Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, wwww said:

Zar se nije zakljucilo da su muskarci u Kini umirali u znacajno vecem broju od covid-19 nego zene zato sto puse cigarete u mnogo vecem procentu? Bese neko slicno objasnjenje i za Italiju?

Jeste statistika da muski umiru vise nego zene ali je medju njima izuzetno malo pusaca - pusaci ne umiru to je statistika

Objasnjenje potencijalno zasto muski umiru vise od zena je - citala sam nesto - zbog testisa, testisi izgleda zadrzavaju virus duze, pa kod muskih virus ostaje oko 6 dana a kod zena samo 4 dana - "intenzivno razaranje virus od 4 ili 6 dana" - takvo neko objasnjenje je bilo

Link to comment
Share on other sites

ja stavila link na sajtu za corona zezanje jer smo se tamo zezali imala sam nameru da posle stavim i ovde pa me zanelo nesto drugo i zaboravih, ali vrlo velika ekipa francuskih strucnjaka iz vrlo poznate pariske bolnice Pitie-salpetriere pocinje velike testove - ideja je da se ide sa parchevima nikotina, jer nikotin ima izgleda preventivno i lekovito dejstvo, kazu nisu cigarete same po sebi jos manje duvan ali nikotin izgleda da da

 

https://www.franceinter.fr/la-nicotine-une-arme-contre-le-covid

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, handys said:

Da, to se zna, nano tehnologija je uznapredovala i sad lepo cip pod ruku, i onda mogu da prate sta citas na telefonu:

-fejs 

-fejs/slike

-informer

-alo

-sns.rs

-koliko nole ima gs

-kako se kladiti onlajn

-kurir

-pink tv program

 

Da, milijarde ce se zaraditi sto ce cipovati ovakve...

 

Ovakav upis prosao neprimeceno 🙂

 

Ovo je genijalno, ovo je sustina njihovog idiotluka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ciao said:

Jeste statistika da muski umiru vise nego zene ali je medju njima izuzetno malo pusaca - pusaci ne umiru to je statistika

Objasnjenje potencijalno zasto muski umiru vise od zena je - citala sam nesto - zbog testisa, testisi izgleda zadrzavaju virus duze, pa kod muskih virus ostaje oko 6 dana a kod zena samo 4 dana - "intenzivno razaranje virus od 4 ili 6 dana" - takvo neko objasnjenje je bilo

 

Dobro, to se bar lako odsece i nema frke...

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ciao said:

Jeste statistika da muski umiru vise nego zene ali je medju njima izuzetno malo pusaca - pusaci ne umiru to je statistika

Objasnjenje potencijalno zasto muski umiru vise od zena je - citala sam nesto - zbog testisa, testisi izgleda zadrzavaju virus duze, pa kod muskih virus ostaje oko 6 dana a kod zena samo 4 dana - "intenzivno razaranje virus od 4 ili 6 dana" - takvo neko objasnjenje je bilo

Moze li da se pusi vise a da se ne moraju uklanjati testisi? Mozda samo da se ozoniraju malo?

 

 

Aj ti Clashe na spavanje polako, vreme ti je

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Ja sam prestao kad je bilo prvenstvo u Brazilu, po grupama se igralo još uvek.

 

Edit: ništa epohalno nisi propustio.

 

Ma aj' sto nisam to, nego nikad nisam probao ni odredjeno tropsko voce. Evo, recimo - mango. Nikad.

 

😉

 

Edit: ne, stvarno nisam nikad.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ciao said:

Jeste statistika da muski umiru vise nego zene ali je medju njima izuzetno malo pusaca - pusaci ne umiru to je statistika

Objasnjenje potencijalno zasto muski umiru vise od zena je - citala sam nesto - zbog testisa, testisi izgleda zadrzavaju virus duze, pa kod muskih virus ostaje oko 6 dana a kod zena samo 4 dana - "intenzivno razaranje virus od 4 ili 6 dana" - takvo neko objasnjenje je bilo

 

Znas da sam skrolao gore da provjerim je li ovo topik o zajebanciji ili jedan od tri ozbiljna i na moje zaprepascenje, jedan od tri ozbiljna. 

 

Zar nije isla prica da pusaci obolijevaju tezim oblikom jer su pluca pusaca u generalno losijem stanju? Jos od Kineza, prica je isla, umiru uglavnom muskarci, stariji, sa vec prisutnim zdravstvenim problemima kao sto su plucna oboljenja, CVD i pusaci. Ni rijec nije bilo o testisima, to je nesto najnovije. Zamisli virus voli da se mucka u... Ma to se neko zeza.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Znas da sam skrolao gore da provjerim je li ovo topik o zajebanciji ili jedan od tri ozbiljna i na moje zaprepascenje, jedan od tri ozbiljna. 

 

Zar nije isla prica da pusaci obolijevaju tezim oblikom jer su pluca pusaca u generalno losijem stanju? Jos od Kineza, prica je isla, umiru uglavnom muskarci, stariji, sa vec prisutnim zdravstvenim problemima kao sto su plucna oboljenja, CVD i pusaci. Ni rijec nije bilo o testisima, to je nesto najnovije. Zamisli virus voli da se mucka u... Ma to se neko zeza.

Ckode, nisu uopste u toku sa zadnjim naucnim probojima u borbi protiv nevidljivog neprijatelja.

5 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ma aj' sto nisam to, nego nikad nisam probao ni odredjeno tropsko voce. Evo, recimo - mango. Nikad.

 

😉

 

Edit: ne, stvarno nisam nikad.

:krstipd4:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CLakiSH said:

Ckode, nisu uopste u toku sa zadnjim naucnim probojima u borbi protiv nevidljivog neprijatelja.

ma cigarete su za cave, ko zapali one motane pljuge od likova sa pijace, e to je tek profilaksa 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

ma cigarete su za cave, ko zapali one motane pljuge od likova sa pijace, e to je tek profilaksa 🙂

 

Znači pušili to jedno leto sa ulcinjske pijace, jer u Ulcinju kao i u celoj CG rih fodina nema da se kupi rizla, pa da bi kupio (G)rizle one iz Rijeke ja mislim bez lepka, moraš da kupis i duvan, a kilo 10 eura i kutija grizli gratis...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Honey Badger said:

 

Znas da sam skrolao gore da provjerim je li ovo topik o zajebanciji ili jedan od tri ozbiljna i na moje zaprepascenje, jedan od tri ozbiljna. 

 

Zar nije isla prica da pusaci obolijevaju tezim oblikom jer su pluca pusaca u generalno losijem stanju? Jos od Kineza, prica je isla, umiru uglavnom muskarci, stariji, sa vec prisutnim zdravstvenim problemima kao sto su plucna oboljenja, CVD i pusaci. Ni rijec nije bilo o testisima, to je nesto najnovije. Zamisli virus voli da se mucka u... Ma to se neko zeza.

Ma jok ozbiljna prica ja se zaprepastila - vazi da muski koji imaju ostecena pluca umiru ali pusaca i muskih i zenskih generalno nema medju teze obolelim od korone to je statistika sada vec dovoljno ubedljiva da su poceli ozbiljno ispitivanje, i izgleda da su poceli da daju osobama koje rade u bolnicama patcheve s anikotinom - kazu d aje vrlo osetljiva tema jer pusenje, dim je stetno za zdravlje ali izgleda da nikotin unistava virus i sad ce da rade ozbiljna ispitivanja na tu temu

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Ma jok ozbiljna prica ja se zaprepastila - vazi da muski koji imaju ostecena pluca umiru ali pusaca i muskih i zenskih generalno nema medju teze obolelim od korone to je statistika sada vec dovoljno ubedljiva da su poceli ozbiljno ispitivanje, i izgleda da su poceli da daju osobama koje rade u bolnicama patcheve s anikotinom - kazu d aje vrlo osetljiva tema jer pusenje, dim je stetno za zdravlje ali izgleda da nikotin unistava virus i sad ce da rade ozbiljna ispitivanja na tu temu

u 100 marke da je struka uvela mere zabrane pušenja na sajmu i ostalim bolnicama 😉 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, CLakiSH said:

Moze li da se pusi vise a da se ne moraju uklanjati testisi? Mozda samo da se ozoniraju malo?

 

 

 

Samo sto ne padoh sa stolice od smejanja - lepo sam prvo stavila ovaj ozbiljan naucni napredak prvo na temu o zahebanciji medjutim jeste ozbiljna stvar

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CLakiSH said:

Ckode, nisu uopste u toku sa zadnjim naucnim probojima u borbi protiv nevidljivog neprijatelja.

:krstipd4:

 

Izgleda nisam. 

Sta da covjek obolio od korone da radi? Da mlati mudima o ledinu dok ne razbije virus? U predasima i prtiv bolova da purnja Marlboro.

 

2 minutes ago, ciao said:

Ma jok ozbiljna prica ja se zaprepastila - vazi da muski koji imaju ostecena pluca umiru ali pusaca i muskih i zenskih generalno nema medju teze obolelim od korone to je statistika sada vec dovoljno ubedljiva da su poceli ozbiljno ispitivanje, i izgleda da su poceli da daju osobama koje rade u bolnicama patcheve s anikotinom - kazu d aje vrlo osetljiva tema jer pusenje, dim je stetno za zdravlje ali izgleda da nikotin unistava virus i sad ce da rade ozbiljna ispitivanja na tu temu

 

Svasta.

 

Mogu li se i ja prekrstiti?

 

:krstipd4:

 

(trebalo bi mozda naci i jednog krstu emodjija bez austrijske kape, za forumase iz nacionalnih manjina koji pozele da se u cudu prekrste)

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pošto u svakom zlu ima i poneko dobro, tako se ispostvilo i u ovom.

 

Ova kriza je sjajno poslužila da se otkriju debili svih vrsta i boja, mnogi koji su se uspešno krili do sada a konačno su dočekali svojih pet minuta gde su osetili da više ne moraju da se skrivaju već mogu lepo i na glas da obznane svoje (hm hm) stavove.

 

Ja lepo samo beležim, da nekog slučajno ne zaboravim, pa nadalje da preskačem bilo kakvu njihovu pojavu bilo gde, uživo, u medijima, whatever, čisto radi mentalne higijene a i radi smanjivanja gubitka vremena jer definifivno neću iz njihovih mozgova nikada ništa pametno niti upotrebljivo čuti.

 

Mašala.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci naredne dve nedelje su kljucne, virus se gasi za mesec dana ali onda ide najtezi period. Povuci ce se ili ce ostati preko leta ili ce se vratiti na jesen ili se nece povlaciti ili ce postati svakodnevnica. Prenosi se vazduhom, preko tupih, mekih, ostrih predmeta kasljanjem i podrigivanjem. Rizicni su oni od 3 - 103 godine starosti, i oni sa testisima. Nositi maske i rukavice ali samo parnim danima, neparnim ne deluju. 

 

I slusajte strucnjake. 

  • Like 6
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Ali dovoljno je konzumirati nikotin na neki nacin  i problema sa koronom nema, oni sto imaju problema su muski nepusaci molim lepo da se precizira ili pusaci ali koji su vec uveliko zeznuli pluca

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ras kass said:

Znaci naredne dve nedelje su kljucne, virus se gasi za mesec dana ali onda ide najtezi period. Povuci ce se ili ce ostati preko leta ili ce se vratiti na jesen ili se nece povlaciti ili ce postati svakodnevnica. Prenosi se vazduhom, preko tupih, mekih, ostrih predmeta kasljanjem i podrigivanjem. Rizicni su oni od 3 - 103 godine starosti, i oni sa testisima. Nositi maske i rukavice ali samo parnim danima, neparnim ne deluju. 

 

I slusajte strucnjake. 

Evo covek sve lepo objedinio.

Samo dodati nikotin i to je to.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Ali dovoljno je konzumirati nikotin na neki nacin  i problema s akoronom nema, oni sto imaju problema su muski nepusaci molim lepo da se precizira ili pusaci ali koji su vec uveliko zeznuli pluca

imamo mi jednog mučenika na poslu, inače sasvim ok admin, ali malko plašljiv na viruse i bakterije, i pre korone je stano brisao sto, iz njegove tastature nikad ne ispada susam, pere ruke 33 puta dnevno, sad je još poduplao...
I sav je onako u merama, živa je enciklopedija pandemije, majkemi zna u broj cifru koju će worldometer objavi za dva dana. I prezire pušače.
jedva čekam da ga čujem sutra!

3 minutes ago, CLakiSH said:

Evo covek sve lepo objedinio.

Samo dodati nikotin i to je to.

udeni i testise i to je to...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...