Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Samo što su ti mladi igrači Belgije bili već vrhunski igrači a i mladom Mbapue i istlim Francuzima ne mora valjda da se piše puno. Podmlađivanje zvuči lepo i normalno je u svakom poslu ali prvo struka mora da obezbedi adekvatnu zamenu. Mi smo malo zemlja sa uzasnim FSS i fantomskim klubovima koji se vise bave trgovinom nego razvojem fudbala i nemamo dovoljno mladih igrača koji mogu da zamene Baneta,Matića, Kolarova, Luku,Maksu, Nastasića. Neko je spomenuo da se kod nas igrači prezasite,ne to nije tačno,nisu prezasićeni fudbala već spletkarenja,podmetanja, šibicarenja i bukvalno su najureni iz reprezentacije.Naravno i dalje su bolji od velike većine ovih koji sad igraju.  Videćemo kojoj će logici Piksi da se prikloni, ja se nadam da ima takmičarski motiv u suprotnom nema nam pomoći.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Perkos2 said:

Samo što su ti mladi igrači Belgije bili već vrhunski igrači

Pa sada, ne znam koliko je to iz ovog ugla gledanja značilo i tada. Lukaku i De Brujne su imali 17 i 19 godina kada su ubačeni u prvi tim, sa jednom ili dve sezoneu seniorskoj konkurenciji. Sada su među najboljim svetskim igračima, ali tada su bili samo talenti, i nisu bili jedini.

 

Kod nas još stoji to pravilo, suviše je mlad, treba da igraju iskusniji, ali suština je da kada na nekog ozbiljno računaš, uključuješ ga odmah, ne čekaš da jedini odu u penziju pa da oni sa 25-26 dobiju ozbiljnu šansu.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Mislim da neki možda pogrešno tumače taj pojam pomlađivanje. To se ne radi naglo i preko noći. To ne znači da treba ubaciti 7 20ogodišnjaka u prvih 11 i žrtvovati neko natjecanje da bi se oni uigrali. To znači da ih se polako priključuje reprezentaciji. Liga nacija i prijateljske su odlične za to. Da skupljaju neke minute i u kvalifikacijama, budu dio te reprezentacije, osjete atmosferu itd. To znači ako ti npr. najbolji lijevi bek ima 30 godina, drugi najbolji 28, a treći 20, da pozoveš trećeg jer je na dulje staze korisnije, a ne da s 25 ima 5 nastupa za reprezentaciju. Naravno, govorim o igračima približne kvalitete. Nećeš stavljati balvane samo zato jer su mladi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Don Juan said:

Pa sada, ne znam koliko je to iz ovog ugla gledanja značilo i tada. Lukaku i De Brujne su imali 17 i 19 godina kada su ubačeni u prvi tim, sa jednom ili dve sezoneu seniorskoj konkurenciji. Sada su među najboljim svetskim igračima, ali tada su bili samo talenti, i nisu bili jedini.

 

Kod nas još stoji to pravilo, suviše je mlad, treba da igraju iskusniji, ali suština je da kada na nekog ozbiljno računaš, uključuješ ga odmah, ne čekaš da jedini odu u penziju pa da oni sa 25-26 dobiju ozbiljnu šansu.

Sam kazes imali su jednu ili dve sezone u seniorskoj konkurenciji. U tom trenutku bilu su već među najboljim igračima Belgije a i njihov ubacivanje išlo je postepeno. I naravno rezultat nije trpeo ni najmanje pošto su oni donosili kvalitet i rezultat. Mii dalje nemamo boljeg štopera od Baneta,boljeg beka od Kolarova i boljeg zadnjeg veznog od Luke ili Matića. Eto u špicu pojavio se Vlahović koji donosi kvalitet i nije sporan iako se ni matori Mitar ne da baš tako lako oterati a nije da nismo čitali i takve predloge. Dakle par utakmica na našim livadama nisu garancija kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Eto u špicu pojavio se Vlahović koji donosi kvalitet i nije sporan iako se ni matori Mitar ne da baš tako lako oterati a nije da nismo čitali i takve predloge

Pa Mitar je debitova sa 19, i od tad manje više je standardan, sa druge strane Vlahović ima 21, i tek je sada dobio pravu šansu.

Ali eto primer i Pavlović, koji je bio najmlađi na terenu, a ujedno i stub odbrane.

Tako treba da se planski otvara prostor za mlade igrače i to će vremenom dati rezultate.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Niko nije uradio podmladjivanje tako radikalno kao Miha :classic_biggrin:

 

 

1 hour ago, Bugl Khan said:

Lik ima koliko, 26-27 godina 😂

U srpskom fudbalu je Mitar već mator a i razmišlja svojom glavom pa mu se lako utaba staza odlaska. Oterali su Vidića, Matića, Ivanovića, Luku, Nastastića sad je i Kolarov došao na red.  Sad neko kaze imaćamo resenje na štoperima na duze sataze a sto nam je odbrana uzas nema veze. Nama je Irska koja nije dala gol ko zna koliko utakmica dala dva gola i stvarala paniku kad god bi presla centar, toliko smo bili dobri u odbrani. Sto je najgore i ti momci koji se sad forsiraju za par godina imaće isti problem kao Bane i Luka na primer. Dolazi nova roba na prodaju neće više biti zanimljivi.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto smo nestrpljivi, eto Mitrovic ce igrati protiv Portugala i loptu nece pipnuti i krenuce pljuvacina na njega. Vec vidim takav scenario :classic_biggrin: Niko ne pita dal je realno da pipne loptu protiv Portugala? Normalno sve dolazi u obzir i njihove standardne lose igre na startu kvalifikacija, i njihov los dan i nase neocekivano i najbolje izdanje protiv neke jake reprezentacije ikada. Sve moze ali treba gledati ono sto je realno. 

11 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Za ovog prvi put cujem :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Ma batalio sam pracenje nasih fudbalera kao ranije iz nekoliko razloga a jedan od njih je svakako razocarenje u fudbal kod nas :classic_biggrin:

 

Cuo bih sigurno za njega da pratim kao pre igranje nasih u ligama petice. Pa ja ne znam ni Racic kako igra, ni Maksimovic a oni igraju u spanskoj Primeri i standardni su u svojim klubovima. Odgledao sam doduse Fiorentinu (Vlahovica i Milenkovica) protiv Milana. Jbg ostarilo se ali i razocaralo se :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Podmlađivanje i plansko podmlađivanje su floskule za kompromis. Mladi igrači koji dobiju priliku nisu je dobili zato što su mladi već zato što su već dovoljno dobri. Lukaku je sa 17 godina već bio najbolji belgijski napadač kao što je i Vlahović sa 21 najbolji srpski. Belgijanci nisu planski podmlađivali nego su možda planski radili u mlađim kategorijama pa isplivala ultra talentovana reprezentacija, mada nisu ni oni još ostvarili neki ludilo rezultat. Pre stasavanja ove generacije oni jednostavno nisu bili dovoljno dobri, isto kao i mnoge reprezentacije što povremeno uđu u krizu talenta, kroz to su prošli i Francuzi i Nemci i Talijani i Brazilci i Holanđani. Reprezentacija uvek treba da igra na rezultat. To što smo mi spali na to da su nam vrhunac utakmice kvalifikacija dok ozbiljne ekipe čekaju EP, to je naš problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Ma batalio sam pracenje nasih fudbalera kao ranije iz nekoliko razloga a jedan od njih je svakako razocarenje u fudbal kod nas :classic_biggrin:

 

Bice opasan mali. Samo da nam ga Nemci ne uzmu, zato mora da bude tu uz A tim, barem na sirem spisku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Bice opasan mali. Samo da nam ga Nemci ne uzmu, zato mora da bude tu uz A tim, barem na sirem spisku.

 

Jel uopste u U21 on? Dobio je poziv, ali par igraca klub nije pustio, nesto mi u glavi i da je on medju njima. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

 

Jel uopste u U21 on? Dobio je poziv, ali par igraca klub nije pustio, nesto mi u glavi i da je on medju njima. 

 

Dobio je poziv ali ne znam da li mu je dozvoljeno da se odazove. Sta ti mislis o njemu, kao neko ko o mladjim kategorijama sigurno zna najvise na forumu? Ja sam odgledao par njihovih utakmica i za godine koje ima igra prilicno mirno i zrelo. 

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna ili je gledao ovog Boranijaševića (kakvo prezime, majko mila 🤣) koji igra desnog beka u Lozani. U normalnim okolnostima ga nikad ne bih pomenuo, ali nekako imam utisak da nije ništa lošiji od postojećih "rešenja" na toj poziciji.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

^

Gledali su ga navijaci Partizana i Zvezde tri puta godisnje.

 

4 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Bice opasan mali. Samo da nam ga Nemci ne uzmu, zato mora da bude tu uz A tim, barem na sirem spisku.

 

Nema sta da brigas, odbio je Nemce. Slicna prica kada neki sportisti izaberu BiH ispred Srbije, znaju da bi se tamo lakse probili. Svaki igrac bi pre izabrao zemlju koja mu pruzi bolje uslove ako tamo moze da ostavi dublji trag na reprezentativnom nivou. Nije da je rec o velikom talentu kakvog po celoj Nemackoj nema ili da se on u medjuvremenu nece pojaviti, neki put se nagomilaju da mogu da ih izvoze a imaju i susne periode. Sto neko napisa gore, kriza talenta. Znaju dobro Nemci koje su sve stopere izbacili u poslednjih desetak godina, da je on stoper koji se ne propusta jace bi zagrizli i ne sumnjam da bi zavrsio kod njih. Mislim da smo mi kljucne bitke dobili pre par godina kada je nastupao za mladje selekcije Srbije. Nemci imaju puno naturalizovanih fudbalera, ako oni ne reaguju igrac dobija poziv od druge zemlje.

 

Od cele te hiperprodukcije igraca (mozda ovo vazi jos za Francusku i Spaniju), dosta njih koji obecavaju cim malo krenu da stagniraju i ne ispune svoj potencijal, pregazi ih sledeca generacija. 

 

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1449914/sava-arandjel-cestic-srbin-nemacka-fudbaler-keln-mlada-reprezentacija-fss-nemanja-vidic.html

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Dobio je poziv ali ne znam da li mu je dozvoljeno da se odazove. Sta ti mislis o njemu, kao neko ko o mladjim kategorijama sigurno zna najvise na forumu? Ja sam odgledao par njihovih utakmica i za godine koje ima igra prilicno mirno i zrelo. 

 

Gledao sam ga par puta, svideo mi se. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ta'veren Potpis na ceo tvoj post.  U sustini, Nemci imaju opasan sistem rada sa mladjim kategorijama, i njihov savez ima puno fudbalera na radaru. Ali sto se stopera tice, tu su Francuzi u poslednjih par godina neprikosnoveni, sta oni rade sa njima ja ne znam, ali imaju ih za tri dobre reprezentacije. I stalno izlaze novi. Nego da ne idem u off, jasno da nama ne treba Dzonatan Tah, bio bih zadovoljan da Cestic postane solidan evropski stoper. Ali, ako je verovati Andjusovoj teoriji o imenima, mozda bude i nesto vise tu 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...