Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

36 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

I ni u jednom od ta 3 kluba nije neki faktor. U njegovom slucaju titule koje je osvojio u Interu, Realu, Chelseau i sad Cityju nikako ne znace da je postao igrac kakav je mogao/trebao biti.

Pa ono, ako si igrao u prvih 11 u Interu, Chelseau i sad Cityu, ako imaš gro utakmica za Real u nelošoj konkurenciji, rekao bi da si ispao solidan. To što nije postao nešto što smo mi zamišljali da će postati, jbg. Nije njegova krivnja. Postao je igrač za njsveće klubove s hrpom trofeja. 

Link to comment
Share on other sites

Otkazan meč turskog superkupa između Fenera i Galate zakazan u Rijadu. Razlog: saudisjki domaćini nisu dozvolili igračima oba kluba da na teren izađu u majicama sa likom Kemala Ataturka,osnivača moderne turske države..Turska obeležava 100.godina svoje republike..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Otkazan meč turskog superkupa između Fenera i Galate zakazan u Rijadu. Razlog: saudisjki domaćini nisu dozvolili igračima oba kluba da na teren izađu u majicama sa likom Kemala Ataturka,osnivača moderne turske države..Turska obeležava 100.godina svoje republike..

Koji problem imaju s Ataturkom? Dopustio ženama da žive normalan život?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Koji problem imaju s Ataturkom? Dopustio ženama da žive normalan život?

Iskreno,nisam upoznat..uglavnom,delegacije oba kluba su odlučile da ne izađu na teren..podrška je stigla i od navijača Bešiktaša,a onda i ostalih klubova iz Turske..

Link to comment
Share on other sites

A prosek gledalaca u sezoni kad ce najverovatnije uzeti titulu posle 20 godina, 20 hiljada. Gde su ti ljudi na utakmicama? A nisu sportsko drustvo niti ta publika posebno prati neki drugi sport kao u Zagrebu hokej ili rukomet. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro ih vozi ta prica o kolektivnom ucescu u renesansi kluba, (plemenit) osecaj da pomazes nekom u teskim trenucima i osecaj pripadnosti tom kolektivu.
Ako li uzmu dve uzastopne titule npr, na tribini ce biti 5-10k ljudi u prvenstvenim utakmicama, ako li marketinski departman ne izadje sa novom, jednako uspesnom akcijom i kampanjom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I tih 20k je više nego što ima bilo ko drugi na ovim prostorima. Tamo je Hajduk deo identiteta, pa su se mnogi učlanili a da možda ni ne prate mnogo fudbal, plus svi oni koji žive dalje od Splita, dijaspora... Eto brojke od sto hiljada, koliko će imati članstva za metar dana.

Link to comment
Share on other sites

Ma prosek je odličan kada znaš kakva je liga i kakvu (ne)kulturu odlaska na stadiom imamo na Eks-Ju/Balkanskom području. Ali cela stvar oko tog članstva je lepa priča koja počinje i završava se sa marketingom.
 

Lepo što ljudi izražavaju svoju pripadnost kroz članstvo ali mrka ako to nije propraćeno masovnim odlaskom na stadion. Prosek ima je pre par godina bio oko 10k a pre toga  i manji. Čim dodje titula idemo na staro. 

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Brojka od 21k u prosjeku za domacu ligu je strasna za grad velicine Splita. Veliki dio clanova im je svakako dijaspora i ljudi izvan Splita opcenito. Takodjer mislim da im posjeta uopce nece opadati kad/ako uzmu titulu i budu dobri u kontinuitetu jer je Hajduk u Dalmaciji mnogo vise od kluba. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 5:40 PM, Мџе said:

A prosek gledalaca u sezoni kad ce najverovatnije uzeti titulu posle 20 godina, 20 hiljada. Gde su ti ljudi na utakmicama? A nisu sportsko drustvo niti ta publika posebno prati neki drugi sport kao u Zagrebu hokej ili rukomet. 

Nisi pazio. To nisu vlasnici godišnjih karata, nego članovi kluba. Oni plate članarinu i to nije loše za klupske financije. 

Prosjek 20 tisuća u gradu od 150k ljudi. I to si rekao kao da je malo. Ne putuje se svima iz Slavonije, Hercegovine, Zagreba, Karlovca....u Split gledati Lokomotivu, Slaven, Rudeš, Varaždin ....prilično sam siguran da Dinamo, Rijeka i Osijek idu iznad prosjeka.

A titulu će uzet, ali skoro.

I ko u exyu ima više? I koliko to ima? Prosjek doma 20k, svaku gostujuću tribinu pune do kraja (a najbliže gostovanje koje imaju je 350 km). 

Ljudi stvarno nekad ne razmisle što pričaju.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisi pazio. To nisu vlasnici godišnjih karata, nego članovi kluba. Oni plate članarinu i to nije loše za klupske financije. 

Prosjek 20 tisuća u gradu od 150k ljudi. I to si rekao kao da je malo. Ne putuje se svima iz Slavonije, Hercegovine, Zagreba, Karlovca....u Split gledati Lokomotivu, Slaven, Rudeš, Varaždin ....prilično sam siguran da Dinamo, Rijeka i Osijek idu iznad prosjeka.

A titulu će uzet, ali skoro.

I ko u exyu ima više? I koliko to ima? Prosjek doma 20k, svaku gostujuću tribinu pune do kraja (a najbliže gostovanje koje imaju je 350 km). 

Ljudi stvarno nekad ne razmisle što pričaju.

 

Nigde nisam napisao da su prodali toliko sezonskih karata vec sam pitao da ako mogu da prodaju 25k+ clanskih karata za 4 dana zasto im prosek nije veci. Iako se slazem. da je 20k prosek ove sezone kao brojka astronomska za nase uslove i na sta treba biti ponosan.


Moje misljenje da ta prica 100k+ clanova nije potpuna jer iz toga bi neko lako pomislio da je to neverovatno verna publika. Sa marketinske strane svaka cast ali sto se vernosti tice pre pet godina im je prosek bio 7k, pre deset 5k, kad su uzeli poslednji put titulu manji od 10k.  I mislim da ce ovogodisnja brojka opet pasti kada titula dodje. 

 

Da, Split ima 150k stanovnika ali Hajduk nije popularan samo u Splitu, vec imaju navijace u celom regionu plus u susednoj drzavi (BiH). Za razliku od drugih velikih gradova u Ex-YU oni nemaju navijace drugih klubova niti imaju sportsko drustvo gde neki sportovi uzimaju dobar deo sportske publike.

 

I da odgovorim na tvoje pitanje, niko u Ex-yu nema vise ali niko i ne ceka na titulu 20 godina. Mislim da je Zvezda najdalje dobacila do oko 15k u onim sezonama pocetkom prosle decenije.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Мџе said:

 

Nigde nisam napisao da su prodali toliko sezonskih karata vec sam pitao da ako mogu da prodaju 25k+ clanskih karata za 4 dana zasto im prosek nije veci. Iako se slazem. da je 20k prosek ove sezone kao brojka astronomska za nase uslove i na sta treba biti ponosan.


Moje misljenje da ta prica 100k+ clanova nije potpuna jer iz toga bi neko lako pomislio da je to neverovatno verna publika. Sa marketinske strane svaka cast ali sto se vernosti tice pre pet godina im je prosek bio 7k, pre deset 5k, kad su uzeli poslednji put titulu manji od 10k.  I mislim da ce ovogodisnja brojka opet pasti kada titula dodje. 

 

Da, Split ima 150k stanovnika ali Hajduk nije popularan samo u Splitu, vec imaju navijace u celom regionu plus u susednoj drzavi (BiH). Za razliku od drugih velikih gradova u Ex-YU oni nemaju navijace drugih klubova niti imaju sportsko drustvo gde neki sportovi uzimaju dobar deo sportske publike.

 

I da odgovorim na tvoje pitanje, niko u Ex-yu nema vise ali niko i ne ceka na titulu 20 godina. Mislim da je Zvezda najdalje dobacila do oko 15k u onim sezonama pocetkom prosle decenije.

Ali nije svakom iz BiH ili drugih dijelova Hrvatske (najviše navijača imaju u Zagrebu i okolici, te Slavoniji) lako potegnut do Splita svaki drugi vikend. Kada gostuju, uvijek je puno. Tu su pak Splićani u nepovoljnom položaju. 

A prosjek prije 20 godina mislim da nije relevantan. Em je liga zbog terena (tj. livada, kukuruzišta i oranica), od 9. do 3. mjeseca bila negledljiva, pa nije bilo reflektora, znači pol sezone na hrpi stadiona su utakmice morale počinjati u 14:00,  em je bilo eksperimenata sa 16 klubova i sličnih debilana. 

Ne mogu vjerovat da držim stranu Hajduku, ali taj broj članova može donijeti samo pozitivne stvari. Još ako stvarno uzmu naslov, to 90% znači ulazak u skupine, što nosi sa sobom još para....

Ovo di su danas i di su bili prije samo 5 godina je nebo i zemlja.

EDIT: Velež čeka 20+ godina 😂

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...