Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

1 hour ago, Ta'veren said:

Ne zameram tebi sto si ti dao ban i sto je dosao sa zakasnjenjem(mislim na Puzigacu)......Niste skroz funkcionalan tim

 

Nije ban došao sa zakašnjenjem. Ovo drugo tek nema potrebe komentarisati. Ne samo da nije tačno nego ne znam ni šta bih rekao na ovakvu proizvoljnu kritiku osim da to čitaju i drugi. Careful with that axe, Eugene. :classic_biggrin:

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Mozda je na kraju neminovno da sve manje ljudi pisu ovde, ali nemojte da ubrzavate taj pad.

 

Ni ovo nije tačno već suprotno - više ih je. 

 

Nemojte više da kreirate privid loše atmosfere i time činite da se drugi tako osećaju. Ako dozvolite, ipak znamo nešto više o tome i TO su relevantni podaci a ne ovo što iznosite ti i ovaj iznad. Došao brat posle godinu dana da konstatuje kako "nismo napredovali ni za pedalj" a to isto je, gle čuda, napisao još jedan, eno ga JOŠ iznad (ispravka, radi se o pdf politika temi). Taj "još iznad" takođe piše li piše na Ukrajini.

 

Možemo da počnemo i da kažnjavamo za širenje neistina, vršenje pritiska i konstantno flejmovanje prema PDF Politika. Imamo puno pravo na to jer se radi o ozbiljnom prekršaju i tiče se foruma u celini. Ovo je bio školski primer pokušaja ćebovanja. Svesno ili ne, to je to.

 

p.s. Zamolio bih forumaše koji pišu na Fudbalu, nemojte ovde da budete nešto što niste tamo. Znam vas napamet. :cigar:

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Neme said:

Ovo drugo tek nema potrebe komentarisati.

 

Quote

Ne samo da nije tačno nego ne znam ni šta bih rekao na ovakvu proizvoljnu kritiku osim da to čitaju i drugi.

 

 

Quote

Nemojte više da kreirate privid loše atmosfere i time činite da se drugi tako osećaju. Ako dozvolite, ipak znamo nešto više o tome i TO su relevantni podaci a ne ovo što iznosite ti i ovaj iznad.

 

 

Quote

Ovo je bio školski primer pokušaja ćebovanja. Svesno ili ne, to je to.

 

Kako da iznesem svoj sud o ovakvom vidu komunikacije sa forumašima koji iznose predloge, kritike i pohvale moderaciji a da budem a) korektan b) da ne bude čaršav i c) da ne bude oneliner? Ozbiljno pitanje, ne zezam se uopšte, nula cinizma, nula ironije, straight up question.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

 

Kako da iznesem svoj sud o ovakvom vidu komunikacije sa forumašima koji iznose predloge, kritike i pohvale moderaciji a da budem a) korektan b) da ne bude čaršav i c) da ne bude oneliner? Ozbiljno pitanje, ne zezam se uopšte, nula cinizma, nula ironije, straight up question.

 

 

Jedino što ima smisla je tema - Moderacija.

 

Vidim da sve vreme ideš za mnom i spočitavaš mi način komunikacije. Znam vas napamet, pa, ako imeš i neki lek za to... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

Znam vas napamet, pa, ako imeš i neki lek za to... 

Ti si moderator, ne možeš ovako da se obraćaš forumašu. Pogotovo ne forumašu koji je pristojan i ne krši pravila foruma. I ne, ne stalkuje te, ovo nije stalking.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Neme

Ja sam sad prvi put primetio tvoj nick, što napisa @freethrow i ja isto jedino posećujem NBA i politiku pa ne znam tvoje upise ali ovo što sam pročitao na ovih par strana je baš loš način komunikacije. Više ljudi ti je lepo napisalo šta je problem a ti spinuješ bukvalno kao da te psuju ljudi - a ne kontam što jer ti niko ništa nije ružno napisao

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tomiprunet said:

Sta mene briga kako ce biti drustvo kad mene vise ne bude. Gledam da meni bude dobro, a ostali nek stvaraju za svoju buducnost kad budu mogli. Ceo svet je pun budala koje nije briga za taj svet , zasto bi onda ja njega gradio da bude bolji kad mene ne bude.

To je OK, tako i treba raditi, ali ne baš do kraja, jer korov ne funkcioniše na istim principima, i ne gleda  samo svoje dupe, nego se širi gde može, i vrlo je otporan na kontradejstva. I onda ako svi gledaju u stranu, i samo sebe, onda vrlo brzo korov sve prekrije, i sve uguši, pa i "neutralne", kao što se desilo ovde. 

 

4 hours ago, Ta'veren said:

Ne zameram tebi sto si ti dao ban i sto je dosao sa zakasnjenjem(mislim na Puzigacu), nego sto je to neko trebao da uradi drugi malo ranije.

 

Samo da podvucete jasnu crtu kada treba sankcionisati spominjanje Srba u negativnom kontekstu...

Ovde se slažem i sa Ta'verenom - i ja bih mene do sada banovao bar jedno 10, 15 puta :lol_2: Ne trajno, to nije kul, protiv toga sam od kad postoje forumi, ali ovako na neko vreme. U stvari, ja uvek znam kad preteram, zato sto je to namerno, i uvek kao reakcija na nešto, nikada nije iz čista mira, ničim izazvano :lol_2:  I onda posle kad dođem na forum, prvo pogledam ima'l kakvih izmena u temi Prison break, da vidim ima li me tamo :lol_2:

 

Mada se ne slazem sa predlogom za utvrđivanje granice za banovanje u vezi pominjanja Srba u negativnom kontekstu. Zato što nisam ovde nikad baš ni video da neko u negativnom kontekstu pominje Srbe, samo zato što su Srbi. To niko nikad nije napisao ovde.

 

Ali pretpostavimo da se uvede takvo pravilo ili nešto. Takvo mesto bi onda bilo, kako je to Agata Kristi napisala u Ubistvu u Mesopotamiji, "mesto gde svi jedni drugima za doruckom previse ljubazno dodaju pekmez". Što je znak da je pitanje trenutka kad ce nesto eksplodirati, i zato ni to nije dobro. 

 

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Moram da istaknem i da mi se ne dopada pisanje Puzigaće, i ne branim ga...samo kažem da nisu svi u admin-mod timu istovremeno online. 

Pa mora da ima bar jedan "enfant terrible" svuda, to je dobro. Eno i Artur Klark u Diasparu napravio kao da su Projektanti, ili kako ih beše zvao, ubacili u centralni kompjuter da se u random vremenskom periodu pojavljuje jedan  koji drma kavez, jer bez toga, kao što već piše iznad, sve brzo prekrije žabokrečina i korov, što je još gore nego da ovog "lakrdijaša" nema :classic_biggrin:

 

E, sad, što se stila i rečnika tiče, pa to sam hiljadu puta napisao za 20+ godina ovih foruma. U današnje vreme, što bi rekao John Doe iz 7, SMC: We see a deadly sin on every street corner, in every home, and we tolerate it. We tolerate it because it's common, it's trivial*. We tolerate it morning, noon, and night.

 

Wanting people to listen, you can't just tap them on the shoulder anymore. You have to hit them with a sledgehammer, and then you'll notice you've got their strict attention.

 

OK, John Doe je lud, ali ko nije? Plus, njegov metod očigledno deluje. Pogledajte samo "medije", svuda. To nije slučajno.

 

* kao na primer sto je prosla bez reakcije javnosti velika misao dr naucnika Antonica u vezi ovoga sa Ukrajinom. Kaže naučnik, kad i ako se danas sutra zakuva po svetu, "mi" smo mali da se u to mesamo, ali zato mogu "patriote" iskoristiti priliku da zubima za grlo dohvate "autosoviniste". Kakvim bi to rečnikom i stilom trebalo komentarisati ovakve izjave "patriotskih naučnika" , a suštinski se one ne razlikuju od izjava nekih ovde.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neme said:

p.s. Zamolio bih forumaše koji pišu na Fudbalu, nemojte ovde da budete nešto što niste tamo. Znam vas napamet. :cigar:

A i ovo je tacno. Zanimljivo da kad god bude neka situacija u svetu u vezi koje se moze opljunuti po "zapadu", dođe do najezde onih koji inače nikad na ovaj podforum ne dolaze. Ni to nije kul.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Kakvim bi to rečnikom i stilom trebalo komentarisati ovakve izjave "patriotskih naučnika" , a suštinski se one ne razlikuju od izjava nekih ovde.

 

Mislim da jednostavno ne treba komentarisati. To je bolja opcija od one da se ulazi u svađu, pa se diskusija rasplamsa i onda dođe do toga da se članovi banuju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

A i ovo je tacno. Zanimljivo da kad god bude neka situacija u svetu u vezi koje se moze opljunuti po "zapadu", dođe do najezde onih koji inače nikad na ovaj podforum ne dolaze. Ni to nije kul.

Pa ništa Milenko....ti kad bude sledeći derbi, sada u play off-u, odi na fudbal pa ih troluj namerno...:87:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro . Ako je problem reći "znam te napamet" (a znam i tebe napamet), ne znam šta da ti kažem.

Izrekao sam istinu koja je proistekla iz bavljenja forumom i forumašima.  

 

9 hours ago, Nicklord said:

@Neme

Ja sam sad prvi put primetio tvoj nick, što napisa @freethrow 

 

Bio sam u Kinšasi 19 godina.

 

Ako mene apostrofirate kao forumski problem, gospodo sa NBA, možete se opustiti. Nemam tapiju na moderatorsko mesto ali imam ozbiljne ideje. Ipak je ovaj forum pomalo i moj. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam video sve stvari na PDF Fudbalu, ali je u vise navrata Neme menjao prvobitne banove a barem jednom je skinuo ban koji je dao. Mislim da ga solidan deo fudbalskog PDFa ceni zbog odredjenih poteza, a i kada sam mu odgovarao danas nisam se osecao ko da se obracam zidovima. Covek ima sluha, neke stvari se mogu promeniti.

 

@Milenko Puzigaca

 

Nista licno protiv tebe, ne bih ni ja voleo da ikada dobijes trajni posto se prilagodjavas novom vremenu i ja sam ti u par navrata sibao reakcije.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Neme said:

Nemojte više da kreirate privid loše atmosfere i time činite da se drugi tako osećaju. Ako dozvolite, ipak znamo nešto više o tome i TO su relevantni podaci a ne ovo što iznosite ti i ovaj iznad. Došao brat posle godinu dana da konstatuje kako "nismo napredovali ni za pedalj" a to isto je, gle čuda, napisao još jedan, eno ga JOŠ iznad (ispravka, radi se o pdf politika temi).

 

 

 

Kakva komunikacija i to od strane moderatora i to jer sam dosao da napisem kako vidim situaciju na temi predvidjenoj za to..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

Nisam video sve stvari na PDF Fudbalu, ali je u vise navrata Neme menjao prvobitne banove a barem jednom je skinuo ban koji je dao. Mislim da ga solidan deo fudbalskog PDFa ceni zbog odredjenih poteza, a i kada sam mu odgovarao danas nisam se osecao ko da se obracam zidu. Covek ima sluha za neke stvari.

 

Skinuo sam 50 banova approx (edit: i warnovi, poeni, tragovi, preinačenja, izvinjenja...), nisam vodio evidenciju. Na svemu smo radili na nivou moderacije, osim na warnovima koje sam skidao bez konsultacija. Sad svi znate.

 

edit: Napisao sam još nešto ali sam obrisao, zarad mira u kući.

Edited by Neme
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 7:04 PM, Constantin said:

Pa ništa Milenko....ti kad bude sledeći derbi, sada u play off-u, odi na fudbal pa ih troluj namerno...:87:

 

Zamisli, jednog dana ustanes, odradjujes jutarnju rutinu iscitavanjem novih upisa na fudbalskom podforumu, uz cigaru i degustiranje kafe, kad ono...
 

...tamo Puzigaca, sa sve ovim akrepom iz Crypt Tales na avataru, prica o vertikalnom pomeranju lopte, sirinje bekova u cilju mitigacije pritiska protivnika, u klincu sa BB jer je udario na lik i delo Majkla Kerika i u standardnom whataboutism macevanju CVZ vs. PAR...

Tako ja npr zamisljam kraj sveta, a ne kao udar meteora, nuklearni rat, i sl...

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Zamisli, jednog dana ustanes, odradjujes jutarnju rutinu iscitavanjem novih upisa na fudbalskom podforumu, uz cigaru i degustiranje kafe, kad ono...
 

...tamo Puzigaca, sa sve ovim akrepom iz Crypt Tales na avataru, prica o vertikalnom pomeranju lopte, sirinje bekova u cilju mitigacije pritiska protivnika, u klincu sa BB jer je udario na lik i delo Majkla Kerika i u standardnom whataboutism macevanju CVZ vs. PAR...

Tako ja npr zamisljam kraj sveta, a ne kao udar meteora, nuklearni rat, i sl...

Pa sad... ne mogu to da zamislim....🤗....ja sam imao strah, a gledano na te forumske upise, nekako drugačije.

 

Što ti kažeš, ustaneš ujutru, skuvaš kaficu, zauzmeš mesto, zaduvaniš i otvaraš forum. Krenem odozgo, a to je stvarno bilo, na naslovnici foruma, poslednji upis na svim temama, bejaše Fil Kolins...i tako od Predloga i kritika, na dole, politika, društvo, kulinarstvo, muzika, motori, avioni, kamioni, vibratori, vikleri....sve on, sve zna, za sve je stručan...i tako gkedam na dole i "trnem" neće valjda fudbal, neće valjda, neće valjda...i uh...nije..ako nije banovan Cooper on je.....tako da može Milenko i na fudbal, al da ne napinje CZV i PFC da udju u NATO....rano je....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Gb92 said:

Niko da mi pomogne? Jos 1 dan i moram da vratim mob na kom sam ulogovan...

Najlakša varijanta je da ti @MetalHeadili @Ridji promene pass a pre toga ti pošalju šta će staviti. Naravno sačekaju da im potvrdiš da si video poruku. Posle promeniš pass na koji ti hoćeš. Tako sam ja radio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Gb92 probaj da pročitaš password u Chromu ako je Chrome na mobilnom u pitanju

 

https://www.gizmochina.com/2020/04/03/access-saved-passwords-google-chrome-android/#:~:text=Open the Chrome Browser on,search if there are many.

 

Open the Chrome Browser on your Android smartphone.

Tap three dots on the top-right corner of the browser, and tap on the Settings.

Now, Tap on the passwords option, to see all the saved passwords present in the browser.

Find all your saved passwords, or you can even search if there are many.

Just tap them and get to know the password after entering the authentication PIN.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...