili najgora reprezentacija na prvenstvu, po prikazanom. To naravno nije legitiman statistički parametar, ali utisak je užasan, gori nego što sam očekivao.

 

Ono što sam ja očekivao je bila neka neobavezna igra sa puno šupljine nazad ali dosta kreacije napred. Dobili smo potpunu kontru, Pavlović, Milenković i Veljković su odigrali realno odličan turnir. Ostalo je bilo blagi užas.

28 minutes ago, Мџе said:

Zgadiće sve što je oko reprezentacije izgradio.

 

Nije izgradio ništa, profitirao je na godinama suše u reprezentativnom fudbalu i na jednom dobrom poluvremenu u Lisabonu. I to mu je doneo ovaj isti Tadić kog je šutnuo kao cepanu krpu.

 

Piksi nema blage veze sa fudbalom kao trener. Nije ni strateg ni motivator. Budala obična, još i nadmena budala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nije izgradio ništa, profitirao je na godinama suše u reprezentativnom fudbalu i na jednom dobrom poluvremenu u Lisabonu. I to mu je doneo ovaj isti Tadić kog je šutnuo kao cepanu krpu.

Preteruješ, bilo je tu dosta dobrih utakmica. Ali je pročitan, udario je u zid i ne namerava da stane da udara.

 

Zanima me samo da li veruje u to što priča ili malčice namerno to radi, zbog svog interesa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nismo bili najgora reprezentacija na turniru, ni po ucinku ni po eye testu. Ko to kaze, nije gledao sve utakmice, ili ne moze da napravi otklon zbog navijacke pripadnosti.

 

Bili smo verovatno u pet najgorih, ali Skotska i Poljska su jasno bili gori, Ceska i Madjarska tu negde sa nama.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neka bude da i preterujem, ovo je na kraju moj dojam, ali mislim da postoji jasan razlog zašto nikad nije imao ozbiljan posao kao trener. Niko ga neće, nigde nije ništa postigao. Pokazao se jako loše kao taktičar na zadnja dva takmičenja.

 

Ja bih voleo da vidim neke trenere kao što je Slaviša Jokanović ili Marko Nikolić ili čak i Vladan Milojević, mada je on relativno bez rominga. To su treneri koje je neko nekad tražio, koji su pokazali da nešto znaju. (EDIT: naravno i svi iole kasvetni stranci su poželjni)

 

Naravno, Slaviša teško da će doći u ovakav sistem. Mi smo jednog Muslina koji je Kapelo lično za ovog, oterali.

 

Naravno, nije ni sve do Piksija, nama je ceo sistem truo. Sve to treba jedan veliki reset.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Preteruješ, bilo je tu dosta dobrih utakmica. Ali je pročitan, udario je u zid i ne namerava da stane da udara.

 

Zanima me samo da li veruje u to što priča ili malčice namerno to radi, zbog svog interesa.

Nekad je stvarno verovao, sad to namerno radi. Bio bi stvarno ozbiljno tocilo da veruje u nešto očito pogrešno toliko dugo. A znamo da nije toliko glup. Dakle bezobrazan je i alav do krajnje mere. Najgora kombinacija za nas svakako. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Nismo bili najgora reprezentacija na turniru, ni po ucinku ni po eye testu. Ko to kaze, nije gledao sve utakmice, ili ne moze da napravi otklon zbog navijacke pripadnosti.

 

Bili smo verovatno u pet najgorih, ali Skotska i Poljska su jasno bili gori, Ceska i Madjarska tu negde sa nama.

 

Cesi samo zbog onog kad su protiv Turske sa igracem manje delovali ravnopravno, su za stepenik vise od nas. Mi bi u takvoj situaciji seli na travu i poceli da placemo. Cesi su u sustini sami sebe izbacili glupim kiksevima, ali su overall bolje igrali od nas.  

 

Skotska je bila najgora na prvenstvu, doduse nijanse su izmedju nas, Madjara i Poljaka. Svakako sve cetiri reprezentacije zalutale na EP. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tadic ne zeli da se podredi reprezentaciji i kod njega Piksi nista nije pogresio. Dve utakmice sa klupe i jedna u 11 je bas ono sto bih i ja uradio. Steta sto se povlaci jer bi nam znacio u naredne dve godine sa tom ulogom dzokera. Medjutim on to ne zeli i sam je izabrao put. 

Veci problem je sto Mitrovic ima slican stav. Piksi nema autoritet kod igraca i tu nikakvog pomaka nece biti. Smena mora da usledi pre kvalifikacija za WC.

 

Link to comment
Share on other sites

Tadić da ide na klupu da bi Piksi forsirao dva tornja u napadu i time obesmislio svaku vrstu ozbiljne taktike,  najveći problem je neznanje i nestručnost selktora što kod igrača odmah povlači i nepoštovanje. Čim su ga prvi put provali igrači da laže, mulja, odrađuje kombinacije Piksi je trebalo da bude otpušten ali ovo je Srbija gde sve može ako si u diktatorovoj bulji .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Želim da se obratim svim ljubiteljima fudbala ovim saopštenjem.

Težim ka tome da budem korektan i direktan, koliko je to moguće, kao što je bilo tokom izjava na EP.

Ostajem pri stavovima koje sam izneo. Naglašavam da nisam imao nameru da uvredim saigrače ili bilo koga drugog ko je bio deo tima Srbije u Nemačkoj, tako da imam potrebu da poslednji put objasnim određene stvari oko kojih znam da je bilo polemike.

Dalje, osnovni razlog ovog saopštenja je taj da sam doneo odluku da se oprostim od dresa reprezentacije Srbije. Da li bih mogao i u budućem periodu da budem koristan - neka proceni struka, javnost ili ko već smatra da je pozvan da o tome diskutuje i ko misli da je deo fudbalskog ambijenta.

Reprezentacija je za mene uvek bila ljubav. Ljubav prema državi, ljubav prema narodu, ljubav prema igri, takmičenju, druženju... Mnogo toga smo prošli zajedno - radost, tugu, osmehe, krv, sreću, a bilo je dosta bola i patnje. Nijedan klupski neuspeh ne može da zaboli kao reprezentativni, ali isto tako nijedan klupski uspeh ne može da donese radost kao uspeh u dresu Srbije. Sa velikim zadovoljstvom sam se borio i branio grb državnog tima. Van terena, kao i na njemu. Imao sam privilegiju da predstavljam Srbiju na dva Svetska prvenstva, Evropskom prvenstvu i Olimpijskim igrama.

Rekordi me nikad nisu zanimali, a kapitenska traka je donela posebnu odgovornost, čast i poverenje. Ako nešto ističem - to bi bio rekord u broju asistencija. Ko me poznaje, zna koliko mi je važno. Uvek mi je slađe da „spakujem”, nego da postignem gol.

Hvala našem narodu i navijačima na aplauzima i kritikama. I u kritikama sam osećao podršku i koliko vole reprezentaciju. U sportu je, uglavnom, teren taj koji uvek pokaže gde ste i koliko zaslužujete. Hvala svima koje sam upoznao od prvog dana kada sam postao deo reprezentacije i FSS-a. Učinili su me boljim čovekom i sportistom.

Opraštam se od reprezentacije, ali verujem da ću jednog dana ponovo biti tu. Posle igračke karijere, želim da ostanem u fudbalu, a nema ničeg lepšeg nego da svojoj zemlji pomognete ukoliko to možete. Sa svojom porodicom i prijateljima, na tribinama ili ispred ekrana, biću uvek veran navijač Srbije. ❤️🇷🇸

Dušan Tadić

 

Plače mi se ❤️ Hvala za sve kapitenu. Što reče neko u komentaru, kako tretiramo najbolje među nama, dobro još i prolazimo.

 

 

Samo jedna od majstorija po kojima ćemo ga pamtiti.

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Tadic i jeste najbolji igrac tima (iako ne podrzavam njegovu izjavu u onom momentu), a to sto je na trenutak delovalo da nam je igra njegova zrtva je vise problem neodgovornog i nestrucnog selektora. I na ovom EP gotovo sve ozbiljne prilike koje smo imali su isle preko Tadica. 

 

Ono sto mogu da zamerim Tadicu je sto nikada nije imao muda kao kapiten i najbolji igrac reprezentacije da progovori o problemima u reprezentaciji kao sto su to radili Matic i Milivojevic. Isto zameram i Ivanovicu koji se takodje pravio lud dok se i sam nije osetio ugrozenim kao sada Tadic pa napustio reprezentaciju. Mozda da su se na vreme ti najiskusniji i najbolji fudbaleri skupili i rekli zajedno sta imaju, mozda bi danas bilo nesto bolje. Ali jbg nisu,

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je šansa da ponovo aktiviramo priču sa Bajčetićem, pošto ne vidim kako će klinac uspeti da se izbori za mesto u onakvom veznom redu Španije.

Link to comment
Share on other sites

Greska Piksija je sto je ostavio Tadica na klupi u prvoj utakmici, koja se igrala protiv Engleske. Akcenat je ovde na dve stvari koje su se podudarile - prva utakmica, sve oci uprte u reprezentaciju (znam gomilu ljudi iz Srbije koji su kupili karte samo za utakmicu sa Engleskom) i igra se protiv prvih favorita turnira. I ti njega ostavis na klupi, a ocito i bez neke dobre komunikacije, cim je on javno dao onako detinjastu izjavu posle utakmice. Garantujem da Tadic ne bi zucnuo da je samo poceo tu prvu tekmu, a da je cak i obe sledece zapoceo sa klupe. Piksi bi ujedno imao i opravdanje (npr. u slucaju da je Tadic odigrao lose sa Englezima), i Tadic ne bi davao nikakvu izjavu. Ali to smo mi, i nasa fudbalska ekipa, i nece dugo biti bolje ovde jer nemaju osnovnu komunikaciju, i gaze jedni preko drugih. Nazalost, to je odlika siromasnih zemalja, i samo jedan uz mnogo razloga (slabija infrastruktura, vise korupcije i kriminala nego u zapadnim zemljama) zasto evropsko prvenstvo uvek uzima bogata zemlja, osim Grcke jednom i to ce se ponoviti ponovo za 100 godina, pa da molimo Boga da mozda to budemo mi sledeci put, onako ogrizli u kriminal, medjusobne svadje, "pozajmljivanje zena" jedni drugima i sve ostalo sto krasi jedan fudbalski tim.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Španiji, Portugalu i Italiji ekonomija često štuca, korupcija i kriminal im nisu strani pa su osvajali prvenstva poslednjih decenija.

 

Hrvatska je još gora pa je vezala neke velike uspehe na SP. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Španiji, Portugalu i Italiji ekonomija često štuca, korupcija i kriminal im nisu strani pa su osvajali prvenstva poslednjih decenija.

 

Ne mozes da poredis standard tih zemalja sa Srbijom, Bugarskom, Rumunijom... Postoji razlog zasto je evropski prvak uvek zemlja zapadne Evrope, uz ispad tada mocnog Sovjetskog Saveza jednom

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...