Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, handys said:

Da, to se zna, nano tehnologija je uznapredovala i sad lepo cip pod ruku, i onda mogu da prate sta citas na telefonu:

-fejs 

-fejs/slike

-informer

-alo

-sns.rs

-koliko nole ima gs

-kako se kladiti onlajn

-kurir

-pink tv program

 

Da, milijarde ce ljudi zaraditi sto ce cipovati ovakve...

Za to im ne treba cip u ruku ili vrat (manja verovatnoca gubitka) - to mogu i sada.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

 

Još je jači deo optužbi na njegov raču da je napakovao ovaj virus da bi prodao vakcinu koje nema i za koju se ne zna da li će je i kada biti a za to vreme svi gube pa i kompanija čiji je osnivač, big money. Ima smisla priča :lol_2:

 

mada bih voleo da je bar deo priče tačan, pa da nabije lično 1000 vakcina u dupe i 1000 čipova u nos onom degeneriku od Vlade Goergijeva i njemu sličnima. Ionako im je nos razrađen pa ima mesta. 

 

Da da da, to je bila prica i sa nekim ranijim vakcinama - Bil Gejc pusti virus, ljudi umiru, panika, svi stanu u red po vakcinu. Vakcina kosta 30 evra bato (skupo!), proda recimo 5 milijardi vakcina i koje su to pare a, vise nego sto je sa softverom zaradio u zivotu!

 

I to sve pod uslovom da je istrazivanje i izrada vakcine nula dinara, da sve pare idu njemu u dzep i da je dizajn tog ultra opasnog virusa takodje nula dinara.

 

Wake up sheeple, osnovnoskolska matematika!

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Da da da, to je bila prica i sa nekim ranijim vakcinama - Bil Gejc pusti virus, ljudi umiru, panika, svi stanu u red po vakcinu. Vakcina kosta 30 evra bato (skupo!), proda recimo 5 milijardi vakcina i koje su to pare a, vise nego sto je sa softverom zaradio u zivotu!

 

I to sve pod uslovom da je istrazivanje i izrada vakcine nula dinara, da sve pare idu njemu u dzep i da je dizajn tog ultra opasnog virusa takodje nula dinara.

 

Wake up sheeple, osnovnoskolska matematika!

Bil Gejc je pustio Windows onomad i hvala mu na tom virusu - lepo se zaradjuje na njemu.:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

A Bil Gejts jedan od najvecih, ako ne i najveci filantrop kojeg je svet ikada video.

 

Lik umesto da kao neki drugi selebritiji ide malo po Africi da se slika s gladnom decom i nahrani ih 2-3 puta pred kamerama, pokusava sa svojom fondacijom da probleme gladi, bolesti i uopste civilizacijskog zaostatka da resi sistemski, ali ne, on oce da nas bode i eksperimentise na nama, zbog eto, milijarder pa mu dosadno i moze mu se da tako baca milijarde dolara da bi se na takav bolestan nacin zabavljao.

 

Umesto, da kao pravi mijarder, radi rakete i svemirska putovanja. 😁

 

Bil Gejts, naivčina. Misli, da ako leči po Africi, uradio je posao. Gde će ti koji nisu umrli da rade i od čega da žive? Otuda, iz te naivnosti, je došla i migrantska kriza. Zdravi, mladi ljudi, nemaju posla ni uslova za život. Ako je bilo neke pomoći njihovim državama, to su njihove kleptokratske vlasti stavile na svoje račune u Švajcarskoj.

 

Albert Ajnštajn, koliki god da je genijalac bio, nikada nije naučio da vozi običan auto. Nije mogao da shvati da se promeni brzina menjačem, da za to ne treba da se stane.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:


Zapomazes ovde kao da nema hleba u UK.

 

Ima ali ja to ne jedem.

 

Ovdje oko mene nema brasna da se kupi, a meni je brasno potrebno jer ja vec skoro dvije godine pravim svoj hljeb jer je ovaj koji se ovdje prodaje ocajan. 

 

Da li ovo klarifikuje moju poziciju ili ima jos nesto da ti nije jasno?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, handys said:

 

Ironija je sto se bune protiv vakcine, a ok im je hlorokin koji ne da nije dovoljno ispitan, nego evo studija koju je finansirala USA vlada pokazuje da je u najboljem slucaju nedelotvoran, a lek ima kao nusefekte slepilo, suicidne misli, smrt i jos jedno stranu ipo slicnih.

 

pa da kad te informacije pušta vakcinaški lobi koji oće da Hlorokin diskredituje...  jer je jeftiniji i preko 50x od  jedne vakcine i pravi se u rusiji braCkoj nam... od ruskih borova koji su u organskom Sibiru gledali u sunce tačno 33 godine (toliko je i lord and saviorJC imao kad je poslednji pout u isto gledao), a ti si baš sad našao da čitaš tu literaturu kad smo u NAŠOJ* Galenici počeli da proizvodimo ovaj lek i da naš narod od ove pošasti spašavamo.


kad kažem našoj galenici, mislim na privatizovanu fabriku lekova koju je SPS doveo do bankrota rdjavim upravljanjem, da bi je prošle ili 2018 godine od svih farmaceutskih kompanija u svetu, mi prodali NO NAME brazilcima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.nytimes.com/2020/04/22/us/coronavirus-first-united-states-death.html

Coronavirus Death in California Came Weeks Before First Known U.S. Death

The earliest U.S. deaths publicly attributed to the virus had been on Feb. 26, when two people died in the Seattle area. Santa Clara County said an autopsy showed a Feb. 6 death was also related.

Quote

AN FRANCISCO — Officials in Santa Clara County, Calif., announced late Tuesday that two residents there died of the coronavirus in early and mid-February, making them the earliest known victims of the pandemic in the United States.

The new information may shift the timeline of the virus’s spread through the country weeks earlier than previously believed.

The first report of a coronavirus-related death in the United States came on Feb. 29 in the Seattle area, although officials there later discovered that two people who had died Feb. 26 also had the virus.

But Santa Clara County officials said that autopsies of two people who died at their homes on Feb. 6 and Feb. 17 showed that the individuals were infected with the virus. The presence of the disease Covid-19 was determined by tissue samples and was confirmed by the Centers for Disease Control and Prevention, county health officials said in a statement.

 

“Each one of those deaths is probably the tip of an iceberg of unknown size,” Dr. Sara Cody, the county’s chief medical officer, said in an interview. “It feels quite significant.”

Dr. Cody said the individuals who died in February did not have any known travel histories that would have exposed them to the virus, which first appeared in China. They are presumed to have contracted the virus in the community, she said.

Ovo se poklapa s analizom koju je pre koju sedmicu dao Prof Drosten (da je virus usao u USA mnogo ranije nego sto se oficijelno smatra) analizom informacija o genetskom materijalu virusa detektovanog u USA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Da li vam se desilo da kupite nešto, a prodavac se pravi lud i ne daje vam račun?
A kada vidi da vi ne mrdate iz radnje "nevešto" vas pita: "Da li vam treba račun?"
- Ne, ne treba mi račun.
I tada primetite da mu je pao kamen sa srca jer nije lako prikriti nenadano zadovoljstvo vašim razumevanjem.
E, ja sam jutros bio u sličnoj situaciji koja me je podmladila, tačnije rečeno vratila u zimu 1992.
Te zime mi je stigao vojni poziv. Očekivao sam da će me pozvati u artiljerijsku jedinicu jer sam tamo proveo redovan vojni rok. Planirao sam da se ne odazovem i lepo završim u zatvoru kao dezerter.
Medjutim, čovek planira, a Bog se smeje. Moj plan je pao u vodu kada sam na pozivu pročitao "zbog zamene lekara na ratištu čija žena treba da se porodi". Vojni odsek nije uspeo da nahvata nijednog doktora pa su mene brže-bolje prebacili u sanitet. U 2 sekunde mi se raspao koncept, ja promenim mišljenje i pristanem.
Najveći problem je bio jer je dežurni oficir u vojnom odseku, nekakav potpukovnik čini mi se, hteo da me u Slavoniju pošalju bez čizmi moj broj 47, u patikama. Nisu mu pomogla ni foliranja ni pretnje, a na kraju ni molbe. Nisam hteo u rat bez čizmi. Kada su shvatili da će morati da se potrude u roku od 2 sata su mi obezbedili i čizme i cipele. Samo da odem i ispunim im kvotu.
Jedan tada uvaženi radikal, a danas uvaženi SNS-ovac je takodje dobio poziv za rat. Problem je rešio tako što je šmugnuo za Beograd i tamo se krio u stanu našeg druga. Vazda je bio spreman da se hrabro bori do zadnje kapi tudje krvi. Čudan je život. Obojica smo se busali u grudi. Ja kao pristalica DS-a da nikako neću u rat, a on kao pristalica SRS-a da hoće.
I obojica smo ispali lažovi.
Jutros sam saznao da ću biti rasporedjen u našu kovid bolnicu. Ok. Pitam za pisano rešenje o premeštaju. Nema ga. Dobijem odgovor da se u ovom trenutku zdravstveni radnici samo usmeno obaveštavaju.
Opa, bato! Trgovina je obavljena, ali nema mog fiskalnog računa!
Zar se u našem zdravstvu toliko insistira na zapisivanju svega i svačega, svakog šrafa, svakog grama vate, čistačice moraju da ostave pisan trag kada oribaju hodnik, a kad nas šalju u kovid bolnicu - to može i usmeno da se naredi. Nije nego.
Plaše se pisanih tragova? A zašto? Videćemo.
Oni znaju zašto izbegavaju. Pravnici su mi objasnili da će se jednom postaviti pitanje zaštite na radu, pa profesionalnog oboljevanja čime se bavi posebna grana medicine - medicina rada. Biće sudskih sporova, nadoknada štete, procene kršenja ustava zbog eliminacije skupštine pri uvodjenju vanrednog stanja ... zato žele podmuklo da zatru pisane tragove. Pa ko nasedne. Dokumenta će nestati, ali ne i grobovi.
Izgleda da oni imaju manje hrabrosti da napišu rešenje nego ja da odem tamo.
I tako, ja čekam da skupe hrabrost i nadam se da će već sutra početi moja nova avantura! To iskustvo mi je nedostajalo u biografiji!
Jedva čekam da iznutra vidim stanje stvari. Ja ionako verujem da u kovid bolnicu treba da idu muškarci mojih godina, a ne ucenjene devojke zapošljene na odredjeno godišta moje ćerke bez dovoljno iskustva.
Neka mi oproste borci za rodnu ravnopravnost!
A što se tiče mog "fiskalnog računa" , ovoga puta ću insistirati da ga dobijem!

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZiS said:

Dakle, naravoucenije...ne gledajte sport, ne kupujte karte za sportske priredbe, zakljucajte sve sportske kanale, ne trenirajte, ne vaspitavajte svoju decu da im sportisti budu uzori...u suprotnom ste svi idioti...tekovine demokratije...

Ne, nego preduzmite nesto umesto sto dozvoljavate da tupani... vasu decu u glave. Na primer, ovi koji masovno nedaju svetinje, mogu isto tako masovno da se obrate tim vasim idolima nekim peticijama, pa da im traze da ne kenjaju vise, kad su budale, i neka se bave sportom, muzikom, voditeljstvom itd, a ne naukom. Ako su hteli da se bave naukom trebalo je da bolje zapnu u školi. I što su se navrzli na tvitere i fejsbukove? Što ne naprave svoje sajtove pa tamo neka buncaju koliko hoće? Ne znam ni zbog cega ih pustaju ovi gde sad buncaju. Ako nista drugo, oni placaju struju. Ti si covece na kraju samo obican cirkuzant, ili dresirani majmun, i drzi se svoje branše, ko te šta pitao?

 

U stvari je mozda ovo napredak. Proslog puta kad je zbog ozbiljne situacije (koju su upravo ovakvi sami izazvali) trebalo da se ponasaju razumno, izdrzali su citava tri dana dok nisu poceli da turaju one papirne metice na dupeta, i da đipaju podvriskuju na ulicama kao sumanuti (što i jesu). Sad im je trebalo oko mesec dana, pa su tek onda počeli da lude.

 

Nešto nisam čuo ni jednog od ovih misliOca da su se potresli oko one marihuane, ili oko oružja, oko nameštenih poslova da se sisa državno vime, oko raznih popovskih iživljavanja, uključujući tu i razne molebane i litije, svetinje i ognjista, pa onda oko falsifikovanih diploma itd. A ni pučanstvo se nije mnogo potreslo. Naročito zbog toga što bi i ono isto tako, samo da može. U stvari su svi zajedno podvrsikivali "TAKO I TREBA". Ne-da-mo-ko-co-Bo-u-NATO-ne-će-mo. Ali zato znaju za 5G mreze, vakcine i Bila Gejtsa.

 

Doduše, ni u prošloj turi patrijotisanja se nešto nisu bunili, svi navedeni komplet, sa sve njihovim slobom slobodom, neprevaziđenim im idolom. U stvari su do kraja podrzavali njegove "ideje" i jos to rade. Nije im se sviđalo što taj te "ideje" nije i ostvario, to sto jeste jeste, ali samu grandioznu misao nisu dovodili u pitanje. A, da, pa to je ipak "njihova stvar" i svi su oni zajedno u tome. I ovakvi, i "narod". Takvi su oni.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wwww said:

https://www.nytimes.com/2020/04/22/us/coronavirus-first-united-states-death.html

Coronavirus Death in California Came Weeks Before First Known U.S. Death

The earliest U.S. deaths publicly attributed to the virus had been on Feb. 26, when two people died in the Seattle area. Santa Clara County said an autopsy showed a Feb. 6 death was also related.

Ovo se poklapa s analizom koju je pre koju sedmicu dao Prof Drosten (da je virus usao u USA mnogo ranije nego sto se oficijelno smatra) analizom informacija o genetskom materijalu virusa detektovanog u USA.

 

Meni cak nije ni jasno zasto oni toliko insistiraju na cinjenici da li je neko putovao van zemlje ili ne. Sta je sa turistima, radnicima koji su bili na odmoru u Kini pa se vracali... Kada su poceli da rade testove, odbijali su svakog ko nije putovao van Amerike. Tu praksu su prestali kada je vec bilo ocito da se previse siri unutar zemlje, pa presli na nove uslove za test - simptome. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

@Kronostime kad se vratim iz prodavnice ( jer samo zbog toga izlazim do grada) prvo masku operem u vodi u kojoj rastopim tabletu hlora ( ovde mogu da se kupe tablete koje sluze za dezinfekciju npr kad peres ves ), onda masku stavim u rernu u sporet u koji jos lozim, zatim je opeglam.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

 

Još je jači deo optužbi na njegov raču da je napakovao ovaj virus da bi prodao vakcinu koje nema i za koju se ne zna da li će je i kada biti a za to vreme svi gube pa i kompanija čiji je osnivač, big money. Ima smisla priča :lol_2:

 

mada bih voleo da je bar deo priče tačan, pa da nabije lično 1000 vakcina u dupe i 1000 čipova u nos onom degeneriku od Vlade Goergijeva i njemu sličnima. Ionako im je nos razrađen pa ima mesta. 

Brate preterujes nekad....



Vlada ne mrche, on samo loche..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Uhu...kod vas izbora može da bude već za vikend. Ovi naši lagano ublažavu sliku da bi ih održali....

 

u Virovitickoj zupaniji unazad 22 dana nije bilo novozarazenih. danas 5. u Koprivnici, u starackom domu, novo zariste. dakle nije (jos) vrijeme za politiku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

u Virovitickoj zupaniji unazad 22 dana nije bilo novozarazenih. danas 5. u Koprivnici, u starackom domu, novo zariste. dakle nije (jos) vrijeme za politiku.

 

Kako god...kod nas su naprasno, u toku noći ozdraveli ljudi. Isterivali su ih posle ponoći na ulicu iz "privremene bolnice"....trebalo se spustiti ispod 1000. Natčovečanskim naporima i nesebičnim zalaganjem, uspeli da doguraju do br.971.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Jeste...i to mislim da je ovaj iz tovarnog prostora.

 

P.S. Jel ovo mesto u kome je konobar rođeni brat Momčila Perišića ?

 

Na pogrebnom preduzeću su Čačanske tablice, e sad gde je Momčilov brat konobar i ko je čovek ne znam, možda @Dropkick Murphys koji je podelio zna koja je tačnija lokacija, jer možda je čovek kupio kombi u Čačku, uvoz Italija 148.000 prešao, maltene nov.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...