Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

:classic_laugh:

 

Јасно је мени да запад није корумпиран као ми. И ма колико се кроз година протеклих доста њих трудило да ми то објасни у мом окружењу, наравно да нећу да прогутам ту причу, јер сам и сам имао прилике да пропутујем и видим што из задовољства што пословно како тамо нешто функционише. Као у фазону тамо је потпуно исто као и код нас, само више краду од мањих па не осете. Јесте, ал мало сутра. Тако ме је један кум од доброг другара убеђивао како се у Норвешкој више краде него код нас ал они имају нафту :classic_unsure::classic_rolleyes:

 

Али са друге стране Европа није само запад. Има ту доста лошије стајаћих држава Јерменија, Украјина, Словачка, Мађарска, Румунија, Бугарска, Грчка, Хрватска, Босна, Црна Гора... па се питам дал је могуће да смо и од њих корумпиранији или да другим навијачима репрезентација из тих држава не смета то толико или не ображају пажњу на то као ми. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Pola zemalja koje si nabrojao su u EU i koliko god bile u donjem delu ili na začelju iste i kakve god probleme imali, za nas su viša liga po uređenosti zemlje i poštovanju propisa.

 

Ove ostale su u manjem ili većem haosu u odnosu na nas ali su fudbalski slabije i uglavnom su im i rezultati na nivou snage koju imaju. Kod nas je problem opšte nazadovanje u savezu i klubovima (a znaš kako se postavljaju funkcioneri), menadžerisanje, nameštanja... a onda dođeš do toga da ni reprezentacija u poslednjih godinu dana ne igra kako bi trebalo i kako su pokazali da mogu, ali nas nadležni ubeđuju da je sve ok. Jbg, nismo ludi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Netačno. Nismo bili sam krem svetskog fudbala ali smo pedesetih i šezesetih bili veoma jaka reprezentacija, stalno pri vrhu. Dva 1/4f i jedno 1/2f svetskog, dva finala evropskog i olimpijsko zlato u Rimu su mnogo više od onog što si naveo. Isto tako, uspesi pred raspad zemlje nisu mali i mogao je taj tim mnogo više, ali šbbkbb. Hrvatska je taj potencijal delom valorizovala 98, a mi nismo, ali to je ipak bio period ozbiljnog fudbala.

 

Zato sam i naveo taj period 60ih, zaista smo bili top svetskog fudbala, i tu nema spora. 

 

3 hours ago, Barkley#34 said:

Onda isti princip primeni i na Čehe, pošto je gro uspeha učinjen pod imenom Čehoslovačka.

Zato sam nam i priznao sve rezultate koje je Jugoslavija ostvarila, kao sto sam Cesima dao zasluge Cehoslovacke. I dalje smo tu negde egal, sa tim sto su oni bili prvaci, a mi nismo. Nisam proveravao, ali sam siguran da smo bolji od Ceha po uspesima mladih, sa 2 svetska zlata, i olimpijskim, ali ovde uzimam za relevantno samo uspehe seniora.

 

3 hours ago, Barkley#34 said:

Posebno jer smo se opekli sa njegovim euforičnim izjavama pred SP. Kako se u to uklapa tvoja priča o rezultatu i aroganciji?

Ponovicu - nama "po defaultu" ne pripada nista. Cak ni plasman na svetsko prvenstvo. Ako odemo tamo, i ako nas natrpaju svi, to je uspeh. Nas decenijama spustaju na dno korumpiranost, menadzerski igraci, i kriminal u fudbalu, navijaci koji postrojavaju igrace Zvezde i Partizana, ovejani kriminalac koji se pita za sve u domacem fudbalu, repovi Milosevicevog rezima u svim porama sporta, ubistvo sekretara fudbalskog saveza i jos mnogo toga. Dok nacija ne shvati to, nece nam biti uspeha. Tako da, mi se nismo opekli njegovim izjavama, jer mi nismo ni fudbalska zemlja ni kvalitet koja ima tradiciju i nesto vise od samih odlazaka na svetsko prvenstvo. Ali Piksi je ostvario dva odlazaka uzastopno, a bogami i bolje nego svi prethodnici se nosi sa "na papirima" slabijim protivnicima, jer smo presisali Svedjane, Norvezana, Slovence... i ekipe koju su do pre neku godinu bile ispred nas. Njegov jedini, i realni neuspeh je Kamerun. Svajcarska je i na papiru i vec godinama ozbiljnija i uredjenija ekipa od nas, pa na kraju krajeva i na FIFA rang listi, tako da tu jeste bio kiks, ali ne veliki, osim sto te meceve sa njima emotivno dozivljavamo. Piksi je izgubio kompas na svetskom, ali zaboravljamo da su glavni igraci bili povredjeni i roviti. Mi za njih nemamo zamene - da imamo, bili bi stalno ucesnici cetvrtfinala i polufinala.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Fudbalski savez, u poredjenju sa ostalim savezima u zemlji, je sigurno najgori, sto je i logicno, jer u fudbalu ima najvise para za lapanje.

 

Ali kod nas bukvalno ne postoji savez u iole relevantnom sportu koji funkcionise kako treba. Kosarkaski i odbojkaski su takodje horor, vaterpolo je takodje konacno razjeban u poslednjih nekoliko godina, rukometni je devastiran.

 

Price o savezu i price o selektoru su suplje price, nebitne totalno, jer smo mi u svim poljima i kao drzava i kada se prica o stanju u sportskoj organizaciji u permanentnom stanju raspada.

 

To ne znaci da bolja organizacija ne bi donosila bolje i konstantnije rezultate. Ali losa organizacija i korupcija u FS Srbije nije razlog za stanje u fudbalu, u poredjenju sa drugim sportovima - raspadamo se svuda i svuda uglavnom osvajamo medalje, osim u tom fudbalu.

 

Zbog toga je vreme da prihvatimo da nismo toliko dobri koliko mislimo, da je ovo uspeh i da je Piksi najbolji selektor u istoriji Srbije, a ako gledamo i SRJ i SCG periode, top 3, sa takodje sansom da i tu bude najbolji. Recimo, bolji je od Antica vec sad, a on ovde ima status boga.

 

To je realno, svidjalo se to nekome ili ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Apsolutno. Ono sto je radio protiv Milana je za antologiju. Vukao je onako skrnavi tim Zvezde skoro do eliminacije onakvog Milana.

Platio je cenu loseg izbora kluba kada je odlazio iz Zvezde. Kao recimo i Pančev. Plus povrede su ga osakatile.

Skrnavi? Milan jeste imao sjajan tim, ali Zvezda je i te godine imala takođe ozbiljnu ekipu. To ne umanjuje igre Piksija, ali svakako nije on jedini igrao u tromeču.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

To ne znaci da bolja organizacija ne bi donosila bolje i konstantnije rezultate. Ali losa organizacija i korupcija u FS Srbije nije razlog za stanje u fudbalu, u poredjenju sa drugim sportovima - raspadamo se svuda i svuda uglavnom osvajamo medalje, osim u tom fudbalu.

U svim sportovima u kojima uzimamo medalje - imamo neverovatnu dugu tradiciju i ogromne uspehe. Da ne spominjem uspehe kosarkasa od SFRJ do danas - to je nesto sto se podrazumeva. Pa kad smo i u krizi, nekako se nadje nacin pa se opet dodje do medalje. Vaterpolo takodje. Ja ne znam nijedan sport gde smo mi iznedrili sebe kao neka nova supersila, a da nemamo tradiciju - mozda zenska odbojka, nemam pojma. Cak je i Djokovic juce iskreno pricao o tome koliko je bitno kad imas auru i kontinuitet, i koliko mu to pomaze da konstantno ostvaruje vrhunske rezultate - to smo mi u kosarci i vaterpolu. A u fudbalu se ponasamo i pricamo bajke u medijima kao da i u fudbalu imamo takvu tradiciju, a nemamo. Nemci mogu da promene kompletnu ekipu, i da opet budu velesila jer 100 godina unazad imaju rezultate, i na tim ledjima grade sadasnjost i buducnost.

 

Tako da - tradicija + losa organizacija i kriminal daju lose rezultate. A Piksi nema nista sa tim. Ali je na dobrom putu da napravi kontinuitet odlazaka na velika takmicenja. To sto on moze da stavi Samardzica duze ili ne, ovog ili onog su nijanse i manje bitni detalji u celoj slagalici.

Edited by diego
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Issey said:

Piksi je provaljen još odavno, a nema plan B. Da nije bila ova smešna grupa, izvisili bi ponovo. Nismo mogli Bugarsku da dobijemo u 2 utakmice, da ne govorim o Mađarima. Oni imaju jednog ipo igrača, ali ih vodi ozbiljan trener. Igraju mnogo bolje i modernije od nas. 

 

Spori smo pozadi, ne znaju se kretnje. Dešava se da tri igrača krenu na istu stranu i ostave krater. Lako nas rešavaju iole brži bekovi. Piksi često menja igrače u odbrani, ne stižu ni da se uigraju. 

 

Glavni igrači su nam u kanalu već duže. Kostić i Vlahović, Tadić je u godinama, a Sergej i Mitar igraju neozbiljnu ligu. Ostali sve prosek do proseka. Nema tu ni kvaliteta previše, ali da se može bolje uklopiti, može. Pitanje je da li Piksi to zna. Prilično je jednosmeran trener i veliki egoista. Na žalost i težak šaban, što stvarno nisam znao do skoro.

 

Lepo što smo se plasirali, ali nemamo baš mnogo čemu da se nadamo...

Ovo mi nije jasno. Svaki laik zna da je kod neuigrane ekipe najlakše uigrati obranu. Ako ne zna, u Srbiji ima barem 50 ljudi koji to znaju kako treba. 
On bi igrao napadački, on oće vidjeti potez, ljepotu..... da je to lako (pogotovo s reprezentacijom), ne bi bio jedan Josep kojem se svi dive. Bilo bi ih na tisuće.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

Skrnavi? Milan jeste imao sjajan tim, ali Zvezda je i te godine imala takođe ozbiljnu ekipu. To ne umanjuje igre Piksija, ali svakako nije on jedini igrao u tromeču.

Pa nije bio narocit sastav. Dejo soldat, pa Bursac u špicu, Maza, Ivanovic, Zare Djurovic, Robi tek postajao igrac. Taj tim bez Piksija je ništa.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Ovo mi nije jasno. Svaki laik zna da je kod neuigrane ekipe najlakše uigrati obranu. Ako ne zna, u Srbiji ima barem 50 ljudi koji to znaju kako treba. 
On bi igrao napadački, on oće vidjeti potez, ljepotu..... da je to lako (pogotovo s reprezentacijom), ne bi bio jedan Josep kojem se svi dive. Bilo bi ih na tisuće.

Ja Piksija upravo vise cenim zato sto igra napadacki i sto je promenio defanzivnu filozofiju, nego sto ima rezultate plasmana na svetsko, evropsko i osvajanje "B" Lige Nacija. Kritike na njegov racun bi "pile vodu" da je igra napadacka a da NEMA rezultate, ali on ih cak i ima vise nego bilo koji srpski trener pre njega.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo paralela Modrić - Piksi. Jeste Modrić ostvario više klupski i u reprezentaciji, naravno i individualno jer je bio osvajač Zlatne lopte, ali Piksi je bilo veći potencijal i bio je veći virtuoz i lepši za gledanje. Njegovo vladanje loptom i pregled igre su bili magija tog doba.
Bitan je i kontekst. U to vreme fudbaleri nisu mogli da odmah idu u inostranstvo, služili su vojsku. Piksi je sa 25 godina bio u idealnom timu SP u Italiji. Uz njega, kao najbolji vezni bili Maradona, Mateus i Gaskojn. Modrić je sa 27 godina tek došao u Real. Piksi je iz Zvezde sa 25 otišao u klub koji je bio Mančester siti tog doba, a imao je i opciju Milana. Klubovi su se tad bukvalno otimali za njega. Šta ga opredelilo za Olimpik, pojma nemam, verovatno pare.
Sve što se posle dešavalo svi znaju. Povreda, jedna, pa druga. U zenitu karijere nije mogao ni da igra reprezentativni fudbal zbog sankcija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

a bogami i bolje nego svi prethodnici se nosi sa "na papirima" slabijim protivnicima, jer smo presisali Svedjane, Norvezana, Slovence... i

Nisam siguran da bismo ih prešišali da su bili sa nama u grupi. Realnost je da smo poslednjih godinu dana prešišali samo CG i Litvaniju. Dva remija sa Bugarskom (i to oba puta smo jurili remi), dva poraza od Mađara.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Pa nije bio narocit sastav. Dejo soldat, pa Bursac u špicu, Maza, Ivanovic, Zare Djurovic, Robi tek postajao igrac. Taj tim bez Piksija je ništa.

Nemoj tako. Onaj tim iz Barija je jači, ali ovo je bila isto ozbiljna ekipa, koja je i trebalo da osvoji titulu, ali nije zbog onog pravila da se pucaju penali posle nerešenog.

Jedan igrač u fudbalu ne može ništa da promeni ako je razlika u kvalitetu velika. Bolji je bio Milan svakako, ali ne baš toliko bolji od Zvezde kao recimo što je prvak Evrope sada.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, diego said:

U svim sportovima u kojima uzimamo medalje - imamo neverovatnu dugu tradiciju i ogromne uspehe. Da ne spominjem uspehe kosarkasa od SFRJ do danas - to je nesto sto se podrazumeva. Pa kad smo i u krizi, nekako se nadje nacin pa se opet dodje do medalje. Vaterpolo takodje. Ja ne znam nijedan sport gde smo mi iznedrili sebe kao neka nova supersila, a da nemamo tradiciju - mozda zenska odbojka, nemam pojma. Cak je i Djokovic juce iskreno pricao o tome koliko je bitno kad imas auru i kontinuitet, i koliko mu to pomaze da konstantno ostvaruje vrhunske rezultate - to smo mi u kosarci i vaterpolu. A u fudbalu se ponasamo i pricamo bajke u medijima kao da i u fudbalu imamo takvu tradiciju, a nemamo. Nemci mogu da promene kompletnu ekipu, i da opet budu velesila jer 100 godina unazad imaju rezultate, i na tim ledjima grade sadasnjost i buducnost.

 

Tako da - tradicija + losa organizacija i kriminal daju lose rezultate. A Piksi nema nista sa tim. Ali je na dobrom putu da napravi kontinuitet odlazaka na velika takmicenja. To sto on moze da stavi Samardzica duze ili ne, ovog ili onog su nijanse i manje bitni detalji u celoj slagalici.

 

Tacno, samo sto je moja poenta bila da los savez nije uzrok losih rezultata u proslosti. To je samo jedan od segmenata.

 

Niti bismo imali bolje rezultate sami od sebe da nam je savez "savrsen". I da nas vodi Gvardiola.

 

U fudbalu toliko stvari ne valja da parcijalno ne mozemo napraviti pomak, ali nam samo to i ostaje, zato treba imati u vidu da i ovo sto smo sad ostvarili ima ogromnu tezinu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Nemoj tako. Onaj tim iz Barija je jači, ali ovo je bila isto ozbiljna ekipa, koja je i trebalo da osvoji titulu, ali nije zbog onog pravila da se pucaju penali posle nerešenog.

Jedan igrač u fudbalu ne može ništa da promeni ako je razlika u kvalitetu velika. Bolji je bio Milan svakako, ali ne baš toliko bolji od Zvezde kao recimo što je prvak Evrope sada.

Jeste bio ok tim, ali nista vise od toga. Fali pored svega tu i vrhunski špic, a Bursac nije bio taj nivo.

A jedan igrac da li moze toliko da promeni... I dalje tvrdim da ne bismo uzeli ušatog da nije dosao Belodedic. 

Stara Juga je bila ogromna baza iz koje smo dovodili igrace, plus starosna granica. Raspadom svega raspali smo se i mi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisam siguran da bismo ih prešišali da su bili sa nama u grupi. Realnost je da smo poslednjih godinu dana prešišali samo CG i Litvaniju. Dva remija sa Bugarskom (i to oba puta smo jurili remi), dva poraza od Mađara.

Sve tri ekipe smo pobedili i ostavili iza sebe u Ligi Nacija, kako ih nismo presisali? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Fora je sto je Modric "pomocnik" najboljih igraca, u njegovom slucaju Ronalda, pa Benzeme. Piksi je gde god je igrao bio broj 1 igrac oko kojeg se sve vrtelo. Ali generalno poredjenje danasnjih igraca sa igracima pre 30 godina nije realno i ne moze biti objektivno, skroz je drugaciji fudbal.

Ne samo fudbal, nego je i Piksi za današnja merila "mator" otišao iz domaće lige. Posle je platio to povredama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, diego said:

Sve tri ekipe smo pobedili i ostavili iza sebe u Ligi Nacija, kako ih nismo presisali? 

Jbg, možemo u krug do prekosutra. Mislim da su se svi složili a i pomenuo sam to u prethodnim postovima, kvalifikacije za SP i LN su jedna priča, za koju je Piksi zaslužio sve čestitke. Međutim, mi poslednjih godinu dana, počev od SP igramo loše i ne vidi se nikakva nada da je to prolazna kriza. Sa takvom igrom teško da bismo ponovili uspeh protiv timova iz LN.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Pola zemalja koje si nabrojao su u EU i koliko god bile u donjem delu ili na začelju iste i kakve god probleme imali, za nas su viša liga po uređenosti zemlje i poštovanju propisa.

 

Ove ostale su u manjem ili većem haosu u odnosu na nas ali su fudbalski slabije i uglavnom su im i rezultati na nivou snage koju imaju. Kod nas je problem opšte nazadovanje u savezu i klubovima (a znaš kako se postavljaju funkcioneri), menadžerisanje, nameštanja... a onda dođeš do toga da ni reprezentacija u poslednjih godinu dana ne igra kako bi trebalo i kako su pokazali da mogu, ali nas nadležni ubeđuju da je sve ok. Jbg, nismo ludi.

 

Problem je što smo jedva izvukli bod protiv zemlje gde je korupcija u fudbalu daleko veća nego u Srbiji, koliko god to bilo neverovatno. Bugari su tata mate za fudbalsku mafiju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...