Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

E sad bi valjalo malo da pisem i o kosarci, tacnije o Waldenu.

Sinoc mi je postalo jasno koji je najveci krivac zbog koga mi je bilo mucno da pratim nase meceve u EL ove godine. Jedan Lengston Hall koji se plasi svoje senke trenutno je doktor organizacije napada za Waldena. Covek je uspeo da dva puta na istoj utakmici ne pronadje prvi pas u napadu vec je 20 sekundi driblao loptu u mestu i onda isao u suicidalne prodore koji su se jednom zavrsili izgubljenom loptom, a drugi put nesportskom. Takodje mi je postalo jasno i zasto Nnoko nije pokazao ni deo svoje igre u prvih par meseci, zato sto je igrao sa njim kao plejmejkerom. Ono sto mi igramo sa njim na parketu je apsolutni horor, igrac kome je jedina prednost drive & kick igra ne moze da se nazove nikako drugacije.

 

I neka mu bude odbrana to sto je u stvari bek, a ne plej, mene do ludila kod njega dovodi odbrana u koju vidim da se ovde neki kunu i cak je porede sa Jenkinsovom. Walden uvek, ali uvek kasni bar korak u timskim defanzivnim rotacijama, close out kod njega ne postoji posto podigne ruku na 2m od coveka i to su u stvari otvoreni sutevi ili skoci na fintu kao sto je sinoc Nikolicu. Njegova agresivnost u odbrani jedan na jedan moze da sluzi samo protiv igraca koji su nesigurni na driblingu, protiv svakog kvalitetnijeg beka se zavrsi ispadanjem posle dva driblinga i poslovicno pravljenjem faula telom. Bukvalno jedina korist koju kod njega vidim na ovoj strani je defanzivni skok.

 

Zaista se nadam da ga necemo gledati i sledece sezone, koliko god da je moguce da se bolje uklopi u ekipu pravljenjem smislenijeg rostera, za mene ce vuci preveliki dug iz ove sezone.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Manu said:

 

I ja ocekujem isto. Od ovih koji ne idu na F4 Javor je nazalost sudija sa najvecim rejtingom tako da se plasim da ce on biti prvi, a za treceg nemam pojma. Bude li Nedovic dobro je, on ume da potpadne pod pritisak.

 

Sto se Nikolica tice, mislim da je on jedini cijim sudjenjem mozemo da budemo zadovoljni. Pilicar Petek nas je unakazio, sa onom nosenom na vrhuncu. Pukl imao par odluka koje izbacuju iz takta. Ali opet, sudjenje sinoc je bilo nekoliko puta bolje nego u trecoj utakmici i moje misljenje je da smo sami krivi sto nismo zatvorili utakmicu na +10 dok je Nnoko igrao protiv Ejima.

Ajd' videcemo uskoro s kim se jos moramo boriti. Nedovic je ok, Koljensic slicno nesto kad se igra u Beogradu, Hordov uglavnom mada neretko ima WTF momenata, a Javor je ozbiljan protivnik za koga se treba pripremiti. On nema problema da sudi kako misli da treba, sve i da je 15000 gledalaca u Areni protiv njega (seti se odluke za aut u utakmici protiv Oly od pre nekoliko sezona).

 

Petek me nije iznenadio, stavise ispunio je ocekivanja u potpunosti. Da li je on svirao nosenu loptu?

 

Nikolic je mozda i najmanje bio primetan (u ovakvoj utakmici je to jos pozitivnije nego inace), ali taj "faul" Simonovica dupetom na bacakanje Cobbsa je zaista za... Ili covek ne gleda sta se desava (iako ima odlicnu poziciju) pa odsudi reakciju koja se ne moze ne primetiti ili svesno zajebava. Seti se odluke Punter-Paige preosle godine u finalu KRK...

 

Pukl je imao fantomski faul Lazicu (mislim u 1. cetvrtini). I onda odluku preko pola terena za faul na Nikolicu. Meni se cak tu cinilo da je Nikolic pri uzimanju lopte na parketu swingovao laktovima u blizini Lazica, ali ajd. Faul kao faul, moze da se svira. Slicno su svirnuli i Reedu.

 

Ne znam, meni je sudjenje sinoc....onako bljak sa gorkim okusom. Ali, dozvoljavam da je to i zbog frustracije da smo izgubili utakmicu koju smo po meni, s obzirom na sve okolnosti, ipak morali dobiti. Da je i do nas bilo, tu se slazemo u potpunosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, berti said:

Vidi, nismo se razumeli. Milko se odnosilo na Djurovskog i reakciju navijaca na njegov odlazak. A bio je profesionalac i ko nema navijacku strast nece nikada shvatiti bes u cigana. Ok, Luka je profesionalac, otisao je tamo da povrati karijeru ako moze. Mene bi manje nerviralo otvoreno radovanje na terenu nego ono priguseno. 

Apropo Milka, profesionalizma itf., mala digresija.

Životni put je Milka doveo u Maribor, gde i ja živim.

To je sad već nekoliko godina unazad, bila neka emisija i pričaju Milko i Zlatko Zahović na pecanju. I tako dođe tema baš na taj prelazak u Partizan i kaže Zlatko "Pa normalno je to, da se uvek prelazi iz manjeg u veći klub".. a Milko uzvrati "Jeste, tačno, samo ne znam šta je meni bilo". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Manu said:

E sad bi valjalo malo da pisem i o kosarci, tacnije o Waldenu.

Sinoc mi je postalo jasno koji je najveci krivac zbog koga mi je bilo mucno da pratim nase meceve u EL ove godine. Jedan Lengston Hall koji se plasi svoje senke trenutno je doktor organizacije napada za Waldena. Covek je uspeo da dva puta na istoj utakmici ne pronadje prvi pas u napadu vec je 20 sekundi driblao loptu u mestu i onda isao u suicidalne prodore koji su se jednom zavrsili izgubljenom loptom, a drugi put nesportskom. Takodje mi je postalo jasno i zasto Nnoko nije pokazao ni deo svoje igre u prvih par meseci, zato sto je igrao sa njim kao plejmejkerom. Ono sto mi igramo sa njim na parketu je apsolutni horor, igrac kome je jedina prednost drive & kick igra ne moze da se nazove nikako drugacije.

 

I neka mu bude odbrana to sto je u stvari bek, a ne plej, mene do ludila kod njega dovodi odbrana u koju vidim da se ovde neki kunu i cak je porede sa Jenkinsovom. Walden uvek, ali uvek kasni bar korak u timskim defanzivnim rotacijama, close out kod njega ne postoji posto podigne ruku na 2m od coveka i to su u stvari otvoreni sutevi ili skoci na fintu kao sto je sinoc Nikolicu. Njegova agresivnost u odbrani jedan na jedan moze da sluzi samo protiv igraca koji su nesigurni na driblingu, protiv svakog kvalitetnijeg beka se zavrsi ispadanjem posle dva driblinga i poslovicno pravljenjem faula telom. Bukvalno jedina korist koju kod njega vidim na ovoj strani je defanzivni skok.

 

Zaista se nadam da ga necemo gledati i sledece sezone, koliko god da je moguce da se bolje uklopi u ekipu pravljenjem smislenijeg rostera, za mene ce vuci preveliki dug iz ove sezone.

Htedoh nešto slično da napišem, uz konstataciju da često zna bespotrebno zaustaviti dribling i tražiti pas,a time daje prostor protivniku da bude još agresivniji pošto je lako predvideti ugao dodavanja.

 

Samo smo mi osuđeni na plejmejkera kojeg usmeravaju prema košu (Hol) i pleja koji nije u stanju da podeli prvi alibi pas na stranu 20 sekundi.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manu said:

E sad bi valjalo malo da pisem i o kosarci, tacnije o Waldenu.

Sinoc mi je postalo jasno koji je najveci krivac zbog koga mi je bilo mucno da pratim nase meceve u EL ove godine. Jedan Lengston Hall koji se plasi svoje senke trenutno je doktor organizacije napada za Waldena. Covek je uspeo da dva puta na istoj utakmici ne pronadje prvi pas u napadu vec je 20 sekundi driblao loptu u mestu i onda isao u suicidalne prodore koji su se jednom zavrsili izgubljenom loptom, a drugi put nesportskom. Takodje mi je postalo jasno i zasto Nnoko nije pokazao ni deo svoje igre u prvih par meseci, zato sto je igrao sa njim kao plejmejkerom. Ono sto mi igramo sa njim na parketu je apsolutni horor, igrac kome je jedina prednost drive & kick igra ne moze da se nazove nikako drugacije.

 

I neka mu bude odbrana to sto je u stvari bek, a ne plej, mene do ludila kod njega dovodi odbrana u koju vidim da se ovde neki kunu i cak je porede sa Jenkinsovom. Walden uvek, ali uvek kasni bar korak u timskim defanzivnim rotacijama, close out kod njega ne postoji posto podigne ruku na 2m od coveka i to su u stvari otvoreni sutevi ili skoci na fintu kao sto je sinoc Nikolicu. Njegova agresivnost u odbrani jedan na jedan moze da sluzi samo protiv igraca koji su nesigurni na driblingu, protiv svakog kvalitetnijeg beka se zavrsi ispadanjem posle dva driblinga i poslovicno pravljenjem faula telom. Bukvalno jedina korist koju kod njega vidim na ovoj strani je defanzivni skok.

 

Zaista se nadam da ga necemo gledati i sledece sezone, koliko god da je moguce da se bolje uklopi u ekipu pravljenjem smislenijeg rostera, za mene ce vuci preveliki dug iz ove sezone.

Walden u utakmici 3 i 4 ove serije je za frustracije sopstvenih navijaca dusu dao. Hall je u ovom trenutku zaista bez premca kod nas kad se radi o organizaciji igre. Sinoc je odigrao, za njegove uslove, mozda ponajbolje otkako se vratio iz povrede. Walden s tim tapkanjem i odlukom iz staticnog napada da resava sam (ili prodorom ili trojkom) vec procitan, a ti faulovi koje vrlo cesto pravi su masivna glupost koju on radi vec duze vremena.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chucky said:

Da li to znaci da Radonjic ne bi smeo da se raduje pobedi Zvezde protiv Buducnosti posto je bio igracka legenda Buducnosti (dobro ne bas legenda ali isto ono sto je i Mitrovic bio za Zvezdu)

Da li ce oni biti kivni na Radonju? Pa njihova stvar. Ispade problem ovde sto su neki ljudi malo kivni na Luku. Presao je u klub sa kojim je njegov bivsi klub u tolikoj mrznji da to prevazilazi sportske okvire. Ok, otisao si za pare, profesionalac si. Ali, to nije isto kao kada covek predje u drugu firmu. Sport je strast, navijaci imaju svoja neka shvatanja. Sta sada, treba da mu aplaudiramo, da se radujemo kada da kos. Naravno da ne treba da se vredja, psuje... Ali, sto dalje od nas neka bude.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Ajd' videcemo uskoro s kim se jos moramo boriti. Nedovic je ok, Koljensic slicno nesto kad se igra u Beogradu, Hordov uglavnom mada neretko ima WTF momenata, a Javor je ozbiljan protivnik za koga se treba pripremiti. On nema problema da sudi kako misli da treba, sve i da je 15000 gledalaca u Areni protiv njega (seti se odluke za aut u utakmici protiv Oly od pre nekoliko sezona).

 

Petek me nije iznenadio, stavise ispunio je ocekivanja u potpunosti. Da li je on svirao nosenu loptu?

 

Nikolic je mozda i najmanje bio primetan (u ovakvoj utakmici je to jos pozitivnije nego inace), ali taj "faul" Simonovica dupetom na bacakanje Cobbsa je zaista za... Ili covek ne gleda sta se desava (iako ima odlicnu poziciju) pa odsudi reakciju koja se ne moze ne primetiti ili svesno zajebava. Seti se odluke Punter-Paige preosle godine u finalu KRK...

 

Pukl je imao fantomski faul Lazicu (mislim u 1. cetvrtini). I onda odluku preko pola terena za faul na Nikolicu. Meni se cak tu cinilo da je Nikolic pri uzimanju lopte na parketu swingovao laktovima u blizini Lazica, ali ajd. Faul kao faul, moze da se svira. Slicno su svirnuli i Reedu.

 

Ne znam, meni je sudjenje sinoc....onako bljak sa gorkim okusom. Ali, dozvoljavam da je to i zbog frustracije da smo izgubili utakmicu koju smo po meni, s obzirom na sve okolnosti, ipak morali dobiti. Da je i do nas bilo, tu se slazemo u potpunosti.

 

B1: On, on. Generalno, ako je sinoc bilo 7-8 izmisljenih odluka, 5 su sigurno njegovih. Jedna od tih je cak bila i u nasu korist, kada je dosudjen faul cini mi se Ivanovica na Lojdu kada je promasio loptu, ali je naravno odmah u sledecem napadu to vratio sviranjem nebitnog povlacenja Simonovicu od lopte kojim nije ostvarena nikakva prednost i to dok smo mi u bonusu. Klasican Pajac za koga mi godinama nije jasno kako sudi na ozbiljnijem nivou.

 

B2: Slazem se, jako losa odluka koja nam je i dosta isekla ritam sto je jos gore, ali tu pocinje i zavrsava se spisak njegovih gresaka na nasu stetu. Seti se da je u situaciji kada je Pukl dunuo faul na  Zoranu Nikolicu sa pola terena Uros bio taj koji je bio centralni i koji nije zeleo da dune taj kontakt na primer. Znam da imas lose misljenje o njemu od tog finala KRK, ali mislim i da je zasluzio da razmislis o korigovanju.

 

B3: Kazem opet, meni je bas takav utisak ostao posle drugog meca, odnosno mislim da se moj utisak o trecem mecu poklapa tvom o cetvrtom i obrnuto.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Piksi said:

Apropo Milka, profesionalizma itf., mala digresija.

Životni put je Milka doveo u Maribor, gde i ja živim.

To je sad već nekoliko godina unazad, bila neka emisija i pričaju Milko i Zlatko Zahović na pecanju. I tako dođe tema baš na taj prelazak u Partizan i kaže Zlatko "Pa normalno je to, da se uvek prelazi iz manjeg u veći klub".. a Milko uzvrati "Jeste, tačno, samo ne znam šta je meni bilo". 

Milka je sever mnogo, mnogo voleo. Najbolniji odlazak ikada iz Zvezde. Blentavi golman je smejurija naspram Milkovog odlaska. Secam se derbija, mislim da je bio prvi na Mari posle njegovog odlaska. Valjda smo ih dobili 3:1. Milko je bio kod korner na severoistoku. Pocelo je spontana psovacina, ali odmah i prestanak iste kao po komandi. Posle se po Tempu pisalo da hoce da se vrati kod nas, da je nesrecan tamo. Verovatno se varam, ali imao sam tada utisak da bi mu se i oprostilo da se vratio.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Da li ce oni biti kivni na Radonju? Pa njihova stvar. Ispade problem ovde sto su neki ljudi malo kivni na Luku. Presao je u klub sa kojim je njegov bivsi klub u tolikoj mrznji da to prevazilazi sportske okvire. Ok, otisao si za pare, profesionalac si. Ali, to nije isto kao kada covek predje u drugu firmu. Sport je strast, navijaci imaju svoja neka shvatanja. Sta sada, treba da mu aplaudiramo, da se radujemo kada da kos. Naravno da ne treba da se vredja, psuje... Ali, sto dalje od nas neka bude.

Ceo dan juče ovo objašnjavam grupi pitomaca bečke škole , istureno odeljenje Zakurići, odeljenje forum Vox92, ali uzalud.

Ali da malo spustimo loptu i zaboravimo sve što je bilo. Bitna je samo peta utakmica.

Ako nismo u stanju da u Pioniru zapalimo vatru ispod kazana u kojem če se skuvati svi Milojevići, Mitrovići, Javori, Bokani, Nikolići,Koljenšići i ostali Boltauzeri i Radovići ovog sveta onda nam i nije stalo do titule u ne zaslužujemo je.

Jasan putokaz kako se mora sa ovim piljarima je 2019.

Kome je gadno neka ne gleda. Drugačije ne može

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pavijan2 said:

Ceo dan juče ovo objašnjavam grupi pitomaca bečke škole , istureno odeljenje Zakurići, odeljenje forum Vox92, ali uzalud.

Ali da malo spustimo loptu i zaboravimo sve što je bilo. Bitna je samo peta utakmica.

Ako nismo u stanju da u Pioniru zapalimo vatru ispod kazana u kojem če se skuvati svi Milojevići, Mitrovići, Javori, Bokani, Nikolići,Koljenšići i ostali Boltauzeri i Radovići ovog sveta onda nam i nije stalo do titule u ne zaslužujemo je.

Jasan putokaz kako se mora sa ovim piljarima je 2019.

Kome je gadno neka ne gleda. Drugačije ne može

 

 

 

 

 

 

 

Upravo. A jednog lepog dana, možda krenemo da rešavamo problem od uzroka, a ne posledice. I to čišćenje se ne započinje "guzički", nego od  glave. Od prešjednika države pa nizvodno. U ovom konkretnom slučaju, uzrok je tendenciozno suđenje i uopšte nakaradna "organizacija" lige, a ne to što će ljubitelji košarke poneti konopac u petak za slučaj potrebe. Ovo drugo je posledica. 

Link to comment
Share on other sites

Kad pričamo o suđenju, ne treba gomilati situacije i dodavati i one u kojima nismo bili oštečeni, jer tako gubimo kredibilitet i za one gde stvanrno jesmo bili oštečeni. Najočigledniji primer toga je ta nošena Loyda. Jeste se desilo u bitnom momentu i jedva su čekali da nam oduzmu taj napad. Ali nošena je bila.

 

Ja mislim da su oni svoju tendenciju najbolje pokazali na samom početku svake četvrtine. Gde su se nama obavezno svirala 2 faula u prvom minutu za najobičnije kontakte telom u odbrani. Dok su oni drugi faul dobijali u 9. minutu četvrtine kad Popović kao kauboj na rodeu jaše Loyda na pola metra od sudije

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Slozicu se oko Waldena. Mene izludjuje njegovo obilazenje blokova na iskakanju u sirokom luku, ali najvise od svega mrzim kada neko drvi loptu, a ovaj to radi konstantno, mucnina me hvata kad organizuje napad.

 

Ni na dvojci to ne bi bilo puno bolje jer mu je celokupna pnr prosto uzasna, ne zna da kreira ni za sebe ni za druge. Nama njegov izostanak u finalu uopste nije toliki koliko se mislilo da ce biti. Samo bi uzeo loptu Dobricu iz ruku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zaista imam utisak da su sudije jedva čekale bilo kakvu situaciju da sviraju faul na igračima Budućnosti. A da nam trebaju oni ćelavi mongoloidi pored terena u petak - ne trebaju, mi smo obe utakmice u Podgorici mogli da dobijemo. Delovalo je da smo rešili seriju kad se Reed povredio a mi krenuli preko Nnoka da stvaramo prednost ali Budućnost je ubacila neke očajničke trojke i vratila se u igru, dobili su i sudijski vetar u leđa, a naši opet počeli da sumnjaju u svoje sposobnosti i da igraju 1 na 5 košarku koja nam ništa dobro nije donela ove sezone. Ovo sa Loydom u završnici očigledno ne ide i stvarno je besmisleno da se ponavlja opet i opet, dečko pokida uglavnom ali ta završnica uvek pokvari utisak. Walden nas je zakopao možda i gore nego u game 3 kad je bio očajan tj. štetan. Čak se i Hall malo opustio ali Simon nikako, mnogo nam nedostaje u igri on kao pretnja. 

 

Verujem da dobijamo u Beogradu, posebno ako oni budu bez Reeda, ali serija već dobrano poprima nekošarkaške elemente za koje sam se nadao da će moći da se izbegnu. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Da li ce oni biti kivni na Radonju? Pa njihova stvar. Ispade problem ovde sto su neki ljudi malo kivni na Luku. Presao je u klub sa kojim je njegov bivsi klub u tolikoj mrznji da to prevazilazi sportske okvire. Ok, otisao si za pare, profesionalac si. Ali, to nije isto kao kada covek predje u drugu firmu. Sport je strast, navijaci imaju svoja neka shvatanja. Sta sada, treba da mu aplaudiramo, da se radujemo kada da kos. Naravno da ne treba da se vredja, psuje... Ali, sto dalje od nas neka bude.

"Problem" u svemu tome je da mi idemo iz ekstrema u ekstrem. Kad nekog volimo, on je "nas" kao da nam je rod najmiliji. Sve i da nesto negativno uradi, zaboravlja se ili prasta jer je "nase dete", "brat rodjeni" itd. To vrlo cesto kod nas tako funkcionise. Kod nas se i navija drugacije. Zato su stranci cesto u cudu (pozitivno i negativno) kad to vide i dozive. Jednostavno je tako. Od takve atmosfere zive i igraci i malo je reci da su happy kada imaju i osete takvu podrsku. Ali. to je dvosmerna ulica i takav pristup donosi i "obaveze" prema navijacima.

 

E sad, kad neko ode, tu pocinje biti skakljivo. Jenkinsu npr. niko nije zamerao Himki, Oly, Armani jer nam to platezno nisu konkurenti i ovde se shvata da ljudi moraju da zarade za zivot. Za Dangubica sam razumeo odlazak u Partizan bez da znam detalje, jer znam da smo mu duze vreme dugovali novac iz vremena kad je bio kod nas i otisao u Bayern. Ne znam da li se razmisljalo o njegovom povratku, ali secam se da on pred odlazak i nije hteo da produzi ugovor sa nama. On je bio ok u utakmicama sa komsijama. Meni licno je zao videti ga u tudjem dresu kluba iz regiona, ali tako je kako je. I found my peace with it. Moje potpuno subjektivno misljenje.

 

Mitrovic je slicno nesto. Otisao je od nas iz povrede i kada mi nismo bili happy sa njim. Da li se razmisljalo o povratku? Ne znam. To samo po sebi, ne znaci da mu se nesto treba prebacivati da je otisao u Buducnost. Ne smeta mi ni da je solidno igrao za njih u Play offu. Ali, meni je licno smetalo sto se "produzeno" radovao. Ali, to je licno, nije racionalno. Verovatno zato sto je bio kapiten, nas igrac, nase dete itd. Tu kod mene prolazi ta granica "racionalno-iracionalno", koje sam opisao. Jebiga, bio si nas, sad vise nisi. To ide sa svim "povlasticama" i "nepovoljnostima". Kako je jedno ok, tako je i drugo razumljivo. Da se razumemo, ta vredjanja NE PODRZAVAM (ni u najlblazem obliku), ali me je licno zasmetalo njegovo radovanje. Zasmetalo me je recimo toliko da ga, govoreci u ovom trenutku, vise ne zelim videti u Zvezdinom dresu. Ni vise ni manje od toga, a sigurno me to nije toliko zasmetalo da bih ga ja psovao. On je profesionalac, to razumem. Mi imamo pravo da nam se  to svidja ili ne. Meni ne, ali to je potpuno subjektivno misljenje. Verovatno imam zastarelo vidjenje stvari i te neke "odanosti", ali sta cu. Jos jednom, ne zelim mu nista lose, ali ako je on profesionalac mora da prihvati da taj povlasteni polozaj kojim se toliko dicimo kod nas vise nema. To znaci da ga neko ponekad opsuje i da on tom mora da otrpi. Ja mislim da je to i njemu u nekom razumnom obimu i "prihvatljivo".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

Aman zaman, dohvati se ekonomije, matematike, crtanja grafikona, predviđanja cena akcija, brojanja peska u okeanu, batali ovo ako Boba znaš. Biće lakše i tebi i nama.

 

 

 

 

///

On topic:

Poenta razgovora o broju faulova i slobodnih bacanja nije u samom broju istih, vec o nacinu na koji se doslo do njih. A to ne moze da se vidi samo gledajuci statistiku, potreban je siri kontekst da bi se razumelo, moraju se pogledati te utakmice...

 

Tako da bolje dajte komentar da li su faulovi bili ili ne, a ne koliko ih je bilo - jer to je masenje poente - jer kao sto je receno, postoji validna taktika da se namerno prave faulovi na slabijim izvodjacima, kad se juri rezultat, i broj ce biti recimo ovakav, ali to ovde apsolutno nije slucaj. 

 

Bilo je nepostojecih faulova dosudjenih u korist Future, i to je cinjenica. Bio je faulova koje su igraci Future pravili a nisu sudjeni. Tendenciozno, s namerom. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Manu said:

 

B1: On, on. Generalno, ako je sinoc bilo 7-8 izmisljenih odluka, 5 su sigurno njegovih. Jedna od tih je cak bila i u nasu korist, kada je dosudjen faul cini mi se Ivanovica na Lojdu kada je promasio loptu, ali je naravno odmah u sledecem napadu to vratio sviranjem nebitnog povlacenja Simonovicu od lopte kojim nije ostvarena nikakva prednost i to dok smo mi u bonusu. Klasican Pajac za koga mi godinama nije jasno kako sudi na ozbiljnijem nivou.

 

B2: Slazem se, jako losa odluka koja nam je i dosta isekla ritam sto je jos gore, ali tu pocinje i zavrsava se spisak njegovih gresaka na nasu stetu. Seti se da je u situaciji kada je Pukl dunuo faul na  Zoranu Nikolicu sa pola terena Uros bio taj koji je bio centralni i koji nije zeleo da dune taj kontakt na primer. Znam da imas lose misljenje o njemu od tog finala KRK, ali mislim i da je zasluzio da razmislis o korigovanju.

 

B3: Kazem opet, meni je bas takav utisak ostao posle drugog meca, odnosno mislim da se moj utisak o drugom mecu poklapa tvom o trecem i obrnuto.

Slazemo se o Peteku. Pajac sa kompleksom manje vrednosti. Ali, vec godinama je u EL.

 

Nikolic je vrlo dobar sudija. Secam se njegovih pocetaka od pre nekoliko godina kad je kao relativan Nobody sudio finale play offa KLS sa Belosevicem, Vojinovicem... Ima hrabrosti i mirnocu. Ali, njegovi WTF momenti znaju biti kobni jer ihm ima u momentu kad se odlucuje utakmica. A to su ponekad odluke kod kojih imas utisak da ih trazi lupom. Ono sa Paige bi velika vecina sudija pustila ili sudila faul Paige. On je odsudio varijantu koja bi imala "najmanje glasova" da je neki kviz bio.  Ali, ko sam ja da donosim neki sud o njemu. Ide covek na F4, sudi EL, pusi se njemu sta prosecan navijac Zvezde misli o njemu. Tacno je, da je bio najmanje stetocina sinoc i do te odluke relativno solidan.

 

Mislis verovatno 3. i 4. mec (ne 2. i 3.)?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno sam pomislio na -10 da ce stoka poceti da krade al sam mislio da ce zaliha ipak biti dovoljna, no prevario sam se. Do tada je sudjenje bilo klasicno domacinsko, a od tada kradja sirokih razmera. Bilo bi lepo ponovo videti sijaset spornih situacija za koje se iz aviona vidi da su svirane tendeciozno da bi se domacin vratio u mec. 

 

Ko sto ranije rekoh, kada nam zakazu nosioci (u ovom primeru Davidovac i Volden) u ovoj one-man show kosarci neophodno je da Lojd da 25+ poena da bi imali sigurnu pobedu. On dade 23, i mi izgubismo za 1. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drakon1 said:

Slazemo se o Peteku. Pajac sa kompleksom manje vrednosti. Ali, vec godinama je u EL.

 

Nikolic je vrlo dobar sudija. Secam se njegovih pocetaka od pre nekoliko godina kad je kao relativan Nobody sudio finale play offa KLS sa Belosevicem, Vojinovicem... Ima hrabrosti i mirnocu. Ali, njegovi WTF momenti znaju biti kobni jer ihm ima u momentu kad se odlucuje utakmica. A to su ponekad odluke kod kojih imas utisak da ih trazi lupom. Ono sa Paige bi velika vecina sudija pustila ili sudila faul Paige. On je odsudio varijantu koja bi imala "najmanje glasova" da je neki kviz bio.  Ali, ko sam ja da donosim neki sud o njemu. Ide covek na F4, sudi EL, pusi se njemu sta prosecan navijac Zvezde misli o njemu. Tacno je, da je bio najmanje stetocina sinoc i do te odluke relativno solidan.

 

Mislis verovatno 3. i 4. mec (ne 2. i 3.)?

 

Tako je, 3. i 4.

Ostalo sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa sudija je krala na seljacki nacin, providno. Navuku nas da ispunimo bonus i onda sviraju sve i svasta da bi ovi isli na liniju bacanja. Ika Bjelosevic i ostale iskusnije sudije to rade na mnogo prefinjeniji nacin.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Walden u utakmici 3 i 4 ove serije je za frustracije sopstvenih navijaca dusu dao. Hall je u ovom trenutku zaista bez premca kod nas kad se radi o organizaciji igre. Sinoc je odigrao, za njegove uslove, mozda ponajbolje otkako se vratio iz povrede. Walden s tim tapkanjem i odlukom iz staticnog napada da resava sam (ili prodorom ili trojkom) vec procitan, a ti faulovi koje vrlo cesto pravi su masivna glupost koju on radi vec duze vremena.

Volden nije plej, ma sta se pisalo ovde. Ako je zaista plej, onda je los, jer plej koji pod pritiskom gubi loptu, izlazi u aut, ne podeli skoro ni jednu asistenciju, nije plej. Msm, mozemo tako da ga zovemo, ali... Ovo pisem ponovo. Za njega je Hol plej bio od pocetka ove sezone, a zasto izgleda kako izgleda treba pitati struku (bas volim ovu rec 😞).  I naravno da je tacno da nasi centri, pa cak i Kuz kome lopta stalno ispada ne mogu da daju mnogo, uz ovakvu 'organizaciju' igre... Cak smo uspeli da i u Noka posumljamo.  

Link to comment
Share on other sites

Loyd 23 poena a indeks 12. Ponovo je ostao bez goriva u drugom poluvremenu. Walden nam je jebao majku više i od sudija, ne da ne doprinosi nego je štetan. Mislio sam da nema šanse da izgubimo kad je Hall bocnuo trojku pa drugu dvojku, a Laza pogodio trojku iz driblinga. 

 

Produkcija sa pozicije 4 nam je jeziva. Čak bi i dominantni Kuridža značio.

 

Za Budućnost, izuzev sudijskog trija, x faktor je bio Zoran Nikolić, što je stvarno zabrinjavajuće. Ubili smo ih kad su prešli na small ball ali Nikolić im je poslužio kao krupno telo za finiš i imao nekih važnih mini sekvenci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...