Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Gledao sam sinoć Superklasiko. Boka-River.

 

Naš derbi je zlatan za ono. Da nema publike koja je fanatički nastrojena, ono je kvalitet niže lige fudbal. Naravno, komentator arene se napalio kao mladi pavijan pa vrišti, ali sem preterane grubosti i naravno konstantne napaljenosti za tuču, ja ne videh ništa.

 

No dobro, svako ima svoj ukus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Gledao sam sinoć Superklasiko. Boka-River.

 

Naš derbi je zlatan za ono. Da nema publike koja je fanatički nastrojena, ono je kvalitet niže lige fudbal. Naravno, komentator arene se napalio kao mladi pavijan pa vrišti, ali sem preterane grubosti i naravno konstantne napaljenosti za tuču, ja ne videh ništa.

 

No dobro, svako ima svoj ukus.

Klasična utakmica argentinske lige. Faul na faul, 10x skoro izbije tuča. Ni ja nisam ljubitelj toga.  

Al opet mi nije grozna kao brazilska. To je toliko sporo da je negledljivo. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Klasična utakmica argentinske lige. Faul na faul, 10x skoro izbije tuča. Ni ja nisam ljubitelj toga.  

Al opet mi nije grozna kao brazilska. To je toliko sporo da je negledljivo. 

 

 

Preterali su sa mržnjom, sve imam osećaj da gledam borbe petlova a ne fudbal, samo čekam kad će nekom noga da pukne. 

Link to comment
Share on other sites

Loš teren na Poljudu je delimično onemogućio kvalitetniji fudbal.
Hajduk se povratio sa dva minimalca protiv zagrebačkih klubova,a nakon dva vezana kiksa. Sledi im gostovanje na Rujevici kvalitetnoj Rijeci u jadranskom derbiju gde očekujem efikasiju utakmicu.

Pitanje za @Bugl Khan: da li je Roko Šimić iz RB Salcburga sin Daria Šimića (ex-Dinamo, ex-Milan i reprezentativac Hrvatske)?

Edited by Drug Crni
slovo
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Drug Crni said:

Loš teren na Poljudu je delimično onemogućio kvalitetniji fudbal.
Hajduk se povratio sa dva minimalca protiv zagrebačkih klubova,a nakon dva vezana kiksa. Sledi im gostovanje na Rujevici kvalitetnoj Rijeci u jadranskom derbiju gde očekujem efikasiju utakmicu.

Pitanje za @Bugl Khan: da li je Roko Šimić iz RB Salcburga sin Daria Šimića (ex-Dinamo, ex-Milan i reprezentativac Hrvatske)?

Ja ću ti odgovoriti umesto čoveka.

Jeste njegov sin.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Bas sam danas slusajuci neku najavu predstojeceg kola u LS cuo da je Roko Dariov sin, kakva slucajnost. Pratim igraca vec neko vreme i nijednom mi nije palo na pamet...

 

Kad je @Bugl Khan zakasnio na prvo pitanje, mozda moze da iskomentarise Roka i kako mu se cini.

Iskreno sam očekivao veći napredak. On je tamo 3. sezonu čini mi se. Prvo je igrao za njihovu drugu momčad ) Liefering, tako nešto) u 2. ligi. Tamo je zabijao kao na traci. Onda je bio na posudbi u Švicarskoj i sada igra u Salzburgu, ali ne stalno. Mislim, nema boljeg kluba za mladog igrača, ali on, po meni, već neko vrijeme stagnira. Inače se radi o visokom centarforu, klasičnom golgeteru. Igra za mladu reprezentaciju. Znači, još nije dobio poziv za A vrstu, a nije da smo prepuni na poziciji devetke.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zanimljiva situacija u zavrsnici svedske lige i kvalitetan podbacaj dva jedina tima koja se bore za titulu u upravo zavrsenom pretposlednje kolu.

Malme je porazen na gostovanju proslogodisnjem prvaku (sada treceplasiranom) Hakenu, prilicno lako, 4:2.

 

Malme je dakle imao mozda najteze moguce gostovanje, i pod pretpostavkom da ce posrnuti u teskom mecu, predvidjalo se da ce prvoplasirani Elfsborg overiti titulu kolo pred kraj na svom terenu protiv pretposlednjeg Degerforsa, koji je imao samo teorijske sanse da izbori makar baraz za opstanak (ni to vise nemaju posle ovog kola). No, Elfsborg je tek u 95-om minutu dosao do boda, koji, ispostavice se, za njih i ne znaci previse sada.

Pred poslednje kolo, Elfsborg ima 64 boda, Malme 61. Oba tima imaju gol razliku +34, a gol razlika i jeste najprioritetnija determinanta za plasman na tabeli u slucaju jednakog broja bodova. S obzirom da se u poslednjem kolu sastaju upravo Malme i Elfsborg (u Malmeu), u direktnom duelu ce odluciti sampiona, tako da cemo imati spektakl u najavi.

 

Verovatno cu gledati utakmicu, mozda svoju prvu ikada iz svedskog prvenstva xD . Volim utakmice sa tako visokim ulogom. Uglavnom dobijemo fudbalsku magiju, i demonstrativni dokaz i potvrdu zasto je fudbal "najvaznija sporedna stvar" 🙂 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Izvuce Rijeka bod na svom terenu protiv bivseg trenera.

 

Ono sto meni nije jasno je zasto Ristovski stalno igra stopera? Covek je desni bek, a ne stoper, valjda Dinamo ima vise od jednog igraca na toj poziciji da ne moraju da igra sa dva desna beka svaki mec?

 

Otvara se sansa za Hajduk (koji ima losu sezonu) da konacno osvoji titulu, ali ni Rijeku ni Dinamo ne mozemo da otpisemo iz trke.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 1:21 AM, RatzenStadt said:

Zanimljiva situacija u zavrsnici svedske lige i kvalitetan podbacaj dva jedina tima koja se bore za titulu u upravo zavrsenom pretposlednje kolu.

Malme je porazen na gostovanju proslogodisnjem prvaku (sada treceplasiranom) Hakenu, prilicno lako, 4:2.

 

Malme je dakle imao mozda najteze moguce gostovanje, i pod pretpostavkom da ce posrnuti u teskom mecu, predvidjalo se da ce prvoplasirani Elfsborg overiti titulu kolo pred kraj na svom terenu protiv pretposlednjeg Degerforsa, koji je imao samo teorijske sanse da izbori makar baraz za opstanak (ni to vise nemaju posle ovog kola). No, Elfsborg je tek u 95-om minutu dosao do boda, koji, ispostavice se, za njih i ne znaci previse sada.

Pred poslednje kolo, Elfsborg ima 64 boda, Malme 61. Oba tima imaju gol razliku +34, a gol razlika i jeste najprioritetnija determinanta za plasman na tabeli u slucaju jednakog broja bodova. S obzirom da se u poslednjem kolu sastaju upravo Malme i Elfsborg (u Malmeu), u direktnom duelu ce odluciti sampiona, tako da cemo imati spektakl u najavi.

 

Verovatno cu gledati utakmicu, mozda svoju prvu ikada iz svedskog prvenstva xD . Volim utakmice sa tako visokim ulogom. Uglavnom dobijemo fudbalsku magiju, i demonstrativni dokaz i potvrdu zasto je fudbal "najvaznija sporedna stvar" 🙂 

teška utakmica koja je trajala od 15h-19h zbog mnogobrojnih prekida koje su izazvali navijači, Malme dobio 1:0 i osvojio titulu 

 

Link to comment
Share on other sites

^bio prenos na SportKlubu.

elfsborgovi navijaci od prvog minuta bili spremni da ulete na teren u slucaju osvajanja boda, tj titule. Ne razumem cemu svo to sukobljavanje s policijom dok su imali aktivan rezultat.

Malmeovi navijaci isto ozbiljnu bakljadu napravili.

Scene iz kategorije sAmO u SrBiJi.

 

Zao mi je bilo i sto je Geteborg golom u nadoknadi vremena izbegao odlazak u baraz za opstanak. Na misice dobijeni bodovi protiv odavno prezaljenog Varberga. U barazu ih ceka mali klub iz predgradja Geteborga, koji je prosle godine ostvario istorijski uspeh plasmanom u drugu ligu 😄 . Grad Geteborg bi goreo kad bi se desilo iznenadjenje u tom spektaklu koji zamalo da se desi.

Bez sumnje najveci klub u zemlji, sa dva osvojena Kupa UEFA, vec godinama ide putanjom kojom je isla i Visla Krakov npr (koja je i zavrsila u drugom rangu nakon par godina eskivaze i posrtanja).

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 11:57 PM, goldberg said:

Izvuce Rijeka bod na svom terenu protiv bivseg trenera.

 

Ono sto meni nije jasno je zasto Ristovski stalno igra stopera? Covek je desni bek, a ne stoper, valjda Dinamo ima vise od jednog igraca na toj poziciji da ne moraju da igra sa dva desna beka svaki mec?

 

Otvara se sansa za Hajduk (koji ima losu sezonu) da konacno osvoji titulu, ali ni Rijeku ni Dinamo ne mozemo da otpisemo iz trke.

Zato što su svi ostali stoperi teretnjaci. A kako rezervnog desnog beka imamo, Ristovskog se radi brzine koristi na stoperu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čitam danas da je Livaković u Feneru opet skinuo neki težak udarac, Tadić zabio 2 gola.... Fener 1. na tablici. 

Možda Tadić, Džeko i Livaković budu kao Rapaić, Baljić i Mirković 23 godine kasnije. 

Iako bi se, da bi se to desilo, prvak trebao odlučiti u zadnjem kolu. I Tadić ili Džeko bi trebali simultankom donjeti Feneru naslov.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nova pobeda Milosa Milojevica protiv Marka Nikolica 3 0 u gostima u kupu u derbiju UAE

u prvom mecu je bilo 3 2 takodje za Milojevica.... 

 

Vladimir Ivic jesenji prvak u Rusiji sa Krasnodarom... 

 

Stankovic posustaje u Ferencvarosu, mnogo vise ocekuju od njega u Madjarskoj. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledao sam juče obe utakmice klupskog svetskog prvenstva.

Urawa - Al Ahly
Zanimljiva utakmica koja je pružila zabavu gledaocima kako na stadionu,tako i kraj tv ekrana. Akcenat je na zabavi jer kvaliteta je manjkalo. Videli smo šest golova koji su većinom bili posledica velikih grešaka oba tima. Egipatski tim na kraju slavio 4-2

M.City - Fluminense
Igra mačke i miša. Bukvalno od prvog minuta. Fluminense ako se ne varam vodi trener za kojeg je @RatzenStadtnedavno rekao da forsira drugačiju filozofiju igre od one koja je mejstrim..mislim da je kačio i neke klipove. Ako je tako,pokazalo se da ne može da parira modernoj koncepciji igre..ako nije i ako sam permutovao nešto svakako je na strani Građana veći kvalitet..bilo je pomalo i otužno gledati ofucane fudbalere poput Marsela, Mela,pa i Gansa.. Pregazio ih City poput plitkog potoka i jedno od nejneizvesnijih finala koje sam gledao.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...