Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Piksi se kockao i dobio.. i to u kljucnoj utakmici

 

tandem Lukic-Racic u veznom redu mi ne bi igrao ni protiv Farskih ostrva a kamo li u duelu sa glavnim konkurentom za drugo mesto u grupi.
mec kao stvoren za Milunovica i Milivojevica ali sta da se radi..

 

bice rotacija, sledecu krecu Kostic, Lazovic, Gudelj, Sergej, Maksa itd

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moguce da je i Pixi procenio da Tadic i Sergej ne mogu zajedno da igraju, videcemo na nadalje? Sta znam ja kad gledam Lazio formacijski SMS igra sa Luis Albertom a i u igri su on i Tadic slicni jer i kod Luis Alberta je cesto lopta u posedu i razigrava, a SMS je pozadi njega kao podrska. Ali ne iskljucujem mogucnost da Tadic i SMS jednostavno ne bi bili kompatibilni na terenu i da bi to lose izgledalo, ne znam? Na kraju krajeva najbolje partije SMS-a protiv Norveske i Turske dosle su kad Tadic ili nije bio na terenu ili je SMS usao kasnije u igru.

 

Pogledajte recimo primer kod komsija, imaju dva vrh igraca, Modric koji je klasa nad klasama i Kovacic koji je odlican igrac. Uvek kad su zajedno igrali i kad citam komentare hrrvatske to po 30 komentara bude kako oni ne mogu zajedno i tako zaista ispada. Guse jedno drugo u igri. Za razliku od Brozovica recimo koji nije tako bas dobar kao ova dvojica ali se odlicno uklapa sa Modricem i onda i on ispadne bolji. 

 

Mora da se stvori tim pre svega, da se vidi kako i sa kojim igracima se moze izvuci neki maksimum iz tima. Pixi verovatno trazi i kombinuje e sad jbg sto to mora da radi na utakmici nije ni on kriv. Taj Lukic koga ovde stalno kritikuju ce gotovo sigurno na leto u neki bolji i praceniji klub, pa ce i biti vise posmatran i poznatije sta moze a sta ne. Moguce i da ce napredovati a mozda se i izgubi skroz. Sasa Lukic je slican tip igraca kao Milivojevic, malo ofanzivniji. On i Maksimovic su u tandemu recimo igrali veoma dobru utakmicu protiv Turaka. I ne samo to nego su kompletno izdominirali protiv njihove sredine, znaci nije bas da ne mogu. 

Link to comment
Share on other sites

Nastasic poziv nije dobio 3 godine i nemoguce je da je svaki put povredjen. Pisalo se o tome ovde nedavno, on, Milivojevic i Nikola Maksimovic imaju istog agenta. Vidimo i na primeru Maksimovica da povremeno dobija poziv, dok se Milivojevic oprostio od reprezentacije. Imamo i Grujica koji dobija poziv, ali ne moze ni da primirise terenu zato sto dolazi iz druge agencije.

 

10 hours ago, Del Piero said:

Mitrovic kapiten 15. ekipe u Francuskoj, veliki argument za njegovo pozivanje. To mu ne dodje ni top 80 klubova u Evropi. 

 

I lige petice su precenjene, to sto neko igra tamo ne znaci nista. Lukic igra u Torinu, Racic u Valensiji, Gudelj u Sevilji. Sve su to obicni trkaci sa vrlo malo maste u svojoj igri i da ih nema nikome ne bi nedostajali.

 

Kako objasnjavas sto je Tadic bas njemu dao kapitensku traku i sto dobija pozive od 2014. Nije dobijao stalno pozive i samo zahvaljujuci trenutnom stanju je jedan od startera kao i to sto je karijera Veljkovica u slobodnom padu poslednje dve godine. Smatram da bi Veljkovic trebao da dobije sansu, ali mislim da ce prednost pre njega imati Spajic. Mitrovic je sinoc dobio prednost na konto toga sto je vec igrao sa Milenkovicem i Pavlovicem/Spajicem. U reprezentaciji se zna ko koliki ima staz i ko je igrao za koje klubove u poslednjih nekoliko godina, tu Milunovic ne moze da primirise mesto startera. Ima preko 30 godina i nije lik imao kontinuitet u poslednjih 5 godina da ima status poput Spajica ili Mitrovica.  Samo talentovani igraci mogu da upadnu preko reda ili neko ko ce se hitno prodati. A kad smo kod prvog, to znaci da moramo da imamo znacajno veci upgrade na toj poziciji da bi se desila promena. 

 

Bold: Ovo je apsolutno netacno, prvo sto je mladji a drugo da ga Valensija sada nije gurnula (sto ga je i promovisalo u A reprezentativca) da nije procenila da moze od njegovog transfera da profitira u buducnosti. Debitantski poziv i odmah starter, mozda je i prerano bacen u vatru. Svakako bolje sto je on zrtvovan i ovako ispalo nego Ivan Ilic. Sa njim ce se uci malo opreznije.

 

Van tih Liga Petice imas Portugal, Holandiju i Belgiju kojima je cilj da prodaju igraca kroz dve godine ako se dobro pokaze, znaci odskocna daska za Ligu Petice. Sa druge strane imas Turke i Ruse gde ces dobiti jaku paltu, ali postoji velika sansa da si samom sebi smanjio plafon i da si delimicno ostavio karijeru po strani jer si se opredelio za takvu opciju gde sredina nije puno inspirativna. I onda dolaze klubovi poput RB Salcburga i slicnog ranga koji love top talente i nisu velike sanse da ce neki nas igrac da zavrsi tamo. Da ne nabrajam dalje, ovde je lanac jasan kako ide. Ovaj tim moze biti samo ''jaci'' za Nikolu Maksimovica i nekog iz mlade reprezentacije. Ljajic i Gacinovic ce dobijati povremeno poziv i mislim da se na njih ne racuna ozbiljno.

 

Ono sto je Gudelja preporucilo za Sevilju je dobra sezona u Sportingu. Licno mi ne smeta sto je bio na klupi, ali bi mi bilo dosta prihvatljivije da je Racica upario sa Maksimovicem jer je trebao neko na toj poziciji ko se vec ustalio kao starter, a ne sa Lukicem. Od Gudelja znamo da ne mozemo da dobijemo puno u buducnosti od ovog trenutnog, tako da uopste nije los rezon da se ubace sinoc Racic ili Ilic.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dzoneee said:

Moguce da je i Pixi procenio da Tadic i Sergej ne mogu zajedno da igraju, videcemo na nadalje?

 

 

Ма ниђе везе. Прво није Пикси тај лик из батађорине школе да има те сулуде идеје, друго као играч није био алиби тип, на крају већ је изјавио да квалитетних играча никад доста.

Мене само интересује да ли ће за кратко вријеме успјети одвојити жито од кукоља, тј. јасно дефинисати које за 11 а ко не. Неке потезе је већ повукао раније, и  то је кључ његовог (не)успјеха. Финансијски је независан и поред поменутог предуслова ако добије још сличног Видару у савезу могли би нешто направити упркос багри из политике која ће се петљати па петљати, до неких срећнијих времена.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sinoć je samo pobeda bila važna, očigledno je da se Piksi napržio na meč s Portugalom i to je super. Ova postava nikad više neće igrati zajedno. Komplimenti za preokret, posle 0-1 i kilavog početka, već sam upisao bedni remi. Meč dobijen samo na kvalitet, nije ni to loše za promenu.

 

Golmani su nam pristojni, ali su obojica tanki u igri loptom, pa i ispucavanjima. Biće na streljani, ko god da počne.

 

Poslednja trojka je takva kakva jeste, Bleki mora mnogo bolje protiv Portugala, Mitrović takodje, a kao trećeg očekujem ipak Spajića, jer neće biti potrebe za Pavlovićevim iznošenjem lopte, što je protiv Irske odlično radio. Desno nisam pametan, Lazović nije bio ni na klupi, nadam se da nije povreda u pitanju. A i on nije u nekoj posebno dobroj formi. Ostali kandidati smešni za ovaj nivo fudbala. Šteta, jer koliko sam video, Portugalcima je juče na lb igralo dete iz Sportinga. Možda je vreme da Radonjić shvati da mu je budućnost na poziciji desnog wing beka. Levo će igrati Kostić, iako igra odlično, plašim se šta će biti u duelu s poludelim Kanselom.

 

Meni je Račić bio bolji od Lukića sinoć, ovaj drugi je već neko vreme totalno bez uticaja na igru reprezentacije. Uroša je pojela trema, ali on ima kvaliteta da bude moderan veznjak, daleko je od zadnjeg veznog kako ga većina vidi. Ipak, pošto protiv Portugala neće biti previše prostora za igru i ići će se na destrukciju, realno je da krenu Gudelj i Maksa. A voleo bih da Račić opet startuje. Napred, Djuričić se baš strovalio u formi u Sasuolu, na početku sezone je bio sjajan. Očekujem Sms-a uz Tadića, i Mitra u špicu jer će biti dosta napucavanja. Vlahović je odigrao baš dobar meč, ne bi mi smetalo ni da on krene, ali ići će se na Mitovo rvanje.

 

Ne nužno najboli sastav, ali ono što vidim kao Piksijevu ideju, 3-4-3: Dmitrović, Lazović (Radonjić), Bleki, Mitrović, Spajić, Kostić, Gudelj (Račić), Maksimović, Sergej (Djuričić), Tadić, Mitro. Ići će se na pobedu, to je jasno. Opet, Portugalci su toliko jaki da i uz dobru partiju Srbije mogu da nas razvale. Ne treba obraćati pažnju na to, već rutinirati Azerbejdžan i voziti dalje.

 

  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I druga stvar sto se tice ovog oko menadzerisanja i ko je podoban da igra a ko ne u ovoj seituaciji sada skroz iskljucujem. Isti menandzer koji je Nikoli Maksimovicu je takodje i Kosticu i Melenkovicu i Jovicu pa su pozvani i igrace svi ako zasluze ili ako selektor odluci da trebaju da igraju ako mu trebaju na terenu.

 

Jednostavno moguce da je trazio mladje igrace, sa kojima ce moci da napravi tim na duze staze, a od starijih je zvao samo najbolje sto Tadic to sigurno jeste i to ne za malo najbolji. Plus je verovatno igrac kakav Piksi voli da ima na teenu.

 

Ovo sa Racicem i Lukicem je bio neki test koji je prosao bez posledica. Idemo dalje, bitna su 3 boda u Azerbejdzanu kao i da se pruzi kakav takav otpor Portugalu. Ja pretpostavljam da Piksi veruje da moze igrati protiv Portugala, ali ja se necu zavaravati niti ocekivati nesto od te utakmice. Al nek izadju i nek igraju fudbal. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Kad se priča reprezentaciji u vreme utakmica kvalifikacija ta SP nema mesta za priču o budućnosti reprezentacije, to je suludo. Igraš utakmice za plasman na SP i moraju da igraju najbolji, naravno pod uslovom da savez i svi koji rade u reprezentaciji žele uspeh u kvalifikacijama a ne % od prodaje nekih igrača koje će isforsirati. Za probu mlađih igrača imaju one polubitne utakmice kao sto su bile protiv mađarske, turske i rusije. I naravno turneja po egzotičnim ostrvima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Константин said:

 

Ма ниђе везе. Прво није Пикси тај лик из батађорине школе да има те сулуде идеје, друго као играч није био алиби тип, на крају већ је изјавио да квалитетних играча никад доста.

Мене само интересује да ли ће за кратко вријеме успјети одвојити жито од кукоља, тј. јасно дефинисати које за 11 а ко не. Неке потезе је већ повукао раније, и  то је кључ његовог (не)успјеха. Финансијски је независан и поред поменутог предуслова ако добије још сличног Видару у савезу могли би нешто направити упркос багри из политике која ће се петљати па петљати, до неких срећнијих времена.

Ma nema veze to sa Batadjorinom skolom, ako nisu kompatibilni jbg. Slazem se sa tobom, ja sam ono rekao samo kao opciju jer jeste moguce. Kazem to se desava sa Kovacicem i Modrice. Oni jednostavno ne mogu u isto vreme da budu na terenu a da igraju dobro. Moguce da se desi i neki "incedentni" slucaj ali da to bude konstanta nikako. E sad ja opet kazem i daje primer iz Lazia, jer Sergej igra tamo ofanzivno jer se ubacuje iz drugog plana i dobro to radi, ali po vokaciji on igra na mestu tih holding veznjaka. Ne znam videcemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno mislim da bismo sinoc, da je igrala ta ocekivana postava, mi njima pospremili pet komada u mrezu. Svakako bismo primili ta dva, ali to je cena ofenzivne igre. Nista nismo odigrali, imali smo cast da u prvoj postavi vidimo vezni red koji vrv nece vise biti zajedno na terenu, a i prva je utakmica - najteza. Ovde se pisu bodovi i na kraju dana to je dovoljno, a da vidimo kako ce ici dalje.

Link to comment
Share on other sites

Racic je bolji igrac od Grujica, i najbizarnije od svega, Grujic tesko da ce ikada biti kvaliteta kakvog je sada Racic...

Sve dok Tadic moze da stoji na nogama, Sergej mi ne bi igrao u prvoj postavci.

Nema sta da trazi Sergej u bilo kom timu koji ne trenira svaki dan zajedno pa nauci da iskoristi njegov specificni skillset. Plus pored svega, taj tim treba da bude tako struktuiran da on moze da ispolji svoje karakteristike.
U reprezentaciji ce on vecno biti balast, gori nego pokusavanje Stankovica da igra neku desetku iako je godinama u svom klubu igrao nesto drugo.
Imace Sergej svaku trecu tekmu neki svoj flair momenat, trenutak prodavanja fazona, pa ce onda ponovo pune 3 utakmice gusenje i nekakvo zavaravanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da protiv Portugala i ne igramo sa klasičnim napadačem, već da recimo Tadić igra neku lažnu devetku (ono što je u Ajaksu odigrao više puta) a da se iza njega naguraju SMS, Kostić, Radonjić, Đuričić ili tako nešto, pa da probamo sa brzim igračima iz dubine prostora nešto na kontru protiv Portugala. Bojim se da će nam neutralisati i ovako nejaki vezni red i da će nam klasični napadač ostati izolovan u napadu kao što je to bio slučaj bio sa Mitrovićem u nekim ranijim utakmicama. I naravno četvorka u odbrani, bez prevelikog razmišljanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam odgledao tekmu. 

 

Ljudi kako Lukic bio los svega vam? Bio je bolji od Racica koji takodje nije bio toliko los kao sto sam mislio da ce iskreno. Lukic je em pokretljiviji, em pokriva sredinu, vraca se u odbranu da preuzme loptu i ubacuje se u napad da bude podrska. Jedini veznjak, pored verovatno jos Gudelja, koji moze da prenese loptu is defanzive u ofanzivu. Racic je korpulentan, fizicki jak, nije bio los, ali se vidi i da nije igrao sa ovim timom nikada. Takodje cim krenu Irci presing na njega vracao je loptu nazad, kad je imao prostora malo vise ispred sebe bio je bolji.

Irci su bas agresivna i tvrda ekipa, sto smo i znali igrali smo sa njima koliko vec puta, ali teorija i praksa nije isto i svaka nova utakmica sa njima je prosto novina i moras biti spreman na tucu. 

 

Djuricic je podbacio po meni jer je svilen bio za ove. Ne moze da izdrzi duel kad ovi krenu da ga pritiskaju ili pada ili gubi loptu, pogresan pas, nedovoljno inteziteta i preciznosti u tom pasu itd. Gajic, Mladenovic i Kostic skroz neiskorisceni. Gajic ako je pipnuo 5 puta loptu u prvom poluvremenu evo gde sam. Na toj strani su bili ili Lukic ili Tadic. Pavlovic recimo cesto u ulozi koju treba da ima taj levi full-back. 

 

Piksi se odlucio za Djuricica umesto Sergeja jer je Djuricic pokretljiviji. Sergej jeste bolji igrac sveukupno, mnogo bolji. Ali u ovakvom sistemu gde je Tadic najistaknutiji kreator pored njega mu je potreban mnogo pokretljiviji fudbaler nego sto je to Sergej, jbg ali je tako. U ovoj utakmici Djuricic je bio taj koji je trebao da ulazi u medjuprostor Iraca ali su fizicki prelako izlazili na kraj sa njim pa je takav plan propao.

 

Vlahovic isto dobar. Tukao se sa Ircima sam, pokupio nekoliko "nicijih" lopti. Mislim da je za onaj drugi gol Mitrovica bas on pokupio loptu i spustio Tadicu? Nije brz ali je pokretljiv i ima njuh za gol. Malo mu falilo da postigne dva gola na ono zakasnelo za malo uklizavanje. Neku utakmicu sledecu i to ce biti gol. Dobar je. 

 

Pavlovic odigrao odlicno. Ja uvek kad sam ga gledao do sada uvek je bio nesiguran i imao po nekoliko kikseva na mecu gde je padao ili gol zbog toga ili je protivnik stvarao sanse na konto njegovih gresaka, ali sinoc je odigrao bez greske. Ako ovako nastavi pored Milienkovica imamo stopera. 

 

Milenkovic ne toliko zapazen kao Pavlovic, ali se jedini tukao sa Ircima onako kako treba sa takvim ekipama. Bukvalno se udarao, vukao, i saplitao kao sto oni rade. Vidi se da igra italijansku ligu jer tamo je to svakodnevnica.

 

Za celokupnu igru, bilo je bolje nego protiv Skotske, ali ne sad neka revolucionarna promena sto realno i nije moguce da ti igras jedno godinama i onda dodje novi trener i za utakmicu krenes da plese po terenu. To treba zaboraviti zato je bitno sto je upisana pobeda i ne samo to nego smo je i zasluzili. Steta za onaj kiks Mitrovica, garant bi mnogo bolji utisak ostavili kod mnogih kriticara da je ostalo 3:1.

 

PS: Sad vidim zasto su resili Racicu da daju sansu  Valenciji. Moze biti nesto od njega, imao je tremu sinoc jbg.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da bi utisak bio bolji da nije bilo kiksa pri kraju, kao i malo panike posle primljenog drugog gola. Možda je i bolje da nas tako nešto prodrma i podseti da možemo da izgledamo pristojno samo ako smo maksimalno spremni i prisutni. Bez toga, videli smo, biće problema i sa skromnijim protivnicima.

 

Jasno je da kuburimo sa klasnim igračima, kao i da su raspoloživi uglavnom nestalni i zavise od sistema i uloge u istom. Ne pomaže ni to što ih Piksi bukvalno tek upoznaje i mora da na brzinu pronađe pravu formulu i koncepciju. Kad je već tako, baš nam ide u korist ova opcija sa više izmena, jer ako vidi da ne ide u hodu može da promeni i do pola tima i potpuno izmeni koncepciju i igru i proba da ubode raspoložene igrače, kao sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Piksi je posle utakmice, na pitanje novinara o iznenađenjima u sastavu, izjavio da se zbog zgusnutog rasporeda (3 utakmice u nedelju dana) ne može očekivati da isti igrači igraju sve utakmice i da ne veruje da bi jedan te isti tim to mogao da izdrži.

 

 

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

Piksi je posle utakmice, na pitanje novinara o iznenađenjima u sastavu, izjavio da se zbog zgusnutog rasporeda (3 utakmice u nedelju dana) ne može očekivati da isti igrači igraju sve utakmice i da ne veruje da bi jedan te isti tim to mogao da izdrži.

 

 

 

Ja ovo čitam "Tadić (i još poneko ko je igrao sinoć) ne putuje u Azerbejdžan."

Link to comment
Share on other sites

Jako los sastav, i igra koja je u potpunosti odgovarala Ircima u prvom poluvremenu. Da Vlahovic nije dao, bilo bi bas povuci potegni. Ne mozes da bunaris s ekipama koje zive od toga, ali na svu srecu je individualni kvalitet presudio. Previse defanzivno smo usli, sa svega tri ofanzivna igraca od kojih nijedan nije brz. Ne igra se tako fudbal jbg.

 

Moram da se osvrnem na Racica, koji je apsolutno isti igrac kao sto je bio u Zvezdi. Gledao sam ga i u Primeri, isti utisak sam imao. Ali jbg, da atraktivan gol, da kome treba i vec se od njega napravila igracina. Mali Ivan Ilic je bolji vec sad i od njega i od Lukica. 

 

Stefan Mitrovic je verovatno najgori fudbaler koji je poneo kapitensku traku u nasoj reprezentaciji. Ne bih ga u Zvezdi pozeleo. 

 

Aleksandar Mitrovic je majstor. Cak mislim da on i Vlahovic treba u tandemu da igraju ubuduce. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Podmladjivanje reprezentacije je najgluplja stvar ikad... u reprezentaciji moraju da igraju najbolji, uvek je veliki ulog, da li su u pitanju kvalifikacije, da li vec samo EP ili SP....

 

Mlad igrac treba da napreduju u klubu ako vec ima potencijal, kao da ce sad odjednom naprasno da se razvije jer odigra za A tim par utakmica godisnje naspram 30-40 u klubu u sezoni

Link to comment
Share on other sites

Pa ne podmaldjuje se reprezentacija da bi igrac napredovao nego da bi se uigrao u vec postojeci tim jer u reprezentaciji nema vremena za te stvari kao u klubovima. To nije nista cudno, tako rade svi zivi. Nemci su podmladili ekipu, Italijani, Holandjani, Spanci, Portugalci su isto svojevremeno podmladili ekipu. To ne moze i nece doneti rezultate odmah ali ako se postepeno i sistemski odradi bice koristi od toga svakako. 

 

Mi ovde i nismo podmladili ekipu bogzna koliko. Po igrac u svakoj liniji tima. Pavlovic, Racic i Vlahovic, ostali manje vise svi su tu godinama vec. Prvi put igrali i dobili neugodnu Irsku, sta ce biti kad odigraju 10 utakmica xD 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dzoneee said:

Pa ne podmaldjuje se reprezentacija da bi igrac napredovao nego da bi se uigrao u vec postojeci tim jer u reprezentaciji nema vremena za te stvari kao u klubovima. To nije nista cudno, tako rade svi zivi. Nemci su podmladili ekipu, Italijani, Holandjani, Spanci, Portugalci su isto svojevremeno podmladili ekipu. To ne moze i nece doneti rezultate odmah ali ako se postepeno i sistemski odradi bice koristi od toga svakako. 

 

Mi ovde i nismo podmladili ekipu bogzna koliko. Po igrac u svakoj liniji tima. Pavlovic, Racic i Vlahovic, ostali manje vise svi su tu godinama vec. Prvi put igrali i dobili neugodnu Irsku, sta ce biti kad odigraju 10 utakmica xD 

Kad će srpski navijač ukapirati da Srbija fudbalski zaostaje 50 godina za gore nabrojanim drzavama. To sto oni ubace mladog igrača u reprezentaciju ne smanjuje ni za 1% kvalitet njihove reprezentacije. Ubace igrače koji su pre toga odigrali najmanje 50 utakmica u nekoj od najačih liga a ne u srpskoj ligi. Zar je tesko videti da ni jedan nas mladi igrač ne moze iz prve da pređe sa srpskih livada u najače lige i tamo odmah zaigra. Mi smo fudbalski patuljci u svakom pogledu i moramo da igramo sa najboljim igračima bez obzira na godine. Najbolji primer je Pandev koji predvodi Makedoniju sa 37 godina.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vepar said:

Podmladjivanje reprezentacije je najgluplja stvar ikad... u reprezentaciji moraju da igraju najbolji, uvek je veliki ulog, da li su u pitanju kvalifikacije, da li vec samo EP ili SP....

 

Mlad igrac treba da napreduju u klubu ako vec ima potencijal, kao da ce sad odjednom naprasno da se razvije jer odigra za A tim par utakmica godisnje naspram 30-40 u klubu u sezoni

 

Ovo je sustina. Mada mislim da kod nas podmladjivanje ne dolazi planski, vec kao proizvod toga sto "iskusne" vec sa 28, 29 zabole qrac da igraju za  repstaciju maksimalno. Povremeno bude izuzetaka, ali retko. 

Link to comment
Share on other sites

Podmlađivanje reprezentacije je nešto što je nužno, što svakako ne znači da treba da se odbace sve igrači, nego da se napravi baza koja će se kasnije dograđivati. Najbolji primer planskog rada i podmlađivanja su Belgijanci, koji dugo nisu imali nikakve rezultate, pa su odlučili da izabace jednu perspektivnu generaciju i da ih trpe dok ne stasaju i to je dalo rezultata.

Ali suština je zaista sistematski i planski pristup.

Francuzi su takođe devedesetih odradili određeno podmlađivanje kada nisu uspeli da izbore SP, pa su dobili moćnu generaciju koja je deceniju bila među najjačima, ali i to je rezultat planskog rada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...