Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Katastrofalna utakmica za nas.Nismo imali nikakav odgovor na njihovu igru.

Opet sam 100 posto siguran da ovo nista ne mora da znaci u plej ofu,veliko je pitanje ko ce sa koje pozicije u plej of i pogotovo ko ce u finale a kamoli to da je Buducnost neki veliki favorit.

Sto se nas tice,molimo se Bogu kad bude najpotrebnije da ce Lojd da bude bolji,gori i ne moze nego veceras,da ce NNoko koliko toliko da se trzne do plej ofa i sa Kuzmom i Ritom da koliko toliko nesto u reketu se popravimo.

Isto se nadam i da ce Hol da se malo vrati,dugo je odsustvovao.

Za Valdena,Davidovca ,Lazica ,Dobrica se ne sikiram puno,oni ce dat svoj doprinus kad zagusti.

Nemojte zaboraviti da smo preksinoc igrali u Atini,falilo nam je i energije,a dole smo tesko pobijedjivali ikad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teranje Brajanta je jedan nevidjeni skandal sa ovakvom centarskom linijom. Kuzmic, Noko, Kuridza su poluprofesionalci i ovo je zaista tragicno sta imamo u ekipi. Kako je moguce da ovakvi Kuzmic i Noko nisu kancer ekipe i ne uticu negativno na atmosferu ali je smetao jedini krsten covek koji je mogao da igra obe centarske pozicije. Pritom je mogao sam da resava, da odigra sasvim solidnu odbranu i dobar doprinos u skoku. Sta mogu ova dva mucenika u Kuridza?!

 

Dalje, ostanak Hola i nedovodjenja zamene samo je jos jedna u nizu suludih odluka koje su se nadovezale na selekciju Obradovica. Mi prosto nemamo osovinu plej-centar i to je ono sto ce nas skupo kostati. Lojd i Volden prosto nisu plejevi, u Uskokoviću ne vidim nista, Simonovic je bruka nevidjena i njegovo bivstvovanje u timu je tragikomedija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

@boaci

ako nastavis da podmeces bices reportovan

Nemam ja ništa protiv tebe. Čak smatram da je većina tvojih upisa kvalitetna za ovo vreme od kad sam registrovan. Samo nema potrebe da se stalno spominju oni koji nisu više u klubu, a bukvalno nas nisu zadužili. Iskreno ja mislim da nije greška što smo pustili Džonija. On bi svakako stizao do svojih brojki ali pitanje je da li bi Zvezda dobijala mečeve? Da li bi i dalje gušio ostale saigrače i previše držao loptu u rukama? Ja mislim da je to razlog odlaska, on nije mogao da igra na način na koji mu je Obradović dozvoljavao i tu se javio problem.

Evo malo statistike, sa JOB-om smo u Evroligi zabeležili 4 pobede na 16 utakmica, a bez njega 5 pobeda na 14. Uostalom bio je deo Lokomotive koja je ispala u prvoj grupi EC-a od Partizana kad se prekinula sezona. Onda je bio član onog očajnog Makabija koji je miljama bio daleko od plejofa. Do nedavno je bio kod nas gde smo užasni bili u Evroligi, sad je u Turk Telekomu što je stepenik niže, možda i dva. Naravno da je trebalo pojačanje umesto njega ali jednostavno bilo je neizvodljivo, previše igrača smo doveli. I dalje sam za to da je dobar potez njegov odlazak, ako ništa drugo Dobrić je duplo bolji igrač u odnosu na period kod Obradovića, neki drugi su dobili malo više prostora, bar je ta hemija™ dobra, iako smo i dalje očajni i loše igramo. 

Edited by Boaće
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slabo pratim tim ove godine u ovim ligama bez briga i onda se naoštrim za večeras, za nas najbitniju utakmicu sezone posle finala kupa do sada!

 

Jeste da smo imali tekmu u Atini, ali Imam šta i da vidim, Miloje vrhunski skautirao i postavio odbranu na našem najpotentnijem igraču. Svaka čast.

 

Celoj liniji bele gerijatrije se treba zahvaliti koliko na kraju sezone (čast Kuretu na stavu, ali prošto ne može), a i od ovih mlađih bukvalno niko neće biti kompletan igrač! Simana je tu bio najveći potencijal, verovatno ni od njega ništa neće biti, sem ako mu kojim slučajem urade neku lobotomiju u Megi. Radanov, drugi potencijal po redu, sa onom tvrdoćom u rukama može samo hrkljuš da igra, a vidim da podsvesno sve više traži prednost na post pozicijama, što je za kao talentovanog spoljnjeg igrača ex-yu bilo nezamislivo. DD uz svu lucidnost, sa svojom fizikalijom babe nikad neće biti full igrač. Dobrić je tu i najjači šraf uz vidno slab ball handling za spoljnjeg igrača. Bukvalno ni 1 od njih neće biti top igrač, samo dobri i zahvalni igrači zadatka i da popune pozicije domaćih igrača.

Dejo je posebna priča sa svojim rotacijama i kašnjenjem i zaboravljanjem igrača.

 

Došli smo do toga da u ovom timu, ni 1 beli igrač nije bolji od naljošijeg stranca, koji su osim Lojda, ipak skromnijeg kvaliteta/potencijala.

 

Ok, uzeli smo kup protiv nikad slabijih komšija, ali sezona me neviđeno podseća na onu kad nismo uzeli ABU. Najverovatnije u PO ulazimo kao 2. ili 3. tim, što znači da ćemo najverovatnije na Cedevitu, mekšu ekipu od Podgoričana, ali podjedanko šuterski potentnu. Nismo favoriti, otvoreno je sve od polufinala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Otkaz Obrajantu je dobar potez, jedan od retkih ove sezone. To nema nikakve veze sa nedovodjenjem njegove zamene, sa ocajnom selekcijom, Kuridzom, Simonovicem, tragikomicnim Hallom i ostalim promasajima ove sezone.

 

Kako je dobar potez kad smo ostali sa tom brigadom u reketu? 

 

Da imamo 2 krstena visoka igraca ili da je bar bila spremna zamjena za Dzonija, nista ne bih rekao. Ovako je oslabljenje tima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ridji said:

Je l se došlo uopšte na kraju do zaključka ili informacije da li je O’Brajant otpušten ili više nije zeleo da ostane nakon suspenzije i kupa? 

Ako je i zeleo da ode to je zato sto je skrajnut na potpuno debilan nacin. Jel ne postoji mogucnost da se odradi razgovor sa nekim, da se pedagoški pristupi. Ako mogu da se trpe Kuzmicu sva ova sranja sto trpimo samo pod parolom jer je "dobrica" i domaci je igrac onda mi nismo ni za cipiripi kup vec za Kls. Mogli su da se istrpe i Majk Dzejms u Moskvi i Sale Obradovic u Virtus ali su Radonja i Covic ljudske velicine i ne prastaju. Pa makar i isli protiv svojih interesa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salo 27 je odavno RIP, besmisleno je da ga pominjemo. Radonjić je imao vremena da insistira da mu se dovede profesionalni igrač na poziciji 4, ukoliko već Džoni to nije mogao da igra. Makar to, da ne pominjemo poziciju 1.

Prema toma, sada je isključivo do njega šta će i kako će dalje. Ovo što smo do sada gledali je ispod Alimpije/Obradović nivoa vođenja i pripreme mečeva, beton liga nivo. Teško je reći da li smo lošiji napred ili nazad, a prijatelj kuće (ili kućni prijatelj, to još nismo razjasnili) je zacementiran u timu i mora da džogira na svakoj makar pola sata. 

Uglavnom, ovo do sada je potpuna katastrofa, a da li će nešto da se promeni za mesec dana, daj Bobe ali ne vidim ni naznaka. Nije da ćemo tada biti odmoriniji, niti da do tada imamo neko veliko vreme za trening.

PS

I bez tragikomočnog vođenja tima, i bez sudija, Futura je bolja od nas za makar desetak poena. Minimalno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Neka sad Čović sere i potcjenjuje Budućnost. Svi znamo da je Zvezda-KKP najveći derbi istorijski gledano, ali to ne znači da je to jedini derbi pod kapom nebeskom. Kad igraju dvije najjače ekipe u ligi onda je to derbi, a pogotovo kad su to dvije ekipe koje su odigrale 2 uzbudljiva finala ABA u bliskoj prošlosti. Zna i Čović sve ovo, ali preveliki je kompleksaš pa je morao da se kurči bez pokrića. Sve na štetu kluba.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pregazili nas, osvetilo se Covicu sto je spominjao da ovo ne smatra za derbijem. Po rezultatu i nije bio nikakav derbi.

 

Previse se uzdizao znacaj realno revijalnog meca u Atini gde smo i mi i oni imali smesne vezane minute i gde smo ih lagano dobili serijom od 20:0.

 

Sto se tice sudjenja, kao da citam Pavicevica i "Dobric i Lazic su tukli". Ovakav kriterijum ce uvek da bude, tako smo i mi pobedjivali velikane jednom jakom odbranom koja nije pustala lagane poene.

 

Sto se tice navijaca, ne treba ih pustati u dvoranu, to sam pisao i kada smo mi imali 200 grlatih pojedinaca u "Areni", a i sad.

 

Manite se unutrasnje linije, Loyd je mnogo veci problem, kao i glomazan roster koji je tek sad smanjen. Hocete JOB u ekipi, pa moze, ali onda otkaz Reathu ili Nnoku. Hocete Simanica, pa moze, ali onda otkaz Simonovicu. Sve to, naravno, kosta.

 

Buducnost osim ovih 12 nema vise nijednog profesionalnog igraca, a u tih 12 su Zoran Nikolic i Zugic. Mislite malo o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dl91 said:

Ako je i zeleo da ode to je zato sto je skrajnut na potpuno debilan nacin. Jel ne postoji mogucnost da se odradi razgovor sa nekim, da se pedagoški pristupi. Ako mogu da se trpe Kuzmicu sva ova sranja sto trpimo samo pod parolom jer je "dobrica" i domaci je igrac onda mi nismo ni za cipiripi kup vec za Kls. Mogli su da se istrpe i Majk Dzejms u Moskvi i Sale Obradovic u Virtus ali su Radonja i Covic ljudske velicine i ne prastaju. Pa makar i isli protiv svojih interesa. 


A mi znamo da li su se obavljali razgovori i kako se postupalo sa njim, da li pedagoški, da l su mu se titrala jajca, ili su ga svi mrzeli?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

 

Kako je dobar potez kad smo ostali sa tom brigadom u reketu? 

 

Da imamo 2 krstena visoka igraca ili da je bar bila spremna zamjena za Dzonija, nista ne bih rekao. Ovako je oslabljenje tima. 

Obrajant je bukvalno non faktor, nebitan igrac i jedan od desetak koji nisu ni trebali da dolaze ove sezone. Sto nismo doveli zamenu i ovi bogalji koje imamo u ekipi, to je vec druga stvar i pitanje za 'struku'.

Meni je najveci  problem pozicija pleja i promasaji tu u vidu Rocha, Coloma i Halla. Ne pamtim kad je Hall prisao na pet m od kosa ili organizovao bilo sta, grozan igrac.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sector said:

Dzonija treba spominjati do kraja sezone. 

 

Ne zato sto su otjerali Lebrona vec zato sto smo spali na ove mumije u reketu. 

 

Pa te mumije je neko doveo na pocetku sezone, neke i ostavio u ekipi.

 

Da podsetim, mi smo startovali sa 7 igraca na 4 i 5, nijedan od njih nije zeleni junior koji igra za sicu.

 

Simonovic, MJK, JOB, Simanic

Terry, Kuzmic, Reath

 

Onda je dosao Nnoko i otisao Terry.

 

Zasto malo ne insistiramo da ne mozemo da imamo roster kao da smo Armani za siromasne, nego daj jos jednog igraca, a Simonovicu, Kuzmicu i Simanicu ce Bog da plati na tribinama?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se mnogo dopada kako je sklopljena Buducnost, imaju glavu i rep. Imaju i sljakere i skorere u vidu Nikolica i Ivanovica, IQ i spolja i unutra u vidu Mitrovica, pogodili su i sa strancima koji i tabaju a i imaju dovoljno skila. Da nemaju Miloja bili bi jos zajebaniji.

Useravanje po tvrdnjama kako nema igraca ove godine za budzete sa kojima i mi raspolazemo, dokaz da je to alibi za los rad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bolje sad poraz nego u plej ofu. Malo i Radonja da vidi šta ga čeka u ovoj hard hate pg varijanti posle Alimpija i Tomića. Mi smo njima utakmica sezone svake godine, kakav crni Monako.. I uvek 5 na 8. Kada je nama svaki skok faul njima nije, kad je njima svaka po lopti, nama nije, što je nama faul u napadu njima nije, kad se samo nama sviraju 3 sekunde i koraci... Popoviću se svira svaki peti faul. Boltauzer kad se penzioniše otvoriću neki alkohol star bar 20 godina.
No ovo nije izgubljeno zbog sudija, njihova želja ne sme biti veća od naše. E nije loše da to vidi Radonja.
Što se tiče nas bez pleja i centra košarke nema. Noko ne znam kakav je u fullu ali ovo posle bolesti je ispod proseka Evrokupa. Lojd se ne snalazi u ovim tvrdim utakmicama kakve nam slede. Plašim se da će biti više ovakvih utakmica. Volden nije plej, još se i dobro nosi. Ovo drugo nije za komentar. Simon se sramoti, i Radonja s njim.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:


A mi znamo da li su se obavljali razgovori i kako se postupalo sa njim, da li pedagoški, da l su mu se titrala jajca, ili su ga svi mrzeli?

Jel znas mozda zasto se trpi Kuzmic godinama, da to nisu igraci kvaliteti? 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...