Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Eh, dragi moji, lako vama da caskate, a Suncicu put zove!
 
Odoh da upakujem ridju, pa ujutru lagano put pod tockove, valja jasiti 900 km do Minkena!
 
Nusput (by Sremci), pit stop u Eindhovenu za PCR:
 
"Beste Suncica,
Hierbij ontvangt u de bevestiging van uw gemaakte afspraak. Zie details hieronder:
Afspraak locatie: Hallenweg 8 5615 PP, Eindhoven
Appointments:
- 26/03/2021 11:05-11:10 (PCR-test + Certificaat)

 
Ostajte u zdravlju, nemojte se svadjati i nemojte sta zameriti!
 
Sve vas voli (Akira najvise, on je najodgovorniji!) vasa Sunka!
Srećan put i javi kad stigneš. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
[mention=20]zoran59[/mention]
Ne slusaj ih! Oni samo hoce da mi ne uzivamo kao oni!
 
Evo ja sutra odoh, pa ti javljam kako je!
 
 
Ja mu rekoh samo da čita novine, kao svaki penzos... [emoji16]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, urosg3 said:

Hajd sa srećom Sunny da te svi sojevi zaobiđu, pa da se svađamo ođe posle kako dolikuje.

 

Hvala, druze, ne daj da te ometaju u pracenju podataka diljem planete, s naglaskom na Misisipi i Teksas!

 

@zoe Bg - nastavi s izvestavanjem, samo tvojim ciframa verujemo

 

@Akiro ne moras vise ni ruke prati, sta si dezinfikov'o - dezinfikov'o! Vi's da nema vajde nikakve, zapati ti virus 😞 Ugledaj se na Slavisu!

 

@Tomiprunet - ne daj slucajno da te ubede da peres ruke i menjas maske! Vidis da ti i bez toga dobro ide

 

@Antizemljaš koji lebdi - nastavnice, pazi sta ovi rade, dok ne dodjem!

 

@Clash - ne znam sto bi i primao drugu dozu Sputnika, kad je i ona prva dovoljna da te zastiti od herpesa, covida, dijareje i velikog kaslja?

 

@Kronostime - ocekujem prigodnu slicicu, animaciju, gif, video

 

@Eddard - stices za banju taman negde za 20-ak godina kad krene i reuma - gledaj ako ima neko u Koviljaci, da te ubace 

 

@RatzenStadt - samo da znas, u nedelju sam u NS, i sta mi mozes, nja, nja!!

 

@Mthomy - nemoj sutra da zaboravis da napises da Kinez ne valja jer si se ti zarazio

 

@zoran59 - pakuj se i kreci, kako moze u Alabami biti lepse nego u Srbiji?!

 

 

  • Like 5
  • Love 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

Hvala, druze, ne daj da te ometaju u pracenju podataka diljem planete, s naglaskom na Misisipi i Teksas!

 

[mention=4]zoe Bg[/mention] - nastavi s izvestavanjem, samo tvojim ciframa verujemo

 

[mention=203]Akiro[/mention] ne moras vise ni ruke prati, sta si dezinfikov'o - dezinfikov'o! Vi's da nema vajde nikakve, zapati ti virus [emoji20] Ugledaj se na Slavisu!

 

[mention=62]Tomiprunet[/mention] - ne daj slucajno da te ubede da peres ruke i menjas maske! Vidis da ti i bez toga dobro ide

 

[mention=175]Antizemljaš koji lebdi[/mention] - nastavnice, pazi sta ovi rade, dok ne dodjem!

 

[mention=562]Clash[/mention] - ne znam sto bi i primao drugu dozu Sputnika, kad je i ona prva dovoljna da te zastiti od herpesa, covida, dijareje i velikog kaslja?

 

[mention=118]Kronostime[/mention] - ocekujem prigodnu slicicu, animaciju, gif, video

 

[mention=3]Eddard[/mention] - stices za banju taman negde za 20-ak godina kad krene i reuma - gledaj ako ima neko u Koviljaci, da te ubace 

 

[mention=421]RatzenStadt[/mention] - samo da znas, u nedelju sam u NS, i sta mi mozes, nja, nja!!

 

[mention=1642]Mthomy[/mention] - nemoj sutra da zaboravis da napises da Kinez ne valja jer si se ti zarazio

 

[mention=20]zoran59[/mention] - pakuj se i kreci, kako moze u Alabami biti lepse nego u Srbiji?!

 

 

Sretan put, da se lepo provedes u Srbiji i glavnom gradu Srema. [emoji3]

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tomiprunet said:


Pisala je ja mislim@vanjabarsa jos ranije da su njima u Spaniji preporucivali da u narednih godinu dana ne planiraju potomstvo

 

Jeste, ja sam tada i ovde od doktora cuo isto to - s tim sto ti ljudi sa kojima sam pricao em nisu uzestrucni za konkretno pitanje, a i verovatno su isli po nekoj inerciji, "cuo sam od onoga a on je to negde procitao". I tako to ide.

 

Problem je sto ljudima treba sve da se crta. Fajzer je rekao: "Nije testirano na tim osobama, nemamo dovoljno podataka". Pa nece da kaze odmah da kaze da je milijardu posto bezbedno ako nije dovoljno istestirano, nauka ne funkcionise tako, sve mora empirijski da se dokaze, polako. Ali dzaba kad covek funkcionise na sledeci nacin: "Aha, cim se oni tako ogradjuju, znaci da tu ima nesto!" Ja ne tvrdim niti da ima niti da nema - prosto sam se slozio sa gledistem koje je Fajzer tada izneo. Meni je naravno i Fajzer bio stikliran, kad sam dosao na "licino mesto" rekli su da daju Sinopharm - ok, moze; bodi, sestro, pa da se spasavamo. Da su mi ponudili Fajzera isto bih kaz'o.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

Koji bi bio razlog da se starost pacijenata shituje na niže?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Citam sad i u Hrvatskoj slicno:

 

"POSLJEDNJIH dana sve više liječnika upozorava da u Hrvatskoj među oboljelima od covida-19 kojima je potrebna hospitalizacija raste udio mlađih osoba. 

Jedan od njih je i ravnatelj Kliničke bolnice Dubrava Ivica Lukšić, koji je 20. ožujka za N1 izjavio kako vidi "promjenu u dobnoj strukturi i kliničkoj slici, odnosno da je među hospitaliziranima više mlađih osoba s težim kliničkim slikama i stanje se relativno brže pogoršava nego ranije".

Izrazio je uvjerenje da je procjepljivanje dijela najrizičnijih ipak pridonijelo manjoj smrtnosti koja se trenutno bilježi.

"Jedan od bitnijih faktora je i to što se britanski soj lakše prenosi. Dobro je što imamo manju smrtnost bolesnika. Rekao bih da smo zaštitili najrizičniju populaciju. Ovo je porast, ali smrtnost je manja", dodao je Lukšić."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Imao sam neke "impulse" i ranije, vise puta tokom godina, al' sad mi stvarno dodje da se pakujem za Srbiju...

 

Srbija je vrlo pristojno mjesto za zivot, ako imas pare,.. ako nemas, jbga,...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

..........................

@zoran59 - pakuj se i kreci, kako moze u Alabami biti lepse nego u Srbiji?!

 

Jebiga. Kuca mi je na vrh brezuljka, al' ne mere da se meri sa Fruskom gorom.

Ima hrane. Kad si ovde, pogledaj https://www.georgesbrandmeats.com/product/dry-pork-ribs/ a ima i drugih.

 

Nego, kad navratis u jednu od svojih domovina, javi se. Mozda letis preko Atlante, a taj aerodrom je meni na manje od sata voznje. Pa da ti pokazem fruskogorski ekvivalent ovde, sa vec nekim mesom. Mozda i tvoj "polovnjak" odobri - moja zena se nece buniti, sve dok ne treba da kuva i dok je niko nece zaraziti.

 

Jednostavno: pokazi negativni PCR, kovid-pasos ili vec neku djavoliju - i dobrodosli na veceru!

Edited by zoran59
slovca
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni Bombarder said:

Samo da naglasim:iako cvrsto stojim iza napisanog u prethodnom postu to ne znaci da mi nije drago sto imamo vakcina. Sa druge strane medalje,zbog ovakvog tipa institucija mi imamo situaciju da kao narod propadamo..no,da ne idem u tom pravcu..nije tema..

LM..doziveh pre neki dan prvi put da mi neko licno u oci kaze da ukoliko se vakcinisem mogu da zaboravim na potomstvo. Pa se bacih u dilemu - da li na ucinim na tom planu nesto konkretno,pre nego sto primim svoju dozu? :classic_biggrin:
 

 

Prvo pošalji u pizdu majčinu retarda koji ti je to rekao, a potomstvom se bavi kada ti se bude bavilo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Jeste, ja sam tada i ovde od doktora cuo isto to - s tim sto ti ljudi sa kojima sam pricao em nisu uzestrucni za konkretno pitanje, a i verovatno su isli po nekoj inerciji, "cuo sam od onoga a on je to negde procitao". I tako to ide.

 

Problem je sto ljudima treba sve da se crta. Fajzer je rekao: "Nije testirano na tim osobama, nemamo dovoljno podataka". Pa nece da kaze odmah da kaze da je milijardu posto bezbedno ako nije dovoljno istestirano, nauka ne funkcionise tako, sve mora empirijski da se dokaze, polako. Ali dzaba kad covek funkcionise na sledeci nacin: "Aha, cim se oni tako ogradjuju, znaci da tu ima nesto!" Ja ne tvrdim niti da ima niti da nema - prosto sam se slozio sa gledistem koje je Fajzer tada izneo. Meni je naravno i Fajzer bio stikliran, kad sam dosao na "licino mesto" rekli su da daju Sinopharm - ok, moze; bodi, sestro, pa da se spasavamo. Da su mi ponudili Fajzera isto bih kaz'o.

Nije ona pisala o trudnicama. Ona je pisala posto je medicinski radnik ( ne znam tacno sta radi, ali u nekoj klinici/bolnici) i da su im preporucili da posle vakcinacije ( Fajzerom) ne planiraju potomstvo bar godinu dana. Tako nesto se pisalo ( na ovoj temi).

 

Citam da pisete kao jednim od simptoma za covid19 bol u krstima, kakav je to bol? Pitam jer sam ja imao bol u krstima od 10 Februara pa jedno mesec dana , morao sam ici kod kiroprakticara. 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...