Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Ideja!

 

Dritan obara vladu u dogovoru sa Spajićem i Bečićem, kao politički potez koji bi i jednima i drugima doneo rast rejtinga. Kako?

 

Dritan ovim potezom dobija podršku glasačkog tela DPS-a i otkida deo glasača DPS-u!

 

Bečić i Spajić sa protestima rastu u očima glasača DF-a, još ako dobiju podršku crkve, sledi ozbiljan pad DF-a.

 

Endgame zajedno formiraju vladu uz pomoć manjinskih stranaka, bez DF-a i DPS-a. Najbolji scenario za CG.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Ideja!

 

Dritan obara vladu u dogovoru sa Spajićem i Bečićem, kao politički potez koji bi i jednima i drugima doneo rast rejtinga. Kako?

 

Dritan ovim potezom dobija podršku glasačkog tela DPS-a i otkida deo glasača DPS-u!

 

Bečić i Spajić sa protestima rastu u očima glasača DF-a, još ako dobiju podršku crkve, sledi ozbiljan pad DF-a.

 

Endgame zajedno formiraju vladu uz pomoć manjinskih stranaka, bez DF-a i DPS-a. Najbolji scenario za CG.

ne potcenjujte nikad braću pa mafiji dps i sns 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, deez nuts. said:

Svima je jasno da treba skloniti litijase i Vuciceve izaslanike iz bilo kakvog odlucivanja o sudbini CG.

A Milove sektaše? Oni su veća pošast od DF-a, oni nisu bili u prilici da nekome zagorčaju život, dok je Milo cedio državnu kasu kao Marko Kraljević suvu drenovinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, deez nuts. said:

Svima je jasno da treba skloniti litijase i Vuciceve izaslanike iz bilo kakvog odlucivanja o sudbini CG.

Kako misliš da skloniš najmanje trećinu stanovnika u CG? Da im zabraniš da glasaju ili ima neka efikasnija metoda?

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Kako misliš da skloniš najmanje trećinu stanovnika u CG? Da im zabraniš da glasaju ili ima neka efikasnija metoda?

 

 

Vucicevi izaslanici i litijasi je vrlo jasna odrednica i odnosi se na nekoliko ljudi, a ne na trecinu stanovnistva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, deez nuts. said:

 

Vucicevi izaslanici i litijasi je vrlo jasna odrednica i odnosi se na nekoliko ljudi, a ne na trecinu stanovnistva.

na litijama je učestvovalo na hiljade ljudi a ne pojedinci, takođe na hiljade ljudi je dalo podršku  određenim partijama koje su oduvek učestvovale na izborima u CG, ako te partije mogu da učestvuju na izborima valjda nisu neprijatelji drzave i mogu da budu i deo vlasti. ili da se ne održavaju izbori nego da se milo proglasi za cara i da njegov sin kasnije kao bakir-aga u BiH nasledi svoj taja . 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Meni je u celoj prici zao jedne stvari - Krivokapic, ma kako je ispao glup sa nekim izjavama i delima, pogotovo antivakcinasenje, opet ima odredjeni dignitet i nije klasican politicar kao svi ostali. Da bi se drustvo pokrenulo i ovde i tamo, mora da postoje ljudi koji su voljni da iz svog mehura udju u blato, sto je upravo uradio Krivokapic, kakav je da je. Posto se to zavrsilo neslavno, to je samo jos jedan primer "obicnom" coveku da treba prati ruke od politike i ne ulaziti u istu, sto je naravno i ultimativni cilj politicke mafije u obe drzave.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Evo jedna druga ideja. Zašto SDP ne bi preuzeo ulogu koju je imala URA? Oni su već dosta dobro ušli u glasačko tijelo DPS-a. Mogli bi možda da formiraju vladu sa Spajićem i Demokratama. Kapiram da bi dosta njihovih glasača bilo nezadovoljno zbog saradnje sa "četnicima", a glasačima sa druge strane bi smetala Draginja. Mislim da ipak treba razmišljati u tom pravcu i praviti kompromise. Velika je šteta za SDP što nijesu Raška Konjevića postavili na čelo partije. Pametniji je i umjereniji od Draginje. Zna da kritikuje konstruktivno, ne laje bezveze kao DPS kerovi. SDP je i dao podršku nekim predlozima Krivokapićeve vlade, glasali su za program Evropa sad i za promjenu TS-a. To bi mogao biti neki nagovještaj buduće saradnje. Zašto bi uostalom URA stalno ucjenjivala i držala konce u svojim rukama sa 4 poslanika?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, deez nuts. said:

Nek pravi sad ko oce ako skupi dovoljno poslanika. 

Realno, kao da je i bitno i kao da oni sve ovo ne rade zbog sebe i ličnih interesa... Najmanje je ova igrarija zbog dobrobiti države i ljudi koji žive u istoj... 

Link to comment
Share on other sites

Da je Crna Gora normalna država, a nije, kao što nije ni Srbija. Nikada se ne bi desilo da najmanja koalicija pravi Vladu pod uslovom da dve najjače partije ne uđu u nju, ni pravi je sa drugim manjim partijama. Da je CG normlana država, to bi verovatno vodilo do formiranje vlade od strane DPS-a i DF, što bi teroretski bila idealna opcija, ali kao što rekoh......

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To je možda manjinska vlada samo na papiru, ali DPS je tu glavni faktor. Ne bi Milo to podržao bez nekog velikog interesa.

Pa verovatno, ali opet zašto bi partija sa najvećim brojem poslanika upravljala iz senke, ja stvarno ne vidim nikakvu logiku.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Pa verovatno, ali opet zašto bi partija sa najvećim brojem poslanika upravljala iz senke, ja stvarno ne vidim nikakvu logiku.

Vjerovatno zato što je lakše progutati manjinsku vladu koju podržava DPS nego direktno učešće DPS-a u vladi i pravljenje koalicije sa njima. Ovako izgleda malo bolje zamotano, ali kad otvoriš i pogledaš unutra izgleda isto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacija u CG jos jednom potvrdjuje koliko je pokojni Djindjic bio u pravu kad je posto-poto zeleo da posalje Milosevica u Hag i tako se resi ogromnog balasta..da to nije ucinio,ovaj bi se,najkasnije neke 2005-06 vratio na vlast (a moguce i ranije)..upravo kao Don Milo..e,moji Crnogorci..mislio sam da ste pametniji..

(napomena:govorim o cisto politickoj dimenziji Djindjiceve odluke i njegovog promisljanja..cinjenica da je sa bezbedonosne strane sve ispalo kudikamo gore..najgore..ne menja osnovnu pretpostavku i logiku posta)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Beonegro said:

Ja se ne bih usudio to da kažem za lika koji je zarađivao 200k godišnje u jednoj od najvećih banaka na svijetu.

 

 

Ta njegova tvrdnja mi je zanimljiva samo zbog činjenice da u imovinskom kartu nema ništa od nepokretne imovine u zemlji i inostranstvu. 

Bar je tako prijavio. 

Spava verovatno kod tetke na kauču. 

Podseća me na jednog sličnog u Srbiji od pre dvadesetak godina. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...