Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 hours ago, McLeod said:

Kad izgubis sposobnost logičkog rasudjivanja zbog emotivnog upliva onda je bas zajebano i tesko videti istinu.

 

 

Ovo konstatuje covek koji kaze kako poznaje DrKona bolje od 99% foruma i drzi njegovu sliku na avataru :classic_laugh: objektivno nema sta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Mislim da bez obzira na vanredno stanje ili ne bi trebalo da mozes otici iz Srbije, jedino ti valjda za EU treba neka potvrda o boravku,radu ili da imas neko EU drzavljanstvo. Ne znam kako je na ostalim granicnim prelazima ( da li ima kontrole izmedju EU drzava ) ali verujem da ako predjes u Madjarsku da si posle bezbedan do odredista. 

 

Ja opet navijam da bude jos malo bez mera, bar da uspem da se vratim u Srbiju ( imam jako obavezan posao da uradim koji moze da ceka ajd do kraja Jula ) avion mi jedina opcija.

 

@Sunshine State nadam se da ne smeta smajli na post. Znam kako se osecas zbog situacije, pa samo zato smajli.

 

Hehe, ma kakva crna Mađarska i EU. Radimo na trajnom boravku u Grčkoj. Samo da uđemo u Grčku i posle nas ništa odande neće isterati. More, more i samo more. Leti i zimi. I, kada prođe sezona, Corona-free environment na selu. Ako sad tokom leta turisti i Solunjani ne za*eru stvar. Do sada, bez Solunjana, je Kassandra bila čista. Nije baš da imaš i gde da se zaraziš.

 

Plus se Grci ipak drže nekih normalnih restrikcija. Nema baš ovakvog divljaštva kao ovde. Za nabavku ozbiljna polumaska sa P100 filterima, a van toga je mali rizik ako izbegavaš gužve. Taman da izbegnemo drugi talas, koji je ovde neminovan. A i zimi da dišemo svež vazduh umesto beogradskog smoga. A taman da tamo i uvedu u slučaju nekog drugog talasa neke zabrane izlaska, u selu od 4.000 duša se policija ni u sezoni ne pojavljuje, a kamoli zimi. Može da se šeta svaki dan, kad god i koliko god hoćeš. A i zimi može čak i na svega plus 5 stepeni da se po suncu sedi u kafiću napolju, na plus 12 i suncu se skidaš u majicu. Slično kao na planini, ako si u zavetrini i na suncu, uživancija čak i zimi. Ako zatvore kafiće, kamping fotelje i termos. U Beogradu bi bukvalno bili u zatvoru jer će u ugostiteljskim objektima biti rizično, u kući turobno kao u zatvoru, još čim otvorimo prozor ulazi smrad i smogčina od hebenog loženja lignita i dizela starih dve decenije. Još smo se tamo sprijateljili sa vlasnikom kafića, koji je opsesivac i bez ikakve Corone mu kelneri moraju da čiste Detolom (njihova verzija Sagrotana) stolove posle gostiju i prskaju ležaljke, čim gosti odu. Milina. Plus ćemo predstojeću potpunu diktaturu šljama gledati samo na TV-u a ne i uživo. U prevodu, možemo poprilično bezbedno da dočekamo da se nađe neka vakcina. Zato i panika da prolaz za građane Srbije ne zatvore zbog hebenih derbija i Adria toura te otvoreno vidljivog laganja oko broja zaraženih.

 

Želim tebi i Sunshine da svako bez peripetija stigne na svoje željeno odredište a kolegama, koji ostaju ovde, da nekako prežive fizički i psihički čitavi predstojeća razna njesra kojima će ih Srbija "obradovati".

Edited by Akiro
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da li postoje neki podaci o kompilacijama sa krvnim sudovima kod obolelih?

Elem, sretnem nekog poznanika i kaže kako je imao infarkt krajem januara, odnosno da mu je pukao krvni sud. I kada se zaukalo ovo sa koronom, pozovu ga da radi test na antitela, jer je bilo dosta takvih slučajeva. Ispadne da ih ima u nekom jednocifrenom broju. I kao, dr mu rekli da je to znak da je preležao koronu. Sa jedne strane, to mu sve neke nebuloze, a sa druge strane podgreva moju teoriju da je ovo sranje došlo u Srbiju mnogo ranije, odnosno januara.

Moj izabrani lekar da takav januar nije doživeo za svojih 20 godina karijere gde mladići koji nikad nisu dolazili kod lekara, pucaju od snage, imaju 40 temperaturu preko nedelju dana. Dosta ljudi u mom okruženju je tako prošlo i tačno sam utvrdio neki lanac prenošenja. 

 

Da li je moguće da je korona stigla u Srbiju januara?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Referent said:

Da li postoje neki podaci o kompilacijama sa krvnim sudovima kod obolelih?

Elem, sretnem nekog poznanika i kaže kako je imao infarkt krajem januara, odnosno da mu je pukao krvni sud. I kada se zaukalo ovo sa koronom, pozovu ga da radi test na antitela, jer je bilo dosta takvih slučajeva. Ispadne da ih ima u nekom jednocifrenom broju. I kao, dr mu rekli da je to znak da je preležao koronu. Sa jedne strane, to mu sve neke nebuloze, a sa druge strane podgreva moju teoriju da je ovo sranje došlo u Srbiju mnogo ranije, odnosno januara.

Moj izabrani lekar da takav januar nije doživeo za svojih 20 godina karijere gde mladići koji nikad nisu dolazili kod lekara, pucaju od snage, imaju 40 temperaturu preko nedelju dana. Dosta ljudi u mom okruženju je tako prošlo i tačno sam utvrdio neki lanac prenošenja. 

 

Da li je moguće da je korona stigla u Srbiju januara?

Corona je mogla da dodje u januaru samo iz Kine, ako ste imali dosta Kineza koji su dosli iz oblasti oko Wuhana ili Shangaja onda je moguce, ali ne verujem da je to u pitanu jer virus nije bio zakacio nikog ko bi zavrsio s drasticnim sipmtomima na intenzivnoj (primetili biste), pa da ste potom imali situaciju kao u Italiji.

 

Test na antitela daje pozitivan odgovor i ako je neko prelezao obican corona grip. A taj virus gripa se vec godinama muva medju stanovnistvom.

 

Ako me secanje ne vara, problemi s krvnim sudovima nastupaju kad dodje do prekomerne reakcije organizma na virus. Znaci: u fazi 1 virus je u grlu, u fazi 2 silazi na pluca i napada ih. U fazi 3 krece imuni odgovor organizma. Ako je adekvatan - pacijent uskoro ozdravljava (s eventualno nekim ostecenjima nekih organa), ali ako je preteran tada sam imuni sistem organizma postaje problem. Ja sam razumela da u ovoj fazi dolazi do problema s krvnim sudovima (u raznoraznim organima).

 

Naravno, ne garantujem da me secanje dobro sluzi (o onome sto sam procitala ili cula). :default_sofa:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Corona je mogla da dodje u januaru samo iz Kine, ako ste imali dosta Kineza koji su dosli iz oblasti oko Wuhana ili Shangaja onda je moguce, ali ne verujem da je to u pitanu jer virus nije bio zakacio nikog ko bi zavrsio s drasticnim sipmtomima na intenzivnoj (primetili biste), pa da ste potom imali situaciju kao u Italiji.

 

U Parizu je nađen lik koji je preležao Covid-19 krajem Decembra (27-og):

https://www.the-scientist.com/news-opinion/doctors-date-first-covid-19-case-in-france-to-late-december-67510

 

Lik niti je bio u Kini, niti je znao bilo koga ko je bio tamo. Što najverovatnije znači da je došao u Francusku iz Wuhana (direktno ili indirektno) u drugoj polovini Decembra. Šuška se da je prvi identifikovani slučaj bio 17-og Novembra u Wuhanu:

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/13/first-covid-19-case-happened-in-november-china-government-records-show-report

 

E sad, da li je tada identifikovan ili retrospektno, ne vidi se iz linka. U svakom slučaju, ako je to tačno, onda je virus najverovatnije bio aktivan i ranije. Što takođe znači da postoji mogućnost da je virus stigao u Srbiju u Decembru. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

 

E sad, da li je tada identifikovan ili retrospektno, ne vidi se iz linka. U svakom slučaju, ako je to tačno, onda je virus najverovatnije bio aktivan i ranije. Što takođe znači da postoji mogućnost da je virus stigao u Srbiju u Decembru. 

Ja sam u Sr fasovala neki jako cudan virus, koji je najverovatnije, imao direktnu vezu sa Azijom (znam kako), negde u oktobru - novembru, ne secam se tacnih datuma, ali sam nekim ljudima na forumu rekla kad sam napravila konekciju. nisam povezala taj cudan grip dok se nije pojavila prica o COVID 19. Inace ne oboljevam od gripa i slicno, cesto (mozda jednom u 5 godina). Nije mi ni palo na pamet dok me ljudi u martu/aprilu nisi podsetili kako sam bila bolesna ko pas.

To nije bio obican grip. Inace ja sam prosla kroz aerodrom u to vreme, a da znam da sam bila zarazena sada, na letu za UK ako se tacno secam pa onda za US. Tek kad sam stigla u US skontala sam da sam pokupila neki gadan virus gripa.

 

Simptomi su bili kompletno COVID 19.

 

Planiram cim mogu da proverim da li imam anti-tela. Pa kad to obavim javicu, ako imam, virus je  u Evropi bio u septembru, mozda gresim i kontam jako los grip kao COVID 19.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Planiram cim mogu da proverim da li imam anti-tela. Pa kad to obavim javicu, ako imam, virus je  u Evropi bio u septembru, mozda gresim i kontam jako los grip kao COVID 19

 

Čuo sam da je sezona gripa bila gadna ove zime u Severnoj hemisferi (živim u južnoj), tako ne mora da znači da je bio Covid-19. Je si li zarazila nekog i ako jesi, kako su prošli? Takođe, je si li vadila krv u to vreme? Ako jesi, možda bi mogli retrospektivno da utvrde?

 

Inače, čak i ako imaš antitela - ne mora da znači da je taj grip bio Covid-19. Postoji mogućnost da si bila asimptomatična na Covid-19 a simptomatična na taj grip u Oktobru. Takođe, možda je taj virus u Oktobru bio Covid-19 a sada nemaš više antitela pa dobiješ negativan test. Ne znam koliko je taj test za antitela efektivan, postoji razlog zašto još ne daju "immunity passport". Možda neko ko zna više o testu za antitela može da objasni detaljno.

 

Ako budeš uradila, reci nam - zanima me. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

 

U Parizu je nađen lik koji je preležao Covid-19 krajem Decembra (27-og):

https://www.the-scientist.com/news-opinion/doctors-date-first-covid-19-case-in-france-to-late-december-67510

 

Lik niti je bio u Kini, niti je znao bilo koga ko je bio tamo. Što najverovatnije znači da je došao u Francusku iz Wuhana (direktno ili indirektno) u drugoj polovini Decembra. Šuška se da je prvi identifikovani slučaj bio 17-og Novembra u Wuhanu:

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/13/first-covid-19-case-happened-in-november-china-government-records-show-report

 

E sad, da li je tada identifikovan ili retrospektno, ne vidi se iz linka. U svakom slučaju, ako je to tačno, onda je virus najverovatnije bio aktivan i ranije. Što takođe znači da postoji mogućnost da je virus stigao u Srbiju u Decembru. 

Ako me secanje dobro sluzi, neki virolozi su radili analizu genoma i poredili ga s virusom kod slepog misa itd. pa su dosli do zakljucka da je virus presao na coveka izmedju kraja septembra i kraja novembra negde u Kini (ovo za septembar nisam bas 100% sigurna, moze biti i oktobar u pitanju).

 

U Nemacoj je prvi registrovan slucaj zabelezen u januaru kad je jedna zena iz Shangaja  dolazila u poslovnu posetu na nekoliko dana, pa je po povratku u Kinu testirana pozitivno i alarmirala kolege u Nemackoj. Pre toga nije bilo uoceno nikakvo zariste. Sad, da li je bilo pojedinacnih zarazavanja koja se potom nisu lancano sirila ili nije uopste bilo slucajeva - ne znamo. Sledeci slucaj je iz Heinsberga, gde je jedan par 15. februara ucestvovao u karnevalskoj proslavi, a zarazio ih je (znaci pocetkom februara) neko ko je bio u Kini .

 

Znam da je neko od ovdasnjih virologa (ne secam se sad bas tacno ko od njih) rekao da su sticajem okolnosti negde krajem februara-pocetkom marta testirali i par uzoraka ljudi s pretpostavljenim gripom (jer su imali "visak testova") i onda otkrili virus kod nekoga ko nije imao nikakvu vezu/kontakt s Kinom/Italijom/Austrijom, pa su zakljucili da se virus poceo prenositi i unutar Nemacke i onda je dignut alarm i pocele su prve mere. Do tada su racunali da mogu otkriti virus na ulasku i izolovati ga. Ali ovo otkrice im je stavilo do znanja da ne znaju gde je sve virus usao u zemlju i gde moze iznenada da eksplodira.

 

Nemam osecaj koliko Kineza sada zivi po Beogradu/Srbiji i koliko cesto putuju za Kinu ili u koji deo Kine. Od toga zavisi kolika je verovatnoca da su pojedinacni slucajevi postojali i u decembru. Ali na osnovu ovog sto smo videli prethodnih meseci, onog trenutka kad virus krene da se siri (kao grip) onda se brzo pojave teski slucajevi. A to nije primeceno tokom januara/februara po Srbiji (a ni po Nemackoj). Tako da ja na osnovu toga zakljucujem da je to tada bio neki jaci grip (i ovde smo ga imali).

 

 

@Vjekoslav bilo bi zanimljivo, ako mozes, da obratis paznju na situaciju u Zadru, da li ce u nerednih 7-10 dana doci do pojave novih inficiranih. A i ako mozes da kazes kakve su reakcije po Hrvatskoj na pozitivan test tenisera Grigora Dimitrova.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Cyber said:

 

Zapravo, to sam i htela da prokomentarisem ali sam otisla u sirinu.

Ovde se desava/lo da se otkazuju operacije zbog nedostatka rukavica.

Centralni lager za lekove, zastitnu opremu i ratne zalihe je rashodovan odavno.

To znaci, da niko i nema odgovornost kad se desi da neceg nema. Ne zna leva ruka sta desna radi.

Snalazi se na lokalnom nivou sa nabavkom od danas do sutra, pa ko sta nahvata. A onda zakljucavaju pa ekonomicno dele.

Vlada prica da opreme ima, zdravstveni radnici sa lica mesta kazu da nema (dovoljno). 

 

Nedavno je usred nestasice zastitne opreme po bolnicama, na carini danima stajao sleper pun zastitne opreme koja nije mogla da bude pustena u zemlju jer nije imala CE-markicu – u ovom konkretnom slucaju, uputstvo za upotrebu nije bilo napisano na svedskom. Mislim da su bile maske u pitanju.

 

 

 

To je stvarno loše. Kad dođeš u situaciju da u nečemu možeš da se porediš sa Srbijom, to je znak da nešto ozbiljno ne valja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

 

Čuo sam da je sezona gripa bila gadna ove zime u Severnoj hemisferi (živim u južnoj), tako ne mora da znači da je bio Covid-19. Je si li zarazila nekog i ako jesi, kako su prošli? Takođe, je si li vadila krv u to vreme? Ako jesi, možda bi mogli retrospektivno da utvrde?

 

Inače, čak i ako imaš antitela - ne mora da znači da je taj grip bio Covid-19. Postoji mogućnost da si bila asimptomatična na Covid-19 a simptomatična na taj grip u Oktobru. Takođe, možda je taj virus u Oktobru bio Covid-19 a sada nemaš više antitela pa dobiješ negativan test. Ne znam koliko je taj test za antitela efektivan, postoji razlog zašto još ne daju "immunity passport". Možda neko ko zna više o testu za antitela može da objasni detaljno.

 

Ako budeš uradila, reci nam - zanima me. 

Test na antitela koji je za sada na raspolagnju nije pouzdan jer ne pravi razliku izmedju SARS-CoV-2 i obicnog corona virusa gripa (valjda se supstance koje sluze da identifikuju prisustvo virusa kace na isti deo kod oba, pa onda ne znas da li se zakacio na SARS-CoV-2 virus ili na obican corona virus gripa).

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Nemam osecaj koliko Kineza sada zivi po Beogradu/Srbiji i koliko cesto putuju za Kinu ili u koji deo Kine. Od toga zavisi kolika je verovatnoca da su pojedinacni slucajevi postojali i u decembru. Ali na osnovu ovog sto smo videli prethodnih meseci, onog trenutka kad virus krene da se siri (kao grip) onda se brzo pojave teski slucajevi. A to nije primeceno tokom januara/februara po Srbiji (a ni po Nemackoj). Tako da ja na osnovu toga zakljucujem da je to tada bio neki jaci grip (i ovde smo ga imali).

Slažem se, kada bolje razmislim bilo bi iznenađujuće da je virus bio u Srbiji tako rano. Mada postoji veoma mala mogućnost. 

 

Francuska i Italija su glavne turističke destinacije, tako da ne čudi što je počelo tu prvo da bukti u Evropi u Februaru. To jest, virus je primećen u Februaru. Siguran sam da je bio tu ranije, samo pitanje je vremena. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Test na antitela koji je za sada na raspolagnju nije pouzdan jer ne pravi razliku izmedju SARS-CoV-2 i obicnog corona virusa gripa (valjda se supstance koje sluze da identifikuju prisustvo virusa kace na isti deo kod oba, pa onda ne znas da li se zakacio na SARS-CoV-2 virus ili na obican corona virus gripa).

 

Hvala 👍Pročitao sam na CDC website-u da test nije pouzdan, kao što si rekla. 

 

Mada, iz onoga što piše nije sigurno da li njihov test ne pravi razliku između različitih koronavirusa. Moguće je da pravi razliku, ali ne dovoljno pouzdano - tako da postoji mogućnost da si imao najobičniju prehladu (prehlada je koronavirus, grip je influenza virus), ne Covid-19. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Test na antitela koji je za sada na raspolagnju nije pouzdan jer ne pravi razliku izmedju SARS-CoV-2 i obicnog corona virusa gripa (valjda se supstance koje sluze da identifikuju prisustvo virusa kace na isti deo kod oba, pa onda ne znas da li se zakacio na SARS-CoV-2 virus ili na obican corona virus gripa).

 

 

I cemu onda testiranje na antitela i provere koji procenat populacije je (mozda) vec bio zarazen, kad tim testovima ne mogu jasno da razluce da li je bio covid-19 ili obicni corona grip?

Ti rezultati nemaju nikakvu naucnu vrednost, u tom slucaju, sve dok se ne razviju visoko senzitivni testovi, koji ce moci da diferenciraju da li su antitela od covid-19 ili obicnog corona virusa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sunshine State said:

 

I cemu onda testiranje na antitela i provere koji procenat populacije je (mozda) vec bio zarazen, kad tim testovima ne mogu jasno da razluce da li je bio covid-19 ili obicni corona grip?

Ti rezultati nemaju nikakvu naucnu vrednost, u tom slucaju, sve dok se ne razviju visoko senzitivni testovi, koji ce moci da diferenciraju da li su antitela od covid-19 ili obicnog corona virusa

Pretpostavljam da bi znali obim zaraze. Ako su testovi 90% tačni, onda možeš sa sigurnošću da tvrdiš da je broj zaraženih između broja A i broja B, i otprilike da znaš koji je procenat zaraze.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Pretpostavljam da bi znali obim zaraze. Ako su testovi 90% tačni, onda možeš sa sigurnošću da tvrdiš da je broj zaraženih između broja A i broja B, i otprilike da znaš koji je procenat zaraze.

 

Znaces broj/obim, ali neces znati da li su bili zarazeni covid-19 ili obicnim corona virusom, ako testovi nisu specificni.

 

Evo, recimo, odem sad da se testiram na antitela, kazu:"Da, imas antitela", ali svejedno ne mogu da potvrde da li sam imala covid-19 ili obican corona virus, tako da mi taj rezultat testa nista ne znaci

Link to comment
Share on other sites

Petorica fudbalera Zvezde pozitivno... Ovo je bukvalno bilo kao tri, četiri, sad čim su prošli izbori... A Kragujevac jeste kritičan i jeste zbog slučajeva iz Novog Pazara koji se leče u KBC Kg... Od pre dva dana je aktivirana ponovo covid bolnica i dok je obljavljivano da je u Sebiji 18 na respiratoru, u tim trenucima u Kg ih je bilo 16 (toliko o brojkama koje objavljuju i njohovoj pouzdanosti)...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

Test na antitela koji je za sada na raspolagnju nije pouzdan jer ne pravi razliku izmedju SARS-CoV-2 i obicnog corona virusa gripa (valjda se supstance koje sluze da identifikuju prisustvo virusa kace na isti deo kod oba, pa onda ne znas da li se zakacio na SARS-CoV-2 virus ili na obican corona virus gripa).

 

 

Radio sam za vikend test na antitela. Bio tokom marta-aprila u kontaktu sa dvojicom, ispostaviće se kasnije, pozitivnih. Žena u februaru bolesna 10 dana, sa životom se rastavljala, 39 temp, kašljanje, 7 longacefa pa 5 penicilina primila, inhalacije sve vreme. Zapaljenje pluća na RTG. I ja kao, ma mora da je ona fasovala (ona se danas testira na antitela) a ja od nje a imam relativno ok imunitet posebno za viruse i sve ja to na nogama.

 

Aha :lol_2:

 

I igg i igm naravno negativni. Kaže žena što je vadila krv, tokom udara u martu-aprilu ti što rade (bio sam u Batutu u doktora Subotića) su se non stop testirali, što PCR što serološki kada je moglo (kasnije). I nikada niko pozitivan. A sve vreme u kontaktu sa zaraženima (ok, uz mere). I da od kada su krenuli da rade serološka ispitivanja, da eventualno 1% ljudi bude sa igg (istorijskim antitelima). Ostalo negativno. 

 

E sad, ide ta priča oko pouzdanosti tog testa iz krvi ali kako god, dva negativna nalaza...pih. 

 

Inače, u firmi još dvoje fasovalo koronu a ne dolaze u kanc. Oboje kući, jedan dan temp 38, sutradan ništa i tako 4-5 dana i sad čekaju negativan test. 

Edited by NMX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...