Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Šta sam rekao? Izgubit će prvenstvo na malim utakmicama jer ne podnose pritisak. U zadnjih 8 kola: Varaždin- bod, Lokomotiva (Poljud)- nula bodova, Rijeka (Poljud)- nula bodova, Osijek- bod. Znači od 24 moguća boda su uzeli 14. Dobili su Istru, Goricu, Rudeš i Slaven. Dopustiv je bod u Osijeku. Ne možeš reći da je kiks ako tamo igraš nerješeno. Ali ostakli su kiksevi samo takvi. Porazi od Rijeke (izravnog konkurenta za naslov) i Lokomotive na Poljudu, i nerješeno u Varaždinu. Sad će potjerat trenera, jer to je njihov MO. Dambrauskas im donese trofej nakon 10 godina, oni mu za nagradu uruče otkaz i dovedu Ivana Leku. Leko je ipak trener s nekakvim uspjesima iza sebe; uzeo je prvenstvo sa Club Bruggeom i bio proglašen trenerom godine, Antwerpu je nakon cca 30 godina donio trofej (Kup upravo protiv Club Bruggea). U Hajduk je došao s idejom kako igrati (visoki presing, 3 nazad itd.). To je izgledalo loše pošto nije imao igrače za takav nogomet, a uprava je pojačanja dovodila bez konzultacija s njim. S vremenom je prilagodio sustav igre i na kraju sezone Hajduku donio drugi Kup u nizu. U novu sezonu ulazi jako dobro; Tuče Dinamo i na Maksimiru, i na Poljudu, tuče Rijeku na Poljudu....Manje utakmice većinom pobjeđuje, iako je imao 2 kiksa- poraze protiv Istre i Gorice (neke utakmice je vodio pomočnik, ne znam koje). U 11. kolu gubi na Poljudu od Rijeke, a u 12. kolu gubi u Osijeku. U 13. kolu, u Koprivnici, Hajduk vodi novi trener, Mladen Karoglan. Leko je dobio otkaz i preuzeo Standard Liege. Hajduk je bio drugi na ljestvici kad je Leko dobio otkaz. Hajduk je danas drugi na ljestvici.

 

Zar se on ne zove Mislav?

 

Inace, postoji jos jedan trener koji ima isto prezime, Goran Karoglan i on je jedan od pomocnih trenera u Hajduku, ali nije rodbinski povezan sa Mislavom. Prezime Karoglan je turskog porekla, Kar znaci sneg, oglan znaci decak. Dakle, snezni decak. :classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Zar se on ne zove Mislav?

 

Inace, postoji jos jedan trener koji ima isto prezime, Goran Karoglan i on je jedan od pomocnih trenera u Hajduku, ali nije rodbinski povezan sa Mislavom. Prezime Karoglan je turskog porekla, Kar znaci sneg, oglan znaci decak. Dakle, snezni decak. :classic_happy:

Zove se Mislav. I da, još jedan Karoglan mu je u stožeru. Mislim da je bio s njim i u Istri, ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima i Hajduk svog Treya Thompkinsa, Perišić iščekivan kao Mesija a još nije debitovao.

 

Sad kad je prvenstvo izgubljeno bolje da nastavi sa rehabilitacijom u Splitu do kraja sezone, pa ga sljedeće sezone očekuju nove avanture u nekoj od liga petice.

Edited by Howie Roseman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Howie Roseman said:

Ima i Hajduk svog Treya Thompkinsa, Perišić iščekivan kao Mesija a još nije debitovao.

 

Sad kad je prvenstvo izgubljeno bolje da nastavi sa rehabilitacijom u Splitu do kraja sezone, pa ga sljedeće sezone očekuju nove avanture u nekoj od liga petice.

Kad su skupu igračku dali treneru koji nema pojma.

Kao vatrogasac je ok rešenje,ali on nije sigurno čovek koji im može doneti titulu posle 20.godina posta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Howie Roseman said:

Ima i Hajduk svog Treya Thompkinsa, Perišić iščekivan kao Mesija a još nije debitovao.

 

Sad kad je prvenstvo izgubljeno bolje da nastavi sa rehabilitacijom u Splitu do kraja sezone, pa ga sljedeće sezone očekuju nove avanture u nekoj od liga petice.

 

20.09. je Perišić ozljedio ACL i Tottenham uz tu vijest odmah napisao da se očekuje da će propustiti ostatak sezone. Meni je od početka da priča da će on zaigrati za Hajduk prije kraja prvenstva bila teški SF i priča za malu djecu samo radi pumpanja atmosfere. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2024 at 12:50 PM, Drug Crni said:

Moram priynati da mi je negde čak i žao Hajduka i njegovih navijača. Mogu samo da pretpostavim kakvu frustraciju izazivaju kontinuirani neuspesi.

Ako ovo ljeto ne uđu u skupine, oni će bit u ozbiljnom problemu. Ozbiljnije novce  mogu dobiti za 2 igrača u kadru, Pukstasa, Sigura i možda Žapera. Ostalo su sve igrači dovedeni za uzet naslov sad ili eventualno odmah. I većina a ih je 27+. Vuškovića su prodali za ozbiljnu lovu s obzirom da ima 16 godina. Da su pričekali 2-3 godine, lagano bi išao za duplo više para. Ako ne uzmu kup, mislim da ide smjena vodstva kluba. Nikoličiusa smatraju genijem,, frajer je potrošio hrpu para. Mislim da bi ulogu moglo igrati i to kakvu Rijeka momčad ima, i koliko para je potrošeno na igrače i trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imate na SK 3 PAO protiv AEK-a na Leoforosu. Odlična utakmica za sada, prilično otvoren fudbal za derbi.
 

Inače ovo je treće kolo plej-ofa i igra se jako dobar fudbal. Svako kolo neki derbi sa njima puno golova. U prošlom je AEK dobio Oli u 91. minutu.

 

 

A pre toga je u prvom kolu Aris klepio crno-bele na Tumbi.

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2024 at 1:46 PM, Sharp said:

 

20.09. je Perišić ozljedio ACL i Tottenham uz tu vijest odmah napisao da se očekuje da će propustiti ostatak sezone. Meni je od početka da priča da će on zaigrati za Hajduk prije kraja prvenstva bila teški SF i priča za malu djecu samo radi pumpanja atmosfere. 

Ušao danas u 71.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Sta je ovo bilo sa navijacima(okorelim) Hajduka? 

A ode još jedna sezona. Do prije mjesec dana su razmišljali o duploj kruni i Ligi prvaka, danas opet ostaju bez ičega. Frustracija. 

Ne znam što drugo može bit.

Link to comment
Share on other sites

Za ozbiljan tim nije dovoljno nakrcati igrače bez sistema i rasporeda na terenu ne može se dobiti ipak ozbiljan tim kao što je Dinamo. Jesu Zagrepčeni imali kriznih delova sezone ali sad loče na tim u odnosu na Hajduk. Rijeka igra najlepše ali da li može psihološki da izdrži pritisak u borbi za titulu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sharp said:

 

Jesi vidio kako je izgledao? Igrao je na jednoj nozi maltene. 

Nisam primijetio. Sumnjam da bi si ugrozio ostatak karijere zbog 20ak min. EURO je za 2 mjeseca. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Nisam primijetio. Sumnjam da bi si ugrozio ostatak karijere zbog 20ak min. EURO je za 2 mjeseca. 

 

Tko više dolje u Hajduku razmišlja racionalno. Nema takvog. 

 

Manje više je sve s loptom odigravao s lijevom (zdravom) nogom. Navodno je priča sa zadnjeg okupljanja reprezentacije bila da još nema full ekstenziju desne noge u koljenu. Čuo si i sam da je ušao na vlastiti zahtjev, ovaj ga nije mislio uvoditi. 

Link to comment
Share on other sites

Realno, Hajduk u Hrvatskoj je tamo ono sto je Crvena zvezda u Srbiji. OK, nemaju ni priblizno toliko uspeha u istoriji kao FKCZ, ali privlace ubedljivo najvise paznje i medija i navijaca.

 

E sad, takav klub kao sto je Hajduk ce jos malo pa "proslaviti" dve decenije bez titule, na kraju sledece sezone. Takav jedan klub je devet uzastopnih sezona bio van TOP2 svoje zemlje.

 

Zato i govorim da, kakva god je HNL, miljama je ispred nase lige. Politicari kod nas bi vec 10 puta dosli u iskusenje da malo poguraju Hajduk jer "valja se", "daj da biracko telo tamo bude zadovoljno" i tome slicno.

 

Nema niceg loseg da neki veliki klub jednu, dve, tri decenije provede sa 2, jednom ili cak nijednom osvojenom titulom prvaka drzave. Na primer, PAO u Grckoj, osvojili samo dve titule u prethodne 2,5 decenije. 

 

Kako god, Rijeka i Dinamo ce se boriti u Hrvatskoj za oba trofeja i mislim da Rijeka ima lepu priliku da krene iz kvalifikacija LE (ili im je to vec zagarantovano?)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, goldberg said:

Realno, Hajduk u Hrvatskoj je tamo ono sto je Crvena zvezda u Srbiji. OK, nemaju ni priblizno toliko uspeha u istoriji kao FKCZ, ali privlace ubedljivo najvise paznje i medija i navijaca.

 

E sad, takav klub kao sto je Hajduk ce jos malo pa "proslaviti" dve decenije bez titule, na kraju sledece sezone. Takav jedan klub je devet uzastopnih sezona bio van TOP2 svoje zemlje.

 

Zato i govorim da, kakva god je HNL, miljama je ispred nase lige. Politicari kod nas bi vec 10 puta dosli u iskusenje da malo poguraju Hajduk jer "valja se", "daj da biracko telo tamo bude zadovoljno" i tome slicno.

 

Nema niceg loseg da neki veliki klub jednu, dve, tri decenije provede sa 2, jednom ili cak nijednom osvojenom titulom prvaka drzave. Na primer, PAO u Grckoj, osvojili samo dve titule u prethodne 2,5 decenije. 

 

Kako god, Rijeka i Dinamo ce se boriti u Hrvatskoj za oba trofeja i mislim da Rijeka ima lepu priliku da krene iz kvalifikacija LE (ili im je to vec zagarantovano?)

pobjednik kupa ide u LE. tako da im je zagarantirano

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šanse 
EDIT: jedino ako bi došao i odigrao sezonu besplatno. to bi bio način da sve završi pozitivno. neću uzet milione u USA ili SA nego ću ih "pokloniti" vama jer sam ostao dužan. ne kao igrač, nego kao čovjek

ljudi zaboravljaju da se percepcija njega kao osobe (u Hrvatskoj) promjenila za 180 stupnjeva u ljeto 2018. 15.06. je bio na dnu, 15.07. je bio kralj. Maksimirski sjever i Istok ( mislim na navijače koji su išli na istočnu tribinu, naravno) nisu Hrvatska. Split isto, ali to nije tema.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Hajduk je u samo nedelju dana uspeo da izgubi dva puta od Dinama i jedanput od Rijeke i tako ostane i bez kupa i bez lige.

 

Na tabeli je i dalje prva Rijeka sa 65 poena, Dinamo ima 60 i mec manje, Hajduk je treci sa 55, sedam kola pre kraja. Racunica je jasna:

 

Rijeka ima jos tri meca kod kuce i 4 u gostima, ako dobiju 6/6 do kraja i remiziraju sa Dinamom osvojice titulu.

Ako dobiju Dinamo imaju mogucnost da osvoje titulu i sa dva remija ili jednim porazom od sest preostalih meceva.

Ako izgube od Dinama, morace da cekaju kiks sampiona i dobiju sve preostale meceve.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...