Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

VMS

Rajko

Dmitar

 

Bleki

Veljkovic(Mašovic)

Pavlović

Eraković

Mitrovic

Babic

 

Lazo

NR7

Andrija

Kostic

Mladenovic

 

Gudelj

Lukic

Maksa

Ilic

 

Tadic

SMS

Djuricic

 

Mitar

Vlahovic

Luka

 

 

To je 24. Ima mesta za jos dvojicu. Verovatno napadac i vezni. Greh je da Racic ide. Rile je ok, ali dovoljno nam je 5 wingova. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ding Hao said:

Zar Zomer nije povređen, nešto je bila neka vest da bi mogao propustiti SP. 

Videh vest da se oporavio ali ipak vode četiri golmana.

 

Što se tiče Mitra, bila je vest da je na terapijama, ide po planu ali verovatno zbog predostrožnosti ne opterećuje nogu. 

 

Igramo za dve nedelje, ima vremena da se oporavi koliko-toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Ove povrede mogu da nateraju Piksija da povede i 4. napadaca. Verujem da ce Mitar i Vlahovic igrati barem 2 utakmice. Morace Luka nesto da pokaze protiv Brazila.

Realno mi nemamo 4.napadača za ovaj nivo fudbala. Imamo Joveljića, koji je retko starter i to u USA, i ne verujem da je pravo rešenje. Ostalo je još tanje.

Link to comment
Share on other sites

Ali je vrlo efikasan sa klupe, sto nama zapravo i treba. Ja bih ga vodio iskreno. Mislim da je najbolja opcija za cetvrtog napadaca. I mislim da bi se konceptualno uklopio. Dao je 16 golova na 39 utakmica, mahom ulazeci sa klupe, tako da je to sasvim pristojna statistika. Daje jedan gol na 79 odigranih minuta, sto je jos impresivnije. To je bolje od 90% napadaca u top evropskim klubovima.

 

Mbape recimo sa 18 golova u 19 utakmica daje gol na 88 odigranih minuta. Kejna i Salaha recimo da ne pominjem, oni su odron u poredjenju sa ovim.

 

Znam da je ovo samo statistika, i znam da pricamo o mrtvom MLSu, ali svakako nije za zanemarivanje.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Je l' bio on na nekom okupljanju? Pošto je Dika rekao da će Piksi  voditi samo igrače koji su već bili deo ekipe.

mislim da je Đorđe  Jovanović taj četvrti napadač koji bi uleteo ako se ispostavi da neko od stadardnih ne može zbog povrede

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja procitah Alegrijevu izjavu koja ide u tom pravcu.

Za Vlahovica je bila prica da ce biti spreman i za Inter, pa nije. Sad isto za Veronu, pa nece. Nadam se da nece biti ona situacija kad se samo ceka da igrac zaigra, a onda ispadne da povreda nije sanirana.

1 hour ago, Don Juan said:

Biće na klupi, koliko znam, a verovatno će dobiti neke minute. Tako je meni zvučalo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Del Piero said:

Nadam se da nece biti ona situacija kad se samo ceka da igrac zaigra, a onda ispadne da povreda nije sanirana.

To jeste ozbiljan problem, posebno ako nezalečeni krenu za Katar. Baš nije prijatno. 

Ja se plašim da je sve ovo jedna posledica održavanja turnira kada mu nije vreme, ok naravno, i da je odžan u junu povrede bi bile moguće, ali makar postoji neki duži period pre turnira sa reprezentacijom, gde se može videti jasna slika kakvo je stanje igrača. Ovako se šalje spisak u ponedeljak, a tada će i igrači početi da pristižu. Iskreno ludilo je ovo što su uradili.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Stiletto said:

I posle ponedeljka spisak može da se promeni. Usled povrede igrač na spisku, uz medicinsku dokumentaciju, može da se promeni do 48 sati pred prvu utakmicu.

Ali veći će biti problem, ako turnir počne i protiv Brazila se shvati da neki igrači neće moći da iznesu meč. Nije da se nije dešavalo i ranije.

I druge reprezentacije će muku mučiti sa ovim, ali dobro, što je FIFA želela, gledaćemo.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Ali je vrlo efikasan sa klupe, sto nama zapravo i treba. Ja bih ga vodio iskreno. Mislim da je najbolja opcija za cetvrtog napadaca. I mislim da bi se konceptualno uklopio. Dao je 16 golova na 39 utakmica, mahom ulazeci sa klupe, tako da je to sasvim pristojna statistika. Daje jedan gol na 79 odigranih minuta, sto je jos impresivnije. To je bolje od 90% napadaca u top evropskim klubovima.

 

Mbape recimo sa 18 golova u 19 utakmica daje gol na 88 odigranih minuta. Kejna i Salaha recimo da ne pominjem, oni su odron u poredjenju sa ovim.

 

Znam da je ovo samo statistika, i znam da pricamo o mrtvom MLSu, ali svakako nije za zanemarivanje.

Mislim da sam vidio 1 gol Joveljića u MLSu. Al ako netko pogleda tih 16 golova, ja se dam kladit da barem u pola obrana izgleda kao da smo se skupili mi s foruma. Pnekad imam osjećaj da namjerno ne pridaju pažnju obrani zbog američkog shvaćanja sporta i rezultata 0:0. Baš me zanima koliko utakmica tamo završi 0:0 u odnosu na europske lige.
Nije mi namjera umanjiti uspjeh Joveljića, apsolutno je moguće da bi vam bio pun pogodakza 4. napadača, ali brojke u MLS-u ne znače apsolutno ništa. Zlatan je tamo u prvom nastupu, u derbiju LAFC-LA Galaxy ušao s klupe i za 20 min spremio hattrick. Prosječan HNL igrač Damir Kreilach, igrao za Rijeku u vezi, tamo u 135 nastupa ima 48 golova i 18 asistencija (tim brojkama u 2. Bundesligi nije bio blizu, o Rijeci da ni ne pričamo) Za takve igrače je ta liga san. Igraš na novim, modernim stadionima, kao da si u Francuskoj, Njemačkoj ili Engleskoj. Ti isti stadioni su puni. Ne zarađuješ loše, uvjeti za trening su vrhunski. Sve je na TOP nivou. Kao prosječan igrač imaš neki osjećaj kako je to igrati u najvećim ligama. 
Carlos Vela, njega se većina sjeća iz Europe, dobar igrač, u Socioedadu je igrao najbolji nogomet. U MLS-u- 139 utakmica, 79 golova, 43 asistencije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Juan said:

To jeste ozbiljan problem, posebno ako nezalečeni krenu za Katar. Baš nije prijatno. 

Ja se plašim da je sve ovo jedna posledica održavanja turnira kada mu nije vreme, ok naravno, i da je odžan u junu povrede bi bile moguće, ali makar postoji neki duži period pre turnira sa reprezentacijom, gde se može videti jasna slika kakvo je stanje igrača. Ovako se šalje spisak u ponedeljak, a tada će i igrači početi da pristižu. Iskreno ludilo je ovo što su uradili.

Kako se približava prvenstvo sve više sam fasciniran koliko je sve ovo nenormalno. Ekipa koja je donela odluku o mestu i vremenu održavanja SP je zrela za kolektivnu tužbu od strane mnogih, pre svega igrača i da na kraju debelo plate. Ali, od toga nema ništa, naravno.

 

Mogu misliti kakav su pakao prošli oni koji su dobili zadatak da urede sve detalje i koji su morali da pregovaraju i balansiraju između igrača, saveza, liga, domaćina, sponzora...

 

Iz mog ugla, jedino je dobro to što mi je generalno smor ovaj period pa će brzo proći ispunjen takmičenjem koje volim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...