Jump to content

Serie A


Baros

Recommended Posts

odgovarao sam tavernu na njegovo pisanije.

 

pored puta 2 najbitnija igraca te sampionske generacije su mare matrix koji je odvukao sam italijane do pena provocirajuci onog penaltina i don groso koji je munuo pobednicki penal.

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

AC ChievoVerona ce sledece godine igrati u seriji D umesto u seriji B jer nisu mogli da dokazu da su finansijski stabilni. Umesto njih ce igrati Cosenza koja je ispala iz lige prosle godine.

 

Interesantno je da su leteci magarci mogli da prodju u barazu u seriju A. Srecom pa nisu, bruka bi bila jos veca. Naravno, ovo nije prvi, a ni poslednji put da se u Italiji dogadja ovako nesto, gomila klubova je proslo kroz isti proces i svi oni su morali da krenu sa dna piramide profesionalnih liga.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

AC ChievoVerona ce sledece godine igrati u seriji D umesto u seriji B jer nisu mogli da dokazu da su finansijski stabilni. Umesto njih ce igrati Cosenza koja je ispala iz lige prosle godine.

 

Interesantno je da su leteci magarci mogli da prodju u barazu u seriju A. Srecom pa nisu, bruka bi bila jos veca. Naravno, ovo nije prvi, a ni poslednji put da se u Italiji dogadja ovako nesto, gomila klubova je proslo kroz isti proces i svi oni su morali da krenu sa dna piramide profesionalnih liga.

 

Vratiće se oni kao i Parma, Italija gura svoje klubove sa tradicijom. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 8/3/2021 at 8:06 AM, Oi! said:

 

Vratiće se oni kao i Parma, Italija gura svoje klubove sa tradicijom. 

 

Izgleda da od toga nema nista.

 

Niko se nije pojavio sa pola miliona evra, koliko je trebalo platiti za mesto u Seriju D i klub se gasi.

 

Stvarno steta jer je taj klub bio simbol nekog novog perioda kalca i jedan od retkih koji je igrao skoro 20 sezona u najvisem rangu takmicenja nakon citave istorije potucanja po nizim ligama. To je san koji je samo moguc u Engleskoj zbog ogromne kolicine novca koji se okrece tamo i nigde vise.

 

Verovatno ce moci sledece sezone da osnuju novi klub, ali nije to to bez mogucnosti da jednog dana opet igraju sa najjacim timovima na cizmi - a to se ne moze bez novca.

Edited by goldberg
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da za njih nije problem nastavak postojanja (prekasno su krenuli sa procesom zalbi i zato nema vremena da se registruju za Seriju D) koliko sto za klub koji zeli da minimum bude u vrhu Serije B treba novca, a Campedelli ga ocito nema.

 

Treba da okupe sve legende, bivse igrace, gradsku vlast u Veroni i pronadju kupca koji bi ulozio u brend kluba. Do tada je potpuno nebitno da li ce da postoje ili zivotare u 4./5. rangu takmicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Napoli vrhunski start, nadam se da ce odrzati formu pa se mozda titula i vrati u Napulj.

 

Atalanta dosta OK, moglo je i bolje i gore. Drze prikljucak za Interom, Milanom i Romom.

 

Pohvale i za Empoli, nezgodan klub iz malog mesta, ali stalno u vrhu Serije B, a i u Seriji A igraju takmicarski fudbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Del Piero said:

Kakav rimski derbi, prstalo na sve strane. Zaniolo opasan igrac, steta za povrede.

 

Posle duuuugo vremena me je jedna utakmica Serije A zakucala za TV. Na kraju sam navijao da Roma da i treći, to bi mi bilo najpoštenije za ovakvu utakmicu i ovakav fajt. Lacio je sinoć imao boljeg golmana i zadnju liniju i to je odlučilo, Romini štoperi mi deluju premekano.

 

Mnogi dobrih poteza i detalja, OgX je gore pomenuo dodavanje Luisa Alberta, zaista savršeno, pa šut Zaniola i odbrana Reine, SMS je imao nekoliko odličnih dodavanja. Ranije nisam obraćao pažnju koliko je Imobile, uz sve što zna, izuzetno jak u duelu. Strašan igrač. Odlična utakmica, sa Sarijevim ekipama uglavnom i nema promašaja, ali i Roma, bar za sada, deluje značajno drugačije od tipičnog Murinjovog načina igre.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Jel trcao musavi portugalac pored aut linije?

Nije valjda da te raduje pobeda Lacija? Kontao sam da navijaš za Livorno kao dokazan antifašista 😄

 

Lacio i antifašizam, ne idu mi 😄

 

Možda te samo raduje posrnuće Murinja

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Roma ima krš odbranu a nije se ni Patrisio proslavio sinoć. Veretout je najbolji igrač Rome, svaki njegov prekid je dobra prilika. Falio je Pelegrini za bolji rezultat.

 

Kod Lacijala je najimpresivniji lik Pepe Rejna, lik sa 40 godina leti kao mačka. Felipe Anderson je majstor, ali cijelu karijeru ima ogromne oscilacije. Sergej odigrao dosta dobro.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Napoli i dalje ne posustaje.

 

Atalanta izgubila od Milana koji prati lidera u stopu, tu su i Inter i Roma, a ni Juventus ni Lazio ne treba prerano otpisivati.

 

Sledece kolo igraju Juventus - Roma i Inter - Lazio, ko tu ne pobedi pocece znacajno da zaostaje za vodecim dvojcem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...