Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Nas dr Raoult smatra da je po njegovim rezultatim velika verovatnoca takoreci sigurno da ce kroz mesec dana virus nestati kao sezonski grip - on leci i prati nezavisno i uz puno slobodu Marsej i okolinu, testira, leci itd i tamo ima rezultate bitno bolje nego u proseku francuske, bolje cak i od nemacke :wink2:

 

Kaze za sledecu godinu moguce je i da se ne pojavi vise kao SARS a moguce i da se vrati kao MERS ali po njemu od sredine maja pa do jesen-zima smo mirni

Videcemo da li je u pravu

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NMX said:

nebeski narod :lol_2: :frusty:

 

Image

Ja verujem, odnosno zelim da verujem da je ovo zato sto su obicno antivaksinasi i slicni njima glasniji od drugih al da ih je manje.

Oni koji su za vakcinu samo odu i prime vakcinu i nastave sve regulare sutradan, ne prde po fejsu non stop.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Ja verujem, odnosno zelim da verujem da je ovo zato sto su obicno antivaksinasi i slicni njima glasniji od drugih al da ih je manje.

Ja u real life poznajem samo jednu osobu koja veruje u to...

Mozda jos dvoje-troje koji se loze na te 5G zavere i ostale gluposti...

Vecina ljudi koje poznajem je nezainteresovana za to i nema neki poseban stav po tim pitanjima....

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NMX said:

nebeski narod :lol_2: :frusty:

 

Image

 

Nolo samo jednom natukne da je antivaxer - svi Srblji cepaju svoje kartone imunizacije.

 

Gejts se 20 godina trudi svim silama da nam nametne Internet Exploler - Srblji ni da cuju.

 

Pa da se vidi ko je gazda u kreiranju javnog mnjenja.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stefan81888 said:

Ajde da priznate da ste ljubomorni na Noleta jer je prozreo plan Bila Gejtsa da nam ubrizga vakcine za kontrolu mozga nakon čega će moći neometano da širi 5G mrežu. 

Bil Gejts i Federer su prijatelji. Sve se ovo desava da Novak ne bi stigao Federera u slemovima. Puste virus -> imaju vec spremnu vakcinu -> znaju da Novak nece da se vakcinise -> Novaka ne pustaju da ide na slemove -> Federerov rekord bezbedan.

 

Pametnome dosta.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

Ja u real life poznajem samo jednu osobu koja veruje u to...

Mozda jos dvoje-troje koji se loze na te 5G zavere i ostale gluposti...

Vecina ljudi koje poznajem je nezainteresovana za to i nema neki poseban stav po tim pitanjima....

Flat eartheri i slicni bezmogasi postoje samo u tragovima. Mizeran procenat ljudi koji se meri u ppm-ovima.

Zato postoje internet trolovi, a naspram njih dosta pacenika toliko ocajnih u nameri da pokazu svoju intelektualnu superiornost tako sto na svakih 5 sekundi nastavljaju macevanje sa zamisljenim neprijateljima zastupajuci tako ocigledno tacan aksiom, dajuci znacaj onoj prvoj grupi bez potrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, laki perkos said:

Ja sam iznenaden kako kon dobro stoji posle ovog valjanja u sns blatu vise od mesec dana

 

I mene čudi kako Novak dobro stoji nakon što mu žena veruje da radio talas izaziva korona virus, nakon što on ne veruje u konvencionalnu medicinu nego leči lakat jutarnjim suncem, nakon što grli drveće i hrani se suncem i tako već par godina. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

I mene čudi kako Novak dobro stoji nakon što mu žena veruje da radio talas izaziva korona virus, nakon što on ne veruje u konvencionalnu medicinu nego leči lakat jutarnjim suncem, nakon što grli drveće i hrani se suncem i tako već par godina. 

Ti si siguran u ovo sto pišeš ili si samo još jedan koji vi da zapljune. Mnogo bi bilo bolhe da trošiš energiju na kritiku onih koji svakodnevno truju gradane Srbije raznim KZŠ gde se bave svim sem svojom strukom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

'ajd nek pocnu da koriste "14 dana" umesto "dve nedelje"!!

 

"Krajem maja možemo očekivati pozitivan ishod; Naredne dve nedelje ključne"

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=04&dd=21&nav_category=12&nav_id=1677248

Vidi je*ote..pa "Batut" stvarno ima direktorku..ja sam mislio da ima samo zamenicu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, laki perkos said:

Ti si siguran u ovo sto pišeš ili si samo još jedan koji vi da zapljune. Mnogo bi bilo bolhe da trošiš energiju na kritiku onih koji svakodnevno truju gradane Srbije raznim KZŠ gde se bave svim sem svojom strukom.

 

Jok Perkose, činjenice. Nisam ništa izmislio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laki perkos said:

Ti si siguran u ovo sto pišeš ili si samo još jedan koji vi da zapljune. Mnogo bi bilo bolhe da trošiš energiju na kritiku onih koji svakodnevno truju gradane Srbije raznim KZŠ gde se bave svim sem svojom strukom.

Sve sto je napisao je potpuno tacno. Novak je sam na konferenciji za stampu posle predaje Berdihu na Vimbldonu 2017. izjavio da ne veruje u operacije, tim recima.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mare80 said:

Ja u real life poznajem samo jednu osobu koja veruje u to...

Mozda jos dvoje-troje koji se loze na te 5G zavere i ostale gluposti...

Vecina ljudi koje poznajem je nezainteresovana za to i nema neki poseban stav po tim pitanjima....

Ja u RL ne znam nikoga ko u to veruje, samo znam da ih ima.

A moram reci da znam neke jako glupe ljude, recimo spremne da lizu onu kasiku, ali nista vakcine i 5G, iako .... nisam ih nikad ni pitala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne veruje...isto je i sad izjavio za vakcinaciju...njegovo pravo...Ipak, treba napomenuti da u oba slucaja nije bio iskljuciv...Mislim da gresi u obe situacije ali je krajnje bezobrazno svrstati ga u isti kos sa bezmozgasima koji otvoreno pozivaju na paljenje antena i laboratorija...

Edited by ZiS
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZiS said:

Ne veruje...isto je i sad izjavio za vakcinaciju...njegovo pravo...Ipak, treba napomenuti da u oba slucaja nije bio iskljuciv...Mislim da gresi u obe situacije ali je krajnje bezobrazno svrstati ga u isti kos sa bezmozgasima koji otvoreno pozivaju na paljenje antena i laboratorija...

On je manje ekstreman u svojim stavovima od mnogih zaverologa, ali isto tako ima mnogo veci reach i uticaj, tako da to sto on prica sigurno ima negativnije posledice od borbe nekog random lika iz Leskovca protiv vakcinacije.

 

Nije ni cudo sto ga svuda po internetu razvlace zbog toga, nista drugo nije ni mogao da ocekuje.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene Novak zivotno ne ugrozava svojim stavovima...ali me zato ove svakodnevne konferencije "strucnjaka" na celu sa Konom itekako ugrozavaju...precutno davajuci legitimitet nadrilekarima i vrhovnom vodji i svesrdno mu pomazuci u kampanji da nas jase jos jedan mandat i ubije i ovo malo zivota u nama...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZiS said:

Mene Novak zivotno ne ugrozava svojim stavovima...ali me zato ove svakodnevne konferencije "strucnjaka" na celu sa Konom itekako ugrozavaju...precutno davajuci legitimitet nadrilekarima i vrhovnom vodji i svesrdno mu pomazuci u kampanji da nas jase jos jedan mandat i ubije i ovo malo zivota u nama...

eh da je još jedan mandat, preživeli bi. Sprema on Danila da ga nasledi sa mesta doživotnog.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno me brine broj ljudi koji su Novakovom izjavom dobili hrabrost da dele sopstvene skrivene antivax fobije. 

Vakcina je civilizacijska tekovina koja je produzila i popravila kvalitet zivota a ljudi su u fazonu ne bih ja :default_sofa: 

 

 

Da u 21. veku covek slobodu smatra za sebicnost i izostanak odgovornosti... Ne valja. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ZiS said:

Mene Novak zivotno ne ugrozava svojim stavovima...ali me zato ove svakodnevne konferencije "strucnjaka" na celu sa Konom itekako ugrozavaju...precutno davajuci legitimitet nadrilekarima i vrhovnom vodji i svesrdno mu pomazuci u kampanji da nas jase jos jedan mandat i ubije i ovo malo zivota u nama...

 

Moram priznati da nemam problema ni sa jednom stranom. Ne gledam konferencije za štampu članova vladajuće partije jer mi je dovoljno da pročitam bitne i  osnovne podatke na internetu. Što se tiče lupača loptica, njegova trućanja o vakcinama nisam ni pratio, a što se tiče efekta... Svako slovesno biće je imalo prilike da ide u školu, ima mogućnost da pročita i nešto pametno, a ako se neko odnosi prema vakcinama, 5G ili ishrani na određeni način jer to kaže neki lupač loptica, pevaljka i slična ekipa, s time zaista nemam problem. Darvin radi svoje, što je činjenica, ili jednostavnije rečeno, svako je kovač svoje sreće. Neko će upotrebiti znanje stečeno tokom školovanja ili kasnije, a neko će verovati kojekakvim šalabajzerima, cirkuzantima ili teoretičarima zavere, ali i snositi posledice za svoj izbor. Onaj ko liže kašiku tokom epidemije ima veću šansu da završi na famoznom respiratoru ili dva metra ispod zemlje, ali tako je kako je. Svakome se može dati savet kako da postupi u datoj situaciji, kako da se čuva i slično, ali se na to ne može naterati.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sve sto je napisao je potpuno tacno. Novak je sam na konferenciji za stampu posle predaje Berdihu na Vimbldonu 2017. izjavio da ne veruje u operacije, tim recima.

Ali se ipak operisao - bitan podatak, nije bas ni rekao da ne veruje nego da su mu rekli da nije izvesno da ce operacija da pomogne, kad se ispostavilo da ce operacija da pomogne on se operisao - u svajcarskoj, ima fotografije itd za slucaj da se ne veruje da se operisao

 

A i za vakcinu je rekao da se ne bi vakcinisao sa nekom vakcinom sada odmah (kao sto Moresmo insistira - da se tenis ne nastavlja sada pogotovo ne Roland garros sve dok se svi teniseri ne vakcinisu) znaci on je rekao da mu se ne vakcinise sa vakcinom koja ne postoji a ako bude bas trebalo razmislice - ko ne veruje nek poslusa video od dosadnih sat vremena gde on o tome prica deset sekundi

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...