Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

2 minutes ago, Don Juan said:

Ma ima ih, kako da nema, Mark Bosnić recimo, ali je priča bezveze.

Svako treba da igra za reprezentaciju za koju misli da treba.

Tako je ali zato  savez treba da pozove igrače koji bi mogli da igraju za Srbiju, ako oni odbiju to je njihova odluka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Pitao je čovjek za megatalente. Kakav Bosnić i slični jbt 😄
Pulišić je 3. ili 4. generacija. Tu nije bilo nikakve šanse.

Iskreno, osim Viduke i Ibrahimovića mi nitko ne pada na pamet.

Vastić Ivica

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Vastić Ivica

U to vrijeme smo imali dosta boljih igrača koji nisu mogli do reprezentacije. Vastića niko ne bi zvao ni da je on imao želju. On je nešto tipa Webera i Strupara.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Pitao je čovjek za megatalente. Kakav Bosnić i slični jbt 😄
Pulišić je 3. ili 4. generacija. Tu nije bilo nikakve šanse.

Iskreno, osim Viduke i Ibrahimovića mi nitko ne pada na pamet.

Ma nema ni nekih super talenata poreklom iz Srbije koji su odlučili se igrati za države u kojima su rođeni, ali samo se pravi neka fama oko toga. Ljudi rođeni tamo, odrasli tamo, pa ništa čudno da igraju za te države. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Ma nema ni nekih super talenata poreklom iz Srbije koji su odlučili se igrati za države u kojima su rođeni, ali samo se pravi neka fama oko toga. Ljudi rođeni tamo, odrasli tamo, pa ništa čudno da igraju za te države. 

Apsolutno se slažem. Ne mogu se sjetiti niti jednog. Baš nekog igrača koji bi vam igrao u 11.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Bugl Khan said:

U to vrijeme smo imali dosta boljih igrača koji nisu mogli do reprezentacije. Vastića niko ne bi zvao ni da je on imao želju. On je nešto tipa Webera i Strupara.

Imena tih boljih? Vastić je bio dobar igrač mogao je imati barem ulogu džokera u Hrvatskoj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

brahimović

 

Ibra je nekad pocetkom 2000ih dolazio s ocem u BiH i nudio se da igra za reprezentaciju na sta su mu strucnjaci iz saveza rekli da nema mjesta i da takvih ko on imaju koliko hoces. Ne znam jel imao kontakta sa hrvatskim savezom al ovo za BiH je 100% tacna prica. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Imena tih boljih? Vastić je bio dobar igrač mogao je imati barem ulogu džokera u Hrvatskoj.

Hrvatska 1994-2000. Mislim da ne treba posebno imenovati kakvi igrači su igrali. Igrači koji su bili najbolji strijelci i igrači u Belgiji imaju pokoji nastup, i to možda. A bilo bi mjesta za Vastića iz austrijske lige. Pa šta misliš zašto je za Austriju nastupao? 

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ibra je nekad pocetkom 2000ih dolazio s ocem u BiH i nudio se da igra za reprezentaciju na sta su mu strucnjaci iz saveza rekli da nema mjesta i da takvih ko on imaju koliko hoces. Ne znam jel imao kontakta sa hrvatskim savezom al ovo za BiH je 100% tacna prica. 

Imao je. Ozbiljni pregovori su bili. Više sastanaka. Ne znam zašto ga nisu uspjeli završiti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Apsolutno se slažem. Ne mogu se sjetiti niti jednog. Baš nekog igrača koji bi vam igrao u 11.

 

Mislim da su Arnautović i Dragović u svom prajmu mogli biti starteri u reprezentaciji. Arnautović se pojavio u vreme kad su nam na tim pozicijama igrali Pantelić i Žigić. Mislim da je bio bolji od obojice. Sazreo je kao igrač kad smo u špicu imali samo Mitra. Sećam se da se ispromašivao u Beogradu protiv nas u onoj famoznoj 3:2 utakmici, kad je ceo stadion grmeo "Marko, Srbine"! 😁 Mogao je i Marko Marin, za ono kratko vreme dok je pokazivao vanserijski talenat, međutim izabrao je Nemačku, a njegova karijera je vrlo brzo krenula nizbrdo.

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Hrvatska 1994-2000. Mislim da ne treba posebno imenovati kakvi igrači su igrali. Igrači koji su bili najbolji strijelci i igrači u Belgiji imaju pokoji nastup, i to možda. A bilo bi mjesta za Vastića iz austrijske lige. Pa šta misliš zašto je za Austriju nastupao? 

Imao je. Ozbiljni pregovori su bili. Više sastanaka. Ne znam zašto ga nisu uspjeli završiti. 

Napisao si da je bilo boljih igrača od Vastića koji takođe nisu pozivani u repku, za njih pitam a ko je igrao znam dobro. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Napisao si da je bilo boljih igrača od Vastića koji takođe nisu pozivani u repku, za njih pitam a ko je igrao znam dobro. 

Ili nisu pozivani, ili su upisali mali broj nastupa. Špehar, Vugrinec, Rapaić, Jurčević, Peternac, Bjelica....

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Ili nisu pozivani, ili su upisali mali broj nastupa. Špehar, Vugrinec, Rapaić, Jurčević, Peternac....

Niko od tih nije bio nešto bolji od Vastića, Vugrinec i Rapaić su pozivani često u ekipu. Najmanje po 30 nastupa

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Niko od tih nije bio nešto bolji od Vastića, Vugrinec i Rapaić su pozivani često u ekipu.

Špehar je bio najbolji strijelac belgijske lige igrajući za Club Brugge, kasnije igrao u Monacu. Bjelica je igrao La Ligu i Bundesligu vrlo uspješno. Jurčević je nešto najbliže Vastiću. Igrao je u Austriji, uzeo naslov, bio najbolji strijelac i igrao protiv Intera finale kupa UEFA. Peternac također La Liga, sezone s 20-ak golova. Vastić nije neki gastarbajter, on je Hrvat koji je igrao za Austriju jer za Hrvatsku nije dobio poziv. Poziv nije dobio jer je bilo boljih. Ništa čudno, niti je usamljen takav slučaj (spomenuti Strupar i Weber koji su igrali za Belgiju). Stvarno ne znam što smo mi točno izgubili u Vastiću. Pogotovo jer je igrao na poziciji na kojoj smo bili krcati kvalitetom.

EDIT: Vugrinec i Rapaić imaju za Hrvatsku po 30-ak nastupa. Vastić za Austriju 50. Kako bi on pojačao HR reprezentaciju?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

 

Mislim da su Arnautović i Dragović u svom prajmu mogli biti starteri u reprezentaciji. Arnautović se pojavio u vreme kad su nam na tim pozicijama igrali Pantelić i Žigić. Mislim da je bio bolji od obojice. Sazreo je kao igrač kad smo u špicu imali samo Mitra. Sećam se da se ispromašivao u Beogradu protiv nas u onoj famoznoj 3:2 utakmici, kad je ceo stadion grmeo "Marko, Srbine"! 😁 Mogao je i Marko Marin, za ono kratko vreme dok je pokazivao vanserijski talenat, međutim izabrao je Nemačku, a njegova karijera je vrlo brzo krenula nizbrdo.

To je sve manje više normalno u svetu fudbala, e sada što mi imamo neke želje, to apsolutno ne mora da ima veze sa realnišću. Platini je i po ocu i po majci Italijan, pa je igrao za Francusku, a takvih primera je brdo. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bugl Khan said:

Špehar je bio najbolji strijelac belgijske lige igrajući za Club Brugge, kasnije igrao u Monacu. Bjelica je igrao La Ligu i Bundesligu vrlo uspješno. Jurčević je nešto najbliže Vastiću. Igrao je u Austriji, uzeo naslov, bio najbolji strijelac i igrao protiv Intera finale kupa UEFA. Peternac također La Liga, sezone s 20-ak golova. Vastić nije neki gastarbajter, on je Hrvat koji je igrao za Austriju jer za Hrvatsku nije dobio poziv. Poziv nije dobio jer je bilo boljih. Ništa čudno, niti je usamljen takav slučaj (spomenuti Strupar i Weber koji su igrali za Belgiju). Stvarno ne znam što smo mi točno izgubili u Vastiću. Pogotovo jer je igrao na poziciji na kojoj smo bili krcati kvalitetom.

EDIT: Vugrinec i Rapaić imaju za Hrvatsku po 30-ak nastupa. Vastić za Austriju 50. Kako bi on pojačao HR reprezentaciju?

Ma sve pet, znam ja da je Vastić iz Splita ali baš zato je čudno što nije pozivan u reorezentaciju nego se prepustio Austriji. Malo me pokrenula ona izjava o puno boljim od njega koji takođe  nisu pozivani pa sad vidim na koga misliš. Ne slažem se da su bolji bili ali da ne davimo ovu temu više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ma sve pet, znam ja da je Vastić iz Splita ali baš zato je čudno što nije pozivan u reorezentaciju nego se prepustio Austriji. Malo me pokrenula ona izjava o puno boljim od njega koji takođe  nisu pozivani pa sad vidim na koga misliš. Ne slažem se da su bolji bili ali da ne davimo ovu temu više.

Ma ja iskreno sumnjam da je itko i znao za njega dok nije zaigrao za Austriju. Slažem se. Otišli smo u teški off.

Link to comment
Share on other sites

I ja se slažem da je veliki broj tih igrača koje smo "ispustili" precenjen. Neki bi verovatno imali mesta u rotaciji ili na spisku ali ništa sada spektakularno. 

 

Na kraju krajeva najboljeg od svih tih dijasporaca, Subotića, smo kaparisali bili i bio je deo jedne solidne generacije koja je 2010. otišla na SP.

 

Nama je više problema napravilo to što nam je Crna Gora preuzela Marušića, koji bi sigurno imao mesta startnog desnog beka kod nas. Ja mislim da on i nema neke veze sa Crnom Gorom ali eto zajedno sa još nekim igračima otišao je put te reprezentacije. Nije on sad neka bog zna kakva klasa, ali dugogodišnji prvotimac Lacija, koji je nekoliko sezona igrao vrlo dobro bi bio možda i jedini bek danas vrednog pomena kod nas. Jer mi posle Ivanovića i Kolarova nemamo krštene bekove i prinuđeni smo da igramo sa 5 pozadi gde gubimo jednog veznjaka a zna se koliko Piksi voli kreativnost u igri.

Ova formacija sa full bekovima bi tek sada mogla da se pokaže ranjivom pošto Kostić više ne igra to u Juventusu i igra na mestu klasičnog krila pa tek sad verujem koliko se odvikao od tog načina igranja kada sada ima beka iza sebe, a nikada i nije bio predobar nešto u defanzivi iako jeste zahvalan igrač i dosta trči.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Kad ste već na toj temi, da spomenem Nikolića i Kerkeza koji su izabrali da igraju za Mađarsku. Nemam pojma kakvog su kvaliteta.

Pa Kerkez je mogao da bude zanimljiv, Nikolić teško da bi prošao među prvih 20 igrača.

Samo to je druga priča, to je bukvalno uzeto iz našeg dvorišta 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se kod nas uvukao taj narativ da su nasi gastosi odbijali reprezentaciju, dok su igraci rodom iz Hrvatske patriotski birali dres Hrvatske. Realnost je da je svaka individualna situacija specificna, neki igraci imaju veliku povezanost sa drzavom odakle su im roditelji, neki nemaju, neki gledaju cisto sportski motiv... i kao sto neko rece, to je sasvim okej. Na savezu je da prati i lobira, na igracima je da procene sta im srce i glava kazu.

 

Dade ga Kerkez Laciu pre neki dan. Meni je on zanimljiv igrac, ali ne znam pozadinu uopste. Vidim da je prosao mladje kategorije Austrije iz Beca i da je potom potpisao za Djer, a da je Madjarsku izabrao, navodno, zbog podrske trenera i saigraca u Djeru? 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Mislim da se kod nas uvukao taj narativ da su nasi gastosi odbijali reprezentaciju, dok su igraci rodom iz Hrvatske patriotski birali dres Hrvatske. Realnost je da je svaka individualna situacija specificna, neki igraci imaju veliku povezanost sa drzavom odakle su im roditelji, neki nemaju, neki gledaju cisto sportski motiv... i kao sto neko rece, to je sasvim okej. Na savezu je da prati i lobira, na igracima je da procene sta im srce i glava kazu.

 

Dade ga Kerkez Laciu pre neki dan. Meni je on zanimljiv igrac, ali ne znam pozadinu uopste. Vidim da je prosao mladje kategorije Austrije iz Beca i da je potom potpisao za Djer, a da je Madjarsku izabrao, navodno, zbog podrske trenera i saigraca u Djeru? 😄 

S tim što je dosta i do klubova. Klubovi bi takođe trebali da targetiraju tu decu i da rade skauting sa genracijama od 13/14-16 godina. Kada se oni izgrade kao igrači onda je mnogo teže. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...