Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nije Buducnost odigrala spektakularan mec al se jasno vidi da je bolje utreniran tim od nas. Odlican posao Petra Mijovica. Takodje ono sto sam pricao ranije, kod njih se jasno vidi efekat sinergije tima sa jasno podeljenim ulogama. Ljudi nemaju 16 igraca jer i nije potrebno. A da podsetim da su imali probleme i sa koronom.

 

I poslednje. Botujem oko Dzonija Ivanovica godinama. Idealan ali idealan rezervni plej za EL ekipu poput nas.

Edited by Losmi17
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Potpisuju dvomesečni ugovor sa Rochom, jer je mator, ali pre svega jer nije imao takmičarskih mečeva mesecima unazad, ali zato potpisuju O Brajanta do kraja sezone, jer nije imao takmičarskih mečeva mesecima unazad. Hm, ko je ovde lud? Ipak je Teri doveden na osnovu monstruoznih YT klipova, skauting je zakazao 100%. Baš je žalosno gledati ga koliko je košarkaški nepismen, bukvalno je beskoristan, osim ako mu ne nabaciš loptu preko čuvara da može da je spusti u koš. Verujem da je Rit pre svega van 12, jer ne želi da potpiše produžetak ugovora, nego što je višak zbog nedostatka kvaliteta. U njemu ima mnogo više materijala i potencijala, nego kod Terija. Jeste malo glup, skače na svaku fintu, ali može da odigra ledjima, šutne sa poludistance i distance i uhvati neku loptu. Meni dovoljno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

AJ Price?

Darius Morris?

Tremont Waters?

 

Bez zajebancije, nama bi stvarno trebao neki ofanzivno orjentisani plej. Recimo Pullen :) 

 

Ok, ok, sam cu izaci...

 

@Ulicni basketas Ali Terijeva odbrana sa handcheckingom i skakutanjem oko igraca. Gospode boze...

Edited by John Terry
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

 

Volio bih da bacis neki koment gdje vidis taj suvi kvalitet koji nikako ne mozemo da pretvorimo u dobru timsku kosarku? Vazi i za ostatak ekipe sa slicnim misljenjem.

 

Pozicija 1 - startni plej kom je vrhunac solidna statistika u grckom gigantu i penzioner

Pozicija 2 - dobro pokrivena i za EL standarde

Pozicija 3 - penzioner, Dobric koji nije ni EC igrac i Davidovac koji sve sto je odigrao dobro je bilo na poziciji 4

Pozicija 4 - JOB van forme, pojacanje iz Primorske i penzioner

Pozicija 5 - penzioner i bek ap centar iz Karsiyake

 

Mozda ja sve ovo pogresno vidim, ali to sto mi imamo dobru ekipu po imenima ne znaci da smo kvalitetni kad su to uglavnom potroseni igraci.

 

Pa zar se nije ovako nešto pisalo i za maltene svakog pojedinca, iz tih uspešnijih sezona, od pre nekoliko godina. Ono, ako me sečanje ne vara, imali smo na pleju Jovića rukometaša. Branka Lazića zadnjeg veznog. Bobija koji nema kolena. Maik "kusur za Dangu" Cirbes. itd. Ako se još neko dosjeti još nekog slučaja, slobodno neka dopiše.

 

I oni bi svi ostali na tim kvalifikacijama iz početka sezone, da se nije vredno radilo. Da nisu stavljeni u funkciju tima, sa tim što su im dodeljene uloge koje i odgovaraju i koje ih stavljaju u poziciju da pruže svoj apsolutni maksimum. E, to meni fali kod ovoga tima. Da se nezna ni ko pije a ni ko plača. Igrači su pogubljeni, i retko koji igra shodno svojim mogučnostima. A to je sigurno krivica stručnog štaba, kojem je posao da to posloži i izvuče maksimum iz svakoga.

 

 

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

slazem se sa vecinom posta, samo bih napomenuo da nigde nisam video naznake nediscipline ili lose atmosfere

nesto najblize sto moze da lici na to je onolika dernjava trenera

koliko god da je ovde ustolicen taj olskul da nisi trener ako se ne deres na igrace...moje misljenje je da, kad se podvuce crta, taj pristup tesko izlazi u plus

 

 

Istina, možda sam se malo nespretno izrazio. Nisam mislio lša atmosfera u smislu da se igrači mrze. Nego više da ne osječam pravog žara, jedinstva, borbe gde se gine jedan za drugoga. Možda i grešim, neznam...

 

Za ovo drugo sam pisao več pred početkom sezone. I sad ovo nije u "jesam li vam rekao" fazonu. Nego čisto da ponovim šta sam otprilike tada napisao. Ovakav način komunikacije sa igračima može da deluje kao neka šok terapija da se na brzinu uspostavi neki red, but it gets old real quick.

 

A to je posebno slučaj u situacijama, koju je Laki odlično primetio. A to je tad kad nisi fer. Možeš ti da budeš strog koliko hočeš, ali moraš da budeš fer.  Jer što se tiče liderstva, dve stvari su najvažnije. A to je da budeš fer i da si kompetentan. Ako toga nema, sve ostalo pada u vodu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ulicni basketas said:

 ali zato potpisuju O Brajanta do kraja sezone, jer nije imao takmičarskih mečeva mesecima unazad. Hm, ko je ovde lud? 

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

 

Mozda biste hteli da ga trejdujete za Zagorca pa mi onda katujemo Zagorca i svi srecni? Ja veceg privatnika od OBrajanta jos ne videh, a ako mu je Obradovic to i rekao da radi onda smo u jos vecim govnima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

Bas lepo. Nazalost, proguglao sam jos onomad koliki su mu bili % i indexi kao najboljem strelcu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

 

Moze trejd JOB za Tomasa 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

 

Ja veceg privatnika od OBrajanta jos ne videh, a ako mu je Obradovic to i rekao da radi onda smo u jos vecim govnima.

 

Izjava Obradovića za SK kad je OBrajant dolazio:

Quote

"On je jedna vrsta prevage. Igrač koji mi se od početka dopadao, još od Makabija. Univerzalan igrač, može da igra na dve pozicije i taktički je dosta dobro potkovan. Moj pomoćni trener Bogdan Karaičić radio je sa njim u Lokomotivi Kubanj, imaju dobar odnos i njegov boravak ovde će time biti olakšan. O'Brajant može individualno napadački dosta da uradi. Kada ne ide, kao u utakmici protiv Žalgirisa, potreban ti je igrač koji može ni iz čega da daje koševe, a to je Džoni O'Brajant", rekao je Zvezdin trener tom prilikom za "Sport klub".

Reklo bi se da je on i doveden da bude privatnik.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sa O'Bryantom je jasna stvar. Ne verujem da su Obradović i Karaičić ludaci i samoubice, znalo se kakav je profil igrača JOB, ali su oni verovatno verovali da mogu da ga implementiraju u tim i zamaskiraju njegove mane rizikujući sa njima, a da on intrigantnim ofanzivnim kvalitetom da ono što nam je jako trebalo - sigurne poene sa unutrašnjih pozicija. Nažalost, to nisu uspeli, makar ne do sada, on i dalje ima te loše navike u igri koje prosto štrče, a koje ne kompenzuje onim za šta je na papiru sposoban. On za mene nije nikakvo iznenađenje, igra tačno onako kako je uvek igrao u svim ekipama, s tim što sad evidentno nije ni u nekoj šuterskoj formi da mu se zalomi poneka partija kad sve ispogađa. Ja nisam nikakav znalac, već je bilo evidentno svakome ko je makar 2 puta gledao Džonija kako igra košarku koje su mu vrline a koje (za visokog i snažnog igrača, stravične) mane, pa nisam polagao neku verovatnoću u scenario u kojem će ga Obradović i stučni štab "opraviti". Znao sam u svakom slučaju da nije high effort igrač, već da ide lagano, na talenat pa ako prođe prođe.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

JOB u ekipi kao što je Makabi nije isti JOB u Zvezdi. U Makabiju su svi privatnici, tako da i ne stigneš da skontaš da je ovaj isto jer ne znaš gde pre da gledaš 😄 Šalu na stranu, mada ima malo istine, ali generalno mislim da Saša ne zna da implementira JOB u ekipu a pritom ovaj nije igrao od ko zna kad. Ako će ovaj već da ti bude prva opcija pod košem, onda brate mili napravi neku smišljenu akciju za njega a ne da večito prima loptu na trojci pa da 15 sekund zida. Druga stvar, imaš Lojda koji je rođeni skorer i pobednik i može da reši, po meni nema potrebe da ti ovakav JOB bude na terenu kad se lomi, igraj sve na Lojda uz "manje poznate" igrače EL ekipama kao npr Reath ili MJK pa širi .Možda i to nije dobra taktika ali svakako mi je u ovom trenutku nemamo uopšte. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Iskace mi Dzoni iz frizidera. 

 

Rekao bi covjek da imamo pleja, centra, a sto da ne i jednu trojku koja je bar EC nivo. 

Decko je kancercina tima.

Nekad je bolje nemati nego imati.

Iako se slazem da nemamo ni pleja ni centra, bar ne prve opcije.

 

Za mnogo manje je ovde bacano drvlje i kamenje. Ljudi kao da su opeteretili imenom joba i smatraju ga nekim spasiocem. Lik je za sebe umislio da je ozbiljan baja, dok ga juce polupenzos Luka skoluje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, realno *w said:

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

 

Onda sam greškom negde pročitao da je napustio Lokomotivu zbog privatnih razloga/problema. Moja greška, požurio sam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...