Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

3 hours ago, Perkos2 said:

 

Jel pratiš srpsku ligu? Ono meč surdulica - kolubara ili mladost novi sad sa javorom. To ne gleda ni rodbina igrača.

Ok. Ovdje si u pravu. Ne gledam ništa osim tu i tamo Zvezde i Partizana. Ali dam se kladit da bi Dinamo, Hajduk, Zvezda i Partizan bili u prvih 5 u toj ligi. Siguran sam. Dinamo je kao prvak u CL igrao protiv Legije. Bez priprema i odmora od sezone prije za glavne igrače. Prošli ih lako. Poslije se Legija raspala al svejedno. Osijek je izbacio onaj Pogon i onda dobio 4 komada od Bugara. Poljski klubovi su slabi. Liga je loša ali novi stadioni, odličan marketing to upakira da izgleda bolje nego što je.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Ok. Ovdje si u pravu. Ne gledam ništa osim tu i tamo Zvezde i Partizana. Ali dam se kladit da bi Dinamo, Hajduk, Zvezda i Partizan bili u prvih 5 u toj ligi. Siguran sam. Dinamo je kao prvak u CL igrao protiv Legije. Bez priprema i odmora od sezone prije za glavne igrače. Prošli ih lako. Poslije se Legija raspala al svejedno. Osijek je izbacio onaj Pogon i onda dobio 4 komada od Bugara. Poljski klubovi su slabi. Liga je loša ali novi stadioni, odličan marketing to upakira da izgleda bolje nego što je.

Poenta je u tome da su ipak fudbalski klubovi i da se igra regularno. Iz te lige izlazi solidan broj igrača koji kasnije igraju u najačim ligama a iz srpske lige se ne pamti kad je jedan igrač otišao j odmah zaigrao u nekoj od najačih liga. Evo ako si gledao jučerašnji derbi mogao si da vidiš kvalitet srpske lige.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao. Al kažem, gledao sam poljsku. Daj te stadione i produkciju u Srbiju, i nek se odigra par nenamještenih utakmica i kladim se da srpska ne bi bila lošija. Mislim,ja sam zadnji koji bi srpsku ligu ili Zvezdu branio. Poljska liga je dno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam gledao. Al kažem, gledao sam poljsku. Daj te stadione i produkciju u Srbiju, i nek se odigra par nenamještenih utakmica i kladim se da srpska ne bi bila lošija. Mislim,ja sam zadnji koji bi srpsku ligu ili Zvezdu branio. Poljska liga je dno.

Ondanje srpska duplo dno.  Ima li još negde liga gdw šampionska ekipa menja tri trenera u sezoni ili gde 15-16 tim promeni 35-40 igrsča u sezoni

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ok, ako si ti gledao obje, vjerujem ti. Al Zvezda i Partizan bi se prošetali tom ligom. Moje mišljenje 

Nisam siguran pošto ne bi imali podršku države kao što sad imaju a niko i ne bi skidao gaće unapred kad igra protiv njih. I suđenje normalnije

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Nisam siguran pošto ne bi imali podršku države kao što sad imaju a niko i ne bi skidao gaće unapred kad igra protiv njih. I suđenje normalnije

Da su njemački, španjolski, talijanski...( uglavnom strani) suci, mislim da ne bi imali nikakavih problema. Ne spominjem strane suce da ne bi bilo navlačenja, nego radi kriterija. Poljski suci bi vjerojatno pustili grublju igru, srpski bi svirali penal za Zvezdu. Sa strancima bi bilo svima isto i iskreno vjerujem da bi blizanci bili prvak i viceprvak.

 

Što se tiče pomoći države, jbg. Niste u EU i takve stvari su dozvoljene. Nisam upoznat koji postotak godišnjeg budžeta pokriva država kod vas, ali u EU taj postotak iznosi 0%. Zato, npr. u HNL-u, klubovi imaju 2 velika izvora financiranja; lova od UEFA, i prodaja igrača. Treći izvor je prodaja karata, ali tu novce uzmu samo Hajduk, Dinamo i nešto Rijeka (derbiji, Europa). Sljedeće sezone će im se vjerojatno pridružiti i Osijek, jer će igrati na novom, modernom, i natkrivenom stadionu s tribinama uz teren.

Prodaju suvenira, dresova i sl. nisam spomenuo jer je to zanemarivo kod nas. Eventualno Hajduk zaradi nešto pristojno od toga.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 5:21 PM, alpaka Bereta Sida said:

Said Hamulic je do SP pauze bio cini mi se cak prvi strijelac poljske lige, sad presao u Strasbourg i evo sad jedva ima minute kad je utakmica vec gotova.

 

Sto se Vladana tice, prilicno pogan potez s njegove strane obzirom da je on fakticki dijete FK Sarajeva, tamo dosao sa 16 godina koje ga je maksimalno forsiralo od najranijih dana pa onda hinjski cekao Srbiju uz nekakve imaginarne razloge da ne moze prihvatiti poziv za A reprezentaciju BiH zbog svadbi i slicnog i to sve u talu sa menadzerom i fudbalskim savezom BiH. Trebao je odmah reci da zeli igrati za Srbiju, a ne izmisljati razloge. Nemam nista protiv da svako igra za reprezentaciju za koju zeli al ovo je poprilicno odvratno od Vladana. 

 

Slažem se sa konstatacijom da svako ima pravo da igra za reprezentaciju po sopstvenoj želji, a meni lično, iz ugla potreba našeg nacionalnog tima, ovaj potez nije baš najjasniji. Ne znam čemu gomilanje igrača na poziciji golmana, kad tu stanje uopšte nije problematično i verovatno neće ni biti u dogledno vreme. Da li se stvarno radi o tolikom talentu, da je bilo vredno truda da ga pridobijemo "pod barjak", pored toliko golmana koji već konkurišu za mesto u selekciji. Neko je u okviru saveza verovatno napravio takvu procenu, možda i Piksi (ne verujem da je rađeno bez njegovog znanja).

 

Ono što je nama potrebno za remont tima, jeste jedan desni bek (ako zaigramo sa 4 u odbrani), barem jedna štoperska klasa (a la Vidić), 1 zadnji vezni makar Bajčetićevog kalibra (već je sada bolji od svih koji konkurišu za tu poziciju), desno krilo, brz napadač koji napada gol iz dubine prostora (uglavnom imamo tornjeve u špicu). Pozitivna vest je što smo dobili Samardžića i rešili pitanje zamene Tadića (ofanzivni vezni, kreativac). Možda sam nerealan u očekivanjima pa ipak...

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drgnk said:

 

Slažem se sa konstatacijom da svako ima pravo da igra za reprezentaciju po sopstvenoj želji, a meni lično, iz ugla potreba našeg nacionalnog tima, ovaj potez nije baš najjasniji. Ne znam čemu gomilanje igrača na poziciji golmana, kad tu stanje uopšte nije problematično i verovatno neće ni biti u dogledno vreme. Da li se stvarno radi o tolikom talentu, da je bilo vredno truda da ga pridobijemo "pod barjak", pored toliko golmana koji već konkurišu za mesto u selekciji. Neko je u okviru saveza verovatno napravio takvu procenu, možda i Piksi (ne verujem da je rađeno bez njegovog znanja).

 

Ono što je nama potrebno za remont tima, jeste jedan desni bek (ako zaigramo sa 4 u odbrani), barem jedna štoperska klasa (a la Vidić), 1 zadnji vezni makar Bajčetićevog kalibra (već je sada bolji od svih koji konkurišu za tu poziciju), desno krilo, brz napadač koji napada gol iz dubine prostora (uglavnom imamo tornjeve u špicu). Pozitivna vest je što smo dobili Samardžića i rešili pitanje zamene Tadića (ofanzivni vezni, kreativac). Možda sam nerealan u očekivanjima pa ipak...

Malo jesi. Sve reprezentacije iz država sa manjim brojem stanovnika imaju negdje rupu u momčadi. Imate Mitrovića i Vlahovića, ali bi ti i jednog koji napada dubinu.

Link to comment
Share on other sites

Širi spisak reprezentacije: 


Golmani:

1. Vanja Milinković Savić (Torino)
2. Predrag Rajković (Majorka)
3. Dragan Rosić (Radnički Niš)
4. Vladan Kovačević (Rakov)
5. Marko Dmitrović (Sevilja)

 

Odbrana:

6. Nikola Milenković (Fiorentina)
7. Strahinja Eraković (Crvena zvezda)
8. Nemanja Gudelj (Sevilja)
9. Erhan Mašović (Bohum)
10. Nemanja Stojić (TSC)
11. Strahinja Pavlović (RB Salcburg)
12. Miloš Veljković (Verder Bremen)
13. Srđan Babić (Almerija)

 

Vezni red:

14. Filip Kostić (Juventus)
15. Vladimir Lučić (Čukarički)
16. Mihailo Ristić (Benfika)
17. Filip Mladenović (Legija)
18. Ivan Ilić (Torino)
19. Uroš Račić (Braga)
20. Saša Lukić (Fulam)
21. Marko Grujić (Porto)
22. Nemanja Maksimović (Hetafe)
23. Andrija Živković (PAOK)
24. Nemanja Radonjić (Torino)
25. Darko Lazović (Verona)
26. Veljko Simić (Vojvodina)
27. Stefan Mitrović (Crvena zvezda)
28. Filip Đuričić (Sampdorija)
29. Sergej Milinković Savić (Lacio)
30. Dušan Tadić (Ajaks)
31. Lazar Samardžić (Udineze)

 

Napad:

32. Nikola Štulić (Šarloa)
33. Aleksandar Mitrović (Fulam)
34. Luka Jović (Fiorentina)
35. Dušan Vlahović (Juventus)
36. Dejan Joveljić (LA Galaksi)

Link to comment
Share on other sites

OK, previše igrača 🙂

Manje više isti tim koji je igrao u Kataru - Stefan Mitrović. 

Tu su još Kovačević i Samardžić, kao pojačanja. Od  ovih ostalih, dva-tri igrača koja mogu u nekoj budućnosti da konkurišu za tim, ostalo nisam siguran da imaju taj kvalitet, posebno Veljko Simić, ali ok. Čudi me da nema golmana Petrovića, kao ni Uroševića iz Partizana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je proširen spisak sa uglavnom poznatim kadrom i par sitnih iznenađenja. Meni je drago zbog poziva Nemanji Stojiću jednom vrednom momku koji je tražio svoje mesto u više klubova i konačno zaigrao kod Lazetića prvo u Metalcu i sad i TSC, možda nije svetska klasa ali vrlo zahvalan igrač koji može da pomogne ekipi.  Simić je naravno zalutao na spisak, niti je nešto mlad niti ima gde da igra jedino ako nekom nije pala ideja da ga probaju na desnom beku.  

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

OK, previše igrača 🙂

Manje više isti tim koji je igrao u Kataru - Stefan Mitrović. 

Tu su još Kovačević i Samardžić, kao pojačanja. Od  ovih ostalih, dva-tri igrača koja mogu u nekoj budućnosti da konkurišu za tim, ostalo nisam siguran da imaju taj kvalitet, posebno Veljko Simić, ali ok. Čudi me da nema golmana Petrovića, kao ni Uroševića iz Partizana.

Skratiće Piksi još ovaj spisak. Rekao bih da je ovaj spisak i samo objavljen da se pokaže zahvalnost prema igračima koji su igrali protiv Amerike (Rosic, Stojic, Lucic, Simić, Stulic i Joveljic). Jedino je interesantno da Stefana Mitrovica nema ni na ovom sirom spisku. Rekao bih da je to to sto se njegove reprezentativne karijere tiče. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni spisak ukazuje na to da se Piksi neće odreći formacije sa 3 štopera (izostavljanje Terzića), što bi u ovakvoj grupi bilo dovoljno za prolazak. Međutim, već na EP, ista će predstavljati priličnu slabost ovog tima koju će svi maksimalno eksploatisati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Don Juan said:

OK, previše igrača 🙂

Manje više isti tim koji je igrao u Kataru - Stefan Mitrović. 

Tu su još Kovačević i Samardžić, kao pojačanja. Od  ovih ostalih, dva-tri igrača koja mogu u nekoj budućnosti da konkurišu za tim, ostalo nisam siguran da imaju taj kvalitet, posebno Veljko Simić, ali ok. Čudi me da nema golmana Petrovića, kao ni Uroševića iz Partizana.

Simic i Stojic  nema sta da traze na ovom spisku ali to su verovatno zasluge zbog Amerike, niti su mladi niti kvalitetni.
Zanima me ko ce biti 1 golman, probao bih ja odmah ovog Kovacevica

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, drgnk said:

Meni spisak ukazuje na to da se Piksi neće odreći formacije sa 3 štopera (izostavljanje Terzića), što bi u ovakvoj grupi bilo dovoljno za prolazak. Međutim, već na EP, ista će predstavljati priličnu slabost ovog tima koju će svi maksimalno eksploatisati.

 

Definitivno ne odustaje od toga i nije da imamo kvalitet za 4 pozadi ali se iskreno nadam da je naucio na svojim greskama iz Katara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Simic i Stojic  nema sta da traze na ovom spisku ali to su verovatno zasluge zbog Amerike, niti su mladi niti kvalitetni.
Zanima me ko ce biti 1 golman, probao bih ja odmah ovog Kovacevica

i ja sam preterao što Simić uračunah u starije( nisam proverio tačno koje je godište) ali stojić sa 25 godina nikako ne može biti da nije mlad,  kvalitet naravno moraju da dokažu ali za širi spisak nije neki problem da budu i njih dvoje.  Reprezentacije Srbije nema igrače za formaciju sa 4 igrača pozadi a slabost u odbrani na SP nije bila zbog loše igre štopera već zbog nedovoljnog angažovanja ostalih igrača, tu bi nam jedan Šilja Pešić puno pomogao u fazi odbrane😏

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Zanima me ko ce biti 1 golman, probao bih ja odmah ovog Kovacevica

Pa pazi, prvi meč je Litvanija, tako da eto može tu, ali nadam se da neće imati mnogo posla 🙂

Protiv Crne Gore tamo, već mora Vanja da brani. 

Brine me taj meč u Crnoj Gori, posebno što su izbori tamo i može da bude neprijatno iskustvo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

i ja sam preterao što Simić uračunah u starije( nisam proverio tačno koje je godište) ali stojić sa 25 godina nikako ne može biti da nije mlad,  kvalitet naravno moraju da dokažu ali za širi spisak nije neki problem da budu i njih dvoje.  Reprezentacije Srbije nema igrače za formaciju sa 4 igrača pozadi a slabost u odbrani na SP nije bila zbog loše igre štopera već zbog nedovoljnog angažovanja ostalih igrača, tu bi nam jedan Šilja Pešić puno pomogao u fazi odbrane😏

Naravno da za fudbal nije mlad sa 25. Coveku sa 25 je do ove sezone bio vrhunac ispadanje sa Metalcom, odlican CV ako si menadzerski isprdak. I Rosica sam zaboravio da spomenem jos jedan koji ima preko 25 i nalazi se na spisku.
Mitrovic, Stulic i Lucic makar imaju ispod 23 pa da ih nagradis ovim pozivom, 
Ako je hteo da nagradi ove sto su igrali protiv Amerike, mogao je da zove Veselinovica i Petrovica pre Rosica i mocnog Stojica.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

Pa pazi, prvi meč je Litvanija, tako da eto može tu, ali nadam se da neće imati mnogo posla 🙂

Protiv Crne Gore tamo, već mora Vanja da brani. 

Brine me taj meč u Crnoj Gori, posebno što su izbori tamo i može da bude neprijatno iskustvo.

Mene u CG najviše brine stanje terena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Zanima me ko ce biti 1 golman, probao bih ja odmah ovog Kovacevica

 

Ne verujem da je kvalitetniji od Vanje, Rajkovica i Dmitrovica ali isto tako ne verujem ni da je mnogo iza njih. Sve su to solidni golmani za evropske uslove, samo treba pogoditi kad je kome dan. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Naravno da za fudbal nije mlad sa 25. Coveku sa 25 je do ove sezone bio vrhunac ispadanje sa Metalcom, odlican CV ako si menadzerski isprdak. I Rosica sam zaboravio da spomenem jos jedan koji ima preko 25 i nalazi se na spisku.
Mitrovic, Stulic i Lucic makar imaju ispod 23 pa da ih nagradis ovim pozivom, 
Ako je hteo da nagradi ove sto su igrali protiv Amerike, mogao je da zove Veselinovica i Petrovica pre Rosica i mocnog Stojica.

moram da priznam da ne razumem ali ajde tvoje pravo da nekog sa 25 godina proglasiš matorim za fudbal

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...