Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

1 hour ago, Azazelkg said:

 

"Snaga Rusije može biti potkopana samo

ako se od nje odvoji Ukrajina.

Oni koji žele to da urade, ne samo da ih

moraju odvojiti, već Ukrajinu

moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti

dva dela jednog naroda i gledati

kako brat ubija brata. Da bi to

ostvarili potrebno je pronaći i

odgojiti

izdajnike među nacionalom elitom i uz

pomoć njih izmeniti samosvest

jednog dela velikog naroda do takvog

nivoa da mrze sve rusko, da mrze

svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će

učiniti vreme."

 

Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar

 

Hoće li biti nekog bana za ovo? 

 

Ovakvi lažni citati služe samo da dižu tenziju i šire propagandu. Nebitno da je čak i iz neznanja, ako se nešto citira onda mora i da se proveri, a ne da se prenese prva stvar koju je Mile napisao u komentarima na informeru.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Azazelkg

 

vidim da si bacio jedan hart riekt, nije ništa lično, ja sam generalno za to da moderacija što manje banuje i da nema nikakav stav o većini tema (ne ubrajam tu neke ekstremizme), već da reaguje samo kada se nivo komunikacije ugrožava, a ovo ostavljanje zapaljivih "citata" bez ikakve provere (koji pritom sam po sebi izgleda toliko fejk), jeste upravo to

 

ne mislim da kazna treba biti drastična ali tako nešto ne treba dozvoljavati

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pitanje ?   Da li sam ja slučajno izbrisao twitt, vi jer nije prikladan, ili sam trebao da ga stavim u spojler, a vi ga zbog toga skinuli?

Aj ako nije teško recite, da ne uradim ponovo, iz neznanja doduše......u nekom drugom postu....

 

Nismo nista brisali. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tomiprunet said:

Moderacija ponovo udara...sada je @Edward Louis Severson III banovan. Ipak je ovo jednoumlji forum, napisite to javno da se zna a ne ovako sve uvijanje u oblande. Kao dozvoljava se rasprava i bilo cije misljenje , how yes no.  

 

Mnogo vaznije bi bilo nekako da se sprijeci dezinformisanje, mada bi trebali sami forumasi da imaju neku vrsti samokontrole da ne objavljuju sve sto nalete, jer kakve koristi od laznih informacija koje sada dominiraju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Mnogo vaznije bi bilo nekako da se sprijeci dezinformisanje, mada bi trebali sami forumasi da imaju neku vrsti samokontrole da ne objavljuju sve sto nalete, jer kakve koristi od laznih informacija koje sada dominiraju.

Bas zato je besmisleno banovati korektne forumase samo iz razloga sto ne pisu o pozeljnom narativu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno mi je odvratno komentarisanje rada moderacije i priseravanje sa strane za svaku sitnicu, ali mislim da je sada vec krajnje vreme da svi 'sednete', zapitate se kuda ide ova shkuna i revidirate nacin vodjenja ovog foruma. Gubi se svaki smisao diskutovanja, a ovaj paket obracuna sa fritrouom i uinijem mi je posebno tezak za varenje. Ok, mozda ne znam citavu istoriju, ali mi je vrlo tesko da procesuiram pricu, stvara veliku neprijatnost u digestivnom sistemu. Toliko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije uopste potrebno imati moderatore istomisljenike, koliko da neki od njih vide kaznu gde drugi od moderatora ne vide. I to se po banovima vidi da uglavnom stradaju neistomisljenici, ne registruju kada druga strana predje granice ili vise flejmuje, nego clanovi moraju citiraju te postove u odgovarajucoj temi. Kada imas moderatore sa slicnim stavovima, kako ocekivati da ce se detektovati prekrsaji koji dolaze od ljudi koji su istomisljenici ili dele slicne stavove? Kao posledicu toga, stvara se ponovo jednoumlje. Nije problem cak i kada stradaju likovi sa kojima se slazes, ali disbalans u kaznama, gde samo jedna strana dobija kazne u skladu sa pravilnikom, moze stvoriti samo dugorocne probleme.

 

Zbog sporih reakcija ili izostanka nekih, imamo 3x vise banova nego sto bi trebalo i stradali su likovi koji generalno nemaju zapaljiv vokabular i njihovi postovi ne izbacuju te iz raznoteze. Eddarda limitirati koliko god je moguce i da se to uglavnom zavrsi samo na deljenju kazne i da mu odgovori budu kratki u smislu ''prekidamo sa ovom diskusijom'', neko drugi treba da istupi u ime moderacije. Naci mu odgovarajucu ulogu gde ne bi izasao iz svojih opanaka. Ovako dok god on javno istupa i daje svoja objasnjenja zasto neki postovi nisu za ban, ljudi ce imati veoma lose misljenje o moderaciji sa politike. 

 

Ban uinija se za pocetak ne bi desio da freethrow nije popio prvi ban. Ono sto sam siguran kod freethrowa, to je da nije mogao da bude ni blizu lika koji spominje Srbe silovatelje i hemijsko kastriranje. I zato kazem da Eddarda zbog loseg nastupa treba limitirati, jer je srozao ugled moderacije i stvorio je vece nepoverenje u njihov rad. Lik bi bolje moderisao F1 sa tim skromnim znanjem koje poseduje, samo zato sto nema Srba u Formuli 1. Nece ga emocije pobediti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A da prestane to pikiranje na modove. Ovaj mi se sada ne dopada, a sutra će neki drugi da mi bude na tapetu.

Forum nije školica pa sad ovaj mod ne zna da reši ovu jednačinu, ili onu. Od kuda neko ovde znanšta ko zna. U suptini svi pišu onako kako vide temu i to je u redu

Neko popio ban od 2, 5, ili 15 dana, možeš misliti problema. Kakve veze ima? Doči će ponovo i pisati, ako mu je gajle, ako nije neće.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

ovaj paket obracuna sa fritrouom i uinijem mi je posebno tezak za varenje.

 

Ništa lično, lakše mi je tako: Moderatori se ne nazivaju gnjidama, još da ti to prođe tako što zloupotrebljavaš popularnost i očekuješ masovnu podršku za istovareno smeće. Ne postoji nikakav "paket kontra-mera" nego ustaljeni šablon zloupotrebe i drskosti, isključivo iz jednog pravca. Do te mere, da više ne prezaš ni od otvorenih uvreda. Kad odeš toliko daleko da više ni moderacija ne može da te trpi, ili ćeš da se dozoveš pameti ili široko ti polje internetsko. Bilo je boljih i za dva koplja pa su poštovali pravila ili odlazili. 

 

@Ta'veren Kako bi bilo da se, za početak, malo skineš s Eddarda? Moglo bi to i lepše da se kaže ali, računam, imali smo komunikciju te sebi dozvoljavam opuštenije obraćanje. Moram ovako, zamerilotm mi. :classic_sleep:

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Ban uinija se za pocetak ne bi desio da freethrow nije popio prvi ban.

 

Tačno. Da drugi momentalno ne dotrčava čim onaj prvi iznedri uobičajeno kukavičje jaje, ništa se ne bi desilo. Ali, više nije ni to jer je odavno prešlo u naviku. Od prekjuče ne može više. 

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Zbog sporih reakcija ili izostanka nekih

 

Modovi kao da nemaju ništa drugo da rade u rl, dočim cenjeni forumaši očekuju da im budu kao Aladinov duh iz lampe na usluzi, svaki put kad im se digne k....ažiprst. Ili će i ovo biti shvaćeno kako je nama najteže? Mene bi, iskreno, bila sramota. Ono što ne radim u rl ne radim ni na forumu. Kakav li je tek sklop ovih koji vole da se iživljavaju?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

A da prestane to pikiranje na modove. Ovaj mi se sada ne dopada, a sutra će neki drugi da mi bude na tapetu.

 

Slažem se sa celim postom, posebno sa ovim rečenicama. 

 

Mislim, tačnije vidim da forumaši koji učestvuju na pdf-u Politika najviše kritikuju Eddarda. Ostali moderatori nisu " na tapetu" ili mi se tako čini.

 

Ne tako davno, na temi " Kritike, žalbe, predlozi.." na pdf-u Politika i sama sam uputila malu kritiku na rad Eddarda kao moderatora "Politike".

 

Ali mislim da je Eddard sasvim ok , i lajkujem većinu njegovih postova na temi o epidemiji koronavirusa.

 

I na ostalim delovima foruma piše sasvim ok.

 

35 minutes ago, Neme said:

Kakav li je tek sklop ovih koji vole da se iživljavaju?

 

I ja se isto pitam.

Ne znam da li je to kanalisanje negativne energije na forumu, kako mi je davno napisao jedan učesnik  foruma RTS-a.

 

On se svađao  sa većinom  forumaša i sa jedinim adminom, a onda mi je u pp jednog dana napisao da u RL ne psuje i ne voli svađe, ali da "mora" to da radi na net forumu.

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

@Neme zaista nemam nameru ni da se prepucavam ni da ulazim u ove, po meni iskreno besmislene, rasprave. Banovao si me, po meni, potpuno bezrazložno jer niti sam uvredio nekoga, niti sam kako ti voliš uzbudljivim rečnikom da kažeš kenjao izlivao govna srao pravio kukavičja jaja ili koji je već izraz bio upotrebljen. Ukazao sam na ono što je, po meni ali i po nekim drugima, problem i to rešiv problem, a odnosi se pre svega na politiku. Ne postoje čak ni neka razmimoilaženja u idološkom, političko, zdravorazumskom stilu sa Eddardom i to sam i napisao posle, odnosno pojasnio. Moj gotovo isključivi problem se odnosi na trolovanje i puštanje trolovanja, koje neminovno rasteruje ljudie i uništava diskusiju. Nešto poput situacije sa Kinikom.

 

Takođe, zaista mislim ono što sam napisao: mislim da nisi razumeo ni poentu ni suštinu upisa jer nema nikakve logike niti zdravog razuma da onako reaguješ. Mislim da je reakcija bila potpuno neprimerena i sad me ti banuj na još godinu dana, nebitno je, pokušavam da ti ukažem da je kontraproduktivno i da mislim da nisi razumeo suštinu. Kapiram da ti se ne dopadam (odnosno moje pisanje, možda bih ti se u RL još manje dopao) i kapiram da ti ide na nerve neka skupina ljudi koji, btw, nisu nikakvi ortaći (taj izraz možeš da ostaviš za svoje komšije), ali pokušavam da ti objasnim da ne vidim na koji način sam se ogrešio o pravila i o koja pravila ukoliko apelujem, onelinerima ili čaršavima - vidim da ne voliš ni jedno ni drugo - da je kontraproduktivno voditi političke delove foruma na način na koji se vode i to ponavljam neki 10ti put. Sada napiši da sam se abuzivno ponašao.

 

Ja, na primer, tvoje pisanje ne bih ni mogao da ocenim - ne poznajem ga, nisam čitao dovoljno tvojih upisa, barem na temama koje ja pratim, a priznajem nema ih mnogo: NBA basket, srpska politika i sada nesrećna Ukrajina.

 

Ne bih ni dolazio na forum da ne nailazim na kvalitetne upise i na kvalitetne diskusije sa ljudima koji ih prave. Maksimalno iskreno sam i prokomentarisao rad konkretno Eddarda, kao i sve ostalo. A sada hajde, udri i dodaj Uiniju još mesec dana, taman da možemo da se posvetimo fantasiju, pošto smo ortaći jelte? Moji postovi su smeće, okej. Ali valjda imam pravo da odgovorim da tvoja poslednja dva tri posta nisu smeće, nego da jednostavno ne razumeš o čemu govorim? Realno način pisanja i rečnik koji koristiš, pod izgovorom da braniš nekoga od napada, je za banovanje od barem mesec dana po tvojim kriterijumima. Ne mojim. I zaista, nismo deca i pričamo o temama koje si ti sam, ili ko već radi sa tobom, označio kao ozbiljne. Pa hajde onda da se uozbiljimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

a, na primer, tvoje pisanje ne bih ni mogao da ocenim - ne poznajem ga, nisam čitao dovoljno tvojih upisa, barem na temama koje ja pratim, a priznajem nema ih mnogo: NBA basket, srpska politika i sada nesrećna Ukrajina.

 

Da li znaš zašto? Zato što nemam vremena za bilo šta drugo na ovom forumu osim da se bavim moderacijom, forumašima i samim radom foruma, za koji smo se muški znojili. (edit: Zato što, dok se vi prepucavate, ja pišem pmove da ne bi bilo banova. I uspeva najčešće. Sa 3/4 forummaša sam imao prepisku bar jednom. Imam ja i veće vizije za ovo mesto, samo je pitanje da li vi to hoćete ili ne. Bez podrške ništa...)

 

A sada se i ja povlačim iz ove rasprave iako bih imao još štošta da napišem. Budi korektan ubuduće i problema neće biti. To nije puno. Pozdrav.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Prestao da citam maltene skroz politiku pre godinu dana upravo zbog moderatora koji imaju dvostruke arsine i to je dokazano na stotinama razlicitih primera- Eddard naravno prednjacio.

 

Dosao sad da vidim sta se desavalo na temi oko Ukrajine i i dalje vidim da se ni za pedalj nista nije promenilo- ne znam jel stvarno moderacija ne vidi da sve manje ljudi cita/pise na politici i da sve vise ide u pravcu politike na prethodnom forumu, a sve manje na temu vox populi sa prethodnog foruma..

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 9:21 PM, Ta'veren said:

... lika koji spominje Srbe silovatelje ...

Nemam nameru da širim priču, ali ako neko nešto komentariše, trebalo bi bar da pročita šta je napisano, a ne da preskače reči ili slogove i da podmeće. Uopšte nije to pisalo, mada jeste upravo o tome pisalo.

 

Izraz koji je upotrebljen bio je baš o tome. Postoje neki koji 35 godina pokušavaju silom da nametnu kako su termini "Srbin" (stavka za u pasoš što je neko smislio da mora da se napiše) i "srbenda" (pripadnik kulta sa zaumnim i iracionalnim verovanjima) sinonimi, i da je Srbin = srbenda.

 

Od toga nema ništa, i mogu da pokušavaju još 350 godina, neće im uspeti. Ali treba da znaju da je to što rade silovanje u glavu, što je gore nego kad neko siluje telo. Eto tako je nastao taj izraz.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za moderaciju: I meni se cini da sam ovog puta bezrazlozno banovan. Kad sam kriv - kriv sam I to uvek priznajem. 

Ali za poslednji ban mi je samo receno "trolovanje" , a zadnji postovi su  bili u vezi diskusije o Ukrajini. 

Cak nisam ni "ideoloski" bio mnogo kontra, samo sam pomenuo par stvari koje se izgleda ne uklapaju u nekakvu zamisljenu "agendu" foruma (ili moderatora) te je usledio neki trivijalni razlog za ban.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nemam nameru da širim priču, ali ako neko nešto komentariše, trebalo bi bar da pročita šta je napisano, a ne da preskače reči ili slogove i da podmeće. Uopšte nije to pisalo, mada jeste upravo o tome pisalo.

 

Izraz koji je upotrebljen bio je baš o tome. Postoje neki koji 35 godina pokušavaju silom da nametnu kako su termini "Srbin" (stavka za u pasoš što je neko smislio da mora da se napiše) i "srbenda" (pripadnik kulta sa zaumnim i iracionalnim verovanjima) sinonimi, i da je Srbin = srbenda.

 

Od toga nema ništa, i mogu da pokušavaju još 350 godina, neće im uspeti. Ali treba da znaju da je to što rade silovanje u glavu, što je gore nego kad neko siluje telo. Eto tako je nastao taj izraz.

Izvini molim te, ali bas preterujes. Ne znam ko te uopste siluje. Evo ja sam Bunjevac, tj Hrvat, niko me ne siluje ni za sta. Bolje te tvoje probleme resi sam sa sabom nego sto ih resavas na forumu. Ne znam koji ti je djavo, idi iz Srbije, pametan si snacices se, da mene neko siluje ne bi razmisljao dva minuta o. odlasku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije u tome poenta, i niko meni licno nista ne radi, nego je poenta da treba stalno ići napred, i da svaka naredna generacija treba da bude bolja od prethodne, a ne gora, ili ista, a te i takve priče su odavno stvar prošlosti. I teeeeeeeška nekultura. To u današnje vreme treba da je potpuno neprihvatljivo u javnom prostoru, i da je na marginama drustva, u nekim ćumezima. Trebalo je da umre sa Branom Crncevicem, najistaknutijom perjanicom tog kulta, a taj je neprekidno tupio sta je i kakav je "dobar Srbin" i te stvari.

 

A što se "ti prostori" nisu razvijali zajedno sa progresivnim svetom, pa je to tu i dalje prihvatljivo, to nije moj problem. Zato i ne shvatam to tu okruzenje kao nesto sa čime bih se identifikovao, jer je lepo čovek objasnio u tekstu sa peščanika koji sam pominjao - kolektivni identiteti se grade na moralnim principima, koji su tu vrlo labavi, i nije to moja šolja čaja. Ali to sa ovim nema veze. Nego da to sa vecinski prihvacenim obicajem da se izjednacava Srbin = srbenda, i slično, sad u 21 veku treba da prestane, zato jer je vređanje, nekultura, i tzv majorizacija, sto je eufemizam za "fašizam" i to je to..

 

BTW slično važi i za neprekidno svođenje svega na lično. To, šta god da je tema, umesto da se govori o temi, krene se "i ja ovako, i ja onako..." ili "a šta da tebi ovo, šta da tebi ono...". To nije pristojno, a nije baš ni zdravo :classic_biggrin:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta mene briga kako ce biti drustvo kad mene vise ne bude. Gledam da meni bude dobro, a ostali nek stvaraju za svoju buducnost kad budu mogli. Ceo svet je pun budala koje nije briga za taj svet , zasto bi onda ja njega gradio da bude bolji kad mene ne bude.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 11:16 PM, Neme said:

Modovi kao da nemaju ništa drugo da rade u rl, dočim cenjeni forumaši očekuju da im budu kao Aladinov duh iz lampe na usluzi, svaki put kad im se digne k....ažiprst. Ili će i ovo biti shvaćeno kako je nama najteže? Mene bi, iskreno, bila sramota. Ono što ne radim u rl ne radim ni na forumu. Kakav li je tek sklop ovih koji vole da se iživljavaju?

 

Samo na ovo poslednje da odgovorim, posto jedino tu mogu da dam kakav-takav koristan odgovor.

 

Ne zameram tebi sto si ti dao ban i sto je dosao sa zakasnjenjem(mislim na Puzigacu), nego sto je to neko trebao da uradi drugi malo ranije. Niste skroz funkcionalan tim, jedne pustate da divljaju sa recnikom od kojih se mnogima prevrne stomak dok druge kaznjavate po pravilniku. Samo da podvucete jasnu crtu kada treba sankcionisati spominjanje Srba u negativnom kontekstu , imacete za sobom manje negativnih reakcija, posao svih vas ce da bude manje neprijatniji i necete da ulazite u konflikte sa forumasima sa kojima ste ovaj put usli. Cak i kada napravite zajeb, u vecini situacija to je mogao da bude manji zajeb. Stvorite manji disbalans u kaznjavanju i vidite ono sto se drugima ne svidja i da to dovodi do osipanja teme. Zahvaljujuci tom nesankcionisanju, imate gomilu ljutih ljudi od kojih neki dobiju ban i taj cin prouzrokuje dodatni bes. Mozda je na kraju neminovno da sve manje ljudi pisu ovde, ali nemojte da ubrzavate taj pad. Neka druge (privatne) stvari sprece odredjene ljude da pisu a ne da se razocaraju u rad moderacije. Mozete bolje od ovoga, da budete jaci kolektiv sa jasno podeljenim ulogama i jedne druge da korigujete.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Tomiprunet said:

Sta mene briga kako ce biti drustvo kad mene vise ne bude. Gledam da meni bude dobro, a ostali nek stvaraju za svoju buducnost kad budu mogli. Ceo svet je pun budala koje nije briga za taj svet , zasto bi onda ja njega gradio da bude bolji kad mene ne bude.

 

Ne razumem ovaj tvoj post. Kakve veze ima sa moderacijom?

 

12 minutes ago, Ta'veren said:

Ne zameram tebi sto si ti dao ban i sto je dosao sa zakasnjenjem(mislim na Puzigacu), nego sto je to neko trebao da uradi drugi malo ranije. Niste skroz funkcionalan tim

 

Nisam advokat admin-mod tima. Kritikovala sam i rad jednog moda na "Politici". 

 

Što se boldovanog tiče, mislim da je mnogo puta napisano da moderatori mogu da reaguju samo na pdf-u koji uređuju.

 

Takođe je rečeno da nisu svi admini i moderatori u isto vreme online, a odluke se donose zajednički. Zato neki banovi, upozorenja i sl kasne.

 

Moram da istaknem i da mi se ne dopada pisanje Puzigaće, i ne branim ga...samo kažem da nisu svi u admin-mod timu istovremeno online. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...