Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislim da je on kod vas dosta podcjenjen i, koliko sam uspio vidjeti, (možda sam u krivu) često dežurni krivac kada izostane rezultat, ili utakmica ne ide u smjeru u kojem bi vi htjeli. Koliko je dobar ili loš, bitan ili nebitan, se vidjelo protiv Brazila kada je izašao. Nastala je šetnja oko i u vaših 16 metara., a s loptom u nogama ste bili 100% sigurni u sebe.

Nije isključeno. Lično meni on nije loš toliko. Ok da imamo vašu vezu, ili vezu Francuza, ili Španaca ili Portugalaca pa i da kažeš jbg nisi dovoljno dobar i to je to. Ali za nas i ovom stanju kakvi smo sada u tom delu tima on nije toliko loš koliko iszgleda da ga navijačka javnost predstavlja da jeste u nekim momentima. 

 

Jak je i agresivan i hoće da izvršava zadatke trenera, da se vraća u odbranu i pomaže, da pokriva neki deo terena i da samo na to bude skoncentrisan. Bilo bi idealno da je bolji sa loptom u nogama, da zna bolje da je zadrži, pogotovo da zna pasovima da diktira tempo igre, ali onda bi i to bio igrač za stepen bolji od ovog što je danas. Sve u svemu za nas mislim da je on zahvalan igrač i nemam problem da dobija poziv i da bude tu uz tim, a što se tiče toga bez obzira na kritike ne verujem ni da bar 80% navijača reprezentacije imaju problem sa tim. Jednostavno to je ono što imamo i to nam je dok ne dođu i ako dođu neki bolji.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Nije isključeno. Lično meni on nije loš toliko. Ok da imamo vašu vezu, ili vezu Francuza, ili Španaca ili Portugalaca pa i da kažeš jbg nisi dovoljno dobar i to je to. Ali za nas i ovom stanju kakvi smo sada u tom delu tima on nije toliko loš koliko iszgleda da ga navijačka javnost predstavlja da jeste u nekim momentima. 

 

Jak je i agresivan i hoće da izvršava zadatke trenera, da se vraća u odbranu i pomaže, da pokriva neki deo terena i da samo na to bude skoncentrisan. Bilo bi idealno da je bolji sa loptom u nogama, da zna bolje da je zadrži, pogotovo da zna pasovima da diktira tempo igre, ali onda bi i to bio igrač za stepen bolji od ovog što je danas. Sve u svemu za nas mislim da je on zahvalan igrač i nemam problem da dobija poziv i da bude tu uz tim, a što se tiče toga bez obzira na kritike ne verujem ni da bar 80% navijača reprezentacije imaju problem sa tim. Jednostavno to je ono što imamo i to nam je dok ne dođu i ako dođu neki bolji.

Ali on ni u tome nije loš. Sad, da zadržava loptu u nogama pod presingom, da diktira tempo, da dijeli pasove na sve strane....igrao bi u Realu.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je između Maksimovića i Račića verovatno jedan morao da otpadne s obzirom da je sada Samardžić tu. Meni obijica nisu baš ništa posebno u ovom trenutku. Moram da kažem da od Račića nikada nisam ništa ni očekivao, dok je Maksimović nekako baš stagnirao i nije uspeo da se izdigne iz tog nekog proseka na kom nivou i igra uostalom, mislim na klub, za ligu svaka čast.

 

Tu su Lukić, Grujić, Ilić, Samardžić, Gudelj i naravno Milinković-Savić prve opcije tako da i nije bitno previše. 

 

Inače mislim da su ovo odlične dve utakmice gde polako treba uigravati Erakovića ili Mašovića za budućnost. Jesu kvalifikacije u pitanju, ali mislim da možemo dozvoliti taj luksuz a i realno ta dvojica pogotovo Eraković nam i jesu zalog za budućnost tako da je odličan ovaj presek po meni što nije pozvan Stefan Mitrović. Što se tiče ovog Stojića veze nemam kakav je igrač. 

 

 

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rosic jedan od najslabijih golmana nase lige,nije mogao da brani u Spaniji u trecoj ligi,primio 3 gola proslo kolo...

 

Djuricic,Racic i Mladenovic ni sam ne znaju zasto dobijaju poziv..

 

Mladenovic igra u ekipi koja je ove godine dobra,koja je slabija od Crvene Zvezde,ali prosle godine umalo nisu ispali

On nije bolji igrac od Rodica...

 

Neverovatno je da nema Babica,Gacinovica,Kovacevica,Gajic igra odlicno u CSKA,pa onda Banjac,Randjelovic,stoper  Popovic,pa cak i Luka Ilic

Sad kad pogledam,kakav god da je,neverovatno je da nije pozvan i Sveta Markovic...

 

NIko im vise nece gledati utakmice

Edited by vlaDixXx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav je smrad Piksi prestrašno. Zove Kovačevića da bude reprezentativac Srbije, ovaj pristane, zatvori sebi vrata BiH i onda ga nema u četiri(4?)golmana za mečeve, a tu je Rosić iz Radničkog vjerovatno je lakši na piksli. Stojić tu, Babića nema. Lazović se iz aviona vidi što je odsutan. Piksli smradu.

Link to comment
Share on other sites

Pojma nemam koji su i kakvi su ovi dvojica iz JSL, ali nemam nista protiv da u 23 coveka na 22. i 23. mesto upadnu neki ovakvi, ako nije na ustrb nekoga ko zasluzuje da bude na spisku. Buduci da su u pitanju kvalifikacione utakmice, razumem zasto nema Kovacevica jer nije realno da dobije prednost ispred VMS-a ili Rajkovica u ovom trenutku. Siguran sam da ce biti pozvan i debitovati u nekim prijateljskim, ligi nacija ako ne i pre toga ako se poklope uslovi.

Babic je po mom misljenju bio korektan kada god je bio na terenu, a odbrana deluje dosta tanko, tako da jeste cudno zasto ga nema. Ipak, Piksi zasluzuje da reinventuje repku nakon poprilicno zabrinjavajuceg Svetskog prvenstva i ne bih da naricemo zbog dva nebitna slota.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Na Piksiju je svakako da obrazloži svoje odluke tamo timu, nama i ne mora jer nisu nešto preterano istumbane, ali čisto tamo zbog atmosfere da je ishendluje ako ima potrebe za to. Kao kad je bio onaj "incident" sa Petkovićem i njegovim sinom pa je tobože zbog toga repreznetacija prsla inače bi igrali finale SP-a 2006. :classic_rolleyes:

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dzoneee said:

Slažem se. Na Piksiju je svakako da obrazloži svoje odluke tamo timu, nama i ne mora jer nisu nešto preterano istumbane, ali čisto tamo zbog atmosfere da je ishendluje ako ima potrebe za to. Kao kad je bio onaj "incident" sa Petkovićem i njegovim sinom pa je tobože zbog toga repreznetacija prsla inače bi igrali finale SP-a 2006. :classic_rolleyes:

 

Apropo tog kraha, mislim da je ključni trenutak bio teška povreda Zvonimira Vukića, koji je do tog trenutka, uz Predraga Đorđevića bio najbolji igrač te reprezentacije. Dolazi SP i tada Petko kreće sa ziherašenjem i umesto Vukića, u startnu postavu ubacuje Alberta Nađa te mi počinjemo da igramo sa dva zadnja vezna (Nađ - Duljaj). U kvalifikacijama je to odlično funkcionisalo sa postavom Stanković - Duljaj - levo Đorđević, ofanzivni vezni Vukić i desno, Koroman. U špicu igrao Savo, a Kežman po potrebi ulazio kao rezerva.  Kad se samo setim kako smo dobro izgledali protiv Belgije u gostima (0:2). 😬

7 minutes ago, drgnk said:

 

Nešto sam zabrljao sa postom, ne znam kako da ispravim. 🤔

Edited by drgnk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Lazović je javno podržao Vidića za predsednika,vrlo verovatan razlog zašto nije pozvan..

 

Je l' sam nesto propustio ili je Pikseto davao podrsku Dzajicu/Nedimovicu? Ili mislite da ne bi da se zamera... poprilicno sam siguran da Pikseta boli patka da li bi neko zamerio za Lazovica, al' ajd mozda nisam dobro ispratio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Lazović je javno podržao Vidića za predsednika,vrlo verovatan razlog zašto nije pozvan..

Ma ne verujem da to ima ikakve veze. Ako pritisci takve vrste krenu na Piksija bataliće on onda ovo vrlo brzo.

 

Činjenica je da sva trojica koja su bila tu a nisu pozvana su lošim pozicijama u svojim ligama, u lošim formama, i velike su šanse da će biti drugoligaši od sledeće godine. S obzirom da smo mi deficitarni na poziciji gde igra Lazović jeste malo čudno što ga nema, kao i to da je narativ većine da Živković to ne može da igra, ali jbg tvrdoglav je Piksi i nije ništa čudno što je nastavio da gura tu svoju ideju kad je takav. Ista je stvar sa dvojicom napadača zajedno iako je većinsko mišljenje da mi ne možemo to da igramo. Jbg to je teret koji je on već stavio na sebe ako bude neuspeha. 

 

Ni meni se ne sviđaju svi njegovi postupci, ni sve njegove izjave ali šta sad? Trenutno jeste najbolje rešenje koje nam se nudi i činjenica je da nas je čovek odveo na SP i da nas je popeo u krem evropskog fubdala u Ligi Nacija gde će nam grupa biti sigurno paklena i gde ćemo 100% biti veliki autsajderi ko god da nam tu padne ali tako i treba, guraš se sa najboljima da bi i ti napredovao čak iako u ovom trenutku nisi na tom nivou.

 

Kakve Francuzi sve probleme imaju, jedan Benzema se ne zove zbog sukoba sa trenerom, ali jbg mnogo su dobri i njima to ne smeta da prave velike rezultate. Mi uvek tražimo neke izgovore koji su van terena, a teren zanemarujemo. Kao da je sve idealno bili bi prvaci sveta, pa jbg ne bi jer nismo dovoljno dobri. Nikada nismo bili da jesmo imali bi reultate u tom fudbalu veće. Nekada je potrebno da se nešto više malo poklopi, da te sreća pogleda ali mi ga preterasmo više, nama stalno neka sreća okreće leđa, te sudija, te teren, te savez te svašta nešto samo čist kvalitet tima i način kako se igra to nema nikakve veze. Ma kako da nije, kada bi to tako bilo jednostavno. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drgnk said:

 

Apropo tog kraha, mislim da je ključni trenutak bio teška povreda Zvonimira Vukića, koji je do tog trenutka, uz Predraga Đorđevića bio najbolji igrač te reprezentacije. Dolazi SP i tada Petko kreće sa ziherašenjem i umesto Vukića, u startnu postavu ubacuje Alberta Nađa te mi počinjemo da igramo sa dva zadnja vezna (Nađ - Duljaj). U kvalifikacijama je to odlično funkcionisalo sa postavom Stanković - Duljaj - levo Đorđević, ofanzivni vezni Vukić i desno, Koroman. U špicu igrao Savo, a Kežman po potrebi ulazio kao rezerva.  Kad se samo setim kako smo dobro izgledali protiv Belgije u gostima (0:2). 😬

Nešto sam zabrljao sa postom, ne znam kako da ispravim. 🤔

 

Ni Vidić nije igrao zbog kazne za crveni u kvalifikacijama i kasnije ozljede na SP ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, drgnk said:

 

Apropo tog kraha, mislim da je ključni trenutak bio teška povreda Zvonimira Vukića, koji je do tog trenutka, uz Predraga Đorđevića bio najbolji igrač te reprezentacije. Dolazi SP i tada Petko kreće sa ziherašenjem i umesto Vukića, u startnu postavu ubacuje Alberta Nađa te mi počinjemo da igramo sa dva zadnja vezna (Nađ - Duljaj). U kvalifikacijama je to odlično funkcionisalo sa postavom Stanković - Duljaj - levo Đorđević, ofanzivni vezni Vukić i desno, Koroman. U špicu igrao Savo, a Kežman po potrebi ulazio kao rezerva.  Kad se samo setim kako smo dobro izgledali protiv Belgije u gostima (0:2). 😬

 

E vidiš ti si dao fudbalske razloge za "krah". 

 

Ja sam mlađa generacija, kada je to bilo bio sam osnovna i to čini mi se ni oni viši razredi osnovne, ne sećam se dobro šta je bilo. Iskren da budem ne sećam se ni Vukića nešto preterano kao igrača. Znam za njega naravno ali ga ne pamtim dobro, kao Krasića recimo ili Jovanovića kada su igrali za reprezentaciju. 

 

Ali većinski narativ (da ne kažem narodni) oko toga SP-a za neuspeh nije ovo što si ti naveo, ja prvi put u životu i čujem za to, već da je Petković zvao sina u reprezentaciju i da je zbog toga narušena atmosfera i sada mi propali odjednom. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...