Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Šta sam ti ja skrivio, pa me prozivaš 😁?

 

Btw, nije trol, direktno vezano za temu. Ko ga j..e kad se meša gde mu nije mesto, sad nek istrpi malo forumskog ogovaranja 😆.

Edited by Eddard
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sve sto je napisao je potpuno tacno. Novak je sam na konferenciji za stampu posle predaje Berdihu na Vimbldonu 2017. izjavio da ne veruje u operacije, tim recima.

A u stvari imao operaciju, daj bre malo ozbiljnosti, ima ona tema za zajebanciju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, laki perkos said:

A u stvari imao operaciju, daj bre malo ozbiljnosti, ima ona tema za zajebanciju

Imao je operaciju pola godine kasnije, kad je skapirao da nikakva alternativa ne postoji ukoliko zeli da se ozbijno bavi tenisom.

 

Ne znam kako si zakljucio da ove dve stvari ne mogu da se dese jedna za drugom.

 

Osoba A izjavi da ne veruje u operacije -> rezultati osobe A su slabiji jer se odlucuje za alternativu -> osoba A se ipak odlucuje za operaciju.

 

Licno sam gledao tu konferenciju i secam se sta je rekao, to smo i tad komentarisali ovde na forumu. Ne vidim zasto bih iznosio ovde lazne informacije, nemam nista protiv Novaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:

Šta sam ti ja skrivio, pa me prozivaš 😁?

 

Btw, nije trol, direktno vezano za temu. Ko ga j..e kad se meša gde mu nije mesto, sad nek istrpi malo forumskog ogovaranja 😆.

Kad nije radio sto najbolje zna, riternirao.

Nego hoce on da servira.

Link to comment
Share on other sites

Nasa struka samo sto nije predlozila davanje miliona Zeksu za patent lecenja korone ozonskim podrigivanjem, a bavimo se Novakovom sumnjicavoscu prema nekakvoj vakcini koja jos postoji. Polako, neka se prvo napravi ta vakcina i neka se pokaze pouzdanom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ja sam prethodni dan, na sednici našeg kriznog štaba, ovog zdravstvenog, predložio da se kučići šetaju od osam do devet, pola sata u tom periodu, jer sam mislio da je toliko svima potrebno, nisam razmišljao - rekao je doktor Nestorović.

Međutim, već sutradan predsednik je na sednici upitao sledeće: 

- Čija je ona idiotska ideja da ljudi šetaju kučiće svi u isto vreme, u pola sata - pitao je predsednik Vučić.

- Ja sam odgovorio: "Pa od genija" - ispričao je kroz smeh doktor Nestorović dodajući da je i on "kučkar", a onda je otkrio da ima dva psa - jednog u dvorištu i jednog u stanu, pa objasnio i kakvi su ljudi "kučkari".

 

Quote

 

Dr Nestorović je na pitanje da li je mislio da neće smeti da izađe na ulicu posle izvesnih izjava odgovorio da mu ljudi prilaze, pozdravljaju ga veruju mu i da ne haje previše na negativne komentare na društvenim mrežama jer narod uvek nekoga mora da pljuje i da je to normalno. 

 

 

Sta bi dao da si na mom mjestu 

da te mrze a da ti se dive

sta bi dao...

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

dok se vi raspravljate o Djokovicu...

 

(Reuters) - Missouri on Tuesday became the first U.S. state to sue the Chinese government over its handling of the coronavirus, saying that China's response to the outbreak that originated in Wuhan city led to devastating economic losses in the state.

 

Nisam znala na koju temu :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, vilhelmina said:


Nije valjda da mislis da ja sve ovo o cemu pises ne znam 😀?

Naravno da znam, ali reagujem na trenutni pristup svemu ovome, nebitno da li je u swe, negde drugde u EU ili u Srbiji. Primecujem da se sve sada okrece u pravcu nekakve relaksacije, a da se nista bitno nije promenilo. Tacnije, u vecini zemalja se kriva zaravnala na nekom nivou, nema vise skokova u odnosu na prethodne dane, ali nema ni smanjenja broja slucajeva. Meni je savrseno jasno da niko ne zna koliko ce ova faza da traje, pa mi zato smeta taj malo preterani optimizam, price o svetlu na kraju tunela i skorom povratku u normalu. Zasto ne mogu jednostavno da konstatuju da smo tu gde smo, da svakog dana nesto novo naucimo i da nas to svakako vodi izlasku iz krize, ali bez ovih bombasticnih izjava o ”samo sto nije” postignutom opstem imunitetu i najavama da ce preokret da se desi koliko sledece nedelje, a najkasnije za mesec dana. Ti mi je malo neopotrebno i moze ljudima da ulije lazan osecaj sigurnosti, a znamo sta onda sledi. Jeste da kazu da se i dalje treba paziti i da su moguci novi skokovi broja obolelih i umrlih, ali ljudi su skloni da taj deo precuju, jer im se vise svidja onaj o skorom izlasku iz krize. Zvuci malo kao da su postigli neki dogovor s virusom (vazi za eu) ili da su ga definitivno u ljutoj borbi  pobedili (Srbija). A nista od toga ne stoji.
Taj deo mi se ne svidja i poslednjih dana me malo brine.


mozda je dobro gledati Koreju, njima je oko mesec dana trajao taj talas 100+ dnevno pre nego sto su spali na 10tak slucajeva

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne bi bilo loše da dodamo Covid19 temu, koja bi se bavila željenim ishodom kad bude stigla zaraza do svakog od nas, a što izgleda neminovno,u vremenskoj krivoj.
Šta mislite, jesam okrutni realista ili samo pesimista?

Tu bi pisali kako bi se, lično, nosili sa idejom da smo prokuženi jedan od 70%?

Ili sam preterao?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

Scientists join calls for UK public to wear homemade face masks outdoors

https://www.theguardian.com/politics/2020/apr/21/scientists-join-calls-for-uk-public-to-wear-homemade-face-masks-outdoors

 

Ovako je trebalo od pocetka.

 

Ovo je moj outfit za ducana: 

 

 

 

Nama (meni) su slali na telefone da nosimo homemade maske koje su jednako efikasne kao i hirurske, a njih ostavimo da se medicinsko osoblje snabde. Mi nosimo homemade maske, samo stavljamo neke pm 2.5 filtere unutra... cisto eto mozda i placebo efekta radi 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Mi nosimo homemade maske, samo stavljamo neke pm 2.5 filtere unutra... cisto eto mozda i placebo efekta radi 😄 

 

Kakvi su to filteri? Imas li neki link? Volio bih ja malo tapacirati ovu moju.

 

Mada, ljudi su disciplinovani, drze distancu, ne kaslje niko nikome u facu bas. Sutra cu morati u supermarket, jedino tu sam na blizu sa ljudima ali sam umotan u krpe kao neka sarma pa se ne brinem previse.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Honey Badger said:

 

Kakvi su to filteri? Imas li neki link? Volio bih ja malo tapacirati ovu moju.

 

Mada, ljudi su disciplinovani, drze distancu, ne kaslje niko nikome u facu bas. Sutra cu morati u supermarket, jedino tu sam na blizu sa ljudima ali sam umotan u krpe kao neka sarma pa se ne brinem previse.

imas da kupis, koristis masku kao reusable a samo promenis filter, ono nesto izmedju obicne maske i N95

 

Amazon

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne pratim vec jedno 3 nedelje, otkad sam izvalio da je ovo jedna farsa, al sad slucajno na tv-u naleteo na slike prirode, pa mi dosla neka dva utiska..

1.koliko prirodi malo treba da se oporavi, a samim tim i koliko su ljudi stetni po prirodu na planeti..

2.koliko je lako manipulisati nazovi inteligentom civilizacijom od 7 milijardi mozgova..

over and out:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Honey Badger said:

 

Kakvi su to filteri? Imas li neki link? Volio bih ja malo tapacirati ovu moju.

 

Mada, ljudi su disciplinovani, drze distancu, ne kaslje niko nikome u facu bas. Sutra cu morati u supermarket, jedino tu sam na blizu sa ljudima ali sam umotan u krpe kao neka sarma pa se ne brinem previse.

 

 

https://www.amazon.com/gp/product/B086RMMPJK/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Nama je ovde vec par nedelja 32, pod maskom je horor, mnogi ne nose. Nisam bas sigurna u teorije da na toplom vremenu se virus sporije siri jer imamo dosta bolesnih u nasoj zoni. Ja gledam da sto manje izlazim na mesta gde ima guzve i cekam evo recimo sada da se razidju da prosetam psa... ali eto, stavim jos filter dodatno i mozda sam bezbednija, mozda nisam, ali se osecam tako. Kazu da ako sunce prolazi kroz masku, procice i virus. 

 

 

8 minutes ago, n4l1m said:

 

2.koliko je lako manipulisati nazovi inteligentom civilizacijom od 7 milijardi mozgova..

over and out:default_coffee:

 

to be or not to be...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Nama je ovde vec par nedelja 32, pod maskom je horor, mnogi ne nose. Nisam bas sigurna u teorije da na toplom vremenu se virus sporije siri jer imamo dosta bolesnih u nasoj zoni. Ja gledam da sto manje izlazim na mesta gde ima guzve i cekam evo recimo sada da se razidju da prosetam psa... ali eto, stavim jos filter dodatno i mozda sam bezbednija, mozda nisam, ali se osecam tako. Kazu da ako sunce prolazi kroz masku, procice i virus. 

 

Ne znam koliko se virus dugo zadrzi u zraku da bih ga stigao udahnuti kroz masku? Cini mi se da sam citao da je 'tezak' i da brzo pada na zemlju. 

 

Za sutra cu nesto improvizovati, neke dodatne krpe koje cu pricvrstiti zihernadlama, ima da bude najpankerskija maska u Londonu. :classic_ninja: :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ne znam koliko se virus dugo zadrzi u zraku da bih ga stigao udahnuti kroz masku? Cini mi se da sam citao da je 'tezak' i da brzo pada na zemlju. 

 

Za sutra cu nesto improvizovati, neke dodatne krpe koje cu pricvrstiti zihernadlama, ima da bude najpankerskija maska u Londonu. :classic_ninja: :classic_biggrin:

Nije valjda dugo u vazduhu, ne secam se tacno podatka, ali generalno sad nalaze i da je mnogo teze fasovati ga sa povrsina.

Inace, preporuka, lepo me @Vjekoslavupozorio, ako nosis masku (a pogotovu tu sa filterom) ne kijaj majke ti......:please: to nije mokra carapa, to je mokri peskir te mlatnuo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mare80 said:

Ja u real life poznajem samo jednu osobu koja veruje u to...

Mozda jos dvoje-troje koji se loze na te 5G zavere i ostale gluposti...

Vecina ljudi koje poznajem je nezainteresovana za to i nema neki poseban stav po tim pitanjima....

 

Verovatno ne poznajes mnogo vise ni onih koji se javno deklarisu kao Vucicevi glasaci, pa opet jebiga jelte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Znam, totalno saosecam sa tobom, kad imas problem fingiraj. U vestima kazu da je zdravstveni sistem u japanu gotov da kolapsira, ali nadam se da je to panika kao sto je bila sa svima.

Dirljivo je tvoje saosećanje. Na to da će zdravstveni sistem sa 11,000 zaraženih i 260 mrtvih da kolapsira kao u Budžumburi, dodali su i sliku:

 

2020airportquarantine01.jpg

 

Padoše domaćice u paniku a ono - slika sa karantina na aerodromu, ne iz bolnice. Ne primetiše kofere, prtljag, aerodromsku signalizaciju.

 

Još, članak reče "830 slučajeva da bolnice odbijaju da prime pacijente iz ambulantnih kola".

 

A izbacili su "U 830 slučajeva ambulatnim kolima je trebalo 20 minuta da im se kaže u koju bolnicu da idu, skok sa 760 takvih slučajeva u martu 2019.".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yoyogi said:

Dirljivo je tvoje saosećanje. Na to da će zdravstveni sistem sa 11,000 zaraženih i 260 mrtvih da kolapsira kao u Budžumburi, dodali su i sliku:

 

2020airportquarantine01.jpg

 

Padoše domaćice u paniku a ono - slika sa karantina na aerodromu, ne iz bolnice. Ne primetiše kofere, prtljag, aerodromsku signalizaciju.

 

Još, članak reče "830 slučajeva da bolnice odbijaju da prime pacijente iz ambulantnih kola".

 

A izbacili su "U 830 slučajeva ambulatnim kolima je trebalo 20 minuta da im se kaže u koju bolnicu da idu, skok sa 760 takvih slučajeva u martu 2019.".

Nemam komentara ni za sta!

tape-measure.jpg?lang=lat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...