Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

On 5/22/2022 at 9:13 PM, mr clutch said:

 

 

6h8q55.jpg

 

Neko je spomenuo belgijsku ligu par upisa iznad...
Zavrsili su prvenstvo juce. Klub Briz je odbranio titulu i ovo im je peta osvojena u poslednje 4 sezone.

Anderleht, nakon sto je krenuo stopama Grashopersa, napokon je napravio mali iskorak i zavrsili su treci.
Na jednu godinu su od izjednacavanja negativnog rekorda klupske istorije od 6 uzastopnih sezona posta, bez titule.

Sen Zilio (jel se tako izgovara?) je zamalo napravio najvece iznenadjenje ove godine, racunajuci sve evropske lige i bili su prvi do par kola pred kraj. Zapravo, po meni, cetiri kola pre kraja su izgubili titulu kada su se na svom terenu propisno napromasivali protiv Briza, tada sa 3 boda prednosti pre meca, pa primili dva gola pred kraj. Na iskustvo je Briz to dobio. Sledeci mec u Brizu nisam gledao. Svakako sezona za pamcenje. Svakoga, bez izuzetka, su terenski nadigrali i lako dolazili do prilika, a imaju gotovo identican tim onom iz druge lige, u kojoj su igrali dugo, dugo...
Ne znam kakav ugovor ima njihov trener, ali siguran sam da je visoko trazena roba.
Inace, kroz celokupnu istoriju belgijskog fudbala, samo Anderleht i Briz imaju vise titula od Sen Zilioa, iako su poslednju osvojili pre skoro 90 godina 😄

 

U ostalim vestima, Visla Krakov, donedavno najtrofejniji tim Poljske, ispao u drugu ligu 😞
Godinama su se mucili i tavorili u donjem domu.

 

Maribor osigurao titulu u poslednjem kolu protiv Mure. Prosle godine im je bas Mura otela istu u poslednjem kolu.

Kopenhagen vratio trofej u glavni grad.

Kluz uzeo petu titulu za redom, dok je Dinamo (20-ak titula) na korak od ispadanja, jer su prvi mec baraza izgubili 2:0 😞

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Klub Briz je odbranio titulu i ovo im je peta osvojena u poslednje 4 sezone.

 

😄

 

Elem, meni jedan od drazih sampionata, uvek ispratim kada stignem. 
Genk poprilicno razocarao, bili su jedni od favorita pred pocetak takmicenja. Igrali su jako zanimljiv dvomec sa Sahtjorom u 3. kolu kvalifikacija za LS, nakon toga puno oscilacija i losih rezultata. Meni simpaticni bili za gledanje zbog Onuachu-a, 202cm visokog napadaca koji se dovodi vec neko vreme u vezu sa nekoliko vecih klubova. Neki mid-table bundesligas bi mu bio po meri. Ako bih bas pikirao, mogao bi po visini (ako nista) da odmeni Weghorsta u Wolfsburgu.

 

Sen Zil (basic, sta cu) je naravno glavna prica cele sezone. Zaboravih podatak, ali prvi put posle dugo, dugo bi se desilo da newly promoted tim odmah sledece sezone osvoji 1. ligu. Mozda i prvi put posle Clough-ovog Foresta. Inace, istoimeni deo Brisela je jedan od lepsih i luksuznijih delova grada.

Zanimljivo da je vecinski vlasnik Tony Bloom koji je vlasnik i Brajtona, ove sezone su imali nekoliko igraca na pozajmici odatle. Videcemo kako ce to da izgleda sledece sezone, posto ce klub igrati evropu, ali za ocekivati je nekoliko pozajmica i in the long run nesto slicno sto Brentford i Midtjylland rade. Inace oba vlasnika imaju heavy data-driven princip rada (skauting, treninzi, transferi, pozajmice), analizira se sve od obicnih sprinteva i driblinga na treningu, do protivnika, prekida, itd.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

 

😄

 

 

Evo, ako mi verujes, dobrih 5 minuta sam iznova iscitavao moj upis i pitao se sta ti je smesno.
Na kraju sam se , zbog toga, dodatno nasmejao kada sam shvatio.

Necu prepravljati taj lapsus. Neka to bude moja sramota.

 

1 hour ago, kendrick said:

 

😄

 

Elem, meni jedan od drazih sampionata, uvek ispratim kada stignem. 
Genk poprilicno razocarao, bili su jedni od favorita pred pocetak takmicenja. Igrali su jako zanimljiv dvomec sa Sahtjorom u 3. kolu kvalifikacija za LS, nakon toga puno oscilacija i losih rezultata. Meni simpaticni bili za gledanje zbog Onuachu-a, 202cm visokog napadaca koji se dovodi vec neko vreme u vezu sa nekoliko vecih klubova. Neki mid-table bundesligas bi mu bio po meri. Ako bih bas pikirao, mogao bi po visini (ako nista) da odmeni Weghorsta u Wolfsburgu.

 

Sen Zil (basic, sta cu) je naravno glavna prica cele sezone. Zaboravih podatak, ali prvi put posle dugo, dugo bi se desilo da newly promoted tim odmah sledece sezone osvoji 1. ligu. Mozda i prvi put posle Clough-ovog Foresta. Inace, istoimeni deo Brisela je jedan od lepsih i luksuznijih delova grada.

Zanimljivo da je vecinski vlasnik Tony Bloom koji je vlasnik i Brajtona, ove sezone su imali nekoliko igraca na pozajmici odatle. Videcemo kako ce to da izgleda sledece sezone, posto ce klub igrati evropu, ali za ocekivati je nekoliko pozajmica i in the long run nesto slicno sto Brentford i Midtjylland rade. Inace oba vlasnika imaju heavy data-driven princip rada (skauting, treninzi, transferi, pozajmice), analizira se sve od obicnih sprinteva i driblinga na treningu, do protivnika, prekida, itd.

 

 

Da, Genk je razocarao.
Nakon furioznog zavrsetka prosle sezone, ocekivalo se vise od toga da se jedva usetaju u plej of za LE : (

 

Nisam znao da iza Sen Zila (hvala na ispravci, jebeni francuski jezik) stoji tako ozbiljna prica.
Briz ce opet biti prvi favorit za titulu, ali ko zna ko ce iskociti, jer bice 4-5 kandidata.

Btw, mislim da je Kajzerslautern osvojio Bundesligu u prvoj sezoni nakon ulaska iz Cvajte. Dal' kraj 90-ih, pocetak 00-ih, tako nesto, mrzi me da guglam sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Drug Crni said:

Gledao sam finis derbija Dinamo - Hajduk.
Dinamov trener Cacic uvodi mladog Baturinu..golobradog klinca unutra. Mate je ponajveci Dinamov dragulj i potencijalno novi veliki igrac iz Hrvatske. Mali mu uzvraca asistencijom i golom za pobedu od 3-1 u dubokoj nadoknadi. Tako se postaju igraci..a neko treba da ti ukaze priliku.

E,taj detalj jasno razdvaja Dinamo i Zvezdu, Cacica i Stankovica i hrvatski i srpski fudbal. U Dinamu treneri dobijaju otkaz zbog isuvise bojazljivog pristupa u derbijima, u Zvezdi treneri igraju na "nulu" sa vidno slabijim Partizanom,a zalomi nam se i derbi bez suta u okvir gola. Utakmice se "zatvaraju" uvodjenjem petog stopera..protiv Vozdovca. Sa klupe ulaze Srnici i Pavkovi..najgore od svega je sto se vidi da tim ima potencijal za vise,ali neke druge stvari precesto odnose primat.

Iako inače je tako, pošto su mladi igrači jedan od 2 glavna izvora prihoda, ove sezon, nakon dugo vremena, mladi igrači nisu baš dobijali priliku. Pošto je prvenstvo bilo na kocki, više se igralo sa iskusnijim igračima. Tj. sa prvom postavom. U njoj je trenutno samo 1, eventualno 2 igrača ispod 22 godine ja mislim; Šutalo i Špikić. 

Baturina je ogroman talent i nadam se da će od sljedeće sezone igrati puno više, tj. mora igrati puno više jer nema smisla da grije klupu u tim godinama. 

Što se tiče trenera, da, otkaz je dobio između ostalog i zbog prevelikog "taktiziranja", tj. kako ti kažeš bojažljive igre u derbiju. Makar, s obzirom na bodove u tom trenutku, ima logike to što je radio, Dinamo se u HNL-u ne smije prilagođavati nikome. Pogotovo ne na način na koji je to Kopić radio. Kasnije su u javnost izašli i neki detalji s treninga tj. sastanaka koji mogu u rubriku vjerovali ili ne:

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Reci mi samo dve stvari oko Baturine.

1) Koja mu je tacna pozicija u timu? Na transfermarktu stoji zadnji/defanzivni vezni,iako meni deluje dosta ofanzivnije.
2) Je li on Hajdukovo dete za koga su u Splitu procenili da nije talenat?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Reci mi samo dve stvari oko Baturine.

1) Koja mu je tacna pozicija u timu? Na transfermarktu stoji zadnji/defanzivni vezni,iako meni deluje dosta ofanzivnije.
2) Je li on Hajdukovo dete za koga su u Splitu procenili da nije talenat?

Po meni je on osmica. Znači centralni vezni. Ali može igrati šesticu bez problema. Pošto Mišić igra 6, mislim da će Baturina igrati 8. 

Je, Hajdukovi je dijete. Nisu procijenili da nije talenat nego da previše traži. Mislim da je prošli ili pretprošli predsjednik Hajduka izjavio nešto tipa da može ili uzet stipendijski ugovor ili može ić. Da neće Hajduk nikog molit, nešto u tom smislu. I mali je zapalio u RNK Split pa onda u Dinamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni

 

Veliš ti Mate ja odmah pomislio na legendarnog oridjidji Matu Baturinu koji se proslavio izjavom “dikod uđe, dikod ne uđe”, inače bivši Hajdukov igrač (bio i najbolji strijelac prvenstva) koji je svoja dva sina Roka i Martina (to je ovaj o kojem diskutirate ti i Bugl) poslao u Dinamovu školu. Roko je ovako iz glave sad na nekoj posudbi u Mađarskoj, tako negdje, bar je tako bilo čini mi se. Roko je igrao napadača u mladoj Dinamovoj postavi kad kad sam ju gledao prije par sezona.

Edited by kriv i dužan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vlaDixXx said:

Valja prodavati igrace u Rusiji, povecali su broj stranaca na 13,plus mnogi stranci otisli

Treba potpisivati strance iz Rusije i Ukrajine koji su raskinuli ugovore. Mislim da bi se moglo nać dobrih igrača bez odštete.

Ružno zvuči al je istina, netko će te igrače uzeti 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/15/2022 at 9:07 AM, Dragan Mićić said:

Zna li ko dal ce Arena prenositi HNL ove sezone? Mozda @Bugl Khan 😊

T-com je kupio prava i napravio nova 2 kanala. MaxSport 1 i 2. Ne radi se o Arenama ali su kod nas operateri dodali te kanale uz Arena paket. Digli su cijenu za 1.5 eura. Nema ništa đabe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Klasično dinamovski gol. Sabiješ ih u njihovu polovicu, ponište ti gol zbog zaleđa koje se, zbog tehnologije iz 1982., ne vidi jel je il nije, i onda u 2. min sudačke nadoknade primiš gol s 30 metara. 

 

Baturina 1:1. Čačke barem daje šansu klincima tj. talentima. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Rezultatski Hajduk stoji odlično, s obzirom na prikszanu igru. Kopić je protiv njih na Maksimiru igrao skoro pa bunker.

Šteta što nije petarda.

21 minutes ago, threepwood said:

I tako se nastavlja jos jedno super-zanimljivo prvenstvo Hrvatske. Bas se pitam ko ce ove sezone biti prvak

To se zna. Momčad koja ima daleko najbolji, najskuplji i najdublji kadar. Kao što se zna da nitko, pa ni ta momčad, neće pobjediti 20 puta za redom. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krenuo gledat od 60. minute, nije 5 minuta prošlo i Dinamo preokrenuo. 4-1 na kraju, nepovezane linije Hajduka i krateri u obrani. Da priupitam one/onoga što više prate/prati modre - šta je sa Bočkajem/zašto ne dobiva šansu? Isto pitanje i za Tolića, on nije bio zacrtan za prvih 11 of course ali sam očekivao da dobije (veću) šansu ove sezone na osnovu ono malo što sam vidio od njega prošle sezone. @Bugl Khan

 

Rekli su da je Livaković malo dodirnuo loptu ali opet da, nevjerojatan promašaj Livaje. @Radoznalko

Edited by gledan van, ludilo 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Krenuo gledat od 60. minute, nije 5 minuta prošlo i Dinamo preokrenuo. 4-1 na kraju, nepovezane linije Hajduka i krateri u obrani. Da priupitam one/onoga što više prate/prati modre - šta je sa Bočkajem/zašto ne dobiva šansu? Isto pitanje i za Tolića, on nije bio zacrtan za prvih 11 of course ali sam očekivao da dobije (veću) šansu ove sezone na osnovu ono malo što sam vidio od njega prošle sezone. @Bugl Khan

 

Rekli su da je Livaković malo dodirnuo loptu ali opet da, nevjerojatan promašaj Livaje. @Radoznalko

Bočkaja je doveo Krznar, ili je bio Kopić? Nebitno. Ugl, Kopić je igrao 352 i to Bočkaj može igrati. On je taj wingback koji može biti lijevo kad igraju 3 iza. U 4 iza on ne može igrati jer ne može čuvati nikog. Po meni bi ga trebalo probati na krilu. Pošto ionako sve korisno što Bočkaj radi, radi prema naprijed. Izvrstan centaršut, slobodnjak... Drmić bi od njega mogao imati puno koristi. Kao i Mierez prije 2 sezone.

Tolića zazivaju svi navijači već sezonama. Ali treneri se mijenjaju, a Tolić nikako da se izbori za prvih 11. Tu i tamo počne, ali nikako da odigra 6-7 za redom. Očito mu fali nešto što stručnjaci vide. Navijači ga vole to što ima tehniku, dribling, pas, prolaz 1 na 1.... Po meni nikad nije bio baš loš kad god je počinjao. Nedavno se pisalo da ga traže neki Španjolci. Cadiz, Eibar, tako nešto. Donji dio tablice.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...