Jump to content

Serie A


Baros

Recommended Posts

Eventualni prekid u nizu titula Juventusa nece nista promeniti. Juve je i dalje najorganizovaniji klub u seriji A i to ce na duze staze odneti prevagu. Kinezi ce prvom prilikom prodati Inter i Milan i to je biznis. Eventualno neosvajanje titule ce samo pokazati da mozda Pirlo (jos uvek) nije resenje za trenera i da je u narednom prelaznom roku potrebno malo procistiti tim. Ono sto je evidentno je da ostali timovi nisu toliko napredovali koliko je Juventus los ove sezone. Imao je dosta kikseva ove sezone. Znao je on i prethodnih sezona da se saplete na neke autsajdere, ali ih je bilo manje, a utakmice se glavnim konkurentima je uglavnom dobijao ili svesno isao na nereseno.
Mozda se i prerano potencira o mogucem osvajacu skudeta jer ima jos 45 bodova u opticaju. A znamo kakva je situacija sa koronom i da bi eventualno zarazavanje nekog od timova moglo znacajno da utice nastavak takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, lajavi krelac said:

Ovaj Milan nece ni u LS da se plasira. Koga oni cuvaju za ligu? Za koju ligu pa i Roma i Juventus i Atalanta ce ih stici.

U katastrofalnoj smo formi. 4 meča nismo pobedili, od one katastrofe sa Speziom. Plus nismo dali pošten gol iz igre od tad. Spezia nas odrala, Inter nas razvalio, čak nas i Vučićevi puleni nadigrali u oba meča.

 

Trebalo je izvesti primaveru (ne znam da li to može i kakva su pravila) da igra sinoć. Prolazak u ovom besmislenom takmičenju će da uzme još snage za ligu, a snage nemamo.

 

A dolazi Roma, u Rimu... ako se ne trgnemo biće opet ružno u nedelju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, lajavi krelac said:

Ovaj Milan nece ni u LS da se plasira. Koga oni cuvaju za ligu? Za koju ligu pa i Roma i Juventus i Atalanta ce ih stici.

Pa borba za Ligu Evrope je maksimum ovog Milana. Bez Donarume, Rebica i Ibre su prosecan klub za Seriju A. Ibra nece jos dugo, za Donarumu je pitanje samo kad ce da mu dokurci da ne igra LS a jedan od najboljih mladih golmana danasnjice je. Bili su jedan od najgotivnijih sastava 2000ih godina, ali vreme ih je pregazilo. Mislili su da ce Nesta i Maldini da igraju jos 300 godina, nisu dovodjene adekvatne zamene. Sad dobrog igraca tek ne mogu da dovedu ni na staru slavu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao par tekmi Milana ove sezone (zanimljivo da ovo sa Zvezdom i ne mogu da kazem bas da sam gledao, malo ne preskoske neke), i cini mi se da Rebic ima problema i loptu da ustopuje a kamoli nesto vise. Video sam da ima neke golove, ali slabo je to od njega bar ove utakmice sto sam ja gledao, neke po ligi. 

Link to comment
Share on other sites

Pa samo u Italiji ima 3 bolja golmana od njega - Scesni, Bufon i Handanovic. Momak ima visinu, ali mu pozicioniranje vrlo cesto nije dobro (iako to vremenom moze da se nauci). Vrlo cesto ne izlazi da smanji ugao oslanjajuci se na svoju duzinu/visinu sto je po meni mana. Ne kazem da je los golman, ali trenutno su 3 pomenuta po meni bolja. Naravno, ova trojica su sve starija, tako da je to njemu prednost.
Ono sto mi je jako cudno je sto niko ne zeli da plati njegovu slobodu i dovede ga. Mozda to nije slucajno?! Njemu ugovor istice na leto, Milan moze ostati bez novca. Celzi ga je zeleo, a i moze dobro da ga plati.

Link to comment
Share on other sites

Vi zaboravljate da je on tek napunio 22 godine. Gde ste vi videli vrhunskog golmana sa toliko godina? Ter Stegen je tek sa 24 godine otisao u Barsu, Nojer isto sa oko 24 godine u Bajern. Za golmana je najbitnije iskustvo. A Donaruma itekako ima talenta samo je potrebno vreme da se taj talenat izbrusi i da nauci sve cake vrhunskih golmana. Uveren sam da ce za recimo 4/5 godina biti u top 3 najboljih golmana na svetu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 hours ago, We lose every week said:

Imam jedno pitanje za vas koji pratite italijansku ligu. Kako igra, i da li uopšte igra  Alexey Miranchuk koji je na početku sezone prešao iz Lokomotive Moskva u Atalantu.

Mala minutaza,pa ne bih ni mogao ni zeleo da ocenjujem njegov ucinak. Imam utisak da ga Gasperini sprema za vecu ulogu naredne sezone.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko da napise da je Napoli dobio Romu.

 

Dve velike pobede napolitanki u gostima, a sa druge strane Roma igra uzasno derbi meceve (Napoli 0:4 i 0:2, Juventus 2:2 i 0:2, Milan 3:3 i 1:2, Inter 2:2, Atalanta 1:4, Lazio 0:3 - 3 remija i 6 poraza).

 

Bice ovde svega, kad je vec borba za tituli krajnje nezanimljiva:

 

image.png.3bb32d74b1b07056ea4b0121d393543b.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...